Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Brankáři: Adam Dybal (Karlovy Vary), Jan Kasal (Hradec Králové).

Obránci: Vojtěch Vochvest (Mladá Boleslav), Martin Matějíček (Jihlava), Matteo Kočí (Karlovy Vary), Marek Ročák (Třinec), Josef Eichler (Plzeň), Vojtěch Port (Sparta Praha), Dominik Badinka (Chomutov).

Útočníci: Samuel Fiala (Liberec), Kevin Coufal, Hynek Peš (oba Jihlava), Matyáš Adámek, Adam Csabi (oba Karlovy Vary), Maxim Vehovský (Poruba), Andrej Fábry (Sparta Praha), Matěj Maštalířský, Jan Šprynar (oba Litvínov), Pavel Šimek (Hradec Králové), František Albrecht (Ambri-Piotta, Švýcarsko), Jiří Felcman (Langnau, Švýcarsko), Jakub Štancl (Växjö, Švédsko).

USA: Chanbre (Musser) – Fisher, Minnetian, Fortescue, Buium, Cleveland, Tobey, Schulz, Janviriya – Vote, Moore, Weiermair, Perreault, Smith, Leonard, Burnevik, Hendrickson, Guzzo, Cerrato, Sawchyn, Slaggert.

Česko: Kasal (Dybal) – Kočí, Badinka, Ročák, Eichler, Kubíček, Port, Matějíček.
    Štancl, Felcman, Šprynar, Šimek, Fiala, Fábry, Kalužík Maštalírský, Peš, Coufal, Adámek, Albrecht..

00:01

00:01
    Moore vyhrál první vhazování a Spojené státy jdou do útoku.

01:22
    Eichler se dostal ke střele z pravého kruhu, ale jeho pokus nesměřoval mezi tři tyče.

1:32
    Vhazování v obranné třetině USA vyhrál Hendrickson, Spojené státy se vymanily z českého tlaku.

2:08
    Burnevik se z pravého kruhu neprosadil, gólman Kasal na jeho pokus dobře viděl.

2:30
    Charlie Cerrato si odpyká dvě minuty trestu za hákování.

2:39
    V přesilovce měl měl možnost k otevření skóre Badinka, Američané se ale jeho střele ubránili.

3:36
    Druhá minuta české přesilovky začala povedenou střelou Andreje Fábryho, jeho střela z pravého kruhu, ale neskočila za zády amerického gólmana.

4:02
    Hendrickson vyhrál bully nad Maštalířským, ale sudí přerušil hru, bude se vylučovat.

4:02
    Vyloučení v týmu Česko (Fiala – 2 min., vražení na mantinel).

4:59
    Spojené státy právě vstřelily branku!
    Puk směřoval po ose Leonard, Smith a OLIVER MOORE, poslední jmenovaný otevřel skóre zápasu v první přesilové hře USA. Asistence: Smith, Leonard.

5:15
    Hendrickson právě vyzkoušel pozornost českého gólmana střelou od modré čáry.

5:52
    Dvě minuty trestu so jde odpykat Vojtěch Port, ten se podle pana rozhodčího provinil držením soupeře.

7:32
    Viděli jsme první střelu v druhé americké přesilovce, Ryan Fine vyzkoušel pozornost gólmana střelou beckhendem.

7:52
    Český tým hraje v plném počtu.

08:12
    Oba týmy teď chvíli nevystřelily na branku.

9:46
    Spojené státy vyhrály vhazování na před svou modrou čárou a jdou do útoku.

10:51
    Oliver Moore vystřelil z vrcholu pravého kruhu na branku a donutil Kasala k zákroku.

11:27
    Alex Weiermair se dostal do slotu a zkoušel beckhendem překvapit českého gólman, ten si však s jeho pokusem poradil.

11:46
    Kevin Coufal si na dvě minuty půjde odpočinout, provinil se totiž sekáním.

12:37
    Puk se dostal ke Gabrielu Perreaultovi, tan se dostal ke střele ze slotu, ale Kasal byl připraven.

13:46
    Česko hraje v plném počtu, Spojené státy během své druhé přesilovky jenom jednou vystřelili na českou branku.

14:39
    Zach Schulz se dostal k puku a od k modré čáry zkoušel překonat střelou zápěstím Kasala, ten byl ale připraven.

14:57
    Češi šli v úniku na amerického gólmana. Jiří Felcman se v mezikruží zápěstím pokoušel překonat Chambra, ten ale svůj tým podržel.

15:47
    Kai Janviriya jde na trestnou lavici na dvě minuty, provinil se totiž držením hole.

16:19
    Zaregistrovali jsme první střelu v české přesilovce, Jakub Štancl z levého kruhu nechal vyniknout gólmana USA.

16:30
    Jakub Štancl je při chuti, teď podruhé během svého střídání, vystřelil na branku Chambra. Americký gólman, ale i tuto střelu zlikvidoval a je stále bez ztráty kytičky.

17:25
    Tadeáš Kalužík se dostal ke střele z mezikruží, ale Chambra nepřekonal.

17:47
    Tým USA hraje v plném počtu.

18:05
    Willam Smith se dostal ke střele z vrcholu kruhu, ale Kasal zůstal nepřekonán.

18:41
    Ryan Leonard z levého kruhu pokučel překonat českého gólmana, ten ale ukázal svou třídu.

20:00

V první části hry měli více střeleckých pokusů hráči USA, ti také šli v páté minutě, během přesilové hry, do vedení. To jim zajistil Oliver Moore. Čeští mladíci se během třetiny osmělovali, měli k dispozici i přesilovky, ale výborně chytajícího Chambra, zatím nepřekonali. Druhé dějství začíná přibližně ve 14:15.

20:01

20:01
    Jiří Felcman vyhrál úvodní buly nad autorem prvního gólu Olierem Moorem a Češi jsou do útoku. .

20:10
    První střelu českého týmu měl Jan Šprinar, jeho pokus zápěstím, ale neskončil v síti.

20:51
    Aram Minnetian vyhrál buly v českém pásmu nad Samuelem Fialou, k puku se dostal William Vote, ten se ale zápěstím ze slotu neprosadil, Kasal byl připraven.

22:25
    Beckett Hendrickson se pokoušel z dálky překvapit Kasala, ten měl ale dobrý výhled na celou situaci a včas zasáhl.

22:25
    Matteo Kočí to přehnal s agresivitou a dostal od rozhodčího dvě minuty trestu za napadení.

23:07
    Oliver Moore měl k dispozici střelu v předbrankovém prostoru, ale Kasal teď ukázal svou třídu a udržel čisté konto.

24:20
    Gabriel Perreault byl sám ve slotu, nenašel však místo k procezení puku přes, dnes výborně chytajícího, Kasala.

24:25
    Čeští mladící hrají v plném počtu.

25:57
    Zeev Buium se snažil překvapit Kasala střelou z úhlu.

26:34
    Česko právě vstřelilo branku!
    Je vyrovnáno. Puk směřoval po trase Kalužík, Peš a MATĚJ MAŠTALÍŘSKÝ. Poslední jmenovaný dává první gól českých mladíků. Asistence: Peš, Kalužík.

26:41
    Český tým je po vstřelené brance aktivní, teď měl dobrou příležitost autor českého gólu Matěj Maštalířský, ten ale střelou z mezikruží neuspěl.

27:14
    Český obránce Marek Ročák dostal dvě minuty trstu za držení soupeře.

27:56
    Zeev Buium se snažil využít clonění svých hráčů před Kasalem, puk si ale cestu do branky nenašel.

27:59
    William Smith se, z vrcholu pravého kruhu, střelou na teč snažil oslovit některého ze spoluhráčů, puk šel ale přímo na branku.

28:34
    Čeští mladíci hrají v plném počtu.

28:41
    Leonard Ryan se snažil z vrcholu kruhu zápěstím prostřelit Kasala, ten ale zůstal nepřekonán.

28:51
    Moore vyhrál další vhazování v obranném pásmu českého týmu, puk směřoval na Ryana Leonarda, ten první střelou z úhlu donutil Kasala k zákroku. Lenoard se dostal i k dorážce z mezikruží, ale obrana tento infakrtový moment přežila bez ztráty kytičky

29:33
    Američané přepnuli na vyšší rychlostní stupeň, mají více střel. William Smith se dostal do slotu, ale Kasala nepřekonal.

30:45
    Jakub Štancl dostal dvě minuty trestu za hru vysokou holí.

31:33
    Aram Minnetian v přesilovce vyzkoušel pozornost Kasala střelou z vrcholu kruhu.

31:37
    Moore vyhrál další buly nad Maštalířským. Puk pak šel obrannou třetinou českého týmu po trase Minnetian, Smith a RYAN LEONARD, který dnes podruhé překonal Kasala. Asistence: Smith, Minnetian.

31:45
    Autor druhé gólu USA Ryan Leonard, se pokoušel překvapit Kasala střelou z úhlu.

34:07
    Pavel Šimek dostal dvě minuty trestu za sekání.

34:12
    Zach Schulz se dostal ke střele z pravého kruhu, zhruba z bodu na vhazování, na jeho střelu stil ještě Kasal zareagovat.

34:24
    USA využívají další přesilovku. Gabriel Perrault oslovil, střelce první branky Američanů, a OLIVER MOORE překonal Kasala. Asistence: Perreault.

34:31
    Obrana českého týmu je zaskočena, Kasal musel likvidovat další střelu ze slotu Oviver Moora.

36:10
    Český tým se po delší době přihlásil o střelecké slovo, Jan Šprynar se dostal do šance, ale jeho střela z mezikruží Chanbra nepřekonala.

36:49
    Gracyn Sawchyn se z pravého kruhnu snažil prosadit, jeho pokusu ale vystavil český gólman Kasal stopku.

37:26
    GABRIEL PERREAULT právě ujel české obraně a dává USA třígolový náskok. Asistence: Bez asistence.

37:43
    Střelec čtvrté amerického gólu Gabriel Perrault vyzkoušel od modré pozornost českého gólmana. Na českých hráčích je vidět lehká deka.

37:58
    Josef Eichlar obdržel od rozhodčího dvě minuty trestu za napadení.

38:00
    Matyáš Adámek se dostal ke střele z mezikruží, ale Chanbra nepřekonal.

39:14
    Alex Weiermair dostal dvě minuty trestu za sekání.

39:55
    Tadeáš Kalužík chtěl před koncem druhou třetinou skórovat, ale jeho snaze vystavil stopku připravený Chanbre.

40:00

Čeští mladíci dostali ve druhém dějství tři góly od USA. Prosadili se Ryan, Moore a Perrault. Jedinou českou radostí byla branka Maštalířského v polovině zápasu. Češi mají problémy s disciplínou, pětkrát hráli ve druhé periodě oslabeni. Američané dali hned dvě branky v přesilovce. Dokáže se český tým zvednout? Závěrečné dějství začne přibližně v 15:05.

40:01

41:13
    Vyloučení v týmu USA (Slaggert – 2 min.).

41:26
    Adam Csabi se dostal až před branku, ale Chanbre si s jeho střelou podadil.

43:26

43:26
    Američané, vědomi si náskoku, nikam něspěchají.

44:22
    Tadeáš Kalužík se dostal ke střele z vrcholu kruhu, gólmana ale nepřekonal.

45:01
    Američané ztratili puk po vyhraném buly ve vlastní třetině. K puku se dostal JanˇŠprynar, který ale gólmana USA, z levého kruhu, nepřekonal.

46:15
    Vyloučení v týmu USA (Fine – 2 min., hrubost).

47:20
    Češi v přesilovce ještě nevystřelili na branku USA.

48:15
    Američané hrají v plném počtu.

50:15
    William Vote a, o dvacet vteřin pozdějí, Nathan Tobey zkoušeli pozornost Kasala střelami z pravého kruhu.

50:28
    Brady Cleveland se snažil nahodit puk před branku, puk ale lapil Kasal.

51:16
    Paul Fisher se dostal ke střele zápěstím z pravého kruhu, gólmana však nepřekonal.

52:51
    Autor druhého gólu USA Leonard Ryan dostal možnost ke střele z mezikruží, Kasal ale teď český tým podržel.

52:56
    Gabriel Perrault se dostal do vyložené šance, byl ve slotu. Kasala ale nepřekonal.

53:10
    Matteo Kočí si půjde podruhé odpočinout na trestnou lavici, tentokrát mu udělil rozhodčí trest za podrážení.

53:30
    Zeev Buium měl k dispozici střelu z mezikruží, Kasal ale ukázal svou kvalitu.

53:35
    Vyloučení v týmu USA (Vote – 2 min., sekání).

54:11
    Jiří Felcman se dostal ke střele zápěestím z pravého kruhu, Chanbre byl připraven.

54:43
    Při hře ve čtyřech na obou stranách se do předbrankového prostoru českého týmu dostal William Vote, ten ale z bezprostřední blézkosti neskóroval.

55:35
    Oba týmy hrají v plném počtu.

56:49
    Mateo Kočí vyzkoušel pozornost gólmana USA střelou z mezikruží. Chanbre jeho pokus zápstím chytil.

58:01
    Gabiel Perreult se od modré příklepem snažil propálit všechno, co mu stálo v cestě. Jenže Kasal si z jeho projektilem poradil.

59:26
    Austin Burnevik dostal dvě minuty trestu za napadení. Čeští mladíci budou mít poslední příležitost na úpravu výsledku.

Čeští mladíci dnes jasně podlehly v Pišťanoch výběru USA 1:4. Maštalířský sice vyrovnal ve 27. minutě na 1:1. To však na góly Moora, Ryana a Perraulta nestačilo. Český výběr srážela zbytečná oslabení a střelecká neproduktivita.

Statistiky:
    Góly: 4-1
    Střely: 35-17
    Zákroky: 16-31 (Chanbre 94.19, Kasal 88.57)
    Přesilové hry: 3/9 – 0/7
    Oslabení: 7/7- 6/9
    Vhazování 38/56 – 18/56

To je dnes z mé strany vše nashledanou u dalších onlajn přenosů. (15:41:16)

Vít Káňa

Branky a nahrávky: 5. Moore (Smith, Leonard), 32. Ryan (Smith, Minnetian), 35. Moore (Perreault), 38. Perrault – 27. Maštalířský (Peš, Kalužík)

Trenér: DAn Muse

Česko: Kasal (Dybal) – Kočí, Badinka, Ročák, Eichler, Kubíček, Port, Matějíček – Štancl, Felcman, Šprynar, Šimek, Fiala, Fábry, Kalužík Maštalírský, Peš, Coufal, Adámek, Albrecht.
    Trenér: Rostislav Vlach

Rozhodčí: Jobbágy, Štefik – Knižka, Šoltés