Getafe – Real Madrid 1:0 (kon.) | Atlético – Rayo Vallecano 2:0 (kon.) | Elche – Granada 0:0 (kon.)
Alavés – Real Sociedad 1:1 (kon.) | Real Betis – Celta Vigo 0:2 (kon.) | Mallorca – Barcelona 0:1 (kon.)
Real Betis
0:2 (0:2)
Celta de Vigo
Neděle 02.01.2022, 18:30 • Estadio Benito Villamarín (Sevilla) • Španělská LaLiga • 19. kolo

Z tohoto klání je to vše. Děkujeme, že jste jej sledovali spolu s námi. Mějte se hezky a u dalších přenosů zase brzy na viděnou. (20:34:57)

V dalším kole se Real Betis představí na půdě pátého Vallecana. Vigo bude o prodloužení své třízápasové série bez porážky usilovat na stadionu Realu Sociedad.

Celta si druhou výhrou v řadě polepšila v dvacetičlenné tabulce na dvanáctou pozici. Betis naopak podruhé za sebou prohrál, zůstává přesto nadále třetí.

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 7:2. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 15:11.

Fotbalisté Celty Vigo udrželi po změně stran své poločasové vedení 2:0 a odváží si ze Sevilly takřka zlaté tři body. Hrdinou duelu, v němž se utkal třetí celek La Ligy se čtrnáctým, se stal hostující kapitán Iago Aspas. Zkušený čtyřiatřicetiletý útočník se trefil už ve čtvrtém ligovém utkání v řadě. A ne jednou! Ve 36. minutě fauloval Guardado na levém okraji pokutového území zbytečně Cerviho a Iago Aspas následně střelou doprostřed branky otevřel skóre z penaltového puntíku. Stejný hráč pak v poslední akci poločasu zakončil hostující protiútok, když obral o míč Ruize, položil si brankáře Silvu a završil své školení gólem do šatny. Krátce po návratu na trávník mohl Betisu zasadit definitivní úder Mina, jeho zakončení ale skončilo na levé tyči. Domácí měli ve druhém dějství území i herní převahu, veškeré pokusy ale končily v rukavicích pozorného Ditura.

90+5

90+5
    Tak ještě jeden pohodlný zákrok Matíase Ditura, který opět ukryl do klubíčka Juanmiho ránu mířící doprostřed branky. Teď už je vše jasné. Vigo v Seville zvítězí.

90+4
    William Carvalho kombinoval s Nabilem Fékirem. Hosté vše utnuli dalekým odkopem.

90+3
    Nolito zahrál na polovině hřiště rukou. Rozehrává Betis, kterému na zázrak zbývají už jen dvě minuty.

90+3
    Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Franco Emanuel Cervi, přichází José Fontán.

90+2
    Po obloučku Nabila Fékira hlavičkoval William Carvalho slabě z pravé strany do rukavic Ditura.

90+1
    Franco Emanuel Cervi hodně nešetrně naskočil kolíky na nárt Rodriho. Ten se svíjí v bolestivých grimasách a ze zdržování ho rozhodně nikdo obviňovat nemůže. Žlutá karta.

90+1
    Utkání bude nastaveno o pět minut.

90
    Autora obou dnešních branek vyprovodil ze hřiště pískot domácích tribun. Troufám si tvrdit, že Aspase to nijak trápit nebude. Mezi svými dnes bude za hrdinu.

90
    Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Iago Aspas, přichází Nolito.

89
    Juanmi se s míčem prodral až k hranici pokutového území. Jenže je to pořád to stejné dokola – jeho pokus levačkou si pohodlně stáhl do rukavic Matías Dituro.