Lipt. Mikuláš – Zvolen 0:0 (odl.) | Banská Bystrica – Poprad 7:3 (kon.) | Michalovce – Prešov 6:0 (kon.)
Trenčín – HC Slovan 0:0 (odl.) | Nové Zámky – Nitra 3:6 (kon.) | Spišská N. Ves – Košice 1:5 (kon.)
HK Spišská Nová Ves
1:5 (1:2, 0:2, 0:1)
HC Košice
sk Úterý 04.01.2022, 18:00 • Stez Aréna • Tipos Extraliga (SR) • 48. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Vítam Vás pri prvom súťažnom kole v roku 2022. Spolu sa pozrieme na východoslovenské zápolenie, na Spiš pricestovali oceliari.

Novovešťania mali minulý mesiac veľmi vydarený, zaznamenali v ňom sedem víťazstiev a dve prehry. Hoci rok 2021. uzavreli prehrou, momentálne sa nachádzajú v polovici tabuľky, na 7. priečke a na svojho dnešného súpera strácajú jeden bod.
    Líšky sú pre rysov zatiaľ nezdolaná méta, vo všetkých doterajších stretnutiach sa zrodili jasné víťazstvá pre Zemplínčanov. V 47. kole nováčik viedol o dva góly, súper však dokázal otočiť a otriasť sa z výraznej krízy.
    Tréner Mosnár má ťažké srdce na rozhodcov, podľa jeho slov im bolo ukrivdené počas druhej tretiny a to pri dvoch striedaniach. Práve v tom čase sa líšky nadýchli, keď sa po góle vrátili do stretnutia.
    Rysov však čaká v januári nabitý program, musia zabudnúť na to, čo bolo. Totižto Košičanom majú, čo vracať po prehre 1:7.

HC Košice
    Oceliari sa s minulým rokom rozlúčili na domácom ľade a víťazne. Do zápasu s Prešovom nastúpili s veľkou vervou, po prvej tretine viedli rozdielom triedy. ( 3:0) Železiari si už zápas kontrolovali, hoci v 43. minúte Klíma znížil a dramatizoval na 3:2. Tri body ostali v metropole východu, Košičania vyhrali päť z dvanástich decembrových zápasov a sedem krát ťahali za kratší koniec.
    Oba celky odohrajú v januári zhodne desať stretnutí, to dnešné sa začne o 18:00.

Úvodné zostavy:

HK Spišská Nová Ves: Surák (Jančura) – Atwal, Petgrave, Romaňák, Ouellet- Beaundry, Malina, Ordzovenský.(A) Česánek, -Ščurko, Salituro, Giľák, – Džugan, Kuru, Rapáč (C), – Štrauch, Rauter, Hamráček, – Tomala, Vartovník, (A) Vrábeľ,
    Trenér: Miroslav Mosnár

HC Košice:, Košarišťan (Riečický) – Saucerman, Snuggerud, Romančík, Šedivý, Deyl, Cibák, Jacko, Havrila, – Bartánus, Slovák, Mcpherson, – Pereskokov, Chovan, Parshin, – Rogoň, Mrázik, Klhúfek, – Milý, Linet, Jokeľ,
    Trenér: Kaskinen Kalle

Rozhodca: Fridrich, Múllner, – Junek, Kacej, – Lauff.

Domáci nastúpia v modrých a hostia v bielych dresoch.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

0:03
    Spišiaci bojujú po úvodnom buly o puk za bránou súpera.

0:43
    Košice dali gól!
    SLOVÁK sa presadil v prvom striedaní po strele z osy ihriska do vrchných časti bránky Suráka.
    BARTÁNUS

2:00
    Začiatok ako z dela, keď dve streli skončili za Surákovim chrbtom. ROGOŇ, však na svoj zásah musel počkať po rozhodnutí video rozhodcu, pre posunutú bránu.
    Asistencia: Mrázik, Klhúfek

5:17
    Spišiaci sa musia trochu otriasť a vrátiť sa do zápasu.

6:02
    Slovák s Bartánusom si nerozumeli a musia začínať od vlastnej brány.

6:40
    Domáci zatiaľ, iba nahadzujú puky a nevedia sa dostať do väčších šancí.

7:38
    Vyhodený puk prerušil hru a domáci si zahrajú presilovku.

7:40
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Parshin – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

7:40

7:58
    Štrauch kombinuje s Petgravom a tvrdo vypálil.

8:25
    Štrauch nastrelil konštrukciu brány, puk ostáva horúci.

8:31
    Uvidíme, či táto vydarená presilovka domácim pomôže nadýchnuť sa.

9:14
    Štrauch vypálil z ľavého kruhu na vhadzovanie, no Košarišťan na puk videl.

9:40
    Hostia v plnom počte. V tomto, čase mali domáci gól na hokejke, no Rapáčovi puk nesadol.

10:13
    Kuru napadá rozohrávku súpera, no neuspel a strieda.

11:00
    Pereskokov mohol zvýšiť z dorážky.

11:31

11:35
    Giľák bol zdvojený za bránou súpera a stratil puk.

12:08
    Jokeľ sa nikam neponáhľa, hostia striedajú.

12:33
    Milý sa nedokázal zorientovať a zahodil stopercentnú šancu. Surák už ležal, no Milý puk trafil až na druhý pokus. Trafil, len tyčku.

12:55
    Spišská Nová Ves dala gól!
    Domáci sú späť v zápase a všetko je otvorené. Po nahodení od modrej tečoval RAPÁČ.
    Asistencia: Beaundry.

14:12
    Ščurko mohol vyrovnať, no jeho strelu Košarišťan s problémami zastavil.

14:54
    Medzi hra v strednom pásme, hra sa trochu upokojila.

15:32
    Petgrave to skúsil strelou z osy ihriska.

16:01
    Hostia si posúvajú puk za vlastnou bránou.

16:38
    Vhadzovanie v strednom pásme.

17:03
    Hostia sa zrazili v ľavom rohu a puk získali domáci.

17:42
    Oba celky striedajú počas hry.

18:00
    Hamráček číhal pred bránou, no k dorážke sa nedostal.

18:17
    Zakázané uvoľnenie hostí.

18:44
    Tretina sa dohráva v kľudnom tempe, Chovan pri puku, no vrátil sa do vlastnej tretiny.

19:43
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Pereskokov – 2 min., sekanie).

19:43
    Beží posledná minúta prvej tretiny.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Východoslovenské derby má za sebou prvú tretinu. Oceliari naskočili do zápasu s veľkou vervou. Z dvoch striel oba puky dostali do brány Suráka. Spišiakom, však pomohli presilovky. V druhej tretine budú dohrávať presilovku ešte viac, ako minútu. Hosťom pomôže vhadzovanie v stredovom kruhu.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:04
    Košičania uspeli na vhadzovaní a putujú za vlastnú bránu.

20:44
    Saliturová strela tesne minula bránu, hostia vyhodili puk až k Surákovi.

21:33
    Kuru s Petgreavom si nerozumeli a namiesto tlaku, stratili puk.

22:14
    Pereskokov to skúsil strelou od modrej.

22:43
    Salituro hľadal pred bránou Giľáka, no v poslednej chvíli zapracoval Saucerman.

23:38
    Kuru zrušil zakázané uvoľnenie a hráme ďalej.

24:12
    Vylúčenie v tíme HC Košice (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade).

24:23
    Salituro je strelecky aktívny, no hostia prvý tlak domácich zvládli.

25:12
    Tečovaná strela Atwala, skončila na zadnom mantineli.

25:43
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Milý – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade).

26:43
    Chovan vytečoval puk do stredného pásma, v tejto oslabouke sa hostia výborne bránia.

27:44
    Hostia v plnom počte.

29:21
    Surák nemal šancu zasiahnuť, pretože súper mu dobrou pozičnou hrou zakryl výhľad. BARTÁNUS zvyšuje na 1:3.
    Asistencia: Chovan.

29:35
    Bartánus nepresnou krížnou prihrávkou stratil pásmo a puk je v strednom pásme.

30:24
    Tlak hostí pokračuje a domáci sa v týchto chvíľach, len bránia.

31:10
    Klhúfek premiešal puk vypálil, no stav sa nemení.

32:16
    Vrábeľ si išiel po puk do rohu ihriska a domáci zakladajú útok.

33:30
    Slovák zamestnal Suráka, ten rýchlo rozohral. Hráme dlhý úsek bez prerušenia.

34:45

35:11
    Vhadzovanie pred Košarišťanom.

35:56
    Chovan sa uponáhľal a nakrátko získali puk domáci.

36:52
    Giľákovú strelu Košarišťan vytečoval na ochrannú sieť.

37:18
    Zakázané uvoľnenie domácich.

37:30
    Salitrov puk si Košarišťan ponechal a prerušil hru.

37:36
    Vhadzovanie sa zopakuje.

37:44
    Mrázika hľadal pred bránou Cibák.

38:20
    Súhrn tvrdých súbojov na oboch stranách, od modrej pálil Orzovenský.

39:21
    Chovan krížnou prihrávkou pred bránou našiel PERESKOKOVA a domáci inkasujú tesne pred prestávkou.
    Asistencia: Chovan

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Oceliari ukazujú dobrú organizovanosť i prehľad v hre. Po dvoch tretinách vedú nad nováčikom už rozdielom triedy. Zverenci trénera Mosnára majú ešte dvadsať minút na to, aby minimálne zdramatizovali zápas.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:07
    Oceliari postupujú vpred a Slovák to skúsil hneď v prvom striedaní v tejto tretine.

40:48
    Romaňák chyboval za vlastnou bránou a Košičania majú v mocí jednoduchý puk.

41:32
    Surák sa zapojil do hry a nechal plynulý puk.

42:19
    Malina dostáva puk von z obrannej tretiny a domáci môžu ísť dopredu.

43:08
    Giľák sa nedal zastaviť v strednom pásme, bol podporovaný Saliturom.

43:55
    Košičania nechávajú hrať domácich, Kuru sa skúsil natlačiť do brány.

44:43
    Česánek chyboval pri striedaní pred vlastnou bránou a CHOVAN po rýchlych a krátkych prihrávkach skóroval do odkrytej brány.
    Asistencia: Pereskokov.

46:40
    Domáci otvorili hru, pravdepodobne je o víťazstve rozhodnuté. Hostia prehusťujú stredné pásmo a kontrolujú hru.

47:04
    Zakázané uvoľnenie rysov.

47:22
    Ščurko sa prezentuje aktívnou hrou pred bránou.

47:39
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Chovan – 2 min., podrazenie).

47:41
    Domáci vyhrali dôležité buly a môžu sa rozostaviť na presilovku.

48:30
    Hostia striedajú a držia puk v strednom pásme.

48:40
    Rauter skúsil pretlačiť odrazený puk, no Košarišťan so šťastím pokryl odkrytú časť brány.

50:28
    Linet ukázal šikovné ruky v strednom pásme a domáci ho nedokázali obohrať.

51:04
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Romaňák – 2 min., držanie).

51:04

51:22
    Košice hrajú prvú presilovku v zápase a veľmi umne. Bartánus vypálil, ako z dela.

52:22
    Košice hrajú exhibične a domáci sa nevedia oslobodiť.

52:39
    Presilovka o dvoch hráčov pre hráčov hostí.

52:51
    Hostia kombinujú po obvode, Malina inkasoval tvrdý náraz, ale nemôže striedať.

54:22
    Posledné sekundy presilovky hostí, celú ju odohrali v útoku.

55:03
    Hráme v plnom počte, Spišiaci striedajú. Do Džuganovej strely sa obetavo hodil Jokeľ.

56:20
    Hostia si vymenili miesta a Cibák sa tlačil do brány, no Surák vykorčuľoval a znížil strelecký uhol.

56:47
    Strkanica pred Surákovou bránou, no hráme ďalej bez prerušenia. Zápas sa už, iba dohráva.

57:40
    Surák so Slovákovou strelou z medzikružia nemal problém.

58:05
    Dve minúty do konca tretej tretiny.

58:29
    Košičania prehusťujú stredné pásmo a rysy sa nedokážu presadiť smerom dopredu.

59:18
    Milý sa zapojil do kolotoča pred Súrakovou bránou. Džugan, však narušil hru súpera.

Je dobojované. Košičania uspeli na Spiši aj druhý krát po sebe. Spišiaci po katastrofálnom úvode nevedeli využiť viaceré presilovky. Ich mentálna odolnosť s pribúdajúcim časom klesala a podpísalo sa to na ich výkone. Súper hral veľmi dobrý hokej, hráči si často menili pozície a domáci na ich hru nevedeli reagovať. Oceliari, tak otvárajú rok 2022 ziskom troch bodov. To je na dnes odo mňa všetko dočítania a pekný večer. (20:18:15)

Dana Kontuľová

Branky a nahrávky: 13. Rapáč (Beaundry) – 1. Slovák (Bartánus), 2. Rogoň (Mrázik, Kllhúfek), 30. Bartánus (Chovan), 40. Pereskokov (Chovan), 45. Chovan (Pereskokov)

HK Spišská Nová Ves: Surák (Jančura) – Atwal, Petgrave, Romaňák, Ouellet- Beaundry, Malina, Ordzovenský. (A) Česánek, -Ščurko, Salituro, Giľák, – Džugan, Kuru, Rapáč, (C)– Štrauch, Rauter, Hamráček, – Tomala, Vartovník, (A) Vrábeľ,

HC Košice: Košarišťan (Riečický) – Saucerman, Snuggerud, Romančík, Šedivý, Deyl, Cibák, Jacko, Havrila, – Bartánus, Slovák, Mcpherson, – Pereskokov, Chovan, Parshin, – Rogoň, Mrázik, Klhúfek, – Milý, Linet, Jokeľ,

Rozhodčí: Fridrich, Múllner, – Junek, Kacej, – Lauff

Diváci: Bez divákov