Plzeň – Písek 8:0 (kon.) | Liberec – Chrudim 0:1 (kon.) | Zlín – Líšeň 2:2 (kon.)
Hr. Králové – Velvary 6:2 (kon.) | Pohronie – Zlínsko 0:0 (kon.)
FC Viktoria Plzeň
8:0 (2:0)
FC Písek
Sobota 08.01.2022, 10:30 • Stadion v Luční ulici, Plzeň • Přípravný zápas

To je ode mě pro dnešek vše, z promrzlého stadionu vám děkuji za pozornost a u dalších zápasů se opět budu těšit, na shledanou. (12:12:45)

Je dobojováno, v prvním přátelském zápase slaví Viktoria vysoké vítězství 8:0. Pokud první poločas příliš nezahřál, tak ten druhý už rozhodně ano, Plzeň v něm vstřelila rovnou šest branek.

90

90
    V poslední minutě inkasoval Milan Havel těžký direkt od Velikého, hostující hráč se plzeňskému obránci záhy hned omlouval.

89
    Brankář Písku si tentokrát křikl na své spoluhráče, že má a Plzeň zakončit nedokázala. Utkání jde pomalu do svého finále, je dost pravděpodobné, že hlavní rozhodčí nic nastavovat nebude.

88
    Viktoria si v další útočné akci pomohla nedovoleně, Písek má jednu z posledních možností na vstřelení čestné branky.

86
    Jhon Mosquera si nyní upekl příliš velké sousto, celou situaci poté hatil ve středu pole skluzem Luděk Pernica.

85
    Christian Veliký poslal dlouhým balonem míč dopředu, obrana Plzně byla pozorná a hned obrací hru na opačnou stranu.

84
    Tomáš Chorý ve vápně zasekl balon, poté našel na penaltě Dominika Janoška, tomu ovšem rána vůbec nesedla a Satrapa bez problémů zachytil míč do svých rukavic.

83
    Aleš Čermák při snaze vybojovat míč zajel skluzem do soupeře a hlavní rozhodčí i hned píská faul.

82
    Utkání už se nám přehouplo do své poslední destiminutovky, stihne Plzeň ještě desítku?

80
    Střídání v týmu FC Písek: ze hřiště odchází Mašek, přichází Hadáček.
    Střídání v týmu FC Písek: ze hřiště odchází Stejskal, přichází Bílý.

80
    Po osmém gólu plzeňští fanoušci odpálili pyrotechniku v červnenomodrých barvách. To je šance pro Písek, jelikož dým je před brankou Plzně a Aleš Hruška by toho tolik vidět nemusel.
    78. HAVEL - 8:0

78
    Plzeň právě vstřelila branku!
    A osmý gól přece jen záhy přišel. Dominik Janošek z rohu našel hlavu Pernici, který míč prodlouži na zadní tyč, kde celou akci zavřel MILAN HAVEL.

77
    Tohle zavánělo osmým gólem. V situaci dvou na jednoho Chorý vymyslel něco mezi přihrávkou a střelou, jenomže branku netrefil a Koželuh měl k míči zase hodně daleko.

77
    Střídání v týmu FC Písek: ze hřiště odchází Satrapa, přichází Lalák.
    Střídání v týmu FC Písek: ze hřiště odchází Koreš, přichází Vojta.
    Střídání v týmu FC Písek: ze hřiště odchází Mařík, přichází Petr.
    76. MOSQUERA - 7:0

76
    Další smrtící brejk Západočechů. Po rychlé kolmici běžel sám na brankáře JHON MOSQUERA, který Satrapu přehodil alá Karel Poborský.

74
    Písek se konečně po kombinaci dostal až do vápna, jenomže obětavě do centru skočil obránce Koželuh a Jihočeši budou kopat pouze rohový kop.
    73. ČERMÁK - 6:0

73
    Další hezká přímočará akce Viktorky! Milan Havel si naběhl na levé straně, přízemním centrem poté ve vápně oslovil ALEŠE ČERMÁKA, který jemným obloučkem přehodit Satrapu v bráně.

72
    Další pád v pokutovém území, tentokrát se na trávníku ocitl Dominik Janošek, leč hlavní rozhodčí mu ukazuje ať vstává, že to faul nebyl.

71
    Písku ani tentokrát nevyšla kombinace do zakončení, plzeňský brankář Aleš Hruška poté konstruktivně rozehrál.

70
    Dominik Janošek zahrál další rohový kop na Kayambu, který byl zaparkovaný na hraně vápna. Konžskému hráči se nicméně nepovedlo zpracování, ani následné vrácení míče do pokutového území.

69
    Tomáš Chorý měl na kopačce šestý gól, vytáhlý útočník se dostal do zakončeni uvnitř malého vápna, brankáře Písku ovšem nepřekonal.

67
    Viktoria je nadále při chuti a hráči plzeňského celku se ženou za další brankou.

65
    K dalšímu centru z pravé strany se nyní dostal obránce Milan Havel, ten hledal na zadní tyči Koželuha, jenomže ten branku minul.

64
    A opět Mosquera! Tentokrát poslal pocukrovaný centr do ohně, Tomáš Chorý už se chystal hlavičkovat, jenomže na poslední chvíli ukryl míč do svých rukavic brankář Satrapa.

63
    Jhon Mosquera je hodně. vidět, tentokrát již piloval levou stranu v útoku, míč na hrací ploše ale nestihl.

62
    Hosté se nyní dožadovali rohového kopu, leč Jhon Mosquera celou situaci v obraně zvládl na výbornou a od své branky bude odkopávat Aleš Hruška, který jako jediný zůstal po prvním poločase na trávníku.

60
    Hosté kombinují na vlastní polovině, jenomže Viktoria výborně napadá a hráči Písku vůbec nemají čas na rozehrávku.

59
    Střídání v týmu FC Písek: ze hřiště odchází Volf, přichází Velek.
    Střídání v týmu FC Písek: ze hřiště odchází Hrachovec, přichází Veliký.
    59. CHORÝ - 5:0

59
    TOMÁŠ CHORÝ zamířil k pravé tyči, přestože brankář Satrapa stranu vystihl, na balon nedosáhl.

58
    Miroslav Káčer upadl po souboji v pokutovém území, penalta pro Viktorii!

58
    Dominik Janošek z levé strany hledal své spoluhráče v pokutovém území, nikdo z nich ovšem hlavou míč netrefil.

57
    Z toho nicméně branku soupeře Viktoria neohrozila.

56
    Viktoria bude mít záhy další šanci, hosté nebezpečný pas tentokrát odrazili na rohový kop.
    55. HAVEL - 4:0

55
    Viktoria střílí již svou čtvrtou branku v zápase. MILAN HAVEL se dostal za záda hostujících obránců, brankáři Satrapovi následně udělal kličku na pravou stranu a poté zamířil do prázdné brány.

55
    Kolumbijský hráč se nyní poctivě vrátil do obrany a v hlavičkovém souboji předčil Hrachovce na straně Písku.

54
    Sajtl ve středu pole zajel do Mosquery, nicméně hraje se dál. Hlavní rozhodčí nechal domácím pouze výhodu.

53
    Koželuh si naběhl na dlouhý balon po pravé lajně, plzeňský odchovanec záhy zkoušel mířil na bližší tyč, tu však netrefil.

52
    Joel Kayamba nic složitého nevymýšlel a balon z hranice vápna poslal rovnou na branku, prostor mezi třemi tyčemi ovšem netrefil.

52
    Viktoria i ve druhém poločase drží více balon, hosté z jihu Čech se zatím prakticky nedotkli balon ve druhé půli.

50
    Domácí zahrávali další rohový kop, tentokrát ovšem zakončit nedokázali.
    48. ČERMÁK - 3:0

48
    Milan Havel dostal spoustu prostoru na pravé staně, jeho centr trefil Tomáš Chorý pouze do břevna, leč odražený míč si našel ALEŠ ČERMÁK a pohotovou dorážkou střílí třetí branku svého mužstva.

47
    Zkraje druhé posílal centr do vápna Jhon Mosquera, jeho úmysl nicméně nikdo z jeho spoluhráčů nepochopil.

46
    Střídání v týmu FC Písek: ze hřiště odchází Voráček, přichází Stejskal.
    Střídání v týmu FC Písek: ze hřiště odchází Pineau, přichází Mašek.

46

Sestava Plzně pro druhý poločas: Hruška – Koželuh, Kaša, Pernica, Havel – Káčer, Janošek – Kayamba, Čermák, Mosquera – Chorý.

Je za námi první poločas, který nabídl dvě branky. Tu první vstřelil v osmnácté minutě Jean-David Beauguel, na jeho trefu navázal po parádní práci Pavel Bucha. Do druhého poločasu již nastoupí zcela jiná jedenáctka.

45

44
    Bucha kombinoval s Potočným, celou situaci ale lépe zvládla hostující obrana. Satrapa bude odkopávat od své branky.

43
    Hráči Viktorie kombinují na své polovině hřiště...

42
    Pomalu se nám blíží závěr prvního poločasu, obě mužstva už se určitě těší na malou chvíli do tepla.
    40. BUCHA - 2:0

40
    Volf zachyboval, nechal se předběhnou Pavlem Šulcem, který se záhy dostal do situace, kdy běžel sám na brankáře, jenomže domácí hráč nebyl sobec a balon ještě předložil před prázdnou bránu PAVLU BUCHOVI.

39
    Aleš Hruška se po delší době opět dotkl balonu, domácí brankář pomohl svým obráncům s rozehrávkou.

38
    Hostující hráč inkasoval tvrdý direkt do břicha, hlavní rozhodčí raději přerušuje hru.

36
    Modou Ndiaye byl faulován ve středu pole, leč akce Viktorie pokračovala. Beauguel z pravé strany centroval na Šulce, ten ale zakončit nedokázal.

35
    Pavel Bucha je nadále při chuti, další jeho rána z dobrých dvaceti metrů již dolétla až k brance, Satrapa šel rychle na zem a střelu k pravé tyči chytil.

34
    Balon letěl na první tyč, tam hosté míč odvrátili pouze k Sýkorovi, který následným centrem našel hlavičku Hejdy, toho Satrapa ale vychytal.

33
    Bucha napřáhl ze střední vzdálenosti, jeho rána byla ovšem zblokována hostující obranou na další rohový kop.

32
    Pavel Šulc rozkmital své rychlé nohy, aby doběhl pas Šimona Gabriela, záložníkovi Viktorie nicméně poté míč utekl do autu.

30
    Po půl hodině hry se dral do šance Václav Hrachovec, jenomže Klička proti Sýkorovi mu nevyšla dle představ.

29
    Matěj Hybš upadl v pokutovém území, leč o faul se nejednalo a krajní bek Viktorie musel rychle zpět na své nohy.

28
    Plzeň nedlouho poté rozehrávala další rohový kop, Saptrapa musel znovu do akce, aby nedostal branku.

27
    Šance přibývají. Jan Sýkora si našel prostor v pokutovém území, jenomže branku soupeře překopl.

26
    Hosté budou vhazovat poblíž rohového praporku, brankář Aleš Hruška stále čeká na svůj první zákrok v zápase.

25
    A po něm už to mohlo být o dvě branky, leč hostujícího brankáře tentokrát zachránilo po hlavičce domácího celku břevno.

24
    Exekuce standardky se ujal Roman Potočný, jeho nebezpečnou střelu přes zeď nicméně vytáhl Satrapa na rohový kop.

24
    Radim Řezník byl faulován na hraně vápna, velmi slušná standardka pro Plzeň. Mezitím na stadionu začalo více sněžit.

23
    Jan Sýkora rozehrával po delší době míč od rohového praporku, nikoho ze svých spoluhráčů nicméně ve vápně nenašel.

22
    Ondřej Sajtl si počínal nedoveleně proti Matěji Hybšovi, který si troufl na drzou kličku. Plzeň má stále míč pod kontrolou.

20
    Zápas se nehraje vůbec v rukavičkách, tentokrát jako druhý do souboje přišel Pavel Bucha a křik píseckého hráče byl slyšet přes celý areál.

20
    Francouzský útočník se záhy ocitl v nefotbalové pozici, Viktoria bude rozehrávat volný přímý kop.
    18. BEAUGUEL - 1:0

18
    Viktoria poprvé v zápase dostala balon do sítě. Radim Řezník našel z pravé strany na středu JEAN-DAVIDA BEAUGUELA, který to měl následně již snadné.

17
    Na trávníku zůstává ležet Pavel Bucha, v tomto počasí opravdu nic závidihodné.

17
    Hosté z jihu Čech zatím dobře brání, přestože má Plzeň velkou územní převahu, do zakončení se nemůže příliš dostat.

15
    Matěj Hybš poslal fantastický balon za obranu Písku, leč Jan Sýkora při zpracování podklouzl na kluzkém terénu a Písek poté míč odkopl.

14
    Faul i na druhé straně, tentokrát si nedovoleně pomohl defenzivním zákrokem Modou Ndiaye.

13
    Jan Sýkora centroval na Romana Potočnéhom, dnešního kapitána, nicméně ten se k hlavičce nedostal a Satrtapa mohl zůstat v klidu.

12
    Jean-David Beauguel byl ve středu pole faulován, Plzeň zůstane u balonu.

11
    V jedenácté minutě se Písek poprvé dostal na útočnou polovinu, Hrachovec nicméně přes Řezníka odcentrovat nedokázal.

10
    Tohle by nedoběhl ani Usain Bolt v nejlepší formě. Matěj Hybš přesto poděkoval za přihrávku.

9
    Jan Sýkora si na hraně vápna narazil s Pavlem Buchou, poté si ale Sýkora míč lehce předkopl a zakončit již nedokázal. Hosté se odkopem osvobodili.

8
    Jan Sýkora se ve středu pole obtočil kolem Matěje Volfa, poté se dostal k přihrávce na Beauguela, jenomže toho skvělým zákrokem vychytal Satrapa. Francouzský útočník se posléze dostal i k dorážce, leč branku již netrefil.

7
    Na stadionu nám začalo sněžit, počasí pro fotbal jak se patří.

6
    Ani tentokrát Plzeň zakončit nedokázala. Odkopávat od své branky bude gólman Jan Satrapa.

5
    Hned několik Viktoriánů skákalo na centr, leč ten nakonec hosté dokázali srazit na další roh, tentokrát z levé strany.

4
    Radim Řezník si naběhl na další dlouhý balon, krajní bek Viktorie se následně snažil centrovat do vápna, leč jeho přihrávka byla sražená na první rohový kop v zápase.

3
    Modou Ndiaye krásným míčem oslovil na pravém křídle Jana Sýkora, ten se nicméně daleko s míčem nedostal.

2
    Pavel Bucha chtěl ze středu zrychlit hru, nicméně jeho vysoký centr na levou stranu nebyl přesný a poprvé v zápase mají míč na kopačkách i hosté z Písku.

1
    Nebezpečný centr z levé strany posílal hned do ohně Matěj Hybš, jeho prudký pas nicméně nikdo na zadní tyči nezavíral.

1
    Výkop měli na starosti domácí fotbalisté, kteří hned podnikají první útok směrem dopředu.

1

Obě mužstva již nastupují na hrací plochu, zápas začne každým okamžikem, pojďme na něj!

Hráči Písku se v podzimní části utkali v ČFL s rezervou plzeňského týmu a i díky dvěma gólům Mirosava Káčera slavili Západočeši 3:1.

Utkání začíná za necelých deset minut, na stadionu už přítomno i několik desítek fanoušků. Hráči se tak mohou těšit alespoň na nějakou atmosféru, snad je hráči svým výkonem na hřišti dokáží zahřát.

Počasí je typické lednové, při cestě na stadion ukazoval teploměr v autě nulu, hráče tedy dnes nečeká nic lehkého.

Ještě jednou krásné dopoledne, tentokrát již z tréninkového areálu v Luční ulici. Na trávníku momentálně probíhá rozcvička obou týmu. Jak již bylo zmíněno, hned v prvním poločase se na trávníku objeví nová posila – Roman Potočný.

FC Viktoria Plzeň: Hruška – Řezník, Gabriel, Hejda, Hybš – Bucha, Ndiaye – Potočný, Šulc, Sýkora – Beauguel.
    Náhradníci: Mrózek – Pernica, Kayamba, Chorý, Havel, Čermák, Koželuh, Kaša, Mosquera, Janošek, Káčer
    Trenér: Michal Bílek.

FC Písek: Satrapa – Sajtl, Němeček, Kulík, Mařík – Kotrba, Volf – Pineau, Koreš, Hrachovec – Voráček.
    Náhradníci: Lalák – Bílý, Hadáček, Veliký, Mašek, Petr, Velek, Stejskal, Vojta
    Trenér: Milan Nousek.

Rozhodčí: Radina – Mokrusch, Duda.

Krásné dopoledne z Plzně!

Dnes od půl jedenácté sehraje plzeňská Viktoria první přípravné utkání před jarní části sezóny 2021/22. Na svůj pažit v Luční ulici si svěřenci Michala Bílka pozvali třetí celek třetí nejvyšší soutěže – FC Písek.

Viktoria je po podzimní části FORTUNA:LIGY na druhém místě, na vedoucí Slavii ztrácí ale jen pouhý bod. Třetí Sparta zaostává za svým rivalem o body tři. Jarní část tak bude nesmírně napínavá. Plzeň sehraje celkem sedm přípravných duelů. dnešní utkání s Pískem je vůbec první.

Jedinou změnou v plzeňském kádru je nedávný příchod Romana Potočného z Baníku Ostrava. Je pravděpodobné, že se nejčerstvější posila i dnes ukáže na trávníku.

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a užijte si náš onlajn přenos. Tím vás provede Jakub Štěrba.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.

Jakub Štěrba

Branky: 18. Beauguel, 40. Bucha, 48. Čermák, 55. Havel, 59. Chorý (pen.), 73. Čermák, 76. Mosquera, 78. Havel

FC Viktoria Plzeň: 1. poločas: Hruška – Řezník, Gabriel, Hejda, Hybš – Bucha, Ndiaye – Potočný (C), Šulc, Sýkora – Beauguel.
    2. poločas: Hruška – Koželuh (C), Kaša, Pernica, Havel – Káčer, Janošek – Kayamba, Čermák, Mosquera – Chorý.

FC Písek: Satrapa (77. Lalák) – Sajtl, Němeček, Kulík, Mařík (77. Petr) – Kotrba, Volf (59. Velek) – Pineau (46. Mašek, 80. Hadáček), Koreš (77. Vojta), Hrachovec (59. Veliký) – Voráček (46. Stejskal, 80. Bílý).

Rozhodčí: Radina – Mokrusch, Duda