Chabarovsk – Novosibirsk 2:3 (0:1 po s.n.) | Kunlun – Čeljabinsk 2:4 (kon.) | Riga – Ufa 0:0 (odl.)
po s.n. (0:1)
Amur Chabarovsk
2:3 (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0)
HC Sibir Novosibirsk
Pondělí 10.01.2022, 10:00 • Platinum Arena, Chabarovsk • KHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký den a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (14:19:29)

Utkání sledovalo 500 diváků.

Česká a slovenská stopa

Patrik Bartošák (CHA) – 25 zák., 2 góly, úspěšnost 92,6%
    Radan Lenc (CHA) – 1+0, 4 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 20:00
    David Tomášek (CHA) – 0+0, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 19:17
    Michal Čajkovský (SIB) – 0+1, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 19:19

Dramatický zápas je u konce a diváci se dočkali všeho. Utkání dospělo do samostatných nájezdů v a v nich padl pouze jeden gól. Hned jako první se prosadil Nick Shore a jelikož Krasotkin lapil všech pět pokusů Amuru, tak si Sibir připisuje druhý bod a celkově vítězí 3:2 po nájezdech. Novosibirsk je po této výhře na šestém místě s 57 body, Chabarovsk je devátý se 46 body.

Nick SHORE - 2:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Sibir Novosibirsk.
    V nájezdech byl úspěšný pouze jediný střelec, a to hned v první sérii hostující NICK SHORE a zařídil tak pro Novosibirsk prémiový bod.

5. série
    0:1
    Domácí A. Šarov musel dát, volil švih, Krasotkin vyrazil betonem! Novosibirsk vítězí!

5. série
    0:1
    I Bartošák zasáhl lapačkou a to proti Korotkovovi.

4. série
    0:1
    Gorškov pouze vyprášil brankáři jeho lapačku.

4. série
    0:1
    Setdikov si vybruslil do strany, Bartošák zakročil dobrým povyjetím.

3. série
    0:1
    Lenc trefil střelou pouze Krasotkinův beton.

3. série
    0:1
    Alexandr Šarov také mířil mezi betony, i Bartošák si připisuje úspěšný zákrok.

2. série
    0:1
    Zyrjanov mířil mezi betony, Krasotkin je sklapl právě včas.

2. série
    0:1
    Pjanovův pokus zneškodnil Bartošák svou vyrážečkou.

1. série
    0:1
    Tomášek zkusil bekhendový blafák, jeho pokus skončil na Krasotkinově betonu.
    Nick SHORE

1. série
    0:1
    NICK SHORE zahájil nájezdy proměněným švihem, Bartošák neměl nárok.

Trestné minuty: 8:10

Pětiminutové nastavení nerozhodlo, hrál se opatrný hokej, na obou týmech bylo vidět, že nechtějí udělat chybu. Po pasáži bez větších šancí si tak dáme poslední kapitolu zápasu – samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:42
    Už to vypadá, že pět minut nastavení stačit nebude, puk je ve středním pásmu.

64:01
    Po vyjetí zpoza branky vystřelil z otočky domácí A. Šarov, Krasotkin zakročil pravým betonem.

63:06
    Limu utekl puk od hokejky a skončil u mantinelu. Je tak po šanci Sibiru.

62:42
    Na levou stranu se uvolňoval domácí Nikolišin, střelu z levého kruhu mu Krasotkin pokryl.

61:52
    Novosibirsk se snaží soupeře vůbec nepouštět k puku, sami pak trpělivě krouží a vyčkávají.

60:55
    Hosté se dostávali do brejku dva na jednoho, Shore však nezakončil, neboť nedokázal zpracovat přihrávku.

60:01

Statistiky

Střely na branku: 33:27
    Zásahy brankářů: 25:31
    Vyhraná vhazování: 34:34
    Hity: 10:9

Šedesát minut o vítězi nerozhodlo, byť hosté byli opravdu blízko. Amur ale ve třetí třetině přidal na tempu a tlaku a nakonec dvěma brankami srovnal. Jako první se v přesilovce pět na tři prosadil Ruslan Pedan a v úplném závěru při power-play srovnal Radan Lenc. My si tak dáme nášup v podobě pětiminutového nastavení.

60:00
    59:37 Radan LENC - 2:2

59:37
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    Je srovnáno! Domácí tým vystupňoval svůj tlak, na Krasotkina to létalo ze všech stran a nakonec to Amuru vyšlo. Pedanovu střelu gólman hostů vyrazil před sebe, k puku se dostal RADAN LENC a zblízka se trefil pod horní tyčku – 2:2. Asistence: Ruslan Pedan, Sergej Těreščenko.

59:11
    Těreščenko svým golfákem pouze trefil stínícího obránce, domácí zůstávají v útočném pásmu.

58:49
    Bartošák je na střídačce, začíná power-play Amuru Chabarovsk!

57:56
    Na opačné straně se o uvolnění snažil Litovčenko, puk mu ale odskočil od hole a skončil u Bartošáka.

57:36
    Vyrovnání měl na holi Alexandr Gorškov, když dorážel střelu od modré čáry, zblízka ale Krasotkinovu branku minul!

56:48
    Vyhození hostů bylo čárovými posouzeno, že se o zakázané uvolnění nejedná, Amur musí rychle za pukem.

55:39
    Po levé straně se do útočného pásma probil hostující Korotkov a zkusil to z nulového úhlu. Bartošák u své tyčky bezpečně zakročil.

54:49
    Výpad Chabarovsku končí ve středním pásmu, hosté i nadále dobře brání těsný náskok.

53:48
    Sibir se teď vymanil a alespoň chvíli se hraje u Bartošáka.

52:30
    Snaha domácích o srovnání stoupá, nyní se však sami vystavili do postavení mimo hru.

51:22
    Sibir se teď převážně brání, teď dokonce hosté vyhodili na zakázané uvolnění.

50:30
    Domácí také hrozili od modré čáry, puk ale letěl vysoko nad Krasotkinovu branku.

49:23
    Bartošák nadvakrát zakročil u své levé tyčky, když na něj dotíral A. Šarov a obrana mu poté pomohla proti nahození od modré čáry. Nyní je už hra ve středním pásmu.

48:22
    Ilja Morozov ubránil modrou čáru, poté posunul puk do středního pásma.

47:37
    Přes obránce se snažil zakončit hostující Komarov, jenže mu scházela rychlost a při švihu mu byla zablokována hůl.

46:55
    Chabarovsk se nadechuje k náporu a byla tu další střela. Od modré zakončil Znacharenko, Krasotkin si tentokrát poradil.

45:20
    Už je ale u konce a Novosibirsk zase hraje v plném počtu.

44:55
    Samozřejmě pokračuje klasická přesilovka Amuru pět na čtyři.
    44:22 Ruslan PEDAN - 1:2

44:22
    Domácí to zvládli a výhodu o dva hráče využili. Po kombinaci dostali puk k modré čáře, odkud napřáhl RUSLAN PEDAN a dělovkou prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 1:2. Asistence: Alexej Volgin, Roman Ljubimov.

44:09
    Křížnou přihrávku dostal Butuzov, mířil na vzdálenější tyčku, branku Sibiru ale o kousek minul.

43:20
    A teď pozor, domácí budou mít obrovskou šanci na snížení, neboť budou hrát pět na tři. Dvě minuty za hákování dostal i Konstantin Alexejev.

43:03
    Hosté úvod oslabení zvládají na výbornou, puk letí přes všechny čáry.

42:40
    Přesilovka pro Amur, dvě minuty za hákování dostal Vjačeslav Litovčenko.

42:28
    Nepovedená rozehrávka domácích, puk skončil na zakázaném uvolnění a vhazovat se tak bude po Bartošákově levici.

41:55
    Na Krasotkina nevyzrál ani Butuzov, gólman Sibiru prudký pokus vyrazil a jeho spoluhráči mu poté pomohli brankoviště uhájit.

41:09
    V té se dvěma pokusy prezentoval Tomášek, první rána skončila na obránci, po té druhé a nějakých těch odrazech už zasahoval gólman Krasotkin.

40:47
    Pouhé nahození puku ze středního pásma nemohlo Bartošáka překvapit, domácí už jdou do protiakce.

Trestné minuty: 8:6

Čtyřicet minut hry je za námi a hosté mají k výhře rozhodně blíže. Amur se sice ve druhé třetině snažil o srovnání skóre, jenže vše bylo marné, včetně brejku dvou na jednoho, kdy Grebenščikova vychytal připravený Krasotkin. Chabarovsk sice neuspěl, hosté ale ano, ve 34. minutě skóroval z dorážky Oleg Li a jelikož byl jediným úspěšným střelcem, stav je 0:2.

40:00

39:55
    Ještě jeden pokus hostů, před Bartošákem se vytočil Shore, gólman Amuru ale svůj tým zachránil.

39:08
    Přihrávka na modrou čáru, puk ale Jokipakkovi utekl do středního pásma a musí za ním rychle pospíchat.

38:26
    Po zákroku u mantinelu je vyloučen domácí Svjatoslav Grebenščikov, dostal dvě minuty za vražení na mantinel.

37:58
    Na holích domácích hokejistů se už začíná objevovat nervozita, projevuje se to odskakujícími puky.

36:54
    Lenc vybojoval v rohu puk, okamžitě jej posílal na střed, tam už ale zaúřadovala obrana Sibiru a bylo po akci.

35:27
    Oproti tomu hosté teď nikam nepospíchají a v poklidu kombinují. U puku je Kudako a trpělivě čeká na spoluhráče.

34:36
    Amur už musí přidat, v posledních chvílích má ale docela problém se vůbec dostat do opravdu nebezpečných pozic.
    33:38 Oleg LI - 0:2

33:38
    Sibir právě vstřelil branku!
    Hosté se po buly udrželi v útočném pásmu, od mantinelu přihrál Čajkovský před branku, kde na Bartošákovi nejprve pohořel Shore, nicméně k dorážce se dostal OLEG LI a ten už trefil odkrytý prostor a upravil na 0:2. Asistence: Nick Shore, Michal Čajkovský.

33:25
    O mnoho nebezpečnější byla střela Liho přes obránce, přesto ji Bartošák včasným rozklekem zastavil a poté přerušil hru.

32:52
    Okolo pravého mantinelu se do útočného pásma dostal hostující Lipon, jeho následná střela z ostrého úhlu ale neměla s přesností nic společného a Bartošákovi stačilo ji pouze kontrolovat pohledem.

32:21
    Čároví odpískali domácím hru vysokou holí, vhazuje se před Bartošákem.

31:29
    Domácí Gizdatullin se dostal k volnému puku a ihned střílel z ostrého úhlu. Krasotkin byl připraven a neměl problém zakročit.

30:40
    A už je po přesilové hře, Novosibirsk hraje v plném počtu.

30:26
    Krasotkin před sebe vyrazil střelu z vrcholu kruhu, jeho spoluhráči poté vyhodili přes všechny čáry.

29:30
    Zatím je to ze strany Chabarovsku hodně statické, chybí tomu překvapivé zakončení.

28:40
    Zároveň si ale rozhodčí našli faul hostů a Jegor Alanov dostal dvě minuty za podrážení. Amur má přesilovou hru.

28:40
    Výsledkem pak byla střela z levého kruhu, Krasotkin se však doslova přilepil ke své tyčce a Butuzovovu střelu zkrotil.

28:16
    Bartošák zastavil nahození ze středního pásma a poté pohotově rozehrál na své spoluhráče. Amur pospíchá vpřed.

27:27
    Li předvedl v útočném pásmu důrazný hit u mantinelu, dle sudího to ale bylo v pořádku a pokračovalo se ve hře.

26:30
    Po delší době se dopředu dostal i Sibir, se svou snahou ale skončil pouze za brankou Patrika Bartošáka a k jeho ohrožení se hosté neprobili.

25:31
    Střela z levé strany od Volgina skončila opět u Krasotkina, ten svým zákrokem přerušil hru.

24:38
    Byčkov postupoval pravou stranou, s pukem byl ale vytlačen do rohu kluziště.
    23:41 Grebenščikov šanci do zdárného konce nedotáhl

23:41
    Brejk domácích dva na jednoho, situaci na sebe vzal Grebenščikov, snažil se o bekhendový blafák, Krasotkin jej ale vybruslil a předvedl další zákrok.

22:15
    Jenže je potřeba si dávat pozor i v obraně. Najednou se před Bartošákem objevil Šaškov a snažil se o sklepnutí přihrávky, jenže naprázdno promáchl.

21:39
    Další pokus Amuru, ten vstoupil do druhé části velice aktivně.

20:58
    Jako první zahrozili ve druhé třetině domácí hokejisté, střelu Baldajeva od modré čáry ale Krasotkin zvládl pokrýt.

Trestné minuty: 6:4

Je za námi první třetina, která v úvodu přinesla převahu hostujícího celku, jenž se už během prvních dvou minut dostal do dvou úniků, oba však vyřešil výborný Bartošák. S postupem času se Amur dostal do tempa, jenže na Krasotkina nevyzrál ani v přesilových hrách. Jednu naopak využil hostující Sibir, když v převaze o dva hráče vystřelil od modré čáry Alexandr Šarov a zařídil tak současný stav 0:1.

20:00

19:56
    Je to tak, Sibir je už v plném počtu.

19:44
    Puk je u mantinelu, kde o něj bojuje skupinka hráčů, tohle oslabení už asi Novosibirsk ubrání.

18:54
    Nikolišin si z modré čáry sjel mezi kruhy a mířil k pravé Krasotkinově tyčce. Gólman Sibiru ale vyřešil i tohle.

18:17
    Krasotkin vyrazil golfák od modré čáry, puk skončil v rohu, odkud jej poté hosté vyhodili ven z pásma.

17:56
    A teď budou mít domácí možnost srovnat skóre v přesilové hře. Hosté hráli v šesti a dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě odsedí Oleg Li.

17:34
    Chabarovsk je už v plném počtu.
    16:15 Alexandr ŠAROV - 0:1

16:15
    Přesilovka o dva muže je využitá a hosté jdou do vedení! Puk doputoval k modré čáře, odkud vystřelil zápěstím ALEXANDR ŠAROV a jeho pokus prošel přes houštinu těl až za Bartošákova záda – 0:1. Asistence: Jyrki Jokipakka.

15:55
    Bartošák vyrazil prudkou střelu z pravého kruhu, hosté jsou i nadále v útočném pásmu.

15:34
    No a pozor, domácí tým jde do tří! Alexander Šarov fauloval Čajkovského a dostal dvě minuty za podrážení.

14:53
    Zase se nám vylučuje, za krosček ve vlastním pásmu dostal dvě minuty domácí Alexej Volgin.

14:33
    Pěknou kličkovanou předvedl hostující Goluběv, přešel přes několik hráčů a vystřelil. Prudký švih skončil nad Bartošákovou brankou.

13:36
    Přesilovku nevyužil ani Sibir, zase tak hrajeme v pěti na obou stranách.

13:12
    Nevystřelil ani Fajzullin, ten už napřahoval přes obránce, na poslední chvíli byl zablokován.

12:37
    Ve vlastním oslabení se do akce dostával Šarov a už to vypadalo, že i zakončí. Nakonec byl ubráněn a s pukem skončil za brankou.

11:36
    Vylučuje se i na domácí straně, dvouminutový trest za zdržování hry dostala lavička Amuru.

11:05
    Obrany obou celků pracují na sto procent, mnoho pokusu zvládnou zastavit.

09:59
    Střela od modré čáry na straně Sibiru, pokus Alanova skončil jen decimetry vedle Bartošákovy branky!

09:11
    Je po přesilovce, oba celky teď hrají v plném počtu.

08:39
    Od modré to zkoušel i Těreščenko, ale ani on na Krasotkina nevyzrál.

08:06
    Střela od modré čáry, puk prosvištěl vedle Krasotkinovy branky.

07:11
    Je tu první přesilovka utkání, přesilovku si zahraje domácí Amur. Dvě minuty za držení dostal Konstantin Alexejev.

06:50
    Taktika Amuru je zatím založena na dlouhých přihrávkách, jenže to nevyšlo ani Grebenščikovovi a je z toho další zakázané uvolnění.

05:35
    Postavení mimo hru hostujícího celku, příliš rychlý byl Michal Čajkovský.

04:39
    Domácí v kontru, po výměně puku vystřelil z levé strany Nikolišin, ranou přes obránce ale Krasotkina nepřekvapil.

04:10
    Novosibirsk je v úvodních minutách tím aktivnějším celkem, Pjanov se opět pokoušel překvapit Bartošáka. Vše skončilo posunutou brankou.

03:30
    Domácí tým se pokoušel rozvinout útok dlouhou přihrávkou, puk ovšem skončil na zakázaném uvolnění.

02:34
    Nahozený puk ze středního pásma, přesto měl Krasotkin docela problémy.
    01:36 Další únik hostů, nyní v podání Lipona

01:36
    A další únik Novosibirsku. Nyní se na branku hnal Lipon, také volil střelu, jenže pouze vyprášil Bartošákovu lapačku.
    00:44 První velká šance Sibiru

00:44
    Na opačné straně ale vznikla obrovská šance. Přes Lence prošel puk na Pjanova a ten se najednou řítil na Bartošáka. Český gólman ve službách Amuru ale střelu zvládl chytit!

00:26
    Vysoký puk letěl k brance Sibiru, Krasotkin však mohl zůstat v klidu, skončilo to v rohu.

00:01

Amur Chabarovsk: Bartošák (Alikin) – R. Pedan, S. Těreščenko, Baldajev, Volgin (A), Pivcakin, Znacharenko, Byčkov – Lenc, Tomášek, Grebenščikov – V. Butuzov (A), Nikolišin, A. Gorškov – Fajzullin (C), P. Šarov, Archipov – Zyrjanov, Gizdatullin, Ljubimov.
    Trenér: Michail Kravec

HC Sibir Novosibirsk: Krasotkin (Säteri) – J. Alanov, Jokipakka, K. Alexejev, Čajkovský, Ilja Morozov, Kudako, D. Ovčinnikov, N. Jefremov – Litovčenko, N. Shore (A), O. Li – Setdikov, Pjanov, A. Šarov (A) – Lipon, Goluběv, Česalin (C) – Nikita Šaškov, V. Komarov, N. Korotkov.
    Trenér: Andrej Martemjanov

Rozhodčí: Bělov, Sojn – Ivanov, Šeljanin.

Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Zápas v Platinum Areně začne v 10:00, takže si na dopoledne nic nechystejte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Československá stopa v utkání

Patrik Bartošák (CHA) úspěšnost 90,9%, průměr 2,91
    Michal Jordán (CHA) 10 (3+7)
    David Tomášek (CHA) 21 (9+12)
    Radan Lenc (CHA) 16 (7+9)
    Michal Čajkovský (SIB) 11 (3+8)

Hosté jsou na tom ve Východní konferenci lépe, na šestém místě mají 55 bodů, což znamená desetibodový náskok právě na dnešního soupeře. Jak už bylo řečeno, tak Sibir se naposledy představil na ledě Chabarovsku, vyhrál o jeden gól a odčinil tak dvě domácí porážky s Kazaní a Spartakem Moskva.

Posledních pět utkání

Novosibirsk – Ufa 3:2 pp
    Novoeibirsk – Nižněkamsk 3:2 pp
    Novosibirsk – Kazaň 2:6
    Novosibirsk – Spartak Moskva 1:2 sn
    Chabarovsk – Novosibirsk 0:1

Domácí tým je v tuto chvíli jako první pod čárou postupu do play off, když má na devátém místě Východní konference 45 bodů a na osmý Barys ztrácí tři body. Na Amur dnes čeká čtvrtý z pěti domácích zápasů v řadě a pokusí se vylepšit bilanci jedné výhry a dvou porážek. Naposledy se Chabarovsk představil proti Sibiru a utkání skončilo fotbalovým výsledkem 0:1. O jedinou branku se postaral už v sedmé minutě Setdikov.

Chabarovsk – Petrohrad 3:2
    Vladivostok – Chabarovsk 3:5
    Chabarovsk – Kazaň 1:2 sn
    Chabarovsk – Spartak Moskva 3:2 pp

Dobré dopoledne u KHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Amur Chabarovsk a HC Sibir Novosibirsk.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 45. R. Pedan (Volgin, Ljubimov), 60. Lenc (R. Pedan, S. Těreščenko) – 17. A. Šarov (Jokipakka), 34. O. Li (N. Shore, Čajkovský), rozh. náj. N. Shore