Senegal – Guinea 0:0 (kon.) | Malawi – Zimbabwe 2:1 (kon.) | Maroko – Komory 2:0 (kon.)
Gabon – Ghana 1:1 (kon.)
Gabon
1:1 (0:1)
Ghana
Pátek 14.01.2022, 20:00 • Stade Ahmadou Ahidjo, Yaoundé • Africký pohár národů • Skupina C

Ghana velmi dlouho hlídala svůj těsný náskok z první půle. Po hodině hry Allevinah nedosáhl dle potřeby na dobré zakončení, o chvíli později se neprosadil ani bombou Obiang. deset minut před koncem příliš nescházelo, aby se trefil z přímého kopu Jordan Ayew. Po pasu Kangy se v osmdesáté osmé minutě přeci jen trefil Allevinah – 1:1! Na remíze nezměnila nic ani závěrečná hromadná šarvátka. Mějte hezký zbytek večera. (22:12:56)

Emoce jsou jasné, jelikož remízou si Ghana neskutečně zavařila. Maroko dnes výhralo má šest bodů, Gabon čtyři a Ghana pouze bod. Tudíž ani v případě vítězství v posledním utkání Ghana nemusí postoupit, pokud Gabon uhraje bod s Marokem. O překvapení rozhodnně není na Africkém poháru nouze.

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 5:4. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 30:21.

Nejlepším hráčem utkání byl určen André Ayew z Ghany.

Paintsil žlutá karta, červená karta svítí u Tetteha.

90+4

90+4
    Červenou kartu dostává Benjamin Tetteh (Ghana).

90+4
    Žlutou kartu dostává Joseph Paintsil (Ghana).

90+4
    Videorozhodčí pomáhá určit indetitu vináků.

90+3
    Na závěr utkání si hráči obou týmů schovali hromadnou potyčku – pravou africkou. Zapojili se i hráči z laviček či členové relizačních týmů.

90+1
    Střídání v týmu Ghana: ze hřiště odchází André Ayew, přichází Benjamin Tetteh.
    Střídání v týmu Ghana: ze hřiště odchází Jordan Ayew, přichází Abdul Fatawu Issahaku.

90
    Rohový kop Ghany končí nepřesným pokusem Parteyho možná i s tečí dalšího svého spoluhráče.

90
    Rozhodčí nastaví 3 minuty!

89
    Trenér Gabonu Patrice Neveu si samou radostí sundal své slušivé sako modré barvy.
    88. Jim ALLEVINAH - 1:1

88
    Gabon právě vstřelil branku!
    Autorem branky je JIM ALLEVINAH, který propálil skrz nohy skluzujícího Andy Yiadoma a jeho přízemní střela skončila u vzdálenější tyče – 1:1! Asistenci si připisuje Guélor Kanga.

87
    Jorda Ayew se neprosadil, ale během dvaceti vteřin Boupendza opaltil soupeři stejnou mincí.