Kolín nad Rýnem – Bayern 0:4 (kon.) | Mohuč – Bochum 1:0 (kon.) | Stuttgart – RB Lipsko 0:2 (kon.)
Union Berlín – Hoffenheim 2:1 (kon.) | Wolfsburg – Hertha 0:0 (kon.) | Mönchengladbach – Leverkusen 1:2 (kon.)
1. FSV Mohuč 05
1:0 (0:0)
VfL Bochum
Sobota 15.01.2022, 15:30 • Mewa Arena, Mohuč • Německá Bundesliga • 19. kolo

Mohuč v souboji tabulkových sousedů přetlačila Bochum

Do zápasu vstoupila aktivněji Mohuč, dlouho si však nedokázala vypracovat šanci. Až ve 26. minutě napřáhl před hranicí vápna Barreiro a prudkou levačkou přinutil brankáře k letu vzduchem. O chvíli později bylo rušno na druhé straně, kde po Stachově faulu na Poltera nařídil sudí penaltu. K ní se po tahanici s Pantovičem postavil Sebastian Polter, jeho utaženou ránu k tyči ovšem Zentner chytil. Ve zbytku poločasu byly k vidění už jen zblokované střely, které bezgólový stav nemohly nijak změnit.

Skóre se pohnulo jen jednou a stalo se tak pár minut po změně stran. Jako hrdina se ukázal Jerry St. Juste, který vinou zranění nehrál od začátku října. Pojistku mohl přidat Karim Onisiwo nebo I Če-song, ani jeden však svou šanci nedal. A tak se o svůj triumf domácí strachovali až do poslední minuty, kdy Jürgena Locadiu vychytal Robin Zentner. (17:35:55)

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 15:8.
    Rohy: 7:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 19:14.

90+5

90+5
    Oslavy mohl domácím fotbalistům překazit Jürgen Locadia! Robin Zentner byl však proti a krásnou robinsonádou vytěsnil míč na roh, po kterém už se nic hrozivého nestalo. Mohuč tak vydřela nejtěsnější možnou výhru.

90+4
    Dvě čistě taktická střídání z důvodu úspory času.

90+4
    Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Karim Onisiwo, přichází Jean-Paul Boëtius.

90+4
    Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Aaron Martín, přichází Anderson Lucoqui.

90+2
    Hosté se vysokým obloučkem poslali na pravou stranu vápna, kde došlo ke sražené střele. Z následného rohu vzešla hlavička, která dopadla na horní část sítě.

90+1
    V často přerušované hře vyvstává otázka, kolik minut rozhodčí nastaví? A odpověď už víme. Jsou to 4 minuty.

89
    Žlutou kartu dostává Elvis Rexhbecaj (Bochum).

Další kontroverzi vyvolal zákrok na Cristiana Gambou. Pusu na špacír si tentokrát pustil Elvis Rexhbecaj a za nesportovní chování dostal to, co chtěl.

88
    Žlutou kartu dostává Bo Svensson (Mohuč).

Se žlutými kartami se v závěru roztrhl pytel, za protesty ji vidí trenér Mohuče a divákům se to vůbec nelíbí.

86
    Žlutou kartu dostává Paul Nebel (Mohuč).

Nebel při presinku nastavil nohu vykopávajícímu brankáři. Tohle byl evidentní šlapák.

85
    Žlutou kartu dostává Kevin Stöger (Mohuč).

Rakušan pyká za hloupý útočný faul.

83
    Jerry St. Juste se zlobí na rozhodčího, že jeho zákrok na Poltera posoudil jako faul. Tohle vůbec nechápu, když svému protihráči skočil na záda.

82
    S blížícím se koncem se do mysli hráčů Bochumi vkrádá nervozita. A bude to čím dál horší.

81
    Deset minut před koncem ve snaze vyrovnat vypálil Jürgen Locadia. Razance tam byla, přesnost ne.

80
    Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Jonathan Burkardt, přichází Paul Nebel.

80
    Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází I Če-song, přichází Kevin Stöger.

80
    Střídat bude i domácí trenér.

Lukáš Jasoněk

Branky: 48. St. Juste (Burkardt)

Karty:   55. Stach (MAI), 85. Stöger (MAI), 86. Nebel (MAI), 88. Bo Svensson (MAI) – 70. Bella-Kotchap (BOC), 76. Gamboa (BOC), 89. Rexhbecaj (BOC)

Neproměněná penalta: 32. Polter (BOC), brankář Zentner zneškodnil

Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 15:8. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 19:14.
    1. FSV Mohuč 05: Zentner – St. Juste, Bell, Niakhaté (C) – Widmer, Barreiro, Stach, I Če-song (80. Stöger), Martín (90+4. Lucoqui) – Onisiwo (90+4. Boëtius), Burkardt (80. Nebel).
    Náhradníci: Dahmen – Brosinski, Boëtius, Lucoqui, Nebel, Papela, Stöger, Nemeth.

Trenér: Bo Svensson.

VfL Bochum: Riemann – Gamboa, Bella-Kotchap, Leitsch, Stafylidis – Losilla (C) – Asano (61. Rexhbecaj), Pantovič (61. Blum), Löwen (80. Locadia), Antwi-Adjei (80. Bockhorn) – Polter.
    Náhradníci: Esser – Bockhorn, Lampropoulos, Blum, Mašović, Osterhage, Locadia, Tesche, Rexhbecaj.

Trenér: Thomas Reis.

Rozhodčí: Willenborg – Schaal, Pelgrim.