BO Ostrava – HC UP Olomouc 2:8 (kon.) | Riders Univerzita Pardubice – HC MUNI 5:3 (kon.) | North wings Ústí – Akademici Plzeň 4:3 (1:0 po s.n.)
po s.n. (1:0)
HC North Wings Ústí nad Labem
4:3 (0:1, 3:2, 0:0 - 0:0)
Akademici Plzeň
Pondělí 17.01.2022, 19:15Univerzitní liga ledního hokeje • 12. kolo

To je ode mne pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost u dnešního textového přenosu z ULLH. Budu se na Vás těšit zase někdy příště, přeji krásný zbytek večera! (22:03:19)

V dnešním zápase dvanáctého kola Univerzitní ligy ledního hokeje jsme viděli napínavý souboj mezi HC North Wings Ústí nad Labem a Akademiky Plzeň.

Po první třetině se mohli z vedení radovat hostující hokejisté, kteří byli v těsném vedení. Ve druhé části nám napadalo do branek celkem pět gólů a stav skóre se srovnalo. Třetí část byla sice bez branek, ale v závěru jsme viděli pěkné příležitosti během přesilovky hostů, domácí měli k dispozici samostatný nájezd, který nebyl proměněn. Utkání dospělo do prodloužení, ve kterém jsme branku neviděli. V nájezdech se střelou prosadil Martin Kuchař, díky němu připisují North Wings dva body do tabulky, kde jsou aktuálně čtvrtí. Hosté neodjíždějí s prázdnou, navíc se díky jednomu bodu drží na sedmé příčce tabulky.

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC North Wings Ústí nad Labem.

Jediným úspěšným střelcem nájezdů se stal Martin Kuchař, který svůj tým dovedl k vítězství.

5. série
    1:0
    Jakub Švec musel dát. Hráč Akademiků zvolil střelu a minul!

4. série
    1:0
    Domácímu hráči se kotouč svezl z hole a máme tu další nájezd bez zakončení, gólman hostů byl bez práce.

4. série
    1:0
    Lapačka Gerstnera zastavila dalšího střelce Plzně, tentokrát byl neúspěšný Fořt.

3. série
    1:0
    North Wings jdou do vedení, ústecký střelec vůbec nic nevymýšlel a vypálil. Proti střele Kuchaře byl Štekr bezmocný.

3. série
    0:0
    Zdá se, že úprava ledu moc nepomohla, ani Kalus nezakončil.

2. série
    0:0
    Bekhend Pavla Jarého Štekr bez problémů likviduje.

2. série
    0:0
    Úspěšný zákrok Gerstnera po naznačení střely od plzeňského Princla.

1. série
    0:0
    Neúspěšný pokus domácích, Dan Bartoš se proti Štekrovi neprosadil.

1. série
    0:0
    Plzeňskému útočníkovi puk sklouzl z hole, jednoduchý zákrok pro domácího gólmana,

Puk už byl připraven na začátek samostatných nájezdů, nakonec se ještě po ledové ploše projede rolba.

Samostatné nájezdy začínají.

V Ústí nad Labem jdeme do nájezdů!

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:50
    Domácí se snažili ještě zaútočit, ale z jejich aktivity branka nepadla.

64:30
    Lukáš Sajdl zkoušel střelu, ale přestřelil.

63:55
    Zatím je to spíš boj o kotouč v rohu kluziště, nakonec se ke střele dostali Akademici.

63:29
    Vyloučení v týmu Akademici Plzeň (Prachař – 2 min., podrážení).

63:29
    Lukáš Sajdl byl v samostatném úniku faulovaný a síly na ledě se vyrovnají.

63:11
    Jaroš zasáhl skvěle a opět vyhnal Akademiky z pásma.

62:47
    Plzeň zakládá útok zpoza své branky, hráči v modrém už kombinují v útoku.

62:05
    Rána se Říhovi nepodařila a puk letěl za branku domácích.

61:40
    Domácí se osvobozují a mohou vystřídat.

61:20
    Plzeň dostává velikou příležitost a drží se v útočném pásmu.

61:05
    Vyloučení v týmu HC North Wings Ústí nad Labem (Balcar – 2+2 min, faul kolenem).

60:37
    Štekr dobře zasáhl proti pokusu Kuchaře!

60:20
    Po vhazování se puku zmocňují Akademici.

60:01

Dnešní utkání sleduje 105 diváků.

Po infarktovém závěru třetí periody stále neznáme vítěze. Za moment nás čeká nášup v podobě prodloužení!

60:00

59:43
    Akademici pokračují v přesilové hře, dobré střely vyráží gólman domácích!

59:11
    Jan Jindra hledal mezeru mezi betony Štekra, ale nebyl úspěšný! Pokračujeme tedy za nerozhodného stavu.

59:11
    Jan Jindra byl v úniku podražen a uvidíme trestné střílení domácích!

58:51
    Domácí zatím brání slušně, další vyhozený kotouč až ke Štekrovi.

58:10
    Vyhrané vhazování pro hosty, ale dlouho se v útoku neohřáli, jelikož kotouč letěl ven.

57:59
    Velká komplikace pro domácí, kteří jdou nyní, dvě minuty před koncem, do čtyř.

57:59
    Vyloučení v týmu HC North Wings Ústí nad Labem (Kuchař – 2 min., vysoká hůl).

57:48
    Akademici upalují kupředu, ale ovoce to nepřineslo.

57:30
    Michal Šíma nebezpečně vystřelil, ale Štekr opět vytáhl velice dobrý zákrok!

57:15
    Pavel Jarý se pokusil o střelu od modré, ale prolétla mimo branku hostů.

56:50
    Puku se na chvíli zmocnili domácí, pokus v útočném pásmu mířil mimo.

56:30
    Princl střílel z mezikruží, ale Gerstner si s jeho střelou poradil na výbornou.

56:01
    Akademici šli ve třech dopředu, do Fořtovo střely však sáhl jeden z domácích hráčů.

55:40
    Akademici se snaží něco vymyslet v útočném pásmu, gólman domácích je však na svém místě a brání vyrovnaný stav.

55:03

54:50
    Dnes přesilovky domácím opravdu nejdou.

54:17
    Patrik Balcar trefil pouze bránícího hráče.

53:50
    Akademici další pokusy North Wings kazí.

53:30
    Domácí kombinují v útočném pásmu. Bartošův pokus prolétl brankovištěm.

53:03
    Vyloučení v týmu Akademici Plzeň (Hráčská lavice – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě). Trest odpyká Šperl.

52:45
    Velká šance i na druhé straně, ale gólmani jsou v této třetině zatím pevní jako skála.

52:24
    Sajdl se snažil prosadit bekhendem, ale jeho pokus v síti nekončí.

52:01
    Řada nepřesností je nyní na hřišti, puk dostávají nyní pod kontrolu North Wings.

51:38
    Nahození ze středního pásma Štekrovi nedělalo vůbec žádný problém.

51:10
    Nepřesný přechod do útoku v podání domácích. Hra se nám teď často kouskuje.

50:42
    Do útoku míří hosté, Gerstner předvedl spolehlivý zákrok.

50:13
    Gerstner nyní předvedl dobrý zákrok proti jednomu ze střelců Akademiků.

50:00
    Akademici se snažili o rychlý protiútok, ale střela letěla mimo.

49:34
    Puk na hokejce drží domácí hráči a snaží se něco vymyslet v útoku.

49:09
    Štekr předvedl pěkný zákrok, puk našel u betonu a přerušil hru.

48:42
    Šiška se vrací na led a oba týmy hrají v plném počtu.

48:20
    Ofsajd domácích hráčů při pokusu přejít modrou čáru.

47:55
    Vyloučení v týmu Akademici Plzeň (Kalus – 2 min.).
    Vyloučení v týmu HC North Wings Ústí nad Labem (Miškovič – 2 min.).

47:55
    V oslabení zahrozil Říha a Gerstner měl co dělat, aby jeho ránu vytěsnil.

47:26
    Akademici dokonce ohrožují soupeřovu bránu ve vlastním oslabení. Domácím se tato přesilovka opravdu nedaří a trochu je přibrzdila po dobrém startu do třetiny.

46:50
    Dobrá rána od modré, ale Akademici se zase osvobozují.

46:26
    S rozehrávkou pomáhá domácí gólman, Křídla se snaží znovu udržet v útočném pásmu.

45:40
    Akademici se dobře brání a vyhazují, snaží se hru držet ve svém útočném pásmu.

45:28
    Přesilová hra se zatím North Wings tolik nedaří, je v ní řada nepřesností.

45:05
    Domácí nyní dostávají přesilovku dlouho čtyři minuty, ihned se zabydlují v útoku.

44:42
    Vyloučení v týmu Akademici Plzeň (Šiška – 2+2 min, vysoká hůl).

44:33
    Vidíme teď celkem nervózní pasáž hry.

44:05
    Jakub Jaroš se pokoušel doklepnout přihrávku Sajdla, ale Štekr zasáhnul bez problémů.

43:34
    Akademici se snaží něco vymyslet, ale zatím neúspěšně.

43:02
    North Wings byli vyhnáni z útočné třetiny, ale stále mají puk na holi.

42:40
    Vstup do utkání zatím patří domácím, i díky přesilovce, kterou Křídla na začátku periody měla.

42:24
    Icing hostů.

42:11
    Akademici míří do útoku, který ale neprošel obranou North Wings, domácí otáčí hru.

41:39

41:35
    Domácí rotují v útočném pásmu, ale na Štekra si zatím hokejisté ve žlutém nepřišli.

41:06
    Štekr je teď velmi zaměstnáván, předvedl si další zákrok, když puk uklidil do náruče.

40:50
    A další zásah hostujícího brankaře, který předvedl jistý zákrok.

40:35
    Krásný zákrok Štekra, který pravým betonem vykopl téměř jistý gól.

40:30
    Domácí pokračují v přesilové hře a zabydlují se v útočném pásmu.

40:01

Ve druhé části se nám skóre výrazně posunulo kupředu. Domácí srovnali ve 22. minutě zásluhou Jakuba Jaroše. Následovala však přesilovka pět na tři pro hosty, kterou využil Daniel Malý. Následně za domácí srovnával Miroslav Straka a zvyšoval Martin Kuchař. Hosté odpověděli ránou od modré, kterou měl na svědomí Jan Šperl. Do třetí třetiny půjdeme za stavu 3:3.

Další třetina začne přibližně v 20:50.

40:00

39:58
    Balcar trefuje pouze bránícího hráče.

39:39
    Domácí ještě dostanou na konci druhé periody příležitost ve formě přesilové hry.

39:07
    Rána Kaluse byla vyražená Gerstnerem, další pokus chytil domácí gólman do lapačky. Velká šance plzeňských hráčů!

38:34
    Na kotouči jsou nyní častěji hosté, rána Princla nyní prolétla kolem domácí branky.

38:03
    Oba týmy jsou v plném počtu.

37:55
    Na druhé straně byli v šanci domácí, kteří nedokázali využít přečíslení.

37:47
    Po ráně Fořta zazvonila tyčka!

37:20
    Zatím se toho na ledě moc neděje, útok Plzně ztroskotal ve středním pásmu.

36:40
    Nyní uvidíme hru ve čtyřech. Na puku jsou aktuálně plzeňští hráči.

36:03
    Vyloučení v týmu Akademici Plzeň (Králíček – 2 min., nedovolené bránění).
    Vyloučení v týmu HC North Wings Ústí nad Labem (Brandner – 2 min., hrubost).

36:02
    Nepřesnost nyní brzdí hosty v útočném pásmu.

35:28
    Jakub Jaroš je dnes velmi vidět! Jeho rána však byla zblokovaná do ochranné sítě.

35:14
    Hra je opět nahoru dolů a puk si týmy na hokejkách střídají.

34:55
    Martin Kuchař se snažil provléct před gólmana hostů, ale obránci jej tam nepustili, takže z jeho pokusu nebylo nic, co by mohlo Štekra ohrozit.

34:14
    Útočný pokus hostů nyní zbrzdil ofsajd.

33:36
    Tým Akademici Plzeň právě vstřelil branku!

Hosté měli nyní spoustu šancí, ale až rána JANA ŠPERLA od modré zaplula za záda domácího gólmana.
    Asistence: Štěpán Říha.

33:02
    Štěpánek to zkusil, ale Štekr byl na jeho ránu z kruhu připraven.

32:40
    Akademici trefili horní tyč, na druhé straně vyzkoušeli domácí lapačku Štekra, která si se střelou poradila bez problémů.

32:22
    Icing domácích.

32:01
    Akademici se pokouší prodrat do útoku, ale kombinace neskončila ani střelou.

31:31
    Nyní se celky na kotouči velmi často střídají.

31:16
    Pokus domácího útočníka kryje Štekr.

31:01
    Akademici vyvezli kotouč do útoku, střela byla sražená do rohu.

30:30
    Do útoku na chvíli zamířili opět domácí, kteří si ale šanci nevybudovali.

30:08
    Hosté se snaží o srovnání, rotují v útoku, ale Gerstner střelu Akademiků kryje.

29:27
    Pokus prví lajny Akademiků nebyl úspěšný.

28:57
    To byla ale gólově bohatá pasáž, která se nám teď nyní uklidňuje.

28:14
    Tým North Wings právě vstřelil branku!

Domácí míří do vedení! PATRIK BALCAR překvapil střelou od modré čáry Štekra, který se snažil zasáhnout bez hole, ale nepodařilo se mu to.
    Asistence: Martin Kuchař, Hanuš Petržílka.

27:36

MIROSLAV STRAKA se dostal do brejku, který využil svižnou střelou mezi betony Jonáše Štekra.
    Asistence: Roman Brandner.

27:19
    Ofsajd zastavuje pokus o útočnou akci Akademiků.

26:56
    Po delší době vyrazili dopředu Akademici, kteří však útoku nebyli příliš dlouho.

26:05
    Sajdlova sražená rána a puk opět sbírají hokejisté ve žlutém.

25:52
    North Wings teď v útoku hrají mnohem častěji, ale jejich rány blokují Akademici a vše vzadu jistí Štekr, který přerušuje zákrokem hru.

25:17
    Útočnou akci domácích přerušil obránce v modrém, který otáčí hru.

24:40
    Domácí hrají teď hodně tvrdě, ale vše v rámci pravidel. Viděli jsme dva výstavní hity.

24:11
    S touto jedovatou střelou Jakuba Jaroše si poradila lapačka Jonáše Štekra.

23:37

23:30
    Pěkný hit Pavla Jarého, který přibrzdil Akademiky.

23:05
    Kuchař vylekal Štekra střelou v oslabení, k dorážce se domácí nedostali.

22:40
    Akademici pokračují v přesilovce a snaží se založit novou útočnou akci.

22:02

Přesilovka pět na tři je využitá! VÍT REITSPIES se skvěle zorientoval ve skrumáži před brankou a připisuje si přesnou trefu.
    Asistence: Martin Fořt, Daniel Malý.

21:37
    Vyloučení v týmu HC North Wings Ústí nad Labem (Brandner – 2 min., nesportovní chování).

21:19

Máme srovnáno! JAKUB JAROŠ dostal přihrávku zpoza branky a na dvakrát překonal Štekra ránou do víka!
    Asistence: Lukáš Sajdl

21:01
    Akademici opět ukořistili kotouč, ale dostali se pouze do středního pásma.

20:43

20:21
    Po prvním vhazování míří do útoku Akademici. Princl našel Říhu, ale Gerstner zasáhl skvěle betonem.

20:01

V první třetině jsme viděli velice aktivní hokej z obou stran! Do vedení šli v deváté minutě Akademici, když Marek Princl předložil kotouč Janu Kalusovi, který se nemýlil. V dalším průběhu měli více šancí stále hosté, a to i díky dvěma přesilovkám. Žádná početní výhoda další branku nepřinesla, a tak konstatujeme po první třetině skóre 0:1 z pohledu domácích.

Další třetina začne přibližně ve 20:01.

20:00

19:53
    Na konci třetiny drželi kotouč domácí, kteří to ještě zkoušeli. Střela Jaroše ale byla pro Štekra lahůdkou.

19:30
    Martin Kuchař mířil do útoku, měl dvě velmi dobré šance, ale ani jedna gólem neskončila.

18:41
    Švec se pokoušel o střelu zprava, ale nebyla přesná.

18:20
    Domácí se snaží uklidnit hru, ale puk sbírají Akademici, kteří stále kvalitně rotují v útoku.

17:30
    Sajdl se snažil mezi Akademiky prorvat do útoku, ale bez podpory spoluhráčů to jde ztěžka.

17:22
    Akademici mají puk na svých holích a snaží se prorvat do útočného pásma.

16:45
    Nebezpečný pokus domácích, na konci akce byl Pavel Jarý, střela byla zblokována do ochranné sítě.

16:32
    Střelu hostů zastavuje Gerstner.

16:15
    Na puk si sáhl Štekr, který pomohl s rozehrávkou.

16:00
    Akademici se snaží založit útočnou akci, pěkná přihrávka na útočnou modrou pro Švece, který ale netrefil přesně.

15:41
    Do útoku mířil Brandner, ale byl odstaven od kotouče.

14:40
    Domácí mohou do útoku, Jarošova rána byla sražená těsně vedle hostující branky.

14:19

14:01
    Jaroš osvobozuje domácí unavenou čtyřku a vyhazuje přes celé kluziště.

13:31
    Pokusy hostů likviduje Gerstner a obrana domácí hráči.

13:08
    Závar před domácí brankou, ale nic z něj nebylo.

12:44
    Druhá početní výhoda pro Akademiky, uvidíme, jestli přinese branku. Zatím si Plzeňští přihrávají dobře v útoku.

12:19
    Vyloučení v týmu HC North Wings Ústí nad Labem (Brandner – 2 min., podrážení).

12:01
    Týmy se teď snaží dostat přes střední pásmo, což se jim moc nedaří.

11:19

11:01
    Dva na jednoho v podání domácích, přihrávka na domácího útočníka ale nebyla přesná.

10:26
    Přesná přihrávka Kaluse ale nepřinesla ovoce.

09:38
    Přesilovku si vyzkouší také hosté, kteří se zatím drží v útoku.

09:19
    Vyloučení v týmu HC North Wings Ústí nad Labem (Jaroš – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).

09:03
    Pěkná příležitost Bartoše, který ostal milimetrovou přihrávku, ale Štekr zasáhl skvěle.

08:11

Princl nachystal výborně kotouč JANU KALUSOVI, který se nemýlil a propálil Gerstnera.
    Asistence: Marek Princl.

07:40

07:37
    Štekr opět předvedl velmi dobrý zákrok proti domácím střelcům.

07:20
    Domácí jsou stále v útoku, ale výraznější příležitost ke skórování jsme v druhé minutě přesilovky neviděli.

06:36
    Šímova dobrá rána od kruhu, ale Štekr si s ní poradil.

06:10
    Domácí se pokoušejí o přesilovkovou kombinaci. Zatím dobře operují v útočném pásmu.

05:40
    Vyloučení v týmu Akademici Plzeň (Martin Fořt – 2 min., podrážení).

05:10
    Nahození od modré Štekr zvládl bez problémů.

04:59
    Střelci Akademiků zaměstnávají Gerstnera slušně, ten zatím drží svůj tým.

04:27
    Kalusova rána rozvlnila boční síť!

04:09
    Rychlou střelu ze vhazování Gerstner chytil bez potíží.

03:50
    Slušnou šanci měl také Králíček na druhé straně, ale neuspěl.

03:40
    Jaroš uháněl se spoluhráči do útoku, ale Akademici předvedli výborný obranný zákrok.

03:01
    Puk na chvíli ukořistili domácí, kteří pouze vyhodili.

02:20
    S pukem na holi nyní stále operují hosté.

01:45
    Vhazování v útočném pásmu Plzně vyhráli Akademici, kteří se snažili překvapit gólmana.

01:32
    Do útoku se opět dostává Plzeň, Gerstner ale zasáhl včas.

01:00
    První zákrok má na kontě Gerstner, který zasáhl proti ráně Soukupa.

00:15
    Jako první se o založení útoku pokusí domácí hráči.

00:01

Na ledové ploše už jsou oba dva týmy, do začátku utkání nám zbývá pouze pár minut.

HC North Wings Ústí nad Labem: Gerstner – Šebesta, Jarý P., Štěpánek, Balcar, Miškovič, Šíma, Petržílka, Straka – Jaroš, Jarý T., Kuchař, Amirov, Jindra, Bartoš, Sajdl, Brandner.

Akademici Plzeň: Štěkr – Beer, Prachař, Malý, Šperl, Soukup – Říha, Králíček, Šibra, Kalus, Fořt, Strmiska, Šefl, Rejzek, Princl, Šiška, Švec, Reitspies, Šucha.

Vzájemné zápasy

V Univerzitní lize proti sobě oba celky odehrály na podzim zápas v rámci třetího kola. Utkání, které se odehrálo v Plzni, řídili již od začátku hostující North Wings, kteří se dostali do vedení v první minutě a vedení už nepustili. Severočeši nakonec zápas ovládli poměrem 4:1.
    V přípravě před letošní sezonou odehrály týmy utkání dvě, pokaždé se radovala křídla z Ústí nad Labem.

Poslední vzájemné zápasy
    13. 10. 2021 Akademici Plzeň – HC North Wings Ústí nad Labem 1:4
    1. 9. 2021 HC North Wings Ústí nad Labem – Akademici Plzeň 3:0
    16. 8. 2021 HC North Wings Ústí nad Labem – Akademici Plzeň 3:0

Plzeňský celek aktuálně okupuje sedmou příčku v tabulce. Do začátku ročníku přitom vstoupili Západočeši velmi dobře, vyhráli utkání s BO Ostrava i Kavalíry. Následovala však dlouhá série proher, které byly vždy minimálně o dva góly. V posledních kolech se Akademikům daří sbírat cenné body. Proti MUNI ovládli přestřelku až po nájezdech, v Ostravě dokonali obrat v prodloužení. Nyní se budou snažit navázat na obstojnou formu, kterou měli Akademici před Vánoci.