AS Řím – Janov 0:0 (kon.) | Inter – AC Milán 1:2 (kon.) | Fiorentina – Lazio 0:3 (kon.)
ACF Fiorentina
0:3 (0:0)
S. S. Lazio
Sobota 05.02.2022, 20:45Italská Serie A • 24. kolo

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 5:5. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 13:15. (22:44:53)

Je konec! Lazio díky skvělé druhé půli vítězí na půdě Fiorentiny 3:0. Ve 20. minutě měl první šanci domácí Cabral, ale Strakoša skvěle zasáhl. Následně střílel placírkou Bonaventura, který těsně minul branku. Deset minut před odchodem do kabin mělo šanci také Lazio, ale Ciro Immobile těsně nedosáhl na prudký nástřel na malé vápno. Lazio se dočkalo po změně stran, kdy se po rychlé akci prosadil Sergej Milinković-Savić. Pojitka přišla dvacet minut před koncem z kopačky Immobileho. Třetí branku si pak nešťastně vsítil Cristiano Biraghi.

90+2

90+1
    Nastavují se dvě minuty!

90
    Hosté si dokonce troufli na kombinaci ve vlastním pokutovém území. Domácí fotbalisté musí ve druhé půli snášet opravdu hodně.

89
    Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Riccardo Sottil, přichází Sofján Amrábat.

88
    Lazio už se v závěru nikam nežene. Fotbalisté v modrém kombinují s míčem na kopačkách a užívají si luxusní náskok.

87
    Domácí celek je zralý na ručník. Fotbalisté ve fialovém jsou hodně frustrovaní a z jejich strany přibývá nedovolených zákroků.
    86. Červená karta po 2. žluté

86
    Torreira dostává druhou žlutou kartu a musí do sprch! Fiorentina druhou půli vůbec nezvládla.

85
    Immobile se opět hnal za nákopem na polovinu soupeře, ale obránce ve fialovém se k němu tentokrát stáhl a odehrál míč do bezpečí.

84
    Žlutou kartu dostává Patric (S. S. Lazio).

83
    Nakonec bylo vše v pořádku a Lazio vede 3:0.

83
    Tak pozor! Celou situaci zkoumá VAR. Řeší se, zda brance nepředcházel faul.
    81. Cristiano BIRAGHI - 0:3

81
    Lazio právě vstřelilo branku!
    Lazio v závěru utkání přidává i třetí branku! Ciro Immobile po špatné rozehrávce soupeře dostal přihrávku za obranu, obešel brankáře a vrátil míč před branku. Nešťastný CRISTIANO BIRAGHI si míč ve skluzu srazil do branky!

80
    Do konce utkání zbývá posledních deset minut a Lazio si s přehledem drží svůj dvoubrankový náskok. Defenziva římského celku po změně stran hraje skvěle.

79
    Felipe Anderson dostal přihrávku na pravou stranu, ale nedokázal poslat přihrávku za domácí obranu.

78
    Lazio kombinuje na polovině soupeře, jenže akce hostů je teď velmi kostrbatá. Fiorentina vyčkává v pevném bloku.

77
    Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Giacomo Bonaventura, přichází Jonathan Ikoné.

76
    Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Arthur Cabral, přichází Krzysztof Piątek.

75
    Ciro Immobile se opět hlásil o přihrávku do běhu, jenže tentokrát neuspěl v přetlačované s domácím stoperem.

74
    Až nyní se domácí dostali do pokutového území. Cristiano Biraghi z levé strany dloubl míč na malé vápno, ale skvěle hrající Patric míč přizvedl do bezpečí.

73
    Fiorentina působí po druhé obdržené brance hodně zaskočeným dojmem. Hráči ve fialovém rozehrávku Lazia nenapadají.
    71. Ciro IMMOBILE - 0:2

71
    Lazio přidává druhou branku a prakticky rozhoduje o svém triumfu v dnešním souboji! Do úniku se dostal CIRO IMMOBILE, který pláchl obráncům a s přehledem zakončil k tyči!

70
    Riccardo Sottil střílel dvacet minut před koncem zpoza vápna, ale jeho rána skončila přímo v rukavicích hostujícího brankáře.

69
    Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Manuel Lazzari, přichází Elseid Hysaj.

68
    Lazio se usadilo na polovině Fiorentiny, kde se hosté snaží uklidnit hru. Po změně stran sledujeme velmi zajímavé utkání.

67
    Domácí brankář vyrazil na hranici pokutového území a postaral se o zrychlení rozehrávky. Nákop na levou stranu proskákal do autu.

66
    Tak nakonec ne! Zákrok ještě zkoumal VAR a sudí se rozhodl původní verdikt odvolat.

65
    Pokutový kop pro Fiorentinu!

64
    Fiorentina se nastěhovala do blízkosti velkého vápna, nicméně nikdo ve fialovém se nedostává do zakončení.

62
    Mattia Zaccagni si řekl pohybem o přihrávku do běhu, ale obrana Fiorentiny si jeho postup pohlídala a nenechala soupeře uvolnit.

61
    Fiorentina se v posledních minutách snaží hrát aktivně, ale ne a ne se dostat za obranu Lazia.

60
    Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Lucas Leiva, přichází Danilo Cataldi.
    Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Pedro, přichází Felipe Anderson.

59
    Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází José María Callejón, přichází Nicolás González.
    Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Alfred Duncan, přichází Gaetano Castrovilli.

58
    Immobile přenesl hru na pravou stranu, odkud přiletěl centr na značku pokutového kopu, ale Fiorentina se ubránila.

57
    Žlutou kartu dostává Lucas Torreira (ACF Fiorentina).

56
    Immobile narýsoval přihrávku za obranu soupeře, nicméně jeho přihrávka byla příliš prudká a skončila v těsném autu.
    54. Sergej MILINKOVIĆ-SAVIĆ - 0:1

54
    Lazio se v úvodu druhého poločasu dostává do vedení! SERGEJ MILINKOVIČ-SAVIČ dostal přihrávku do vápna a střelou z první poslal míč k přední tyči!

53
    Až nyní se do dalšího zakončení probil důrazný Cabral, jenže v pádu svůj projektil neusměrnil k tyči, ale pouze do rukavic brankáře.

52
    Bonaventura dloubl míč za obranu Lazia, ale k jeho pobídce se nikdo z hráčů ve fialových dresech nedostal.

51
    Žlutou kartu dostává Giacomo Bonaventura (ACF Fiorentina).

50
    Cabral si naběhl na přihrávku na hranici velkého vápna, odkud zakončil placírkou, ale jeho rána směřovala do rukavic hostujícího brankáře.

49
    José María Callejón neuspěl ve skluzu na polovině hrací plochy a pomohl si faulem. Jeho řádění odnesl Lucas Leiva.

48
    Lazio se v úvodu druhého poločasu usadilo na polovině Fiorentiny a zatím je o něco aktivnější. Domácí celek se prakticky nedostává na soupeřovu polovinu.

47
    Mattia Zaccagni si skvěle pokryl míč tělem a domácí Nikola Milenković jej zatažením za dres poslal k zemi.

46
    Hostující Lazio obstaralo výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Celek z Říma se vydal do útoku po pravém křídle, ale nákop propadl do autu.

46

První poločas končí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme se branky nedočkali. Ve 20. minutě měl první šanci domácí Cabral, ale Strakoša skvěle zasáhl. Následně střílel placírkou Bonaventura, který těsně minul branku. Deset minut před odchodem do kabin mělo šanci také Lazio, ale Ciro Immobile těsně nedosáhl na prudký nástřel na malé vápno.

45+2

45+2
    Žlutou kartu dostává Pedro (S. S. Lazio).

45+1

45
    Pedro se dostal do blízkosti velkého vápna, odkud zakončil levačkou, jenže jeho rána se vznesla nad břevno soupeřovy svatyně.

44
    Lazio je v samotném závěru prvního poločasu aktivnější a tlačí se do útoku. Obrana Fiorentiny ale zvládá výpady soupeře s přehledem.

43
    Leiva nakopl míč na levou stranu, kde byl Ciro Immobile. Rychlonohý fotbalista v modrém dresu neodcentroval přesně.

42
    Arthur Cabral se hnal za dalším centrem z pravé strany, jenže důrazný obránce ve světle modrém dresu před ním balón odehrál ze šestnáctky.

41
    Ciro Immobile se hnal za nákopem na polovinu soupeře, ale podle rozhodčího se dopustil nedovoleného zákroku.

40
    Do přestávky zbývá posledních pět minut a Fiorentina už opět kombinuje na polovině soupeře.

39
    Pedro v pokutovém území vymyslel zajímavý nástřel před branku. Za míčem se hnal Ciro Immobile, ale tomu scházel snad krok.

38
    Duncan prošel po křídle na hranici velkého vápna, ale nedostal se k odcentrování do pokutového území. Lazio v posledních minutách zlepšilo bránění.

37
    Hosté zahrávali rohový kop. Zajímavý centr přiletěl na malé vápno, ale domácí brankář vystartoval na malé vápno a balón vyboxoval.

36
    První šance také pro Lazio! Po skvěle sehraném brejku zakončoval z hranice šestnáctky Ciro Immobile, jehož ránu domácí brankář vytěsnil!

35
    Fiorentina zahrávala další rohový kop. Centrovaný míč se snesl na přední tyč, kde bezpečně zasáhl obránce Lazzari.

34
    Biraghi dostal přihrávku na levou stranu, odkud míč nakopl za obranu, jenže nikdo ve fialovém dresu se nedostal k odcentrování.

33
    Žlutou kartu dostává Lucas Leiva (S. S. Lazio).

32
    Fiorentina kombinuje na vlastní polovině a číhá na skulinky v obraně Lazia. Hráči v modrém si ale dávají pozor a nedávají soupeři prostor.

31
    Žlutou kartu dostává Manuel Lazzari (S. S. Lazio).

30
    Je za námi úvodní půlhodina utkání a zatím sledujeme zajímavé utkání. Fiorentina dokonce měla dvě slibné šance, ale oba gólmani zatím drží čisté konto.

29
    Fiorentina zahrávala přímý kop. Do odraženého míče se následně zpoza vápně opřel Duncan, ale jeho dělovka se vznesla vysoko nad branku.

28
    Další možnost pro domácí celek! Giacomo Bonaventura si naběhl na přihrávku z pravé strany, ale jeho rána placírkou skončila vedle zadní tyčky!

27
    Marušič se hnal po levé straně s míčem u nohy na polovinu Fiorentiny, ale nedostal se k odcentrování. Biraghi mu míč ukopl včasným skluzem.

26
    Do rozehrávky Fiorentiny se musel zapojit Pietro Terracciano. Nákop domácího brankáře přiletěl na pravou stranu, kde zasáhli zadáci.

25
    Krátkou chvíli se nehrálo, jelikož jeden z domácích hráčů potřeboval po souboji ošetření.

24
    Domácí zahrávali přímý kop z levé strany. Místo centru do vápna se Biraghi rozhodl pro přihrávku do kombinace. Fiorentina pokračuje postupným útokem.

23
    Mattia Zaccagni byl faulován v blízkosti velkého vápna a zůstává ležet na trávníku. Hostující křídelník se drží za rameno, ale bude schopen pokračovat.

22
    Lazio si v zadních řadách po předchozí šanci soupeře dává dobrý pozor. Obránci v modrém hrají blízko u sebe.
    20. Cabralova hlavička

20
    Obrovská šance Fiorentiny! Na povedený centr z levé strany si naskočil útočník Cabral, ale jeho hlavičku skvěle vyrazil Strakoša!

19
    Leiva hledal křížnou přihrávkou rozběhnutého Pedra, ale domácí obránce Nastasić jeho úmysl přečetl a odehrál míč do bezpečí.

18
    Patric poslal přihrávku na levou stranu, kde byl Marušič. Zadáci Lazia si poradili s napadajícími soupeři a odehráli míč na polovinu Fiorentiny.

17
    Domácí brankář Terracciano se zapojil do rozehrávky Fiorentiny. Jeho nákop směřoval na levou stranu, nicméně míč propadl až do autu.

16
    Lucas Leiva dloubl míč do pokutového území, ale jeho pobídka skončila v místech, kde kralovali zadáci v dresech Fiorentiny.

15
    José María Callejón dostal přihrávku na pravou stranu, předkopl si míč před sebe, ale byl faulován. Fiorentina tak bude rozehrávat.

14
    První zajímavou možnost si vytvořila domácí Fiorentina. K míči se ve vápně dostal Cabral, ale zakončoval z otočky v pádu a branku výrazně přestřelil.

13
    Sergej Milinković-Savić se hnal s míčem u nohy na polovinu soupeře, ale posunul si míč daleko před sebe a už nestačil přesně přihrát.

12
    Zadáci hostujícího celku zapojili do rozehrávky také brankáře Strakošu. Gólman Lazio nakopl míč na levou stranu, kam se pro míč stáhl Alberto.

11
    Lazio hraje s míčem na kopačkách a tlačí se do pokutového území. Další průniková přihrávka směřovala na Immobileho, který byl pokryt.

10
    Cristiano Biraghi dostal přihrávku na pravou stranu a dostal se s míčem na polovinu Lazia. Jeho rozehrávka ale neoslovila nikoho ve fialovém.

9
    Pedro sice dostal přihrávku na pravou stranu, jenže si nepohlídal své postavení a byl lapen v ofsajdové pasti. Rozehrávat bude Fiorentina.

8
    Lazio kombinuje kolem velkého vápna, jenže akce hostů je zatím hodně kostrbatá. Ze strany římského mužstva tomu chybí nějaký křídelní náběh.

7
    Ciro Immobile se hnal za centrem do pokutového území, ale pozorný obránce mu nedal ani metr prostoru navíc.

6
    Lazio kombinuje na vlastní polovině v zadních řadách. Fiorentina zatím hraje aktivně, ale napadání domácím zisky balónu nepřináší.

5
    Alberto vystihl nepřesnou rozehrávku soupeře a pravou nohou vypíchl míč do zámezí. Vhazovat bude domácí Fiorentina.

4
    Lazio kombinuje na polovině soupeře a nikam se nežene. Fotbalisté ve světle modrých dresech jsou častěji na míči a číhají na skulinku v obraně Fiorentiny.

3
    Lazzari poslal nákop na pravou stranu hrací plochy, kde byl Pedro, ale zkušený španělský fotbalista si míč nedokázal dobře zpracovat.

2
    Domácí napadali rozehrávku soupeře na jeho polovině. Pod tlakem musel rozehrávat Lucas Leiva, ale domácí středopolař Torreira mu pomohl faulem.

1
    Hostující Lazio obstaralo výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Římský celek se ihned vydal do útoku, ale nákop skončil v autu.

1

Oba týmy už jsou na hřišti. Fiorentina bude hrát ve fialovém, zatímco Lazio oblékne bílou sadu.

ACF Fiorentina: Terracciano – Venuti, Milenković, Nastasić, Biraghi – Bonaventura, Torreira, Duncan – Callejón, Cabral, Sottil.
    Náhradníci: Drągowski – S. Amrábat, Castrovilli, N. González, Igor, Ikoné, Kokorin, Maleh, Lucas Martínez, K. Piątek, Saponara, Terzić.

S. S. Lazio: Strakoša – Lazzari, Luiz Felipe, Patric, Marušić – S. Milinković-Savić, Lucas Leiva, Luis Alberto – Pedro, Immobile, Zaccagni.
    Náhradníci: Adamonis, Reina – A. Anderson, Felipe Anderson, Bašić, Floriani, Cataldi, Hysaj, Moro, Romero, S. Radu..

Domácí Fiorentina je na tom podobně jako její dnešní soupeř. Ve dvaadvaceti duelech získala rovněž třicet šest bodů a zatím drží sedmou pozici ligové tabulky. Doma navíc soupeřům nasázela už dvacet devět branek, což je společně s vedoucím Interem Milán nejlepší počin v celé soutěži. Hned sedmnáct branek Fiorentiny ale zařídil Dušan Vlahovič, který odešel do Juventusu. V posledním ligovém kole remizovala Fiorentina 1:1 na půdě Cagliari.

S.S.Lazio

Hostující Lazio nemůže být s průběhem letošního ročníku nejvyšší italské soutěže spokojené. Ve dvaceti třech odehraných zápasech získalo Lazio třicet šest bodů a patří mu osmá pozice. Na šestou příčku znamenající postup do pohárové Evropy ztrácí Lazio pouhé dva body. Venku ale Lazio body pravidelně nechává soupeřům. V posledním kole pak doma uhrálo bezbrankovou remízu s Atalantou.

Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Serie A mezi ACF Fiorentina a S.S: Lazio.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Tomáš Kubečka

Branky: 54. S. Milinković-Savić (Zaccagni), 71. Immobile (Patric), 81. Biraghi (vla.)

Karty:   51. Bonaventura (FIO), 57. Torreira (FIO) – 31. Lazzari (LAZ), 33. Lucas Leiva (LAZ), 45+2. Pedro (LAZ), 84. Patric (LAZ)   86. Torreira (FIO)

Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 5:5. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 13:15.
    ACF Fiorentina: Terracciano – Venuti, Milenković, Nastasić, Biraghi – Bonaventura (77. Ikoné), Torreira, Duncan (59. Castrovilli) – Callejón (59. N. González), Cabral (76. K. Piątek), Sottil (89. S. Amrábat).

S. S. Lazio: Strakoša – Lazzari (69. Hysaj), Luiz Felipe, Patric, Marušić – S. Milinković-Savić, Lucas Leiva (60. Cataldi), Luis Alberto – Pedro (60. Felipe Anderson), Immobile, Zaccagni.