Dortmund – Leverkusen 2:5 (kon.) | Wolfsburg – Fürth 4:1 (kon.)
Borussia Dortmund
2:5 (1:3)
Bayer Leverkusen
Neděle 06.02.2022, 15:30 • Signal Iduna Park, Dortmund • Německá Bundesliga • 21. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (17:34:53)

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 7:7. Střely mimo: 8:3. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 8:10.

Je konec. Opět jsme mohli vidět mezi těmato dvěma celky gólové představení, ale hlavní strůjce byl ten z Leverkusenu!
    Už v 10. minutě se Zagadou dopustil fatální chyby a po vyražené střele Schicka si dal vlastní branku Manuel Akanji. Ovšem Dortmund to moc dlouho mrzet nemuselo, protože o šest minut později si vlastní gól vstřelil také Jeremie Frimpong. Leverkusen ale šel ve 20. minutě znovu do vedení, když se po brejku prosadil Florian Wirtz. Ve 28. minutě navíc hosté získali přímý kop, kterého se ujal Robert Andrich a parádní střelou přes zeď zvýšil vedení.
    V 53. minutě zvýšil vedení Bayeru na 4:1 fantastickou střelou z voleje Jonathan Tah. Následně se hra uklidnila a ke konci zápasu si Borussia vytvořila několik střel, ovšem Lennart Grill si poradil. V 87. minutě ale Bayer přidal pátou branku, kdy se trefil Diaby. V 90. minutě se dočkali také domácí, konkrétně Tigges.
    Leverkusen zvítězil nad Dortmundem 5:2.

90+2

90+2
    Domácí sice jsou u míče, ale nemohou si vypracovat nic vážnějšího.

90
    Rozhodčí nastavuje 2 minuty navíc.

90
    Dortmund právě vstřelil branku!
    Branka domácích je nakonec po zkoumání záznamu uznána! Moukoko si skvěle sběhl za obranu a posléze našel před bránou volného STEFFENA TIGGESE, který zakončil. Asistence: Youssoufa Moukoko.

87
    Leverkusen právě vstřelil branku!
    A je to už 5:1, což je velký debakl vestfálských vos. Bayer znovu předvedl rychlý brejk a Frimpong z pravé strany skvěle našel ve vápně MOUSSU DIABYHO a ten zakončil ve skluzu k pravé tyči. Asistence: Jeremie Frimpong.

85
    Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Marco Reus, přichází Steffen Tigges.

84
    Jeremie Frimpong hledal na druhé straně ve vápně spoluhráče, ale tomu se míč odrazil jen do zámezí.

83
    Jude Bellingham si našel volný míč a zpoza vápna vypálil do pravé části branky, ale Lennart Grill si připisuje další úspěšný zákrok!

82
    Prostor je ve středu hřiště opět velmi zahuštěný a Dortmundu se nedaří dostat do vápna.

81
    Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Patrik Schick, přichází Lucas Alario.
    Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Florian Wirtz, přichází Charles Aránguiz.

80
    Giovanni Reyna se dostal v rychlém brejku do zakončení, ale Lennart Grill předvedl velmi dobrý zákrok a podržel Leverkusen ve tříbrankovém vedení!

79
    Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Donyell Malen, přichází Youssoufa Moukoko.

78
    Mahmoud Dahoud opět pálil zpoza vápna, ale jeho rána letěla jen do zámezí.

76
    Aktuálně je to trápení z pohledu Borussie, které se vůbec nedaří vymyslet něco smysluplnějšího a všechny nebezpečné míče získává obrana Bayeru.

75
    Leverkusen dnes přepisuje historické tabulky, protože je to poprvé co se mu podařilo vstřelit čtyři góly na Signal Iduna Parku.

Michal Raška

Branky: 16. Frimpong (vla.), 90. Tigges (Moukoko) – 10. Akanji (vla.), 20. Wirtz (Bellarabi), 28. Andrich, 53. Tah, 87. Diaby (Frimpong)

Karty:   25. Dahoud (DOR) – 46. Bellarabi (LEV)

Borussia Dortmund: Kobel – Meunier (46. M. Wolf), Akanji, Zagadou, Guerreiro – Brandt, Dahoud, Bellingham – Reus (C) (85. Tigges), Malen (79. Moukoko), T. Hazard (61. Reyna).
    Náhradníci: Hitz – Hummels, Moukoko, Pongračić, Reyna, N. Schulz, Tigges, Witsel, M. Wolf.

Trenér: Marco Rose

Bayer Leverkusen: Grill – Frimpong, Tah (C), Hincapié, Bakker – Andrich – Bellarabi (68. Kossounou), Wirtz (81. Ch. Aránguiz), Demirbay, Diaby – Schick (81. Alario).
    Náhradníci: Lomb – A. Adli, Alario, Ch. Aránguiz, Fosu-Mensah, Kossounou, Paulinho, Sertdemir.

Trenér: Gerardo Seoane

Rozhodčí: Siebert – Koslowski, Seidel