NY Rangers – Boston 2:1 (3:2 po s.n.) | Pittsburgh – Philadelphia 5:4 (po pr.) | Buffalo – NY Islanders 6:3 (kon.)
New Jersey – Tampa 3:6 (kon.) | Ottawa – St. Louis 2:5 (kon.) | Nashville – Washington 1:4 (kon.)
Calgary – Columbus 6:2 (kon.) | Colorado – Dallas 1:4 (kon.) | Los Angeles – Edmonton 2:5 (kon.)
Pittsburgh Penguins
5:4 (2:1, 0:3, 2:0 - 1:0)
Philadelphia Flyers
Středa 16.02.2022, 01:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL

Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký středeční den. (03:52:30)

3. Jake Guentzel (PIT) – 1+0

Souboj o Pensylvánii dopadl nakonec lépe pro Pittsburgh. Penguins ve třetí třetině smazali dvoubrankovou ztrátu a v prodloužení rozhodl Kris Letang. Flyers bude tahle prohra hodně mrzet, dneska to měli velmi dobře rozehrané.

60:31 Kris LETANG - 5:4

60:31
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Penguins v prodloužení definitivně otáčí utkání a vítězí! Hosté v útočném pásmu propadli a toho využil KRIS LETANG, který přečíslení dvou na jednoho zakončil přesnou střelou mezi betony Harta. Bez asistence.

60:01

Pittsburgh dokázal ve třetí třetině dvěma slepenými góly vyrovnat a o vítězi bude muset rozhodnout prodloužení, případně samostatné nájezdy.

Střely na branku: 33 – 27.

60:00

59:10
    Dokáže jeden z týmů v závěrečné minutě rozhodnout?

58:15
    Lindblom se pokusil vystřelit přes obránce, toho však svým pokusem trefil.

57:55
    Flyers dělá velké problémy udržet se u kotouče.

57:13
    Rodrigues nedokázal najít rozjetého Cartera a přihrávka skončila zakázaným uvolněním.

56:30
    Pittsburgh se po ubráněném oslabení tlačí do útočného pásma a je cítit, že domácí chtějí rozhodnout.

55:13

55:03
    Tentokrát z podobné pozice pálil Giroux, ale i tento pokus dokázal brankář Penguins zastavit.

54:49
    Do zajímavé střelecké příležitosti se dostal Ratcliffe, který z levého kruhu ale našel pouze lapačku DeSmitha.

54:23
    Pittsburghu se podařilo osvobodit a kotouč je za brankou Harta.

53:31
    Po střele Konecnyho z pravého kruhu zazvonila tyčka.

53:13
    Tlak Penguins se na chvilku zastaví, za podrážení je vyloučen Guentzel.
    52:54 Chad RUHWEDEL - 4:4

52:54
    Neuvěřitelné, Penguins během krátké chvíle vymazali dvoubrankovou ztrátu. Heinen u levého mantinelu vybojoval puk, přihrávkou před branku našel CHADA RUHWEDELA a ten pohotově zakončil do odkryté klece. Asistence: Danton Heinen a Jeff Carter.
    52:36 Jake GUENTZEL - 3:4

52:36
    Přesilová hra je využita a Penguins se vrací do zápasu! Střela Letanga z levého kruhu nebyla nejlepší, nicméně kotouč si na brankovišti našel JAKE GUENTZEL a dopravil ho do branky. Asistence: Kris Letang a Sidney Crosby.

52:00
    Ratcliffe je vyloučen za podražení a podruhé v této třetině míří na trestnou lavici.

51:08
    Konecny se podél pravého mantinelu procpal do útočného pásma a vystřelil z úhlu. Branku těsně přestřelil.

50:53
    Ze strany Philadelphie ale přišla nepřesná rozehrávka a je odpískáno zakázané uvolnění.

50:15
    Domácím se čas na vyrovnání velmi rychle krátí. A nyní jsou na ledě lepším týmem Flyers.

48:42
    Flyers se na druhé straně hřiště dostali pod tlak a raději vyhodili na zakázané uvolnění. Hosté hrají jednoduše.

48:00
    Flyers byli blízko tomu, aby vstřelili pátou branku. DeSmith ránu od modré čáry vyrazil pouze před sebe, kde vznikl pořádný chaos. Naštěstí pro Penguins se puk dostal mimo tři tyče.

47:20
    Crosby byl na pravém kruhu osloven Guentzelem, kapitán Penguins ale nedokázal z první dobře zakončit.

46:10
    Domácím se nepodařil rychlý přechod do útočného pásma, Kapanen se dostal do postavení mimo hru.

45:23
    Pittsburgh se na začátku třetí části nemůže dostat do ideálního tempa. Hra se často kouskuje.

44:55
    Lindblom nahodil kotouč na branku a zaměstnal DeSmitha, jenž raději přerušil hru.

44:21
    Oba týmy hrají v plném počtu.

43:49
    DeSmith si musel poradit se střelou z velkého úhlu, hra se nyní přelévá ze strany na stranu.

42:57
    Rychlá akce a střela Crosbyho přes obránce. Hart dokázal s menšími problémy zasáhnout.

42:41
    Hra ve čtyřech zatím více svědčí Philadelphii, která se drží u kotouče v útočném pásmu.

42:21
    Guentzel okamžitě po vhazování trefil holí do obličeje jednoho z obránců Flyers a je vyloučen na dvě minuty. Přesilová hra Penguins trvala pouhých pět sekund...

42:16
    Ratcliffe smolně vyhodil kotouč do hlediště a Penguins si zahrají přesilovou hru. Velká šance na snížení.

41:27
    Druhá formace Pittsburghu se rovněž dokázala usadit v útočném pásmu a vytvořit si tlak, chybělo tomu však zakončení. Obrana Flyers hraje hodně zodpovědně.

40:39
    Penguins začali aktivně a Hart musel hnedka v úvodním střídání této třetiny zasahovat.

40:01

Další třetina začne přibližně v 3:03.

Druhá třetina přinesla tři puky v brance Penguins a to znamená jediné – Flyers po čtyřiceti minutách vedou 4:2 a mají tento duel skvěle rozehraný. Dokáže se Pittsburgh ve třetí třetině zvednout?

Střely na branku: 27 – 20.

40:00

39:35
    Lindblom se rozhodl vypálit z levého kruhu, při střele však zlomil hůl.

38:54
    Domácí jsou z průběhu utkání očividně rozhození a vůbec se jim v útočném pásmu nyní nedaří.
    37:09 Justin BRAUN - 2:4

37:09
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Šťastná branka a Flyers vedou o dva góly! JUSTIN BRAUN vypálil od modré čáry, před brankovištěm puk smolně zasáhl jednoho z obránců, od kterého se kus černé gumy odrazil do branky. Asistence: James van Riemsdyk a Scott Laughton.

36:56
    Střelu Dumoulina od modré čáry vyrazil Hart pouze před sebe a toho se pokusil využít Malkin, který okamžitě vrátil kotouč směrem na branku. Brankář Flyers si i s tímto dokázal poradit.

36:10
    Hart si ve skrumáži před brankovištěm dokázal najít kotouč a zalehl ho. Hra je přerušena.

35:40
    Pittsburgh v posledních střídáních přidal a začíná se tlačit častěji do zakončení.

35:01
    DeSmith musel na druhé straně řešit hodně nepříjemnou střelou.

34:40
    Pettersson se vydal na útočný výlet a jen těsně nedosáhl na brankovišti na přihrávku Crosbyho.

33:49

33:30
    Domácím se podařilo osvobodit, kotouč je ve středním pásmu.

33:10
    Kotouč několikrát proletěl brankovištěm, ale za brankovou čáru se nedostal.

33:01
    Flyers jsou nadále natlačeni u branky svého soupeře a mají silný tlak.

32:33
    Provorov dostal nabídku ke střele od modré čáry a té také využil. DeSmith měl však dobrý výhled a zasáhl.

31:49
    Matheson zatáhl v obranném pásmu za záchranou brzdu a fauloval. Bek Penguins je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

30:57
    Kapanen mohl rychle odpovědět, z levého kruhu ale trefil Harta pouze do betonů.
    30:43 Nick SEELER - 2:3

30:43
    Flyers se dostávají podruhé v zápase do vedení. Od modré čáry napřáhl NICK SEELER a jeho dělová rána zapadla až do sítě. Asistence: Travis Konecny a James van Riemsdyk.

29:13
    Rust oslovil na levé straně útočného pásma Crosbyho, který se dostal k brance a zakončil. Puk ale nasměroval pouze do boční sítě.

27:46
    Letangovu střelu z levého kruhu vyrazil Hart před sebe, kde se pokoušel dorážet Simon. Brankář Flyers ale zasáhl dobře i podruhé.

25:55
    Rust zůstal nepokrytý na levém kruhu a po přihrávce vystřelil z první. Hart znovu úspěšně zasáhl.

25:10
    Guentzel si chytrým manévrem udělal na levém kruhu prostor pro střelu a vypálil zápěstím. Jeho rána však letěla přímo do připraveného Harta.

24:11
    Zajímavé přečíslení Flyers střelu na branku nakonec nepřineslo. Konecny hledal skákavou přihrávkou van Riemsdyka, ten ale nedokázal ve vzduchu trefit kotouč.

23:44

23:29
    Domácí se dopustili postavení mimo hru a Flyers mohou v klidu vystřídat.

23:01
    Philadelphii se podařili osvobodit a domácí musí zakládat nový útok od vlastní branky.

22:38
    Z pravého kruhu se nebál vystřelit Malkin, který však trefil pouze hráče před sebou.

22:15
    Guentzel dokázal u brankoviště šikovně tečovat střelu od modré čáry a kotouč proletěl těsně nad břevnem.

21:44
    Za držení je vyloučen na dvě minuty Bunnaman a Penguins si zahrají přesilovou hru.
    20:57 Scott LAUGHTON - 2:2

20:57
    Flyers z první akce ve druhé třetině vyrovnávají! Po nedůslednosti domácí obrany se ke střele dostal SCOTT LAUGHTON a propálil domácího brankáře. Bez asistence.

20:01

Další třetina začne přibližně v 2:08.

Pittsburgh byl v první třetině lepším týmem a zaslouženě po ní vede 2:1. Penguins paradoxně museli otáčet, protože se do vedení dostali po brance Girouxe hosté. Velmi rychle však srovnal Simon a poté přišla velká chvíle Crosbyho, jenž vsítil 500. ģól v NHL.

Střely na branku: 9 – 7.

20:00

19:33
    Čtvrtá formace domácího celku se znovu dokázala usadit v útočném pásmu a vytvořit si tlak. Obrana Flyers však tentokrát zvládla tuhle situaci přečkat.

18:39
    Hra se otočila a v šanci se ocitl Rust. Ten z otočky ale trefil pouze prvního hráče před sebou.

17:45
    Flyers se usadili v útočném pásmu a byli blízko vyrovnání. Po střele z mezikruží zvonila za DeSmithem tyčka.

16:34
    Aréna nadále bouří a neutichá. Krásný hokejový moment. Sidney Crosby ze střídačky mává fanouškům.
    16:34 Sidney CROSBY - 2:1

16:34
    Všichni hráči Penguins jsou na ledě a slaví. Důvod je prostý. SIDNEY CROSBY dokázal z obrovského úhlu překonat Harta a vstřelil svůj pětistý gól v NHL! Asistence: Jevgenij Malkin.

15:51
    Za krosček usedá na trestnou lavici Braun a Penguins čeká přesilová hra.

15:51
    Obrovský chaos u branky Flyers. Crosby z pravé strany hledal dobře postaveného Rusta, jeden z obránců dokázal tento pas zablokovat. Následně u branky Flyers vznikla drobná potyčka a hra byla přerušena.
    14:09 Dominik SIMON - 1:1

14:09
    Hostům radost ze vstřeleného gólu dlouho nezůstala. DOMINIK SIMON na hranici brankoviště dokázal tečovat střílenou přihrávku a nasměroval kotouč přesně mimo dosah Harta. Asistence: Marcus Pettersson a Brian Boyle.
    13:47 Claude GIROUX - 0:1

13:47
    Rychlá akce a Flyers se dostávají do vedení. CLAUDE GIROUX se dostal po kombinaci ke střele z mezikruží a překonal DeSmitha. Asistence: Cam Atkinson a Oskar Lindblom.

13:32
    Guentzel vybízel k teči Crosbyho, kapitán Penguins ale nedokázal kotouč ideálně trefit.

12:10
    Čtvrtá formace dokázala udělat v útočném pásmu nepořádek, střela Boylea z pravého kruhu nebyla nejlepší.

11:20
    Obránce Penguins bude nejspíše v pořádku a odjíždí na střídačku.

11:20
    Dumoulin zablokoval střelu od modré čáry smolně obličejem a zůstává ležet na ledové ploše.

10:25
    Flyers si však dokázali vypracovat nyní solidní šanci. Lindblom dostal kotouč při přečíslení na pravý kruh, těsně před střelou mu však utekl. Domácí následně vyhodili puk na zakázané uvolnění.

09:59
    Penguins jsou v úvodních minutách zápasu lepším týmem a pokouší se dostat do vedení. Flyers mají v obranné hře značné problémy.

08:46
    Špatná rozehrávka Philadelphie ve vlastním pásmu vedla k obrovské šanci Rusta, který z mezikruží napálil kotouč do připravené lapačky Rusta.

07:28
    Malkin hraje zatím hodně lehkovážně, nyní zavinil přečíslení Flyers špatnou přihrávkou v útočném pásmu.

07:00

06:54
    Do velké šance se v oslabení dostal Carter, který z předbrankového prostoru poslal kotouč příliš vysoko.

06:19
    Flyers se nedaří natrvalo usadit v útočném pásmu, domácí tohle oslabení zvládají velmi dobře.

05:20
    Z vrcholu pravého kruhu se do kotouče opřel Atkinson a DeSmith musel zakročit. Puk vyrazil do bezpečí.

05:00
    Při snaze zabránit šanci Flyers se sekání dopustil Malkin a odchází na trestnou lavici.

04:00
    Nyní to ale střelou přes obránce zkoušel Atkinson a DeSmith musel zasahovat betonem.

03:32
    Flyers se zatím nedaří úplně ideálně dostat do zápasu, většina útočných akcí pochází od domácích hráčů.

01:47
    Malkin se pokusil prosadit individuální akcí, když se dokázal dostat v plné rychlosti do útočného pásma a projít mezi dvěma obránci. Kotouč mu ale při této snaze utekl.

01:20
    Pittsburghu se usadil v útočném pásmu a vytvořil si solidní tlak. Ten však přerušila posunutá branka Flyers, kvůli čemu museli sudí hru zastavit.

00:45
    Penguins se dostali do zajímavé situace. Crosby vedl kotouč při přečíslení dvou na jednoho, ale prováhal ideální okamžik pro střelu a následně nepřesně přihrál.

00:01

Arénou zní hymna USA, utkání za malý okamžik začne.

Pittsburgh Penguins: DeSmith (Jarry) – Letang, Dumoulin, Marino, M. Pettersson, Ruhwedel, Matheson – Rust, Crosby (C), Guentzel – Kasperi Kapanen, Malkin, B. McGinn – Rodrigues, J. Carter, D. Heinen – D. Simon, Boyle, Aston-Reese.
    Trenér: Mike Sullivan

Philadelphia Flyers: Hart (M. Jones) – Braun, Provorov, Seeler, Sanheim, Connauton, Yandle – Atkinson, Giroux (C), Lindblom – Konecny, Laughton, J. van Riemsdyk – Bunnaman, Frost, Willman – MacEwen, J. Cates, I. Ratcliffe.
    Trenér: Mike Yeo

Rozhodčí: MacDougall, St. Laurent – Murray, Fournier.

Přeji krásnou hokejovou noc a vítám Vás u sledování zápasu mezi Pittsburghem a Philadelphií. Pensylvánské derby má tentokrát jasného favorita, kterým jsou hokejisté Penguins. Ti zažívají velmi dobrý ročník a míří v poklidu do play-off. Flyers jsou na tom zcela opačně a brzy začnou s výprodejem.

Jak tento zápas nakonec dopadne?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 15. D. Simon (M. Pettersson, Boyle), 17. Crosby (Malkin), 53. Guentzel (Letang, Crosby), 53. Ruhwedel (D. Heinen, J. Carter), 61. Letang – 14. Giroux (Atkinson, Lindblom), 21. Laughton, 31. Seeler (Konecny, J. van Riemsdyk), 38. Braun (J. van Riemsdyk, Laughton)

Rozhodčí: MacDougall, St. Laurent – Murray, Fournier

Diváci: 18 385