Winnipeg – Los Angeles 2:3 (kon.) | Boston – Columbus 5:2 (kon.) | Tampa – Montreal 4:5 (0:1 po s.n.)
Carolina – Minnesota 1:3 (kon.) | Philadelphia – Toronto 3:6 (kon.) | Calgary – St. Louis 4:6 (kon.)
San Jose – Dallas 4:5 (kon.) | Buffalo – Florida 3:5 (kon.) | Ottawa – Detroit 5:2 (kon.)
New Jersey – NY Islanders 3:4 (kon.)
po s.n. (0:1)
Tampa Bay Lightning
4:5 (2:0, 2:3, 0:1 - 0:0)
Montreal Canadiens
Neděle 03.04.2022, 01:00 • Amalie Arena, Tampa • NHL

Z tohoto zápasu je to všechno, díky za pozornost a u dalších přenosů se na vás těším.
    Na počtenou! (04:46:26)

Na utkání přišlo 19 092 diváků.

Kdo se postavil do brankoviště?
    Brian Elliott (TBL)- 4 OG, 27 zákroků , úspěšnost zákroků 87,10 % odchytal 65:00
    Jake Allen (MTL), 34 zákroků, 4 OG, úspěšnost zásahů 90,24 %, odchytal 65:00.

Česká a slovenská stopa v utkání
    Ondřej Palát (TBL) 2 střely na bránu, 0+1, čas na ledě 17:26.
    Jan Rutta (TBL) 2 střely na branku, 0+0, čas na ledě 20:38
    Erik Černák, (TBL) 0 střel na bránu, 0+0, čas na ledě 21:29.

Vyhraná vhazování: 29:33

Domácí nakonec podlehli Montrealu v nájezdech, ve kterých se jako jediný trefil Suzuki. Viděli jsme zajímavé utkání se spoustou šancí, ale také zákroků brankářů. Utkání tedy rozhodně nenudilo a jako vítězové z něj nakonec odcházejí hosté.

Nick SUZUKI - 4:5

V samostatných nájezdech zvítězil tým Montreal Canadiens.
    Jediným úspěšným nájezdníkem byl NICK SUZUKI, který Elliotta překonal povedenou kličkou do bekhendu a rozhoduje o vítězství Canadiens.

Samostatné nájezdy začínají.

O vítězi dnešního zápasu rozhodnou nájezdy, ty začnou po úpravě ledu. Největší šanci v prodloužení měl Point, kterému ale puk v poslední chvíli ujel z hojkejky.

65:00
    Prodloužení skončilo.

63:58
    Point se řítil sám na bránu, ale puk mu v poslední chvíli sjel z hole.

63:21
    Allen čelil několika pokusům Tampy, ale na svém brankovišti se roztáhl a odolal.

62:41
    Caufield svým pokusem prověřil pozornost Elliotta.

62:03
    Stamkos pálil z mezikruží, ale Allena překonát nedokázal.

61:22
    Na druhé straně zasahoval Allen.

60:33
    Suzukiho pokus vyráží Elliott.

60:01

Ve třetí třetině jsme viděli jediný gól na straně Montrealu a čeká nás pětiminutové prodloužení 3 na 3, případně pak nájezdy.

60:00

59:31
    Icing Tampy.

58:13
    Sergačov se dostal k pěkné individuální akci, ale v poslední chvíli mu puk vypíchl brankář Allen.

56:56
    Závar před bránou nakonec vyřešil Byron, jenž pálil vedle brány.

55:38
    Další zákrok do statistik domácího brankáře.

55:00
    Barron se dostal ke střele, ale Elliott si s jeho pokusem poradil a přerušil hru.

54:40
    Zakázané uvolnění odpískáno Montrealu.

52:42
    Další akci Canadiens rozjíždí od vlastní brány Romanov.

51:20
    Dvakrát pálil Paul, ale ani jedna rána nevedla ke gólu.

49:24
    Allen má na svém kontě další zásah.

47:30
    Nyní posílá Montreal puk na zakázané uvolnění.

46:35
    Montreal rozjíždí útočnou akci až zpoza brány.

44:46
    Allen zasahuje proti střele Bogosiana.
    42:18 Jesse YLÖNEN - 4:4

42:18
    Montreal právě vstřelil branku!
    Je znovu srovnáno! JESSE YLÖNEN dostal nahrávku na levý kruh a vystřelil na Elliotta. Tomu ještě puk škrtnul o kalhoty a skončil v brance. Asistence: Ryan Poehling.

42:05
    Icing odpískán Montrealu.

41:57
    Další pokus Cirelliho končí zásahem brankáře Allena.

41:02
    Tampa odehrává puk až do středního pásma.

40:01

Ve druhé třetině padlo hned pět gólů, ale domácí stále drží jednobrankový náskok. Podporují je i branky v přesilovce a v oslabení. Oba brankáři stále drží své týmy od vyššího gólového přísunu. Třetí třetina začne zhruba ve 3:14.

40:00
    39:45 Brayden POINT - 4:3

39:45
    Tampa právě vstřelila branku!
    Domácí využívají přesilovku a znovu vedou! Puk měl na levém kruhu na hokejce Palát, který ještě puk posunul na úplně volného BRAYDENA POINTA, který zůstal nekrytý před bránou a prostřelil i s přispěním tyče brankáře Allena. Asistence: Ondřej Palát a Nikita Kučerov.

38:35
    Stamkos se protáhl až před Allena, ale ten si s jeho bekhendovým pokusem poradil.

38:17
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Ryan Poehling – 2 min., podrážení).

37:12
    Allen hned třikrát musel zasahovat proti pokusům Tampy.
    35:50 Josh ANDERSON - 3:3

35:50
    Je srovnáno! Po další chybné rozehrávce Tampy se k puku dostal JOSH ANDERSON a svůj únik zakončil střelou mezi betony Elliotta. Asistence: Mike Hoffman.

34:52
    Cirelliho dobrý pokus zastavil svým zákrokem Allen.
    33:56 Corey SCHUENEMAN - 3:2

33:56
    A je znovu sníženo! CORY SCHUENEMAN vypálil od modré čáry a puk nad betonem Elliotta prošel až za jeho záda. Asistence: Nick Suzuki.

33:52
    Další icing.

33:09
    Zakázané uvolnění Tampy vrací hru před Elliotta.
    31:34 Nikita KUČEROV - 3:1

31:34
    Domácí skórují také v přesilovce. NIKITA KUČEROV dostal zpátky nahrávku na pravý kruh a tvrdou střelou nedal Allenovi šanci. Asistence: Victor Hedman a Alex Killorn.

30:12
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Jordan Harris – 2 min., hraní bez helmy).
    28:57 Cole CAUFIELD - 2:1

28:57
    Hosté snižují! Chybu Tampy v rozehrávce využil COLE CAUFIELD, který ujel se svým spoluhráčem Remem Pitlickem do brejku a po sérii několika nahrávek prostřelil Elliotta mezi betony. Asistence: Rem Pitlick.

28:03
    Allen musel vyrážet betonem puk do rohu.

27:45
    Byron dostal dobrou nahrávku na levý kruh, ovšem trefil jenom připraveného Elliotta.

25:35
    Vhazuje se před bránou Elliotta poté, co puk vyletěl mimo hřiště.

24:31
    Elliott si připisuje další zákrok. Poté se strhla za bránou menší rozmíška, ale ta byla včas roztržena.

21:45
    Tyčka zachránila Tampu od inkasované branky.

21:37
    Elliott dalším skvělým zákrokem zastavil pokus Caufielda.

20:12
    Dvorak hned střílel na Elliotta, ale ten si poradil.

20:01

První třetina přinesla dva góly domácích a ti tak vedou 2:0, když jeden gól dali domácí v oslabení. Několik skvělých zákroků v této třetině předvedli oba brankáři. Druhá třetina začne zhruba ve 2:17.

17:38
    Pointova rána těsně proletěla vedle Allenovy brány.

16:58
    Allen si poradil se střelou Kučerova.

16:23
    Elliott skvěle zastavil pokus z hole Armii.

15:50
    Allen má puk ve své výstroji a po komerční přestávce se bude vhazovat před jeho bránou.

15:32

14:23

13:32
    Hráčská lavice Montrealu potrestána menším trestem za zdržování hry při neúspěšné trenérské výzvě. Trest odpyká Caufield.

Ještě probíhá konzultace u videa po trenérské výzvě Montrealu kvůli možnému nedovolenému bránění brankáři, ale branka platí.
    13:32 Anthony CIRELLI - 2:0

13:32
    Domácí skórují při oslabení. ANTHONY CIRELLI poslal puk na bránu a jeden z hráčů si ho srazil za Allenova záda. Asistence: Nick Paul.

12:23
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Steven Stamkos – 2 min., podrážení).

12:09
    Suzukiho ránu skvělým zákrokem zlikvidoval Elliott a následně i střelu Rema Pitlicka.
    08:57 Steven STAMKOS - 1:0

08:57
    Ránu Kučerova z kruhu tečoval STEVEN STAMKOS, který dorazil puk do brány. Asistence: Nikita Kučerov a Victor Hedman.

08:28
    Na druhé straně zasahuje Allen.

08:16
    Další zásah Elliotta.

07:30
    Elliott si nadvakrát poradil s pokusem Hoffmana.

06:34
    Romanovova rána končí mimo hrací plochu. Vhazování před Elliottem.

06:03
    Ránu Rema Pitlicka zastavil Elliott a po komerční pauze se bude vhazovat před jeho bránou.

04:07
    Zakázané uvolnění vrací hru před bránu Elliotta.

03:13
    Elliottovu pozornost prověřil Suzuki, ale domácího brankáře nepřekonal.

02:41
    Savardův pokus vyrazil Elliott betonem a poradil si i s dorážkou.

02:27

01:43
    Icing stěhuje hru před Allenovu bránu.

00:27
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Alex Killorn – 2 min., hrubost).

00:01

A hymnu USA.

Ještě uslyšíme hymnu Kanady.

Tampa Bay Lightning: B. Elliott (Vasilevskij) – Rutta, Hedman, Černák, Sergačjov, C. Foote, Bogosian – Kučerov, B. Point, Stamkos (C) – Killorn (A), Cirelli, Palát – Colton, N. Paul, Hagel – Perry (A), Bellemare, Maroon.
    Trenér: Cooper

Montreal Canadiens: J. Allen (Montembeault) – D. Savard, Harris, J. Barron, Edmundson (A), Schueneman, A. Romanov – Caufield, Suzuki (A), R. Pitlick – Josh Anderson, Evans, M. Hoffman – Armia, Dvorak, Byron (A) – T. Pitlick, Poehling, J. Ylönen.
    Trenér: St. Louis.

Zdravím všechny hokejové příznivce! Máme tu souboj v nejprestižnější lize na světě mezi domácí Tampou Bay a hostujícím Montrealem. Tampa v minulém utkání doma porazila Chicago 5:2. Dvěma góly pomohl k vítězství Ross Colton. Naopak Montrealu poslední zápas nevyšel, neboť na ledě Caroliny prohrál 0:4. Nejproduktivnějším hráčem Tampy je kanadský útočník Steven Stamkos, který v 66 zápasech zaznamenal 77 bodů (31+46). Stamkos je zároveň i nejlepším střelcem svého týmu. Mezi obránci si nejlépe vede Švéd Victor Hedman, který v 67 utkáních zapsal 65 bodů (19+46), což ho řadí na druhé místo v týmové produktivitě. Český útočník Ondřej Palát si připsal zatím v sezóně v 62 zápasech 36 bodů za 15 branek a 21 asistencí. Obránce Jan Rutta odehrál za Tampu v této sezóně 63 utkání a ve statistikách má na kontě 14 bodů (2+12). Slovenský bek Erik Černák má ve 40 utkáních 7 bodů (1+6). Mezi brankáři si nejlépe vede Andrej Vasilevskij, který má úspěšnost zákroků 91,90 % a průměrný počet inkasovaných gólů u něj činí 2,36 branky na zápas.
    Nejproduktivnějším hráčem Canadiens je kanadský útočník Nick Suzuki, který v 68 utkáních nasbíral 50 bodů (18+32) a je také nejlepším střelcem svého týmu. Nejproduktivnějším obráncem je Američan Chris Wideman, který odehrál zatím 55 utkání a má na kontě 22 bodů (3+19). Mezi brankáři si nejlépe stojí Jake Allen s úspěšností zákroků 90,68 %. Průměrný počet inkasovaných branek u něj činí 3,18 branky na zápas. Úvodní buly bude v Amalie Areně v Tampě vhozeno zhruba v 1:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Mateo

Branky a nahrávky: 9. Stamkos (Kučerov, Hedman), 14. Cirelli (N. Paul), 32. Kučerov (Hedman, Killorn), 40. B. Point (Palát, Kučerov) – 29. Caufield (R. Pitlick), 34. Schueneman (Suzuki), 36. Josh Anderson (M. Hoffman), 43. J. Ylönen (Poehling), rozh. náj. Suzuki