Winnipeg – Los Angeles 2:3 (kon.) | Boston – Columbus 5:2 (kon.) | Tampa – Montreal 4:5 (0:1 po s.n.)
Carolina – Minnesota 1:3 (kon.) | Philadelphia – Toronto 3:6 (kon.) | Calgary – St. Louis 4:6 (kon.)
San Jose – Dallas 4:5 (kon.) | Buffalo – Florida 3:5 (kon.) | Ottawa – Detroit 5:2 (kon.)

Marc-Andre Fleury (MIN) – 37 zákroků, 1 OG, úspěšnost 97.4%, odchytal 60:00

Je konec! Minnesota vítězí na ledě Caroliny 3:1. Strůjcem vítězství je jednoznačně brankář Wild Marc-Andre Fleury. Ten přiváděl střelce Caroliny k šílenství a překonat se jim ho podařilo až v 54. minutě tečí Teravainena. Za hosty se prosadili Zuccarello, Kulikov a Kaprizov.

59:23
    Rod Brind'Amour se pořádně čertí a popravdě se mu vůbec nedivím.

59:23
    Rozhodčí ale branku neuznávají!

59:23
    PNC Arena se raduje, rozhodčí ale gól neuznávají! Nino Niederreitera totiž rozhodčí přistihli při bránění brankáři. Celá situace se ještě bude přezkoumávat. Za mě byl Niederreiter na Fleuryho natlačen Spurgeonem.

59:10
    Jarvis zblízka dorážel, Fleury má další parádní zákrok!

58:30
    Carolina v ofsajdu, Aho nestačil vyklidit pásmo.

57:59
    Střela Aha z mezikruží, Fleury chytá. Závěr zápasu se nám pořádně protahuje, za poslední minutu jsme viděli snad pět buly.

57:33
    Další vyhození Minnesoty. Hosté dělají poměrně zbytečné icingy.

57:11
    Nahození Teravainena kryje Fleury. Čeká nás poslední komerční přestávka.

57:06
    Prázdnou kasu míjí z vlastního pásma i Fiala, další zakázané uvolnění Minnesoty.

56:51
    Jordan Staal prohrál klíčové buly a vyhození Wild končí jen půl metru vedle domácí prázdné branky!

56:43
    Zakázané uvolnění Minnesoty. Rod Brind'Amour si bere oddechový čas. Co bývalý skvělý centr vymyslí?

56:20
    Andersen na střídačce, Carolina v šesti!

56:00
    Čtyři minuty do konce zápasu. Nápor Caroliny se zatím nekoná.

54:57
    Wild momentálně drží kotouč na svých holích daleko od svatyně Fleuryho.

Tomáš Chalupa

Branky a nahrávky: 54. T. Teräväinen (Aho, Slavin) – 11. Zuccarello (Kaprizov, Spurgeon), 25. D. Kulikov (Jost, J. Brodin), 48. Kaprizov (Zuccarello)

Carolina Hurricanes: F. Andersen (Raanta) – Slavin, A. DeAngelo, Skjei, Pesce, Brendan Smith (A), Cole – Aho (A), T. Teräväinen, Jarvis – A. Svečnikov, Trocheck, Domi – Niederreiter, J. Staal (C), Fast – Martinook, M. Nečas, Stepan.
    Trenér: Brind'Amour

Minnesota Wild: M.-A. Fleury (C. Talbot) – J. Brodin, Dumba (A), J. Middleton, Spurgeon, D. Kulikov, Goligoski – Zuccarello, Hartman, Kaprizov – Greenway, J. Eriksson Ek, M. Foligno (A) – F. Gaudreau, Jost, K. Fiala – Deslauriers, Duhaime, Bjugstad.
    Trenér: Evason

Rozhodčí: Justin St. Pierre, Fred L'Ecuyer

Diváci: 16 375