Winnipeg – Los Angeles 2:3 (kon.) | Boston – Columbus 5:2 (kon.) | Tampa – Montreal 4:5 (0:1 po s.n.)
Carolina – Minnesota 1:3 (kon.) | Philadelphia – Toronto 3:6 (kon.) | Calgary – St. Louis 4:6 (kon.)
San Jose – Dallas 4:5 (kon.) | Buffalo – Florida 3:5 (kon.) | Ottawa – Detroit 5:2 (kon.)

Marc-Andre Fleury (MIN) – 37 zákroků, 1 OG, úspěšnost 97.4%, odchytal 60:00

Je konec! Minnesota vítězí na ledě Caroliny 3:1. Strůjcem vítězství je jednoznačně brankář Wild Marc-Andre Fleury. Ten přiváděl střelce Caroliny k šílenství a překonat se jim ho podařilo až v 54. minutě tečí Teravainena. Za hosty se prosadili Zuccarello, Kulikov a Kaprizov.

59:23
    Rod Brind'Amour se pořádně čertí a popravdě se mu vůbec nedivím.

59:23
    Rozhodčí ale branku neuznávají!

59:23
    PNC Arena se raduje, rozhodčí ale gól neuznávají! Nino Niederreitera totiž rozhodčí přistihli při bránění brankáři. Celá situace se ještě bude přezkoumávat. Za mě byl Niederreiter na Fleuryho natlačen Spurgeonem.

59:10
    Jarvis zblízka dorážel, Fleury má další parádní zákrok!

58:30
    Carolina v ofsajdu, Aho nestačil vyklidit pásmo.

57:59
    Střela Aha z mezikruží, Fleury chytá. Závěr zápasu se nám pořádně protahuje, za poslední minutu jsme viděli snad pět buly.

57:33
    Další vyhození Minnesoty. Hosté dělají poměrně zbytečné icingy.

57:11
    Nahození Teravainena kryje Fleury. Čeká nás poslední komerční přestávka.

57:06
    Prázdnou kasu míjí z vlastního pásma i Fiala, další zakázané uvolnění Minnesoty.

56:51
    Jordan Staal prohrál klíčové buly a vyhození Wild končí jen půl metru vedle domácí prázdné branky!

56:43
    Zakázané uvolnění Minnesoty. Rod Brind'Amour si bere oddechový čas. Co bývalý skvělý centr vymyslí?

56:20
    Andersen na střídačce, Carolina v šesti!

56:00
    Čtyři minuty do konce zápasu. Nápor Caroliny se zatím nekoná.

54:57
    Wild momentálně drží kotouč na svých holích daleko od svatyně Fleuryho.
    53:41 Teuvo TERÄVÄINEN - 1:3

53:41
    Carolina právě vstřelila branku!

Tak přeci jen se Carolina dočkala! Nádherná kombinace na trase Slavin – Aho – TEUVO TERAVAINEN. Finskému útočníkovi akorát stačilo usměrnit kotouč za záda bezmocného Fleuryho. Parádní gól. Asistence: Sebastian Aho, Jaccob Slavin.

53:28
    Střela Slavina od modré byla tečována mimo hru. Zatím to nevypadá, že by se Wild plánovali vzdát svého náskoku.

52:25
    Další útočnou akci táhl po levém mantinelu Jordan Stall, který nahazoval puk před branku, jenže znovu puk končí v moci Fleuryho.

51:20
    První formace domácích se tlačila ke střelám, ale pokusy Aha i Jarvise byly zblokovány.

50:20
    Až nyní se po střele DeAngela ujímá puku Fleury, který jej drží a jeho spoluhráči střídají. Domácí zadák to možná mohl vymyslet lépe, při jeho střele z vrcholu kruhu nikdo neclonil a hráči Wild už byli na ledě snad dvě minuty.

50:05
    Minnesota stále v problémech.

49:21
    Dumba za vlastní brankou ztratil puk a rázem byli Wild v problémech. Minutový tlak vrcholil nahozením Skjeie, Niederreiter se však k teči neprotlačil. Minnesota následně vyhazuje na zakázané uvolnění.
    47:24 Kirill KAPRIZOV - 0:3

47:24
    Minnesota právě vstřelila branku!

A teď Carolinu může mrzet, že z toho icing nebyl! Parádní akci za brankou Canes totiž vymysleli Zuccarello s KIRILLEM KAPRIZOVEM, který ranou z velkého úhlu dává třetí gól Wild. Asistence: Matts Zuccarello,

47:15
    Zavánělo to třetím icingem, vyhození Nečase ale naštěstí nedoskákalo až za brankovou čáru.

47:01
    Další icing Caroliny.

46:56
    Zakázané uvolnění Hurricanes.

46:22
    Minnesota v ofsajdu, Brodinovi se nepodařilo kotouč zkrotit včas.

45:35
    Autorem další střely na Fleuryho je Sebastian Aho, ani tentokrát se domácí radovat nemohou.

45:16
    Kotouč se znovu ocitá mimo hrací plochu, nahození Jarvise sráží jeden z hostujících zadáků.

45:04
    Teravainen se snažil ve středním pásmu protečovat dlouhý pas ze své třetiny, ale kotouč letí na střídačku Minnesoty.

44:48
    Jason Spurgeon na červené jen nahazuje do pásma Caroliny, pětice Wild jede střídat.

43:53
    Střela Bradyho Skjeie od modré, sedmadvacátý zákrok Fleuryho.

43:30
    Vysokým obloukem nahodil do pásma kotouč Martinook. Snažil se jej dojet útočník Caroliny, ale Matt Dumba si situaci pohlídal.

42:22
    Gaudreau se snažil přihrát Jostovi, to se mu však nedaří. Wild nicméně začali třetí část hry hodně aktivně.

41:31
    Teuvo Teravainen je zpátky na střídačce domácích, na obličeji má několik stehů.

41:31

41:00
    Greenway se před brankou snažil najít spoluhráče, ale včas zasahuje obrana Canes.

40:22
    Honba domácích za vyrovnáním začíná. Podaří se jim najít recept na skvěle chytajícího Fleuryho?

40:01

One man show veterána v brance Minnesoty Marca-Andre Fleuryho pokračuje. Kanadský gólman se ve své svatyni doslova a do písmene točí na hlavě a neuvěřitelnými zákroky přivádí střelce Caroliny k šílenství. Navíc se ve druhé třetině podařilo Wild odskočit na dva góly díky trefě Kulikova.

40:00

39:40
    Dvacet sekund do konce druhé periody, ještě jeden icing Wild.

38:44
    Martin Nečas měl druhou obrovskou šanci dnešního utkání, ale proti jeho ráně z levého kruhu tasí Fleury další luxusní zákrok!

37:34
    Wild ale také umí být nebezpeční a samozřejmě hlavně Kirill Kaprizov. Ten nejprve zahrozil bekhendem, poté se za brankou zbavil bránícího hráče a ze středu vypálil. Důležité zákroky Andersena.

37:14
    Nino Niederreiter nad zákroky Fleuryho kroutí nevěřícně hlavou. Není se čemu divit.

37:00
    Zuccarello v útočném pásmu zlomil hůl a rázem se rodil brejk. Jenže Canes vůbec nezvládli přechod do třetiny Wild a podařilo se jim vytvořit ofsajd.

36:30
    Foligno dostává kotouč ze třetiny a hostující defenziva si může alespoň na chvíli oddechnout.

35:59
    Kanadský brankář vykopává i ránu Jaccoba Slavina.

34:52
    Fleury se dnes zřejmě rozhodl, že gól prostě nedostane. Likviduje další obrovské šance Trochecka a Niederreitera. Pokud to bude takto pokračovat, o první hvězdě večera není pochyb.

34:05
    Zápas má v tuto chvíli parádní tempo! Svečnikov parádně nabil Trocheckovi, kterého Fleury vyčapal ramenem. Stejně dopadl i jejich souboj o deset sekund později.

33:44
    Wild jsou rázem při chuti, Andersen musí likvidovat bekhend Josta.

32:53
    A hned další šance. Kaprizov procedil kotouč přes DeAngela na Erikksona, ten ale v obrovské rychlosti nestačil zakončit. Puk jen doklouzal k Andersonovi, který jej odpravil do bezpečí.

32:00
    Andersen po delší době v permanenci a hned musel řešit hodně nepříjemnou střelu! Ta přilétla z dílny Marcuse Foligna, který si kotouč dobře navedl na střed, domácí brankář puk s vypětím všech sil drží.

30:56
    Střela Skjeie od modré, Fleury znovu pozorný. Na svém kontě už má osmnáct zásahů, oproti tomu Andersen pouhých sedm.

30:33
    Carolina se tlačí za snížením! Na konci další rychlé akce byl mladík Seth Jarvis, který byl před Fleurym skoro úplně sám, jenže jeho střela po zásahu hole Gaudreaua letí mimo hru. Hostující útočník zasáhl za pět minut dvanáct.

29:45
    Max Domi málem měl první gól v dresu Hurricanes! Jeho střela se odrazila od Middletona, naštěstí pro Wild ale přímo k Fleurymu.

29:08
    Hned po vyhraném vhazování přilétla na Fleuryho střela, kterou zkušený brankář chytá a raději drží.

29:05
    Zakázané uvolnění Minnesoty.

28:00
    Tlak Hurricanes až nyní zastavuje ofsajd, svěřenci Roda Brind'Amoura nedokázali puk udržet v útočné třetině.

27:18
    Třetí pětka Caroliny pořádně zmáčkla své soky! Zhruba minuta ofenzivy vyústila v přihrávku na Niederreitera, který z mezikruží vyprášil výstroj Fleuryho.

26:15
    Teuvo Teravainen zůstává ležet v útočné třetině, hra se přerušuje. Finskému útočníkovi teče z obličeje krev, opakované záběry odhalují, že dostal pukem.

25:35
    První pětka Wild i nadále tlačila svého soupeře, Canes jen vyhazují na zakázané uvolnění.

25:17
    V rohu domácí třetiny se Kaprizov zbavil Pesceho a hledal Zuccarella, ale tomu Canes nedali prostor k zakončení.
    24:10 Dmitrij KULIKOV - 0:2

24:10

Carolina neproměnila ani druhou početní výhodu a stíhá ji za to trest! Tyson Jost se zmocnil kotouče zrovna ve chvíli, když DMITRIJ KULIKOV skákal zpátky na led. Ruský zadák dostal kotouč v útočném pásmu a tvrdou ranou překonává Andersena. Asistence: Tyson Jost, Jonas Brodin

23:44
    Jaccob Middleton za brankou dobře trefil Domiho a následně se mu daří vyhodit.

22:55
    Další střela od modré, tentokrát ji vyprodukoval Pesce. Fleury i skrz dvě teče kotouč nachází.

22:32
    Kotouč se znovu ocitá až u Andersena.

22:13
    Nahození DeAngela tečoval Svečnikov, ale Fleury vyráží. Minnesota následně vyhazuje.

21:44
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Dmitrij Kulikov – 2 min., podrážení).

21:44
    Domácí napadají rozehrávku Wild, to se jim úspěšně daří. Kulikov na modré sundal Trochecka a půjde ven.

21:00
    Zakázané uvolnění domácích.

20:20
    Domácí se hned hnali kupředu, jejich zakončení ale končí mimo branku. Mám pocit, že se před brankou jednalo o Jordana Staala.

20:01

Po první třetině vede Minnesota 1:0 díky brance Mattse Zuccarella, který se prosadil v početní výhodě. Wild měli ještě jednu velkou šanci, nahození Spurgeona ale skončilo na tyči. Zvonila i branka Fleuryho, půl minuty před koncem levou tyč orazítkoval Martin Nečas. Druhá třetina začne zhruba v 2:06.

20:00

19:20
    Andrej Svečnikov vjel s kotoučem do pásma, na druhé straně našel Martina Nečase. Ten napřáhl k ukázkové bombě z první a div že nepřelomil Fleuryho levou tyč!

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:35
    Brodinovi střela od modré vůbec nevyšla, čehož Carolina využívá k snadnému vyhození ze třetiny. Skjei už je zpátky na ledě.

17:35
    Andersen má i ránu Zuccarella, domácí vyhazují.

16:52
    Střela Jareda Spurgeona byla před Andersenem hodně nepříjemně tečovaná, domácího brankáře ale naštěstí pro Canes kotouč trefuje.

16:35
    Skjei jde ven za držení protihráče.

16:00
    Pescemu se podařilo udržet na modré kotouč v pásmu, což vyústilo ve střelu Niederreitera z mezikruží. Švýcarský útočník ovšem přestřeluje.

14:34
    Čtvrtá pětka domácích zatápěla Wild a mohla se postarat o vyrovnání. Bekhendem Fleuryho prověřil Martinook a po něm neuspěl ani Brendan Smith se svou tvrdou ranou od mantinelu.

13:58
    Pro velký úspěch Minnesota ještě jednou vyhazuje přes všechny čáry.

13:50
    Přehlídka icingů pokračuje dalším vyhozením Minnesoty.

13:25
    Zákazu se dopouští i Minnesota.

13:00

12:17
    Fleury je nyní v jednom ohni, další pozdrav mu od modré vyslal Pesce, jehož rána ještě byla tečovaná Trocheckem.

11:44
    Po buly ihned vypálil DeAngelo, jenže čerstvá posila Wild má úspěšný zákrok.

11:41
    Svečnikov ve středním pásmu odstavil ukázkovým hitem protihráče a domácí jeli kupředu. Po dvou přihrávkách tvrdě vypálil Trocheck, Fleury se ovšem nachytat na švestkách nenechal.
    10:20 Mats ZUCCARELLO - 0:1

10:20

Minnesota jde do vedení! Kombinaci zakončuje úspěšnou ranou na zadní tyč z vrcholu kruhu MATTS ZUCCARELLO. Andersenovi stínil ve výhledu Marcus Foligno, i tak ale možná tuto střelu měl mít. Asistence: Kirill Kaprizov, Jared Spurgeon.

09:45
    Jaccob Slavin zachytil kotouč a vyhazuje jej do bezpečí. Po pár vteřinách puk odpaluje i Andersen.

09:29
    Obrovské štěstí Caroliny! Spurgeonovo nahození bylo tečováno někde mezi kruhy do tyče, před brankou domácích se ještě snažil dorážet Erikkson Ek. Vznikla z toho pořádná hromada těl, Canes ale dokázali kotouč udržet mimo svou branku!

09:13
    Max Domi se dopouští hákování a za to potrestán na dvě minuty.

09:09
    Na druhé straně v permanenci Fleury. Domi našel před brankou našel Svečnikova, ale ruský snajpr brankáře Wild přelstít nedokázal.

08:33
    Dánská jednička v brance Caroliny musela řešit otočku hráče Wild okolo své branky, ale Andersen se nachytat nenechal.

07:35
    Konečně nějaké vzrušení! Zatím jsme viděli pouhé čtyři střely, ta poslední měla ale velmi slušné parametry. Jejím autorem byl z přečíslení dva na jednoho Kirill Kaprizov, Andersen musel předvést dobrý zákrok vyrážečkou!

06:10
    Wild si vytvořili drobný tlak, i když Anderson zůstal bez práce. Carolina nicméně akorát vyhazuje na icing, domácí budou muset na ledě zůstat.

05:19
    Puk se ocitá znovu mimo hru. Tentokrát je z toho ovšem vhazování před Fleurym.

04:41
    Canes upalovali s pukem ve třech kupředu, ale do přihrávky zasahuje bránící protihráč. Kotouč se tak ocitá na střídačce Caroliny, vhazuje se ve středovém kruhu.

03:48
    Middleton na ledě, Wild v plném počtu.

03:04
    Nečasovi utíká před brankou kotouč, přesilovkový zámek tak nepřichází ani nyní.

02:30
    Puk letí z pohledu Minnesoty do bezpečí i tentokrát.

02:10
    Tonymu DeAngelovi na modré sjel kotouč z čepele a Wild mohou vyhodit.

01:38
    Middleton se dopustil hákování a máme tady první vyloučené zápasu.

01:32
    Na druhé straně byl zcela volný Hartman před brankou domácích, Andersen jej naštěstí pro Carolinu vychytal.

00:37
    A byl to právě kapitán Canes, který mohl jako první vystřelit, po přihrávce zpoza branky ale puk ideálně netrefil.

00:15
    Jordan Staal vítězem úvodního vhazování, zápas začíná.

00:01

Carolina Hurricanes: F. Andersen (Raanta) – Cole, A. DeAngelo, Pesce, Skjei, Slavin (A), Brendan Smith – Aho (A), Domi, Fast – Jarvis, Martinook, M. Nečas – Niederreiter, J. Staal (C), Stepan – A. Svečnikov, T. Teräväinen, Trocheck.
    Trenér: Brind'Amour

Minnesota Wild: M.-A. Fleury (C. Talbot) – J. Brodin, Dumba (A), Goligoski, D. Kulikov, J. Middleton, Spurgeon – Bjugstad, Deslauriers, Duhaime – J. Eriksson Ek, K. Fiala, M. Foligno (A) – F. Gaudreau, Greenway, Hartman – Jost, Kaprizov, Zuccarello.
    Trenér: Evason.

Carolina Hurricanes má svou pozici ve vyřazovacích bojích ještě jistější a svěřenci kouče Roda Brind'Amoura zřejmě vyhrají Metropolitní divizi, na dálku se ještě přetahují s Panthers o celkově prvenství na Východě. Ve svém posledním vystoupení si Hurricanes jednoznačně poradili doma 4:0 s Montrealem. V barvách domácích se navíc můžeme těšit na Martina Nečase.

Minnesota Wild má na Západě už téměř jistý postup do play-off, v posledních kolech už by měli hrát pouze o co nejlepší výchozí pozici. Wild mají v posledních týdnech skvělou formu, když táhli sérii sedmi výher v řadě. Tu se podařilo utnout až Pittsburghu, který v Minnesotě vyhrál po prodloužení 4:3.

Vítejte u dalšího nočního přenosu z NHL. Dnes budeme společně sledovat duel Caroliny Hurricanes s Minnesotou Wild.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Tomáš Chalupa

Branky a nahrávky: 54. T. Teräväinen (Aho, Slavin) – 11. Zuccarello (Kaprizov, Spurgeon), 25. D. Kulikov (Jost, J. Brodin), 48. Kaprizov (Zuccarello)

Carolina Hurricanes: F. Andersen (Raanta) – Slavin, A. DeAngelo, Skjei, Pesce, Brendan Smith (A), Cole – Aho (A), T. Teräväinen, Jarvis – A. Svečnikov, Trocheck, Domi – Niederreiter, J. Staal (C), Fast – Martinook, M. Nečas, Stepan.

Minnesota Wild: M.-A. Fleury (C. Talbot) – J. Brodin, Dumba (A), J. Middleton, Spurgeon, D. Kulikov, Goligoski – Zuccarello, Hartman, Kaprizov – Greenway, J. Eriksson Ek, M. Foligno (A) – F. Gaudreau, Jost, K. Fiala – Deslauriers, Duhaime, Bjugstad.
    Trenér: Evason

Rozhodčí: Justin St. Pierre, Fred L'Ecuyer

Diváci: 16 375