Columbus – Boston 2:3 (po pr.) | Tampa – Toronto 2:6 (kon.) | St. Louis – Arizona 5:1 (kon.)

3. Robert Thomas (STL) – 0+2 (04:33:05)

St. Louis Blues zaslouženě vyhrává tento zápas na svém ledě. Domácí hokejisté prakticky celý zápas kontrovali hru, po bezbrankové první třetině skvěle sehráli druhou třetinu, kterou vyhráli 4:0. Celkově se tým Blues raduje z výhry 5:1. Dominance Blues byla velmi výrazná. Arizona, pokud jí nezachytá senzačně brankář, je v této sezoně hodně nevýrazná.

59:12
    Začala poslední minuta hry v tomto zápase.

58:35
    Brayden Schenn a Nick Leddy kombinovali v útočném pásmu, ale ke střele na branku se domácí hokejisté nedostali.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině a zápas se v poklidném tempu dohrává.

57:00
    Ivan Prosvetov si poradil s další střelou domácího celku.

56:33
    Pavel Bučněvič hledal přihrávkou spoluhráče, který byl volný před brankou, ale obrana Arizony si dokázala snadno poradit s akcí soupeře.

56:17
    Ofsajd Coyotes, vhazovat se tak bude ve středním pásmu. To jsem se dostali už do finální fáze hry ve třetí třetině i tomto zápase.

56:00
    Brayden Schenn kombinoval se spoluhráči, ale obrana Coyotes byla nyní připravená.

55:36
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, sledujeme nyní klidnější závěr zápasu.

55:08
    Komerční přestávka.

54:33
    Dobrou pasáž hry ale hostující celek nedokázal přetavit v nějakou výraznější šanci, následně domácí znovu kontrolují hru.

54:01
    Hudson Fasching měl dobrou střeleckou pozici, ale obrana si celkem snadno dokázala poradit. Sledujeme aktivní hru Coyotes.
    53:09 Vladimir TARASENKO - 5:1

53:09
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    V pohodě hrající domácí celek navyšuje své vedení, tvrdou ránou se po přihrávce před branku prosazuje neobsazený VLADIMIR TARASENKO. Asistence: Robert Thomas a Pavel Bučněvič.

52:52
    Marco Scandella se výborně dokázal vrátit a nenechal soupeře vypálit.

51:40
    Hledištěm zní tradiční song Take Me Home, Country Roads. Blues míří za výhrou.

51:25

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 23. I. Barbašev (C. Rosén, Perron), 24. Tarasenko (R. Thomas, Bučněvič), 27. B. Schenn (Perron, Leddy), 35. Bučněvič (R. O'Reilly), 54. Tarasenko (R. Thomas, Bučněvič) – 44. N. Schmaltz (T. Boyd, Dineen)

St. Louis Blues: Husso (Binnington) – M. Scandella, Parayko, Leddy, Faulk, C. Rosén, Bortuzzo – Saad, R. O'Reilly (C), Perron – Bučněvič, Tarasenko (A), R. Thomas – I. Barbašev, B. Schenn (A), Kyrou – MacEachern, N. Walker, Toropčenko.
    Trenér: Craig Berube

Arizona Coyotes: Prosvetov (K. Vejmelka) – Gostisbehere, Mayo, Dineen, Strälman (A), Capobianco, Koljačonok – N. Ritchie, N. Schmaltz, T. Boyd – J. Jeník, Galchenyuk, Kessel – Ladd, Hayton, L. Eriksson – Fasching, Beagle (A), Carcone.
    Trenér: André Tourigny

Rozhodčí: Markovic, Nicholson – Cormier, Smith

Diváci: 17 163