Columbus – Boston 2:3 (po pr.) | Tampa – Toronto 2:6 (kon.) | St. Louis – Arizona 5:1 (kon.)
Los Angeles – Calgary 2:3 (kon.)
St. Louis Blues
5:1 (0:0, 4:0, 1:1)
Arizona Coyotes
Úterý 05.04.2022, 02:00 • Enterprise Center, St. Louis • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí St. Louis Blues a Arizona Coyotes.

Arizona Coyotes odehrála 69 zápasů s bilancí 16-6-5-42 a získala 49 bodů. V tabulce Centrální divize je tým na poslední osmé pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál tým dva. Poradil si se San Jose Sharks 5:2 a Chicagem Blackhawks 3:2 v prodloužení. Tým nestačil na Winnipeg Jets 1:2 v prodloužení, Edmonton Oilers 1:6 a na Anaheim Ducks 0:5.

St. Louis Blues odehrálo 68 zápasů s bilancí 35-3-10-20 a získalo 86 bodů. V tabulce centrální divize je na třetí pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál tým tři. Porazil Vancouver Canucks 4:1 a 4:3 a Calgary Flames 6:4. Tým nestačil na Carolinu Hurricanes 2:7 a na Edmonton Oilers 5:6 v prodloužení.

Poslední vzájemný zápas vyhrála Arizona 3:2.

Zápas brzy začne.

St. Louis Blues: Husso (Binnington) – M. Scandella, Parayko, Leddy, Faulk, C. Rosén, Bortuzzo – Saad, R. O'Reilly, Perron – Bučněvič, Tarasenko, R. Thomas – I. Barbašev, B. Schenn, Kyrou – MacEachern, N. Walker, Toropčenko.

Arizona Coyotes: Prosvetov (K. Vejmelka) – Gostisbehere, Mayo, Dineen, Strälman, Capobianco, Koljačonok – N. Ritchie, N. Schmaltz, T. Boyd – Jaškin, Galchenyuk, Kessel – Ladd, Hayton, L. Eriksson – Fasching, Beagle, Carcone..

00:01

00:10
    Utkán í začalo, aktivněji hraje domácí celek.

00:26
    Jordan Kyrou kombinoval se spoluhráči v útočném pásmu, ale k zakončení se nikdo nedostal.

00:50
    Ivan Barbašev byl volný před brankou, kde ho hledal spoluhráč, přihrávka postrádala přesnost. Následně hosté otočili hru, ale finální přihrávka nebyla přesná.

01:30
    Nick Schmaltz se výborně dokázal vrátit a zastavil zajímavě vypadající akci domácích.

02:01
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Kyle Capobianco – 2 min., držení).

02:02
    Přesilovku si hned z kraje zápasu zahraje domácí celek.

02:37
    Coyotes se následně dokázali osvobodit, vyhodili kotouč přes všechny čáry.

03:12
    Ivan Prosvetov si poradil se střelou od modré čáry, kterou vyslal Robert Thomas. Domácí vybojovali buly v útočném pásmu.

03:27
    Hostující celek znovu vyhazuje přes všechny čáry, sledujeme dobrou defenzivní hru Arizony.

04:03

04:20
    Jordan Kyrou po souboje se soupeřem upadl, ale sudí nechávají hru plynout, vylučovat se nebude.

05:06
    Ville Husso dobře viděl střelu soupeře od modré čáry a s nahozením si dokázal poměrně snadno poradit. Vhazovat se bude před jeho brankou.

06:08
    Nick Schmaltz vyslal dobrou střelu, se kterou si domácí brankář poradil, bude se vhazovat. Nejprve ale komerční přestávka.

06:12
    Po krátké přestávce pokračuje utkání za bezbrankového stavu dál.

07:11
    Pavel Bučněvič měl před sebou odkrytou část branky, zakončoval úplně sám, ale jeho rána se od tyče odrazila vedle. První výraznou šanci Blues neproměnili.

08:06
    Brandon Saad z ostré pozice zakončoval, jeho rána se odrazila od tyče vedle. Následně na druhé straně musel zasahovat Ville Husso.

09:03
    Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. Pavel Bučněvič ani Colton Parayko nedokázali své šance proměnit. Domácí mají nyní převahu.

10:34
    Obrovskou převahu mají domácí, Brayden Schenn se dostal do výborné střelecké pozice, ale zakončit pro kontakt se soupeřem nedokázal. Sudí nechávají hru plynout. Jay Beagle si počínal na hraně pravidel.

11:40
    Komerční přestávka.

12:45
    Jan Jeník se po pěkné individuální akci dostal do střelecké pozice, ale s jeho ránou si v pohodě poradil brankář.

14:04
    Ofsajd Coyotes, buly ve středním pásmu, nejprve ale komerční přestávka.

14:27
    Brayden Schenn se propracoval do dobré střelecké pozice, ale neuspěl podobně jako o něco později jeho kolega Vladimir Tarasenko.

15:42
    7:5, tak vypadá statistika střel na branku, více ze hry mají domácí. Brandon Saad následně znovu zakončoval a trefil brankovou konstrukci.

16:16
    David Perron se po dobré akci dostal před branku, ale jeho zakončení bylo zblokované. Následně hosté otočili směr hry.

16:36
    Blues se snadněji dostávají do šancí, další akci vedl Vladimir Tarasenko, ale přes obranu vypálit nedokázal.

17:00
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině.

17:40
    Kyle Capobianco rozehrává od své branky, Loui Eriksson byl u puku první, zakázané uvolnění se nepíská.

18:00
    Ville Husso musel následně zasahovat po střele jednoho z hostujících hráčů.

18:28
    Ville Husso má na svém kontě další zákrok, dokázal si poradit se střelou od modré čáry. Snadná práce pro brankáře.

18:51
    Marco Scandella to zkoušel od modré čáry, ale neuspěl.

19:00
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Brayden Schenn – 2 min., krosček).

19:04
    Hostující celek hraje přesilovku, ale nemůže se dostal do útočného pásma.

19:15
    Ivan Prosvetov kryje ránu od modré čáry, vhazovat se bude před jeho brankou.

19:43
    Ještě jedno vhazování, hosté po střele od modré čáry a následném zákroku brankáře vybojovali buly v útočném pásmu.

20:00

10:7, tak po první třetině vypadá statistika střel na branku, domácí hokejisté jsou střelecky aktivnější, měli převahu v první třetině, ale na úvodní branku v tomto zápase zatím čekáme.

20:01

20:18
    Hostující celek hraje přesilovku, Nick Ritchie se dostal do zakončení, jeho rána končí vedle branky. Následně Blues vyhodili.

20:40
    Nick Schmaltz rozehrává od vlastní branky, sledujeme klidnější pasáž hry. Shayne Gostisbehere se následně musel vrátit až ke své brance.

21:01

21:07
    Jednu střelu vyslali hosté při vlastní přesilovce na branku soupeře, mnoho šancí si hosté nevypracovali.

21:28
    Brandon Saad, který měl šance už v první třetině, se nyní dostal do brejku. Ivan Prosvetov si počkal na jeho střelu a puk dokázal v pohodě zastavit.

21:40
    Ville Husso musel zasahovat proti střele soupeře, brankář Blues nyní předvedl spolehlivý zákrok.

22:17
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Zaslouženě se domácí celek dostává do vedení, v ponechané výhodě se k odraženému puku před brankou dostal IVAN BARBAŠEV, který celkem snadno trefil odkrytou část branky. Asistence: Calle Rosén a David Perron.
    22:17 Ivan BARBAŠEV - 1:0

23:34
    V pohodě hrající domácí celek navyšuje své vedení, po rychlé akci a dobré přihrávce od Thomase se z předbrankové pozice prosazuje VLADIMIR TARASENKO. Svou střelu dokázal o brankáře odrazit do branky. Asistence: Robert Thomas a Pavel Bučněvič.
    23:34 Vladimir TARASENKO - 2:0

24:19
    13:9, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase, více ze hry mají nyní hráči Blues. Následně se hosté dostali do ofsajdu, buly ve středním pásmu.

25:24
    Sledujeme nyní klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.

25:47
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Barrett Hayton – 2 min., hákování).

25:53
    Přesilovku si nyní zahraje domácí celek, který má převahu a snaží se navýšit své vedení.

26:33
    Tento zápas je podle všeho rozhodnutý. Po rychlé přesilovkové akci zůstal před brankou volný BRAYDEN SCHENN. Dostal přihrávku a tvrdou ránou ke vzdálenější tyči nedal brankáři šanci. Asistence: David Perron a Nick Leddy.
    26:33 Brayden SCHENN - 3:0

27:27

28:40
    Buly před brankou Blues. Domácí celek prohrál souboj o puk, ale kotouč následně snadno získal.

29:01
    Domácí se nyní usadili v útočném pásmu, kde kombinují. Nick Leddy pálil, jeho rána byla zblokovaná.

29:26
    Vladimir Tarasenko si udělal prostor pro střelu, jeho rána nebyla špatná, ale puk končí vedle branky.

30:23
    Alexej Toropčenko to zkoušel individuálně, ale do výraznější šance se propracovat nedokázal.

30:51
    Ivan Prosvetov kryje ránu od modré čáry, komerční přestávka.

31:00
    Alexej Toropčenko byl volný před brankou, dostal přihrávku, ale brankář si dokázal poradit. Následně hra pokračuje dál.

31:35
    Nathan Walker pálil z dobré pozice před brankou, ale s jeho pokusem si dokázala poradit obrana. Brankář zasahovat nemusel.

32:09
    Nick Leddy byl volný před brankou, ale obrana Coyotes ho nenechala vypálit.

32:53
    Ville Husso si poradil s první střelou i dorážkami. Domácí se nyní na svého gólmana mohli spolehnout.

32:53
    Buly v útočném pásmu Arizony, domácí celek ale vyhrál souboj o puk. Směr hry se rychle otáčí.

0637 Ryan O'Reilly se na chvilku uvolnil před brankou, ale obrana si dokázala snadno poradit.

33:43
    Brandon Saad se dostal do útočného pásma, následně si puk poslal moc daleko a nedokázal zakončit.

34:12
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Robert Thomas – 2 min., hákování).

34:12

34:23
    Přesilovku si nyní zahraje Arizona, která se ale nemůže dostat do útočného pásma stabilněji.

34:39
    Nejen přesilovku, ale také vlastní oslabení dokázali domácí proměnit k tomu, aby dali gól. Zkušený Shayne Gostisbehere chyboval a puk získal Ryan O'Reilly. Ten následně našel spoluhráče, kterým byl PAVEL BUČNĚVIČ. Jeho rána z první zapadla přesně do branky. Asistence: Ryan O'Reilly.
    34:39 Pavel BUČNĚVIČ - 4:0

35:56
    Arizona hraje přesilovku, ale na stylu hry to není vůbec patrné.

36:30
    Vyloučený hráč se vrací do hry, Coyotes v přesilovce ani jednou nevystřelila na branku.

37:02
    Hra je přerušena pro přihrávku rukou, buly ve středním pásmu.

37:20
    Hudson Fasching se dostal do dobré střelecké pozice, ale jeho pokus dokázal domácí Ville Husso v pohodě zastavit.

37:36
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

38:23
    Blues se usadili v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet. Rána od modré čáry byla snadnou prací pro brankáře.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.

39:22
    Marco Scandella pálil a jeho tvrdou ránu od modré čáry kryje celkem snadno hostující brankář. Bude se vhazovat.

39:22
    Mackenzie MacEachern odchází do kabiny poněkud předčasně, věřme, že bude v pořádku a nejedná se o zdravotní problém.

39:55
    Michael Carcone se dostal do brejku, ale svou obrovskou šanci nedokázal proměnit. Skvělý zákrok, dnes nejlepší, vytáhl Ville Husso.

40:00

St. Louis Blues vstřelilo ve druhé třetině čtyři branky a naprosto zaslouženě vede v tomto zápase o čtyři branky. Coyotes si občas nějakou šanci vypracují, ale trápí je koncovka.

40:01

40:30
    Utkání pokračuje třetí třetinou, domácí celek má čtyřbrankový náskok.

41:10
    Blues pokračují v aktivní hře, snaží se něco vymyslet před brankou soupeře, ale Coyotes jsou nyní pozorní.

41:55
    Ivan Prosvetov už byl překonaný, ale Pavel Bučněvič nedokázal skórovat, trefil brankovou konstrukci.

42:38
    26:17, tak vypadá statistika střel na branku, aktivnější je domácí celek, který má nakročeno k výhře.

43:09
    Arizona právě vstřelila branku!
    Hostující celek snižuje, využil nedůslednosti domácí obrany. Po odraženém puku se do zakončení dostal NICK SCHMALTZ. Jeho dorážka do odkryté části branky byla nechytatelná. Asistence: Travis Boyd a Cameron Dineen.
    43:09 Nick SCHMALTZ - 4:1

44:25
    Nick Ritchie tečoval kotouč před brankou, další šance Coyotes, ale tentokrát kotouč končí malý kousek vedle branky.

45:06
    Obrázek hry se nyní vrací do původních kolejí, sledujeme aktivní hru Blues.

45:35
    Arizona se pokouší s výsledkem něco udělat, ale do dalších šancí se dostává jen těžko.

46:08
    Colton Parayko pálil od modré čáry, jeho rána byla zblokovaná nad branku. Následuje komerční přestávka.

46:43
    Pavel Bučněvič byl volný před brankou, dostal přihrávku, ale jeho rána končí výrazně vedle branky. Gólman zasahovat tentokrát nemusel.

47:17
    Střelecký rozdíl mezi týmy se pomalu začíná zmenšovat, ale Coyotes kromě první branky na další velkou šanci čekají.

50:00
    Hudson Fasching se po pěkné individuální akci pokoušel dostat do zakončení, ale neuspěl. Následně se Blues dostali do ofsajdu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině. Domácí celek míří za výhrou v tomto zápase. Navíc pokračuje v aktivní hře.

50:30
    Colton Parayko hledal před brankou spoluhráče, ale Mackenzie MacEachern byl obsazený obránci.

50:50
    Nathan Walker zkoušel dvakrát ohrozit branku soupeře, ale oba jeho pokusy končí vedle branky.

51:25
    Branka Coyotes vypadla ze svého postavení, hra je přerušená.

51:25

51:40
    Hledištěm zní tradiční song Take Me Home, Country Roads. Blues míří za výhrou.

52:52
    Marco Scandella se výborně dokázal vrátit a nenechal soupeře vypálit.

53:09
    V pohodě hrající domácí celek navyšuje své vedení, tvrdou ránou se po přihrávce před branku prosazuje neobsazený VLADIMIR TARASENKO. Asistence: Robert Thomas a Pavel Bučněvič.
    53:09 Vladimir TARASENKO - 5:1

54:01
    Hudson Fasching měl dobrou střeleckou pozici, ale obrana si celkem snadno dokázala poradit. Sledujeme aktivní hru Coyotes.

54:33
    Dobrou pasáž hry ale hostující celek nedokázal přetavit v nějakou výraznější šanci, následně domácí znovu kontrolují hru.

55:08

55:36
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, sledujeme nyní klidnější závěr zápasu.

56:00
    Brayden Schenn kombinoval se spoluhráči, ale obrana Coyotes byla nyní připravená.

56:17
    Ofsajd Coyotes, vhazovat se tak bude ve středním pásmu. To jsem se dostali už do finální fáze hry ve třetí třetině i tomto zápase.

56:33
    Pavel Bučněvič hledal přihrávkou spoluhráče, který byl volný před brankou, ale obrana Arizony si dokázala snadno poradit s akcí soupeře.

57:00
    Ivan Prosvetov si poradil s další střelou domácího celku.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině a zápas se v poklidném tempu dohrává.

58:35
    Brayden Schenn a Nick Leddy kombinovali v útočném pásmu, ale ke střele na branku se domácí hokejisté nedostali.

59:12
    Začala poslední minuta hry v tomto zápase.

St. Louis Blues zaslouženě vyhrává tento zápas na svém ledě. Domácí hokejisté prakticky celý zápas kontrovali hru, po bezbrankové první třetině skvěle sehráli druhou třetinu, kterou vyhráli 4:0. Celkově se tým Blues raduje z výhry 5:1. Dominance Blues byla velmi výrazná. Arizona, pokud jí nezachytá senzačně brankář, je v této sezoně hodně nevýrazná.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 23. I. Barbašev (C. Rosén, Perron), 24. Tarasenko (R. Thomas, Bučněvič), 27. B. Schenn (Perron, Leddy), 35. Bučněvič (R. O'Reilly), 54. Tarasenko (R. Thomas, Bučněvič) – 44. N. Schmaltz (T. Boyd, Dineen)

St. Louis Blues: Husso (Binnington) – M. Scandella, Parayko, Leddy, Faulk, C. Rosén, Bortuzzo – Saad, R. O'Reilly (C), Perron – Bučněvič, Tarasenko (A), R. Thomas – I. Barbašev, B. Schenn (A), Kyrou – MacEachern, N. Walker, Toropčenko.
    Trenér: Craig Berube

Arizona Coyotes: Prosvetov (K. Vejmelka) – Gostisbehere, Mayo, Dineen, Strälman (A), Capobianco, Koljačonok – N. Ritchie, N. Schmaltz, T. Boyd – J. Jeník, Galchenyuk, Kessel – Ladd, Hayton, L. Eriksson – Fasching, Beagle (A), Carcone.
    Trenér: André Tourigny

Rozhodčí: Markovic, Nicholson – Cormier, Smith

Diváci: 17 163