Tchaj-wan – Turecko 2:6 (kon.) | Turkmenistán – Lucembursko 4:5 (po pr.)
Turkmenistán
4:5 (2:2, 1:2, 1:0 - 0:1)
Lucembursko
Úterý 05.04.2022, 19:00 • Patinoire de Kockelscheuer, Kockelscheuer, Lucembursko • Mistrovství světa - III. A Divize

Z mé strany je to již vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera! (21:22:48)

Střely na branku – 31:22 (10:8, 10:8, 10:4 – 1:2)

Turkmenistán dnes třikrát vedl, ale ani to jeho hráčům nestačilo na víc než na bod. Lucembursko otočili ještě ve druhé třetině skóre na 4:3. Ve třetí dvacetiminutovce se pak trefil ve vlastním oslabení Bega Dovletmuradov, který završil hattrick a za stavu 4:4 se šlo do prodloužení. V něm dostali Lucemburčané výhodu přesilové hry 4 na 3, jež zužitkoval Colm Cannon.

Hokejisté Lucemburska si vychutnali hymnu na počest vítězného týmu. Turkmenistán zdolali 5:4 v prodloužení a do tabulky turnaje si připisují první dva body.

Vyhlášeni byli také nejlepší hráči duelu. Na straně Turkmenistánu to nemůže být nikdo jiný než autor hattricku Bega Dovletmuradov. Za Lucembursko si pak cenu převzal Benny Walter. Kapitánovi Lucemburska, který dnes slaví 41. narozeniny, zpívají fanoušci píseň Happy Birthday.

61:57 Colm CANNON - 4:5

61:57
    Lucembursko právě vstřelilo branku!
    Lucembursko vítězí! V přesilovce 4 na 3 našel Philippe Bechtold na levém kruhu připraveného COLMA CANNONA, který udělal čest svému příjmení a zamířil přesně. Asistence: Philippe Bechtold a Michael Cannon

61:22
    Turkmeni vyhazují.

60:54
    Lucembursko si v prodloužení zahraje přesilovku! Alexandr Vahovskij dostal dvě minuty za podrážení.

60:47
    Lepageho vystrašila sražená střela jednoho z hráčů soupeře. Puk se obloučkem snesl na horní stranu brankoví síťky.

60:01

Ve třetí třetině se podařilo Turkmenistánu vyrovnat, když v oslabení završil hattrick Bega Dovletmuradov. Za stavu 4:4 se bude prodlužovat.

60:00

59:52
    Zablokovaná střela Backese. Vypadá to na prodloužení.

59:00
    Muratov se raději vrhl po kotouči, který směřoval za jeho branku a přerušil hru. Do konce schází rovná minuta.

58:37
    Backes zavezl puk do útočného pásma a vytvořil střeleckou pozici pro Mirko Mosra. Ten branku netrefil.

57:28
    Church si najížděl za obranu soupeře, ale nedokázal zpracovat puk!

55:46
    Bekhendové zakončení Alexandra Vahovského z pravé strany zastavil Lepage.

54:45
    Pohotová střela Colma Cannona z mezikruží. Branku však útočník Lucemburska minul.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 5. Dovletmuradov (Geldimyradov), 10. Dovletmuradov, 26. Barkovskij (Dovletmuradov), 53. Dovletmuradov – 7. M. Cannon (Church, C. Cannon), 20. Welter (Backes), 30. Backes (Welter, Bechtold), 38. Church (C. Cannon, M. Cannon), 62. C. Cannon (Bechtold, M. Cannon)

Turkmenistán: Muratov (28. až 40. Čaryjev) – Hydyrov, Agaňjazov (A), Nuryjev, Kakajanov, Kakabajev, Annasaparov, Avdejev – Vahovskij, Bajmjradov, Gurbanov (C) – Geldimyradov, Barkovskij, Dovletmuradov – Jesenov, Amanov, Čaryjev – Atekajev.
    Trenér: Allajarov

Lucembursko: Lepage (Cruchten) – Zrika, Beran, Bechtold (A), Mededovic, Mykkänen, Wambach, P. Vincens – M. Cannon, C. Cannon, Church – Mosr, Welter (C), Backes – A. Vincenc, Mossong (A), Putucek – Biver.
    Trenér: Fical

Rozhodčí: Rashal (ISR) – Perduv (SRB), Zede (FRA)