Nashville – Florida 1:4 (kon.) | Toronto – Montreal 3:2 (kon.) | Detroit – Columbus 4:5 (po pr.)
NY Rangers – Ottawa 5:1 (kon.) | Seattle – Calgary 1:4 (kon.) | Philadelphia – Anaheim 3:5 (kon.)
St. Louis – NY Islanders 6:1 (kon.) | Vancouver – San Jose 4:2 (kon.) | Vegas – Arizona 6:1 (kon.)
Edmonton – Colorado 1:2 (0:1 po s.n.) | Washington – Boston 4:2 (kon.) | Pittsburgh – Nashville 3:2 (po pr.)
Minnesota – Los Angeles 6:3 (kon.) | Tampa – Buffalo 5:0 (kon.)
Seattle Kraken
1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
Calgary Flames
Neděle 10.04.2022, 01:15 • Climate Pledge Arena, Seattle • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Příjemnou noc u sledování toho nejlepšího hokeje této planety! Bohaté brzké nedělní ráno nám nabídne mimo jiné i souboj mezi dvěma týmy z opačných pólů Pacifické divize – Seattle vyzve Calgary.

SEATTLE KRAKEN
    8. místo v Pacifické divizi
    71 Z, 20–3–6–42, 185:246 (-61), 52 bodů

Debutová sezóna Seattlu se pomalu ale jistě chýlí ke konci a ač mohla být výsledkově jistě lepší, v metropoli na severozápadě USA nejspíš moc smutku nepanuje. Krakeni totiž hledí do budoucnosti: v nadcházejících třech draftech mají celkem 34 voleb, více než kterýkoliv jiný tým v NHL. Pokud s nimi naloží dobře, mohou být brzy velmi obávaným klubem.

Aktuálně jsou nicméně na dně Pacifické divize a jen tak se z něj neodlepí – na sedmé San Jose ztrácí celkem patnáct bodů a toto manko se jim příliš nedaří snížit. V dosud posledním odehraném utkání ovšem zvítězili nad Chicagem a začátkem týdne skalpovali Dallas, a tak uvidíme, zdali dnes přidají další úspěch.

– 1 181 min. | úsp. 89,9 % | prům. 3,05 | 0 ČK

(* – Do přehledu byli zahrnuti jen ti brankáři, kteří dosud odchytali aspoň 5 utkání, tj. 300 minut.)

CALGARY FLAMES
    1. místo v Pacifické divizi
    71 Z, 38–5–9–19, 249:177 (+72), 95 bodů

Jak již bylo v úvodu naznačeno, Calgary je na tom úplně naopak. Plameny žijí přítomností a řadí se do úzkého okruhu největších favoritů na zisk Stanleyova poháru. Aktuálně jsou pohodlně usazeny na čele Pacifické divize s šestibodovým náskokem na Edmonton, třetí LA na ně pak ztrácí ještě o tří více.

Hosté dnes uzavřou své krátké turné po západním pobřeží Spojených států, které jim dosud vychází na jedničku – v průběhu aktuálního týdne postupně porazili Kings, Ducks i Sharks. Podaří se jim dnes potvrdit roli favorita i počtvrté v řadě a odvézt si z Climate Pledge Areny takřka povinné body?

PROGRAM VZÁJEMNÝCH ZÁPASŮ

Oba dosud odehrané vzájemné zápasy mezi dnešními soupeři skončili výhrou favorizovaných Flames, byť nevelkými gólovými rozdíly. Zaskočí tentokrát Seattle svého papírově silnějšího soupeře?

31. 12. 2021: Seattle Kraken – Calgary Flames 4:6
    20. 2. 2022: Calgary Flames – Seattle Kraken 2:1
    9. 4. 2022: Seattle Kraken – Calgary Flames -:-
    13. 4. 2022: Calgary Flames – Seattle Kraken -:-

Seattle Kraken: Grubauer – Larsson, Dunn, Borgen, Soucy, Oleksiak, C. Fleury – Donato, Wennberg, Eberle – Sprong, Geekie, Donskoi – Rask, Gourde, Lind – McCann, Sheahan, Kuhlman.

Mimo sestavu: Pouliot.

Marodka: Schwartz, H. Fleury.

Calgary Flames: Markström – Andersson, Hanifin, Tanev, Mackey, Stone, Välimäki – Gaudreau, Lindholm, Tkachuk – Mangiapane, Backlund, Toffoli – Dubé, Lewis, Coleman – Lucic, Carpenter, Ritchie.

Mimo sestavu: Zadorov, Gudbranson, Růžička.

Marodka: Kylington, Järnkrok.

Přesnou podobu sestav obou celků se však dozvíme až těsně před startem dnešního střetnutí.
    Climate Pledge Arena je připravena, po jedné začínáme!

Seattle Kraken: Grubauer (Driedger) – Vince Dunn, A. Larsson (A), Soucy, C. Fleury, Oleksiak, Borgen – Donato, Wennberg, Eberle (A) – McCann, Geekie, Kuhlman – V. Rask, Gourde (A), Lind – Sprong, Sheahan, Donskoi.
    Trenér: Dave Hakstol.

Calgary Flames: Markström (Vladař) – Hanifin, R. Andersson, Mackey, Ch. Tanev (A), Zadorov, Michael Stone – J. Gaudreau, E. Lindholm, M. Tkachuk (A) – Mangiapane, Backlund (A), Toffoli – D. Dubé, T. Lewis, Coleman – Lucic, R. Carpenter, B. Ritchie.
    Trenér: Darryl Sutter.

Rozhodčí: Anderson, Hanson – Mills, Hunt.

Start utkání je sice naplánován na jednu ráno našeho času, dá se nicméně očekávat, že se ve skutečnosti začne s deseti až patnáctiminutovým zpožděním.

Oba celky jsou na ledě, můžeme jít na věc!

00:01

00:05
    Pouhých pět sekund po startu utkání se poprvé přerušuje, Seattle vyhodil puk na icing.

00:19
    Grubauer má na svém kontě první zákrok, Gaudreau ho z pravého kruhu zasáhl do ramene. Kotouč se následně odrazil do ochranné sítě.

00:42
    Soucy to zkusil z modré čáry, jeho střela ale byla zblokována. Plameny míří zpět do útoku.

01:08
    Nyní už byl nucen zasáhnout také Markström, který si hravě poradil s nahozením Kuhlmana a kotouč následně schoval pod svou rukavici.

01:43
    Kuhlman nyní místo střely zvolil přihrávku na Larssona, který z mezikruží zasáhl hokejku bránícího Hanifina. Domácí jsou v úvodu aktivnějším celkem na ledě a snaží se co nejrychleji otevřít skóre.

02:41
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, častěji jsou na kotouči stále Krakeni.

03:24
    Wennberg projel do útočného pásma jako nůž máslem a předal puk dojíždějícímu spoluhráči, který následně Markströmovu svatyni přestřelil.

03:55
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Seattle sice do utkání vstoupil dobře, jako první se ale nakonec prosazují hosté! Plameny se poprvé na delší dobu usadily v útoku a hned je z toho gól: na střeleckou listinu se tečí Hanifinova projektilu z prostoru pro buly zapisuje BLAKE COLEMAN – 0:1! Asistence: Noah Hanifin, Rasmus Andersson.
    03:55 Blake COLEMAN - 0:1

04:52
    Inkasovaný gól domácí na lopatky nesrazil, ba naopak. Krakeni se snaží rychle vyrovnat.

05:00
    Seattle právě vstřelil branku!
    Tak pozor, v Climate Pledge Areně máme bleskově vyrovnáno! Geekie krátkou přihrávkou zpoza branky připravil skvělou šanci pro KARSONA KUHLMANA, který se blýskl prudkou ranou z pravého kruhu a uklidil puk přesně pod horní tyč svatyně Calgary – 1:1! Asistence: Morgan Geekie, Jared McCann.
    05:00 Karson KUHLMAN - 1:1

05:40
    Na Kuhlmana chtěl bleskově navázat Donskoi, který ale nastřelil jen hrazení za Markströmem.

06:14
    Eberle zachytil přihrávku jednoho z protihráčů ve středním pásmu, jen o pár sekund později však puk omylem znovu odevzdal protihráčům.

06:49
    Krakeni hrají výborně a chtějí otočit, Markströmova svatyně je pod čím dál tím větším tlakem.

07:31
    Toffoliho zakončení bylo zblokováno Soucym, Grubauer následně šourající se kotouč zahrál daleko od svého brankoviště. Dobrá práce domácí obrany.

07:56
    Fleury drží kotouč za svou svatyní, forčekující protihráči mu teď pořádně znepříjemňují život a snaží se ho donutit chybovat.

08:42
    Sledujeme hodně fyzickou hru, která se drží hlavně u mantinelu. Flames se snaží se udržet v útoku.

08:58
    Zadorov rozehrává puk na modrou na Gaudreaua, hosté jsou po krátké pauze znovu vepředu.

09:50
    Po zpracování přihrávky od Donskoie Markströma ohrozil Sprong, hostující gólman byl ale připraven.

09:59
    Rozhodčí hře nechávají volný průběh, přerušuje se jen naprosto minimálně. Dění se nyní přelévá z jednoho konce hrací plochy na druhý.

10:47
    Borgen se vrátil pro vyhozený kotouč do svého pásma a obratem ho poslal zpět dopředu, Seattle se nyní snaží rozjet kombinaci před Markströmem.

11:15
    Krakeni hrají s Calgary naprosto vyrovnanou partii a místy mají dokonce více ze hry, možná se nám dnes urodí překvapení. Ale času ještě zbývá dost.

11:58
    Grubauer si poradil s rutinní střelou od mantinelu a betonem puk vyrazil za brankoviště.

12:20
    Domácí rychle prostřídali a Soucy následně chtěl rozehrát puk dopředu, na jeho nabídku ale nikdo nezareagoval a kotouč dojel až na icing.

12:59
    Gólman Seattlu byl znovu o něco rychlejší než střela soupeře, tentokrát jeho pozornost proklepl Backlund. Míříme do komerční přestávky.

Střely na branku: 3 – 7.

13:36
    Sledujeme jednu dlouhou bitvu o kotouč v hostujícím pásmu, která se krátkými přestávkami zatím bezvýsledně bouří už několik desítek sekund.

13:57
    Grubauer prožívá povedený vstup do utkání, tentokrát si poradil s lišáckou akci Dubého. Ten se obtočil kolem branky a chtěl puk uklidit k bližší tyči, jenže tam narazil na beton domácího brankáře.

14:25
    Markström zastavil vyhozený kotouč za svou brankou a předal ho Backlundovi, který startuje motory a rychle se přesouvá dopředu.

14:54
    Kotouč vyletěl mimo hrací plochu, hra je přerušena. Další buly proběhne před Grubauerem.

15:10
    Obrana Flames si vybrala slabší chvilku. Lind se ocitl ve výborné pozici pro střelu, ze které nicméně trefil jen výstroj hostujícího gólmana.

15:55
    Tanev sice vyhodil puk ven z pásma, jenže těsně za modrou ho zachytil Borgen. Domácí se tak vrátili do útoku během pouhých pár vteřin.

16:34
    Seattle tlačí na Markströma. Eberle zkusil štěstí bekhendem, z mezikruží ale minul tři tyče.

16:58
    Dění se přesunulo na druhou stranu, Calgary se snaží rozjet kombinaci. Pevná domácí obrana jim ale na ledě nenechává moc prostoru pro přihrávky.

Střely na branku: 5 – 9.

17:34
    Sprong připravil střelu pro Soucyho, Markström slabší bekhendový pokus vykopl do rohu kluziště.

17:58
    Dalším pánem na holení byl Donskoi, který vyjel zpoza klece a zakončením k bližší tyči orazítkoval položenou vyrážečku výborného strážce hostující branky.

18:25
    Kole Lind nevyužil ani další šanci, Markström byl znovu připraven. Střela z voleje po kontaktu s jeho betonem zaletěla za branku. Seattle je už několik minut vkuse jednoznačně aktivnějším celkem na hrací ploše, Calgary je malinko v křeči a nedaří se mu pořádně zaútočit.

18:50
    Úvodní část se pomalu ale jistě chýlí ke konci, závěrečná siréna zazní za sedmdesát sekund.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny!

19:17
    Hanifin udržel ujíždějící puk v útočném pásmu, Calgary se ještě v závěru snaží zatlačit na Grubauera.

19:43
    Snaha velmi rychle nese ovoce, máme tu gól do šatny pro svěřence kouče Hackstola! V samotném závěru první třetiny se při ponechané výhodě prosazuje TREVOR LEWIS a to je pro domácí borce, kteří měli v posledních minutách jednoznačně více ze hry, pořádně mrzuté – 1:2! Asistence: Noah Hanifin, Dillon Dubé.

Využití přesilovek: 0/0 – 0/0.

Calgary sice po prvních dvaceti minutách vede o jeden gól, v úvodní periodě ale lepším výběrem rozhodně nebylo. Seattle se nezalekl papírově silnějšího soupeře a několik minut bezvýsledně dobýval jeho brankoviště, jen aby pak byla jeho špatná koncovka potrestána gólem hostů necelou půlminutu před závěrečnou sirénou. Plameny tak mají mírný náskok, o ničem ale ještě není rozhodnuto a bude to nejspíš ještě hodně zajímavé.

20:01

20:23
    Gourde se chtěl po křídle přesunout do útoku, jeden z jeho spoluhráčů ale modrou přejel příliš brzy. Odpískáno postavení mimo hru Seattlu.

20:46
    Krátce po vyhraném vhazování zkusil z modré čáry štěstí Mackey, který ale domácí klec přestřelil.

21:23
    Lewis se vrací za svou klec pro vyhozený kotouč, oba celky se mezitím rozhodly vystřídat.

21:48
    Coleman ukořistil puk po bitvě v rohu a rychle se přesunul na kruh, odkud ho poslal do výstroje připraveného domácího gólmana. Přerušuje se.

22:26
    Gourdeho střelu zblokoval Carpenter. Od hole útočníka Calgary se puk pak odrazil až nad plexisklo.

22:57
    Soucy byl v neutrální zóně sestřelen Carpenterem, krásný a čistý hit. Domácí borec nicméně těsně před střetem nahodil puk do útočného pásma, a Seattle tak jako tak může zaútočit.

23:50
    Hraje se nahoru dolu, ani jednomu týmu se teď nedaří se usadit v útočném pásmu. Oproti první třetině sledujeme trochu opatrnější podívanou.

24:38
    Kuhlman se zničehonic ocitl v kvalitní příležitosti pro zakončení. McCann mu zpoza branky nenápadně naservíroval puk do prostoru pro vhazování a forvard domácích pak zakončil jen do Markströma.

24:59
    Plameny se snaží něco vymyslet v útoku, nedaří se jim ale pokořit pevnou defenzívu Krakenů.

25:48
    Sheahan nahodil puk za Markströma a rychle odjel na střídačku, zbytek jeho spoluhráčů ho následuje.

26:39
    Po konci komerční přestávky uvidíme přesilovku Calgary, Carson Soucy (SEA) jde ven za podrážení.

Střely na branku: 10 – 14.

26:55
    Domácí rychle vyhodili puk ven z pásma, Andersson už s ním ale startuje zpět dopředu.

27:20
    Tkachuk hledal dlouhou přihrávkou na vzdálenějším kruhu Gaudreaua, jenže do dráhy kotouče vložil hůl jeden z bránících protihráčů.

27:59
    Grubauer má na svém kontě další úspěšný zákrok, po krátké pauze se bude vhazovat po jeho pravé ruce.

28:35
    Mangiapane nabil na kruh připravenému Stoneovi, který ale ranou z voleje trefil jen mantinel.

28:39
    Na druhý pokus už to ale vyšlo, MICHAEL STONE posílá hosty do dvoubrankového trháku! Hanifin mu nahrál do prostoru pro buly a následovala prudká dělovka na zadní tyč, na kterou Grubauer nezvládl včas zareagovat – 1:3! Asistence: Noah Hanifin, Andrew Mangiapane.
    28:39 Michael STONE - 1:3

29:39
    Geekie vyhrál souboj s Lucicem a pokusil se puk poslat podél mantinelu ven z pásma, na modré ho ale zachytil další z protihráčů. Tlak Plamenů pokračuje.

29:58
    Hanifin má tři asistence a teď k nim chtěl přidat ještě gól, ale Grubauer byl proti. Ještě před pár minutami kvalitní hra Seattlu se pomalu rozpadá, německý gólman svůj celek drží nad vodou.

30:28
    Grubauer si poradil i s nepříjemnou skrumáží ve svém rajonu, s domácí defenzívou to teď skutečně nevypadá dobře. Calgary je na konci a chce přidat další góly.

Střely na branku: 10 – 17.

30:49
    Jeden z fanoušků v první řadě si z dnešního utkání odnese pěkný suvenýr, zblokované nahození vyletělo nad mantinel. Hra bude pokračovat vhazováním před Markströmem.

31:14
    Plameny znovu operují v útočném pásmu, obrana Seattlu je ale tentokrát nehodlá pustit ke střele.

31:58
    Nepovedená rozehrávka hostů končí zakázaným uvolněním. Seattle kouše a snaží se forčekem držet hru dál od své klece, pomalu mu ale dochází dech.

32:42
    Michael Stone (CGY) si krom gólu na své konto dnes zapíše i dvě trestné minuty, a to za držení.

32:55
    Plameny okamžitě po startu oslabení vyhodili kotouč za Grubauera, kam se pro něj vrací Gourde.

33:19
    Rask poslal puk na modrou Dunnovi, který mu ho o pár sekund později vrátil zpátky na kruh. Následovala prudká rána z voleje a další zákrok Markströma.

33:49
    Calgary půjde zhruba na minutu do tří! Tyler Toffoli (CGY) byl vykázán za podrážení a jede Stoneovi nedobrovolně dělat společnost.

34:18
    Dunnovi v tu nejhorší možnou chvíli ujel puk z hole, ze série přihrávek tak nakonec střela nebyla.

34:49
    Donato rychle projel do útoku po levém křídle, Krakeni se snaží se vrátit zpět do útočného pásma.

35:15
    McCannovu střelu zblokoval Andersson, Plameny k oslabení přistoupily velmi zodpovědně a dosud Seattlu nedovolily větší střeleckou příležitost.

35:48
    Grubauer bije hokejkou o led, přesilovka je u konce. Toffoli se za pár sekund vrátí zpět z trestné lavice.

36:38
    Rasmus Andersson (CGY) je vyloučen za držení, domácí mají další šanci se vrátit zpět do zápasu.

Střely na branku: 14 – 18.

36:57
    Seattle rozjel kombinaci, série přihrávek dosud ve střelu nevyústila. Calgary brání pasivně.

37:34
    Flames poprvé v aktuálním oslabení vyhazují puk ven z pásma, Markström dosud nebyl nucen zasahovat.

37:58
    Mangiapane se na kruhu dostal ke kotouči a bez váhání ho vyhodil až za Grubauerovu klec, ani tahle přesilovka se z pohledu domácích nevyvíjí nejlépe.

38:40
    Andersson se vrátil zpět do hry a rovnou po křídle protáhl puk do útoku. Následně jej předal na střed Mangiapanemu, jehož zakončení bylo zblokováno.

38:54
    Grubauer má na kontě další zásah, po krátké pauze se bude vhazovat po jeho levici.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny!

39:24
    Přihrávka zpoza branky na mezikruží nikoho nenašla, Calgary se tak vlastní nepřesností připravilo o útočné pásmo. Puk totiž zajel až za modrou čáru.

39:55
    Hra se v závěru druhé třetiny přelévá z jednoho konce kluziště na druhý, střely k vidění nejsou.

Využití přesilovek: 0/3 – 0/1.

V první třetině Seattle předvedl velmi sympatický výkon, v té druhé už to bylo o něco horší. Calgary v uplynulých dvaceti minutách více méně potvrzovalo roli papírového favorita a udržovalo si na ledě převahu, ač se prosadilo pouze jednou. Krakeni tak před startem poslední části prohrávají o dva góly a pokud dnes ještě pomýšlejí na vítězství, budou muset po přestávce pořádně přidat a nastoupit do hry tak energicky jako v úvodním dějství. Uvidíme, jestli se jim to podaří.

40:01

40:30
    Seattle rychle rozebral první ofenzivní výpad Calgary a nyní zakládá vlastní akci zpoza své klece.

40:58
    Domácí se zvládli přesunout před Markströma až na druhý pokus, na ten první je protihráči zastavili už v neutrální zóně.

41:36
    Ani jeden tým toho zatím moc nepředvedl, Zadorovova rána z kruhu šla jen do mantinelu.

42:22
    Borgenova střela byla ještě tečována, Markström si jí ale pohlídal a nepustil jí do své klece.

42:52
    Plameny odráží jeden domácí výpad za druhým, Krakeni mají v úvodu poslední části více ze hry.

43:26
    Donskoi byl v jasném ofsajdu, přihrávku z neutrální zóny zachytil dobrý metr za modrou čarou.

43:42
    Mangiapane ani nadvakrát Grubauera nepřekonal, v obou případech pryž nasměroval do jeho betonu. Calgary má nicméně ponechanou výhodu.

43:47
    Carson Soucy (SEA) se podruhé v dnešním utkání přesouvá na trestnou, tentokrát za hákování.

44:16
    Hosté vyhráli buly ve svém pásmu, nyní ale mají značné problémy se protlačit za modrou. Seattle je aktivním forčekem drží na uzdě.

44:54
    Larsson vymrštil puk až k Markströmovi, Plamenům přesilovka vůbec nevychází dle plánu.

45:30
    Kuhlman vyváží pryž ven ze své obranné třetiny, Soucy bude za chvíli propuštěn z trestné lavice.

45:58
    Seattle neztrácí čas a hned po konci oslabení přesouvá hru před Markströma, který si teď musel poradit se střelou od mantinelu.

46:31
    Stojaté vody v Climate Pledge Areně málem rozvířila bitka, souboj mezi Dunnem a Ritchiem byl hodně agresivní. Než ale kterýkoliv z borců stačil shodit rukavice, vložili se mezi ně rozhodčí.

Střely na branku: 20 – 22.

46:31
    Ritchie vyvázl bez trestu, vyloučen byl jen Vince Dunn (SEA), a to za nedovolené bránění. Krakeny tak čeká další dvouminutové oslabení.

46:52
    Seattle se ve vlastním oslabení dostal dopředu a jeden člen bránící čtveřice dokonce i vypálil, ale trefil jen bránícího protihráče.

47:15
    Calgary rychle střídá, Rasmus Andersson mezitím trpělivě hlídá kotouč za svým brankovištěm.

47:55
    Pod snad vůbec první střelu Flames v této přesilovce se teď podepsal Backlund, který rutinní ranou z pravého kruhu Grubauera příliš nepotrápil.

48:01
    Stone chtěl rozšířit své střelecké portfolio, na Grubauera ale nevyzrál. Z oslabení zbývá ještě zhruba půlminuta, zatím ho Krakeni zvládají na jedničku.

48:35
    V samotném závěru Dunnova trestu se ranou z modré blýskl Mackey. Gólman Seattlu to kvůli šrumci, který se mu odehrával před brankovištěm, neměl jednoduché, ale letící projektil si zvládl pohlídat.

49:10
    Sprong neustál souboj s Gaudreauem, který si bere puk na svou hůl a míří s ním po křídle vpřed.

49:35
    Markström potřetí v závěrečné periodě míří na střídačku, znovu se bude vylučovat a opět na straně domácích. Z ochozů se line tichý pískot.

50:11
    Stále se hraje, ještě se nepřerušilo. Flames nyní hledají cestičku do útočného pásma.

50:27
    Dalším trestaným borcem je Will Borgen (SEA), jenž u mantinelu podrazil Carpentera.

Střely na branku: 20 – 25.

51:10
    Kuhlman po souboji u mantinelu vyhodil puk ven z pásma, Calgary se tak musí stáhnout za modrou.

51:34
    Domácí se znovu osvobodili, přesilovky dnes nejsou silnou stránkou hostujícího výběru.

52:02
    Stoneho prudká rána šla do Grubaerovy hole, odkud se následně odrazila za brankoviště. Flames tlačí na domácí branku, poprvé v přesilovce své soupeře pořádně zamkli v jejich pásmu.

52:59
    Seattle má jednu z posledních šancí bitvu zdramatizovat, Calgary špatně prostřídalo a chvíli hrálo v šesti. Na trestnou míří Andrew Mangiapane (CGY).

53:30
    Dunn nabil Wennbergovi, který byl sám za brankou a po převzetí kotouče se přesunul k bližší tyči. Markström jeho zakončení hravě vykryl.

53:47
    McCann zkusil štěstí z trochu větší vzdálenosti, jeho projektil z kruhu ale šel pouze do plexiskla.

54:13
    Wennbergovu střelu z hranice brankoviště tečoval Rask, Markström se následně blýskl parádním zákrokem a kotouč vytěsnil mimo nebezpečí špičkou nataženého betonu!

54:58
    Seattle byl v přesilovce nebezpečný a na Markströma pořádně zatlačil, recept na něj ale nenašel. Oslabení Flames je u konce.

55:41
    Gourde přenechal puk Larssonovi, který neuspěl ani střelou z kruhu, ani následnou dorážkou z hranice brankoviště. Markström je dnes ve formě.

56:22
    Brankář Calgary je pod palbou. Z prostoru pro vhazování mířil na vzdálenější tyč Geekie, Markström znovu vytasil beton a puk vyrazil.

56:51
    Manko Seattlu po souhře s Gourdem nesnížil ani Oleksiak, ten z prostoru pro vhazování výborného Markströma zasáhl zase do hrudníku.

Střely na branku: 28 – 28.

57:06
    Johnny Gaudreau (CGY) vyhodil puk na trestnou lavici, kam se nyní sám přesouvá. Krakenům tak dává šanci ještě závěr bitvy zdramatizovat.

57:22
    Svatyně domácích zeje prázdnotou, Seattle už nemá co ztratit a hraje vabank!

57:50
    Něco málo přes dvě minuty do konce. Domácí sice drží hru v útočném pásmu, střelu na Markströma ale dosud v početní výhodě nevyslali.

58:22
    Plameny mají dění pod kontrolou a ze svého pásma se snaží trefil opuštěnou svatyni Krakenů.

58:33
    Dovolím si říct, že v Seattlu máme hotovo! Dillon Dubé ukořistil kotouč a po pravé straně se přesunul do útoku, přičemž následně puk poslal na vzdálenější kruh TYLERU TOFFOLIMU a ten zásahem opuštěné branky pojistil hostující vítězství – 1:4! Asistence: Dillon Dubé.
    58:33 Tyler TOFFOLI - 1:4

59:35
    Utkání se už jen dohrává, ani jeden tým nehraje na sto procent. O výsledku je přeci jen rozhodnuto.

Statistiky utkání
    Střely na branku: 28 – 29.
    Zblokované střely: 18 – 10.
    Vhazování: 28 – 25.
    Hity: 17 – 26.
    Trestné minuty: 8 – 10.
    Využití přesilovek: 0/5 – 1/4 (v oslabení: 0 – 1).

Kdo se postavil do brankoviště?
    Philipp Grubauer (SEA) – 25 zákroků, 3 OG, úspěšnost 89,3 %, odchytal 58:31
    Jacob Markström (CGY) – 27 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,4 %, odchytal 59:12

Československá stopa
    Do utkání nezasáhl žádný český či slovenský hráč.

Tři hvězdy utkání
    1. Jacob Markström (CGY) – 27 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,4 %
    2. Noah Hanifin (CGY) – 0+3
    3. Karson Kuhlman (SEA) – 1+0

Dohráno, překvapení se nekoná! Seattle sice do střetnutí s lídrem Pacifické divize vstoupil dobře a nějakou dobu to vypadalo, že by se dnes v Climate Pledge Areně mohl urodit velmi neočekávaný výsledek, ale Calgary nakonec dostalo hru pod kontrolu a veze si domů další dva body. Flames za svůj úspěch vděčí převážně Markströmovi, který podal excelentní výkon mezi třemi tyčemi a nebýt jej, bylo by to nejspíš podstatně větší drama.

Dnešní utkání sledovalo 17 151 diváků.

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou příště! (03:57:03)

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 5. Kuhlman (Geekie, McCann) – 4. Coleman (Hanifin, R. Andersson), 20. T. Lewis (Hanifin, D. Dubé), 29. Michael Stone (Hanifin, Mangiapane), 59. Toffoli (D. Dubé)

Diváci: 17 151