Boston – Ottawa 2:3 (kon.) | Buffalo – St. Louis 2:6 (kon.) | Tampa – Anaheim 4:3 (po pr.)
Pittsburgh – NY Islanders 6:3 (kon.) | Carolina – Detroit 0:3 (kon.) | Toronto – Washington 7:3 (kon.)
Nashville – Edmonton 0:4 (kon.) | Dallas – Minnesota 2:3 (po pr.) | Chicago – San Jose 5:4 (1:0 po s.n.)
Colorado – New Jersey 3:1 (kon.) | Calgary – Vegas 1:6 (kon.) | Vancouver – Arizona 7:1 (kon.)
Boston Bruins
2:3 (2:0, 0:3, 0:0)
Ottawa Senators
Pátek 15.04.2022, 01:00 • TD Garden, Boston • NHL

To už je ode mne pro tuto chvíli vše, doufám, že jste si zápas užili, děkuji Vám za pozornost, v případě že již vstáváte Vám přeji dobré ráno, jdete li ještě spát stejně jako já tak přeji dobrou noc a doufám že se brzy znovu shledáme u některého z hokejových online přenosů, možná právě u dalšího nočního mače kanadsko-americké NHL!

Na shledanou. (04:28:36)

Zajímavostí jistě je, že Medvědi vůbec poprvé v letošní sezoně prohráli 3 zápasy v řadě.

Dnešní utkání sledovalo 17 850 diváků!

Československá stopa v utkání:

Tomáš Nosek (BOS): 0+0, 1 střela, 1 hit, 1 blok, 67% úspěšnost na buly, čas na ledě 9:18

3 hvězdy utkání:

Tim Stützle (OTT) 1+2, + 1, 5 střel, čas na ledě 18:35

Anton Forsberg (OTT) odchytal 60 minut, úspěšnost zákroků 95.2%

Jesper Frödén (BOS) 1+0, +1, 3 střely, 1 hit, čas na ledě 16:49

Brankáři:

Jeremy Swayman (BOS): odchytal 40 minut, 21 zásahů, 3 góly, úspěšnost zákroků 87.5

Linus Ullmark (BOS): odchytal 20 minut, 8 zásahů, 0 gólů, 100% úspěšnost zákroků

Anton Forsberg (OTT): odchytal 60 minut, 40 zásahů, 2 góly, úspěšnost zákroků 95.2%

Je konec!

Ač se zdálo, že Boston bude mít sváteční utkání na počest 50 let starého triumfu a zisku Stanley Cupu z roku 1972 pod kontrolou, opak je díky výborně zahrané druhé třetině ze strany Ottawy pravdou!

Ještě v přestávce jsem zmiňoval nešťastné vyměnění bostonských brankářů, nyní však nikdo nemůže prohru házet na hlavu Jeremy Swaymanovi. Ten totiž ve třetí periodě neuvěřitelně vychytal dva samostatné úniky a několik přečíslení! Právě díky němu byl místy nepozorný Boston ve hře o body do posledních vteřin.

Třetí třetina obecně stála za to, i když se tedy rozjížděla trochu pozvolna, o to atraktivnější však byl finiš. Viděli jsme mnoho šancí, které se přelévaly ze strany na stranu, pár přesilovek – některé velmi povedené, jiné vůbec, emotivní strkanice a v závěru druhé třetiny, stejně jako po hitu Curtise Lazara jsme byli málem svědky pořádné bitky.

Bruins jednoznačně mohli strhnout zápas zpět na svou stranu, kór s fantastickým Swaymanem v zádech, ve svých vyložených šancích však selhali a soupeř si tak výhru dokázal pohlídat.

Z hostů odehrál velmi kvalitní mač Alex Formenton nebo Tim Stützle, na opačné straně bych vypíchl mimo brankáře ještě třeba Charlieho McAvoye a především Jespera Frödéna, který vsítil premiérovou branku v NHL.

Zápas tedy nakonec končí poměrem 2:3 pro ottawské Senátory!

59:51
    Coyleovi přeskočil kotouč hůl a domácí už se do pásma nevrátí.

59:44
    Bruins zpět v pásmu.

59:27
    Kotouč je ve středním pásmu, to hostům stačí.

Timeout pro domácí!

59:21
    McAvoy a jeho bomba od modré, Anton Forsberg kryje.

58:49
    Tutovky v brankovišti! Brad Marchand ani Patrice Bergeron však kotouč do sítě nedotlačili!

58:37
    Jeremy Swayman na střídačce!

Hra je přerušena, je možné že si Bruins vezmou oddechový čas.

57:15
    3 na 1 v medvědím podání! Nick Foligno se rozhodl střílet, Anton Forsberg vyrazil, o dorážku se ještě hlásil Charlie McAvoy, nicméně neúspěšně.

56:05
    Charlie McAvoy a jeho fenomenální klička za modrou čárou, lídr bostonské defenzivy následně nahrál Eriku Haulovi na pravý kruh kde se otevíral parádní prostor, Haula však trestuhodně přestřelil. Aby to Boston nemrzelo, zůstáváme na stavu 2:3!

Adam Čuba

Branky a nahrávky: 7. McLaughlin (N. Foligno, Lazar), 20. Frödén (Grzelcyk, T. Hall) – 21. B. Tkachuk (Stützle), 30. Norris (Batherson, Stützle), 31. Stützle (Brännström, B. Tkachuk)

Boston Bruins: Ullmark (21. Swayman) – McAvoy (A), M. Reilly, J. Brown, Grzelcyk, Clifton, Forbort – DeBrusk, Bergeron (C), B. Marchand (A) – Frödén, Haula, T. Hall – Craig Smith, Coyle, T. Nosek – Lazar, McLaughlin, N. Foligno.
    Ottawa Senators: A. Forsberg (Sögaard) – Brännström, Zub, Del Zotto, Hamonic, Holden (A), N. Zajcev – B. Tkachuk (C), Norris, M. Joseph – Formenton, Stützle, Batherson – Tierney, Colin White, C. Brown (A) – Gaudette, Gambrell, Watson.