Ostrava B – Zlín B 0:3 (kon.) | Olomouc B – Kroměříž 2:0 (kon.) | Slovácko B – Blansko 2:2 (kon.)
1.FC Slovácko B
2:2 (0:1)
FK Blansko
Neděle 17.04.2022, 10:15Moravskoslezská fotbalová liga • 24. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.

Hezké nedělní dopoledne. Vítejte u zápasu čtyřiadvacátého kola MSFL, v rámci kterého se střetne rezerva Slovácka s Blanskem.

1. FC Slovácko B je na sedmé příčce v klidném středu tabulky a záložní tým prvoligového klubu tak může ve zbytku sezony hrát bez jakýchkoliv starostí. Na jaře se ovšem domácím příliš nedaří. Z pěti zápasů se jim podařilo vyválčit jen čtyři body, což není úplně nejlepší vizitka. Na druhou stranu v posledním kole přivezli bod z Uničova, který se rozhodně počítá. Dnes by Slovácko mělo být mírným favoritem.

Moc se zatím na jaře totiž nedaří ani Blansku, které v tabulce okupuje devátou příčku. Ještě vloni druholigový klub čeká na výhru čtyři utkání, zatím se Blanenským na jaře podařilo naplno bodovat pouze jednou. Stalo se tak hned v prvním utkání s beznadějně poslední Jihlavou B.

1.FC Slovácko B: Velich – Aldin, Bartoš, Kočí, Kratochvíla, Kudela, Pak, Pernica, Polášek, Porč, Vincour (C).
    Náhradníci: Trčka – Gábriš, Janečka, Kabelka, Korýčan, Stropsa, Yohanna

FK Blansko: Vitásek – Alexa, Černý, Feik, Pecuch, Smrčka, Šíp (C), Štencl, Todorić, Tulaydan, Zúbek.
    Náhradníci: Nešetřil – Blažík, Fiala, Chloupek, Lick, Včelík.

Rozhodčí: Marek – Bělák, Dorotík..

1

1
    Blanenští fotbalisté dnes mají podporu v hledišti, přijelo je povzbudit několik nejvěrnějších fanoušků s bubny.

3
    V prvních minutách zatím sledujeme nepřesnosti z obou stran, oba brankáři zatím mohou hru v klidu sledovat.

4
    Blansko rozehrálo po faulu domácích zkrácený roh, ale k hlavičce se hosté nedostali.

6
    Blansko v útočném snažení brzdí útočný faul. Děje se tak na hranici velkého vápna Slovácka.

7
    Další přestupek, tentokrát ale faulovali hráči Blanska. Hráč Slovácka se následně do standartky z pětadvaceti metrů parádně opřel a hosty zachraňuje břevno!

10
    Domácí se snažili o kombinaci, jenže ta jim nevyšla. Navíc ještě na útočné polovině faulují.

11
    Blansko ale následnou rozehrávku pokazilo, míč doskákal až ke Stoppenovi.

12
    Domácí stopeři se pokoušejí o rozehrávku, dokonce jednomu z nich nyní vyšla hodně riskantní klička.

13
    Blanenští vyslali do vápna centr z levé strany a domácí obrana měla po několika odrazech drobné problémy, nakonec ale rozhodčí pískají ofsajd.

15
    Blansko je v posledních minutách aktivní, ale zatím se nedokáže dostat k nějakému kvalitnímu zakončení.

16
    Domácí rozehrávají od stoperů, momentálně se na levé straně snaží Kočí.

18
    Domácí se po delší době dostali ke střele. Mám pocit, že to byl Aldin kdo ve vápně dostal míč, ale napálil před sebou stojícího protihráče.

20
    Žlutou kartu dostává Kudela (1.FC Slovácko B).

21
    Blansko se i nadále snaží, ale všechny střelecké pokusy hostů jsou hodně nepřesné.

22
    Velká šance Slovácka! Z hranice velkého vápna to zkusil Pak, ale Vitásek dobře proti střele na bližší tyč zasáhl. Z následného rohu domácí nebezpeční nebyli.

23
    Útočníci Blanska v tuto chvíli dobře napadají a Slovácko si musí pomoct přihrávkou na Stoppena.

25
    Slovácko faulováno před šestnáctkou, uvidíme zkrácený roh, který bude rozehrán těsně za pokutovým územím.

26
    Nakonec z toho byla střela přímo na branku, jenže tu brankář Vitásek v pohodě boxuje.

28
    Hosté do vápna z pravé strany dokázali dopravit zajímavý centr, ale ani tentokrát brankář Slovácka do práce nemusí.

28
    Na druhé straně je Vitásek v permanenci, musel totiž sebrat v malém vápně centrovaný míč.

30
    Slovácko je v posledních minutách hodně aktivní na pravé straně, nyní soupeře donutilo k faulu poblíž pokutového území.

31
    Domácí se pokusili o nacvičený signál, který jim ovšem hrubě nevyšel. Nicméně bude z toho alespoň roh.

33
    Blansko se na pravé straně dopouští na soupeřově polovině faulu.

34
    Štencl už se ve vápně chystal na centr, ale na poslední chvíli před ním stoper Slovácka míč odkopává.

34
    Žlutou kartu dostává Feik (FK Blansko).

37
    Feik se snažil domácímu obránci udělat kličku, ale ta mu nevyšla. Nicméně Blansko zůstane u míče, bude se vhazovat.

38
    Blansko právě vstřelilo branku!

A Blansko z následné akce otevírá skóre zápasu! Ve vápně se odehrála poněkud krkolomná situace, viděli jsme několik odrazů a po jednom z nich míč na zadní tyč uklízí JIŘÍ TULAYDAN!
    38. TULAYDAN - 0:1

40
    V tuto chvíli řešíme nějaký problém s míčem a tak se chvíli nehraje.

41
    Hraniční situace ve vápně Blanska! Vybíhající Vitásek šel do hodně riskantního souboje se záložníkem domácích, nakonec ale vše zvládl podle pravidel.

42
    Vojtěchu Pakovi míč utekl od noh, Blansko následně míč odkopává alespoň na chvíli do bezpečí.

43
    Útočné snažení Slovácka zastavuje postavení mimo hru.

44
    Zúbek ve vlastním vápně odvrací centr Slovácka na rohový kop.

45
    Tomu se hosté ubránili bez potíží.

45
    Hlavní rozhodčí nastavuje jednu minutu.

45+1

Je za námi první poločas, do kterého vstoupili lépe domácí. Ti dokonce z přímého volného kopu orazítkovali břevno, poté se hra vyrovnala. Hosté nakonec šli do vedení, o což se postaral ve 38. minutě Jiří Tulaydan.

46

46
    Střídání v týmu FK Blansko: ze hřiště odchází Alexa, přichází Blažík.

46
    Parádní střela, kterou vyslal zpoza vápna Pernica! Hostující brankář s vypětím všech sil tlačí míč na roh.

49
    Tým Slovácko B právě vstřelilo branku!
    Slovácko se dočkalo! Na centr z pravé strany si naskočil kapitán domácích TOMÁŠ VINCOUR a je to 1:1!
    49. VINCOUR - 1:1

49
    Slovácko je zatím ve druhé půli jednoznačně lepší a tlačí se za vedoucí brankou.

50
    Projektil domácích zblokován do autu, ti ihned vhazují a vymýšlí další útok.

52
    Teď si domácí na pravé straně vůbec nerozuměli a míč jim utíká do autu.

52
    Brankář Vitásek s následnou rozehrávkou vůbec nespěchá.

54
    Po delší době výpad Blanska, přihrávka na Šípa však byla nepřesná.

55
    Vitásek teď hodně čekal s rozehrávkou, což se mu mohlo krutě vymstít. Napadající útočník to ale nestihl.

57
    Domácí obrana teď musela odvracet několik centrů, nakonec míč Slovácko dostává do bezpečí.

60
    Slovácko kopalo přímý volný kop z nějakých pětadvaceti metrů, střela ale letěla vysoko nad.

61
    Střídání v týmu 1.FC Slovácko B: ze hřiště odchází Pak, přichází Yohanna.

62
    Po delší době o sobě dalo vědět také Blansko. Na levé straně poslal do vápna míč Šíp, jenže jeho spoluhráč míč trknul jen vysoko nad branku.

64
    Zajímavý míč do vápna servíroval Pernica, hosté odvrací na roh.

64
    Ten ovšem nebezpečný nebyl a hosté už rozehrávají vlastní akci.

66
    Nádherná individuální akce Todoriće! Srb ve službách Blanska prošel přes dva obránce a zkoušel to na zadní tyč, jenže minul zařízení!

67
    Střídání v týmu 1.FC Slovácko B: ze hřiště odchází Aldin, přichází Koryčan.

68
    Míč za obranu domácích sbírá vybíhající Stoppen.

71
    Nyní sledujeme lehce hlušší pasáž hry.

72
    Střídání v týmu FK Blansko: ze hřiště odchází Šíp, přichází Chloupek.

74
    Slovácko bude za malou chvíli posílat do vápna zajímavý míč.

74
    Standartka prolétla chumlem těl, ale nikdo z borců v bílém jej na branku usměrnit nedokázal.

75
    Žlutou kartu dostává Jiří Tulaydan.

76
    Zákrok Tulaydana byl hodně tvrdý, hráč Slovácka se zvedá až za pomoci maséra.

77
    Hráč Blanska byl faulován před vlastním pokutovým územím a s návratem na nohy nikterak nespěchá.

79
    Nadvakrát to vyšlo! První zakončení LIBORA PERNICY zblízka ještě stačil Vitásek vyrazit, ale na druhý pokus hráče Slovácka už nestačil! Domácí tak otáčejí vývoj zápasu.
    79. PERNICA - 2:1

81
    Blanenští pod sektorem svých fanoušků rozehrávají volný přímý kop.

82
    Míče se nakonec chopil dnes dobře hrající Todorić. Svůj pas směřoval na zadní tyč, tam ale kralovali borci v bílém a centr odvrací.

83
    Útok domácích zastavuje ofsajd, ve kterém byl Yohanna.

84
    Střídání v týmu 1.FC Slovácko B: ze hřiště odchází Kratochvíla, přichází Stropsa.
    Střídání v týmu 1.FC Slovácko B: ze hřiště odchází Porč, přichází Kabelka.

85
    Mohlo být rozhodnuto! Slovácko mělo protiútok, u míče byl střídající Korýčan. Ten následně vedle sebe předal míč Yohannovi, který se do míče opřel, ale přestřeluje!

86
    Střídání v týmu FK Blansko: ze hřiště odchází Tulaydan, přichází Fiala.
    Střídání v týmu FK Blansko: ze hřiště odchází Štencl, přichází Lick.

88
    Slovácku se daří vybojovat rohový kop, tohle je voda na domácí mlýn.

89
    Až teď se Blansko zmocňuje míče a zakládá rychlý útok. Dočkáme se ještě vyrovnání?

89

Branka skutečně přichází! Po centru do vápna byl zřejmě faulován jeden z hráčů Blanska. Hra nicméně pokračovala dál, míč se dostal k FILIPU SMRČKOVI, který přízemní ranou z otočky vyrovnává na 1:1.
    89. SMRČKA - 2:2

90
    Žlutou kartu dostává Vincour (1.FC Slovácko B).

90+1
    Vitásek si už v nastavení připisuje snadný zákrok proti střele ze střední vzdálenosti.

90+2
    Střídání v týmu FK Blansko: ze hřiště odchází Chloupek, přichází Včelík.

90+3
    Blanenský brankář sbírá další míč, zřejmě už se nic nestane.

90+3

Dnešní dopolední zápas Slovácka s Blanskem končí dělbou bodů. Hosté v první půli šli do vedení gólem Tulaydana, domácím se ve druhé půli podařilo díky Vincourovi a Pernicovi otočit na 2:1. Poslední slovo ovšem měl Smrčka, který v samotném závěru vystřelil Blansku bod. (12:10:20)