Karlova univerzita – Gladiators Trenčín 0:4 (kon.)
Karlova univerzita
0:4 (0:0, 0:3, 0:1)
Gladiators Trenčín
Pondělí 18.04.2022, 17:00 • Zimní stadion Hvězda, Praha • EUHL play-off • Finále

Je tomu tak, šedesát minut uplynulo a EUHL má pro letošní sezónu svého vítěze – je jím tým Gladiators Trenčín, který ovládl finálovou sérii 3:0 na utkání a zaslouženě si na ledě užívá oslavu titulu!

56:31
    Šimon Trnavský teď pálil zblízka z první, Yildirim ale přesunul svou výstroj včas a zabránil pátému gólu!

54:41
    Andrej Šiška zamířil k trestoměřičům kvůli podrážení, hráči v červeném si tak zahrají v početní výhodě.

49:26
    Tým Gladiators Trenčín právě vstřelil branku!
    Krásná kombinace a síť domácích se vlní počtvrté! Hosté nyní úplně rozebrali domácí obranu včetně brankáře sérií nahrávek a na konci celé akce pak stál na pravém kruhu JOZEF HUŇA, jenž neměl problém trefit skoro odkrytou svatyni – 0:4. Asistence: Matúš Trenčan, Erik Smolka.

45:48
    Adama Haščiš si odpyká trest za podrážení, mezitím má Karlovka k dispozici výhodu jednoho muže v poli navíc.

39:03
    Gól do šatny a Trenčín už vede tříbrankovým rozdílem! Adam Haščiš zavezl puk po levém mantinelu, přibrzdil hru a našel křižnou nahrávkou volného SAMUELA ŠIMKA. Ten zamířil přesně mezi tyč a přesouvajícího se brankáře a už se radoval v chumlu spoluhráčů – 0:3. Asistence: Adam Haščiš, Oliver Pataky.

37:02
    A strážce svatyně Univerzity Karlovy se vyznamenal znovu! Marcel Škvarka předvedl stahovačku do bekhendu, Yildirim ale stihl znovu vytáhnout lapačku!

35:25
    Hosté ujeli dopředu v přečíslení a Matúš Trenčan předložil na osu Eriku Smolkovi přesnou žabku na hůl. Druhý jmenovaný hned zvedl puk do protipohybu brankáře, Bora Yildirim ale parádně švihl lapačkou a kotouč skončil právě v ní!

30:48
    18 vteřin mají nyní domácí k dispozici početní výhodu pět na tři!

29:26
    Vyloučení v týmu Gladiators Trenčín (Párička – 2 min., krosček).

29:06
    Vyloučení v týmu Gladiators Trenčín (Letko – 2 min., napadení).

28:38
    Vyloučení v týmu Karlova univerzita (Pastier – 2 min., vražení na hrazení).

28:22
    A už je to o dva góly! Oliver Pataky udělal u levé tyče dobrou clonu a gólman toho moc neviděl, čehož využil se střelou od mantinelu Adam Haščiš. Právě clonící OLIVER PATAKY navíc usměrnil ránu tak, že brankář neměl nárok – 0:2. Asistence: Adam Haščiš, Peter Kudlej.

27:26
    Matúš Trenčan útočil na svůj druhý gól, zblízka ale zvedl puk moc vysoko a přestřelil prostor pod horní tyčkou!

23:58
    Krátce po startu druhé periody tu máme otevření skóre a je to síť domácích, která se vlní! Odražený kotouč sebral u pravé tyče Jozef Huňa, který jej poslal okamžitě na osu hřiště. Tam číhal MATÚŠ TRENČAN a neomylně zacílil do prázdné levé horní části klece – 0:1. Asistence: Jozef Huňa, Erik Smolka.

19:04
    To byla šance! Nicolas Jánoš zůstal na hraně brankoviště úplně sám a z první se snažil zvednout kotouč do pravé poloviny brány, tam se ale včas vymrštila Yildirimova lapačka!

14:03
    Emoce začaly pracovat a mezi střídačkami se do sebe pustila dvojice Petr Svoboda (KAU) a Erik Smolka (GLA), přičemž každý obdržel dvě minuty za napadení.

12:14
    Tobiáš Slavíček vyfasoval trest za podrážení, trenčínští hokejisté si tak zahrají přesilovou hru.

10:44
    Matoušek se Svobodou si vzali na starost dorážky z blízkosti brankoviště, nepovedlo se jim ale uklidit kotouč do volného prostoru!

07:18
    Michal Novák je potrestán dvěma minutami za napadení, jeden z trenčínských hokejistů zůstal po jeho zákroku chvíli zůstat na ledě a zvedal se těžko. Početní výhodu si tak zahrají pro změnu hosté.

05:00
    Martin Ilenčík je prvním potrestaným hráčem. Odpyká si dvě minuty za hákování a Univerzita Karlova má přesilovku.

Klára Petrásková

Branky a nahrávky: 24. Trenčan (Huňa, Smolka), 29. Pataky (Haščiš, Kudlej), 40. Šimko (Haščiš, Pataky), 50. Huňa (Trenčan, Smolka)

Karlova univerzita: Yildirim (Kinský) – Svoboda, Matoušek, Novák, Kopica, Švejda, Valda, Pastier, Slavíček (C), Husárik, Krajíček, Velčovský.
    Trenér: Stanislav Veselý

Gladiators Trenčín: Dušek (Páleš) – Huňa, Ilenčík, Habšuda (C), Šimko, Škvarka, Švancara, Vakhrameev, Trenčan, Zemko, Petljuk, Osvald, Jánoš, Smolka, Letko, Haščiš, Trnavský, Kudlej, Pataky, Párička, Šiška.
    Trenér: Branislav Jánoš

Rozhodčí: Červenka, Šťovíček – Hlinka, Maňák