Brest – Štrasburk 0:1 (kon.)
Stade Brestois 29
0:1 (0:0)
RC Štrasburk
Sobota 07.05.2022, 17:00 • Stade Francis Le Blé, Brest • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 36. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

V rámci 36. kola Ligue 1 se od 17:00 utká Stade Brestois s RC Štrasburk. Domácí se nachází v pohodlném středu tabulky, favoritem jsou hosté, kteří bojují o účast v evropských pohárech.

Stade Brestois

Narozdíl od loňské sezóny nemá Brest starosti s bojem o záchranu. Tři kola před koncem je na 11. místě se 48 body, takže už v podstatě o nic nehraje. Poslední tři zápasy dokázal vyhrát, naposled v neděli porazil doma Clermont. Nejlepším střelcem týmu je Franck Honorat s 11 góly ve 33 zápasech.

Naopak hosté mají o dost větší motivaci vyhrát. Na 5. místo, zajišťující předkolo Konferenční ligy, ztrácejí jen 3 body. Pokud ale Nice zítra vyhraje francouzský pohár, tak bude k postupu do Evropy stačit i současné 6. místo, které drží o 2 body před Lyonem. Hosté se chtějí do pohárů vrátit poprvé od sezóny 2019/20, kdy hráli předkola Evropské ligy.
    Štrasburk v minulém zápase remizoval s jistým mistrem PSG 3:3. Venku posledních 5 zápasů nevyhrál, přesto je dnes favoritem. Nejlepším střelcem týmu je Ludovic Ajorque s 12 góly.

Stade Brestois 29: Bizot – Pierre-Gabriel, Chardonnet (C), Hérelle, Duverne – Honorat, Belqebla, Lasne, Bilajlí – Satriano, Mounié.
    Náhradníci: Larsonneur – Brassier, Uronen, Agoumé, Magnetti, H. Mbock, Cardona, Le Douaron, R. Saïd.
    Trenér: Michel Der Zakarian

RC Štrasburk: Sels – Fila, Caci, Nyamsi, Le Marchand, Liénard (C) – Thomasson, Prcić, Bellegarde – H. Diallo, Gameiro.
    Náhradníci: Kawašima – Doukouré, Aholou, I. Sissoko, Ajorque, M. Diarra, Sahi.
    Trenér: Julien Stephan

Rozhodčí: Lesage – Bollengier, Courbet.

Domácí nastoupí v tradičních červených dresech, hosté budou hrát v bílé.

1

1
    Domácí budou zahrávat roh z levé strany.

2
    Hned na začátku zápasu byli domácí blízko ke vstřelení gólu! Centr směřoval na zadní tyč a Mounié trefil hlavou břevno.
    2. Mounié trefil břevno

3
    Do útoku se poprvé vydali hosté. Vybojovali aut v blízkosti vápna Brestu.

4
    Sanjin Prcić napřahoval ke střele z hranice vápna, ale míč trefil špatně.

4
    Přízemní střelou to zkoušel Duverne, ale brankář hostů Sels s ní neměl problém.

5
    Šanci Kevina Gameira na druhé straně nechával asistent dohrát, poté ale zvedl praporek a akce Štrasburku končí.

7
    Do útoku se tlačí oba týmy a oba brankáři musí být v pohotovosti. V dalším náběhu se objevil Honorat, ale balón sebral Sels.

8
    Další nákop domácích byl na Mouniého dlouhý.

10
    Dnešnímu zápasu přeje i počasí. Brestský stadion se tedy skoro zaplnil.

10
    Centr Le Marchanda byl lehkou kořistí pro Bizota.

13
    Domácí to zkoušeli po levé straně, ale Bilajlímu míč utekl do autu.

14
    Le Marchand přenesl hru na pravou stranu na Filu, ten ve vápně hledal Dialla, který se k hlavičce nedostal.

16
    Rozhodčí po dlouhé době přerušuje hru po faulu na Pierra-Gabriela.

17
    Přímý kop domácím vůbec nevyšel. Centr zblokoval hned první hráč Štrasburku.

17
    Z následující akce Brestu však už šance přišla. Satriano se pár metrů před bránou snažil o zakončení, ale je z toho jen roh.

18
    Hosté se z tlaku domácích dostali a budou vhazovat.

19
    Po levém křídle útočil Gameiro. Před pokutovým územím našel Dialla, jeho technickou střelu však Marco Bizot vyrazil na roh.

20
    Roh Štrasburku překazil útočný faul Le Marchanda.

21
    I Brest bude zahrávat rohový kop po akci Satriana.

22
    Domácí jsou teď rozhodně aktivnější. Presují hodně vysoko a teď dokonce donutili Selse k nepřesnému odkopu.

24
    Narážečku hostů ve vápně Brestu překazil Chardonnet. Přijde další roh.

25
    Thomasson využil Diallova sklepnutí a dostal se ke střele, tu však obránci zblokovali.

25
    Na pravém křídle se uvolnil Fila, ale jeho přihrávka do vápna byla nepřesná. Poslední minuty patří hostům.

27
    Domácí budou zahrávat přímý volný kop z levé strany hřiště po faulu na Herella.

28
    Centr odrazil Sels, bude z toho další roh pro domácí.

29
    Hosté dokázali dostat míč pryč z vápna a sami mohou založit útok. Domácí reklamovali ruku jednoho z obránců, rozhodčí se k této situaci však nevrací.

31
    V posledních minutách se hra zpomalila. Hosté se teď snaží najít skulinku v záložní řadě domácích.

33
    Kévin Gameiro si skvěle naběhl na přihrávku Thomassona a svou střelou z hranice vápna trefil břevno! Stav utkání ale stále zůstává bezgólový.
    33. Na břevna srovnáno, také hostující Gameiro trefuje horní tyč

34
    Na druhé straně měl příležitost Franck Honorat, Sels však včas vyběhl z branky a míč odkopl.

36
    Pěkná narážečka Lienárda a Gameira mohla vyústit v další šanci, druhý jmenovanný však balón nezpracoval ideálně.

37
    Kevin Gameiro je v posledních minutách velmi aktivní. Teď se tlačil za další přihrávkou od Thomassona, Duverne ho k ní však nepustil.

38
    Liénardův centr Thomasson ve vápně nezpracoval. Do protiútoku se hnal Satriano, ale fauloval při tom Caciho. Míč se vrací na kopačky hostů.

39
    Fila při další útočné akci fauloval Duverna. Domácí si tak mohou po delší době oddechnout.

41
    První poločas se chýlí ke konci. Poslední desetiminutovku zvládli lépe hosté, šance však nevyužili.

42
    Na levé straně vedl míč Júsuf Bilajlí, dostal se s ním však do zámezí.

43
    Teď Bilajlí neobešel Filu a míč končí u Selse, který už dlouho nemusel řešit žádnou střelu domácích.

45
    Liénard se ocitl v ofsajdu. Jeho centr do vápna Brestu byl už tedy zbytečný.

45

Rozhodčí nenastavil ani jednu minutu nad rámec prvního poločasu. Aktivněji začali domácí, hned ve 2. minutě trefil břevno Mounié. Ve velké šanci se ve 33. minuě ocitl hostující útočník Gameiro, který také trefil břevno. Hosté byli ve druhé půlce prvního dějství aktivnější a snaží se zvýšit své šance na postup do evropských pohárů.

46

46
    Druhý poločas rozehráli hosté. Ani jeden z týmů zatím nestřídal.

47
    Gameiro vybojoval míč na útočné polovině a poslal do šance Dialla. Ten se dostal do vápna, ale vystřelit nedokázal.

49
    Belqebla chtěl najít Honorata, ale přihrávka se mu vůbec nepovedla. Sels bude vykopávat míč od branky.

50
    Velký zmatek před brankou způsobil Gameiro! Bizot mu míč vypíchl jen k Diallovi, ten však obranný val nepřekonal. Štrasburk ale zůstal na balónu a Diallo vybojoval roh.

51
    Sanjin Prcić našel ve vápně Dialla. Ten se dostal do další velké šance, hlavou mířil těsně vedle levé tyče.
    51. Diallo hlavou mířil těsně vedle tyče

52
    Domací se ve druhém poločase snad ještě nedostali na útočnou polovinu. Kombinují znovu hosté, kteří mají ke gólu daleko blíž.

54
    Kevin Gameiro vymíchal dva obránce Brestu na pravé straně hřiště. Vybojoval další roh.

55
    Další Prcičův centr už tak přesný nebyl. Míč má v rukavicích Bizot.

57
    Hosté pokračují v tlaku. Po nákopu Caciho se k míči dostal Fila, úspěšný však nebyl.

58
    Střídání v týmu Brest:
    odchází Franck Honorat, přichází Irvin Cardona.

59
    U míče jsou znovu hosté, kteří budou vhazovat někde kolem půlky hřiště.

60
    Prcićovu přihrávku nestihl před brankovou čarou Fila. Míč si k odkopu připravuje Bizot.

61
    Domácí dostali pod tlak stopera Nyamsiho. Následný aut však nevyužili a musí se vrátit na svou polovinu.

63
    V postavení mimo hru se ocitl Mounié.

63
    Gameiro si zpracoval balón ve vápně soupeře a přihrál patičkou Thomassonovi, domácí obrana ale nebezpečí zažehnala.

64
    V posledních minutách se hra vyrovnala a kombinovat zkouší i domácí.

65
    Ve velké šanci se ocitl Bilajlí, kterému míč přihrál Mounié. Sels byl však pozorný a míč vyrazil na roh.

66
    Rohový kop se domácím nepovedl a u míče je znovu Štrasburk.

67
    Dially Gameirovu přihrávku na střed vápna netrefil, ale k míči se dostal Jean-Ricner Bellegarde. Jeho střela byla zblokována Pierrem-Gabrielem a následná střela Liénarda šla mimo.

68
    Střídání v týmu Štrasburk:
    odchází Habib Diallo, přichází Ludovic Ajorque.

69
    Habib Diallo se dnes prosadit nedokázal, na hřiště ale místo něj přišel Ludovic Ajorque, nejlepší střelec hostí s 12 ligovými góly.

71
    Štrasburk právě vstřelil branku!
    Perfektní kolmici našel KEVIN GAMEIRO, jeho první střelu ještě Bizot zblokoval, se štěstím se ale míč ještě k francouzskému sniperovi vrátil a ten už neměl problém ho uklidit do prázdné branky.
    71. Kévin GAMEIRO - 0:1

74
    Hned tři střídání proběhly v týmu Štrasburk:
    odchází Jean-Ricner Bellegarde, Adrien Thomasson, Karol Fila,
    přichází Jean-Eudes Aholou, Ibrahima Sissoko, Ismaël Doukouré.

77
    Tři střídání proběhly také v týmu Brest:
    odchází Ronaël Pierre-Gabriel, Paul Lasne, Júsuf Bilajlí,
    přichází Rafiki Saïd, Lucien Agoumé, Lilian Brassier.

78
    Máme za sebou velmi divokou pasáž utkání. Štrasburk se teď snaží udržet vedení v tomto zápase.

79
    Cardonovu ruku signalizoval asistent rozhodčího, který stál poblíž. Toto rozhodnutí se domácímu útočníkovi nelíbí, což však nic nemění na tom, že míč si berou hosté.

80
    Ještě dlužím informaci o vyrovnávacím gólu Brestu, který nakonec nebyl uznán kvůli ofsajdu!

82
    Další útok domácích přerušil Caci, jeho nabídka Gameirovi však byla až příliš dlouhá.

83
    Žlutou kartu obdržel Martin Satriano, který se teď dost rozvášnil u lavičky hostů.

85
    I na druhé straně vidíme žlutou kartu. Dimitri Liénard přerušil akci domácích rukou. Brest bude kopat přímý kop.

86
    Ve vápně Štrasburku se nejlépe orientoval Liénard a míč odkopl. Dopředu se hnal Sissoko, ten však balón prodloužil jen k Bizotovi.

86
    Cardonův centr přeletěl úplně všechny. Hosté navážou vhazováním z pravé strany.

88
    Míč se po útočném faulu vrací k domácím. Ti mají posledních pár minut na vyrovnávací gól.

88
    Teď létá před Selse jeden centr za druhým, žádný však není přesný.

89
    Až do vápna teď pronikl Aholou. Ke střele se dostal Sissoko, ale jeho pomalý projektil obránci zblokovali.

90
    Sissoko byl i u další akce hostů. Fauloval ho Belqebla a Štrasburk získá dalších pár desítek vteřin k dobru.

90
    Duverne hledal Mouniého, ani tento centr však nebyl úspěšný. Následně to z úhlu zkoušel Cardona, ale těžko říct, zda se jednalo o centr či nepřesnou střelu.

90
    Nastaveny byly 3 minuty.

90+1
    Po další nepřesnosti bude Sels kopat od branky. Brestu se závěrečný tlak vůbec nedaří a hosté jsou blízko zisku třech důležitých bodů.

90+3
    Aholou domácí zahnal až do rohu. Odtud rozhodně branku soupeře neohrozí, vše hraje do karet Štrasburku.

90+3
    Další nákop chytil do rukavic Sels.

90+3

Štrasburk dokázal vyhrát na hřišti Brestu poměrem 1:0, o což se postaral v 72. minutě svým jedenáctým gólem v letošní sezóně Kevin Gameiro. O pár minut později sice dostali domácí míč do sítě, gól však kvůli ofsajdu neplatil. Závěrečný tlak už žádné další nebezpečí nepřinesl.
    Hosté si v tabulce polepšili na 5. příčku a udělali důležitý krok směrem k evropským pohárům. Mají teď stejně bodů jako Nice, které má však zápas k dobru. Brest zůstává v klidném středu tabulky na 11. místě.
    V přištím kole Štrasburk doma vyzve o záchranu hrající Clermont. Brest jede na hřiště Monaka, kde bude velkým outsiderem.

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 1:5. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 5:15.

Ode mě je to pro tuto chvíli vše, děkuji za pozornost. (19:00:53)