Česko – Německo 6:2 (kon.) | Švýcarsko – Slovensko 3:1 (kon.) | USA – Finsko 5:0 (kon.)
Tampa Bay Lightning
4:1 (1:0, 1:0, 2:1) Stav série: 2:2
New York Rangers
Středa 08.06.2022, 02:15 • Amalie Arena, Tampa • Play-off NHL • Finále V. konference

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (05:07:41)

3. Jan Rutta (TBL) – 0+2

Skončilo nám čtvrté utkání série mezi Tampou a Rangers. I dnes se radují domácí, takže stav je nerozhodný 2:2 a o první mečbol se bude bojovat v New Yorku. Blesky dnes byly od začátku lepší a vyhrály po zásluze. Ve 3. minutě se trefil Patrick Maroon a ve druhé třetině navýšil vedení Nikita Kučerov. Ve třetím dějství úspěšně zamířil Steven Stamkos a dalo by se říct, že bylo hotovo. Rangers sice ještě zásluhou Artěmije Panarina snížili, ale Ondřej Palát zpečetil výhru svého celku gólem do prázdné brány. Palát si dnes připsal tři kanadské body. Tampa vyhrála 4:1.

59:51 Ondřej PALÁT - 4:1

59:51
    Tampa právě vstřelila branku!
    Necelých devět sekund před koncem se trefuje ještě ONDŘEJ PALÁT, který si zároveň připisuje svůj třetí kanadský bod v utkání. O puk obral Millera a poté zamířil do opuštěné branky. 4:1. Bez asistence.

59:06
    Zibanejad připravil střeleckou pozici pro Millera, který pálil hned dvakrát za sebou. Podruhé těsně minul klec.

58:31
    Troubova dělovka od modré čáry nebyla pro Vasilevského nikterak nepříjemná. Tampa pak vyhodila tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

58:16
    Domácím se nepodařilo trefit odkrytou klec ze středního pásma. Šance hostů tedy ještě stále žije.

57:36
    Killorn i Stamkos si teď pořádně zkomplikovali život, poněvadž dvakrát se jim nepovedlo vyhodit. To vše ale posléze napravil Victor Hedman.

57:00
    Opět to hosté zkouší v šesti. Do konce třetí třetiny chybí už jen tři minuty.
    56:27 Artěmij PANARIN - 3:1

56:27
    Rangers právě vstřelili branku!
    Situaci šest proti čtyřem Rangers proměnili celkem rychle. Adam Fox od modré čáry hledal před bránou Coppa, který sice nezakončil, ale mrzet jej to nemuselo, poněvadž z pravého kruhu přesně zamířil ARTĚMIJ PANARIN. Puk se předtím ještě odrazil od hole Kreidera a brusle Vatrana. 3:1. Asistence: Frank Vatrano a Chris Kreider.

56:08
    Hosté si vzali oddechový čas, rovnou to zkusí v šesti proti čtyřem.

56:08
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning:
    Alex Killorn – 2 min., držení.

55:49
    Rangers zastavil ofsajd. Pokračovat budeme po poslední komerční přestávce.

55:33
    Mika Zibanejad vystřelil zajímavě zápěstím, ale vyrážečka domácího brankáře byla pozorná. Andrej Vasilevskij dnes chytá jednoznačně nejlepší utkání v této sérii, možná i své nejlepší v letošním play-off.

55:02
    Domácí si už situace na ledě příliš nekomplikují. Většinou praktikují taktiku protečovaných kotoučů do střední třetiny.

54:05
    Čtvrtá lajna Tampy byla aktivní v útočném pásmu. Maroon pracoval velmi dobře v předbrankovém prostoru.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 3. Maroon (Bogosian, Bellemare), 34. Kučerov (Palát, Rutta), 45. Stamkos (Palát, Rutta), 60. Palát – 57. Panarin (Vatrano, Kreider)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Elliott) – Rutta, Hedman (A), Černák, McDonagh (A), Bogosian, Sergačjov – Kučerov, Stamkos (C), Palát – Hagel, Cirelli, Killorn – Perry, Colton, Paul – Bellemare, Maroon, Nash.
    Trenér: Jon Cooper

New York Rangers: Šesťorkin (Georgijev) – Fox, R. Lindgren, Trouba (A), Miller, Schneider, Braun – Vatrano, Zibanejad (A), Kreider – Copp, Rooney, Panarin – Kakko, Chytil, Lafreniere – Reaves, Goodrow (A), Motte.
    Trenér: Gerard Gallant

Rozhodčí: O’Rourke, L’Ecuyer – Barton, Daisy

Diváci: 19 092