Motorlet – Příbram B 5:4 (kon.) | Králův Dvůr – Domažlice 2:1 (kon.) | Karlovy Vary – Sokolov 5:1 (kon.)
Písek – Rakovník 8:0 (kon.)
Slavia Karlovy Vary
5:1 (2:1)
FK Baník Sokolov
Pátek 10.06.2022, 19:00Česká fotbalová liga (A) • 29. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

FC Slavia Karlovy Vary

Poslední utkání jarní části by snad nemohlo přinést emotivnější souboj, Sešívané čeká derby proti svému sousedovi ze Sokolova! Ovšem jejich forma není vůbec dobrá. Za posledních šest zápasů získali pouze dva body za dvě remízy, čtyřikrát museli Karlovarští odejít jakožto poražení. Poslední souboj odehráli v Benešově, kdy vedli 1:0. Poté ale přišla soupeřova penalta, která rozhodla o dělbě bodů.

Sokolovští brali z posledních pěti zápasů body hned čtyřikrát. Třikrát zvítězili a jednou brali bod za remízu 1:1. Do derby se Slavií mohli jít s výhrou z Plzně v zádech, už ve třetí minutě se jim podařilo skórovat. Ve druhém poločase předvedli Viktoriáni skvělý obrat a nakonec na výsledkové tabuli svítilo skóre 2:1.

FC Slavia Karlovy Vary: Chára – Skala, Pěkný (C), Prágr, Kolařík, Vyleta, Debellis, Krčma, Tůma, Toure, Dubnička
    Náhradníci: Knop, Stařík, Mašata, Gabriel, Geňo, Hudec, Gembický
    Trenér: Martin Psohlavec

FK Baník Sokolov: Hrabačka – Blažek, Neudert (C), Strmiska, Šulc, Majka, Hajdo, Vokáč, Popovič, Martinec, Čermuš
    Náhradníci: Kolář, Řezáč, Václavík, Kýček, Štrunc, Peška, Ferko
    Trenér: Miloslav Janovský

Rozhodčí: Duda – Mazanec, Fencl.

1

1
    Sokolovští po výkopu poslali balon do zámezí.

1
    Uvolnil se Rostislav Vokáč, jeho střelu zablokoval Štěpán Dubnička, hostující hráč navíc pálil z ofsajdu.

3
    Roman Krčma byl na půli hřiště faulován.

4
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Domácí si rychle zařizují vedení, ONDŘEJ KOLAŘÍK si všiml letícího míče v pokutovém území a krásně jej ze vzduchu poslal do sítě Pavla Hrabačky.

6
    Z rohového kopu mohl navýšit vedení Václav Vyleta, svou hlavičku poslal těsně vedle sokolovské brány.

7
    Míč v zámezí, Jiří Chára se ujme odkopu.

8
    Martin Pěkný zastavil na půlící čáře soupeře, jeho následná přihrávka na Ondřeje Kolaříka byla moc dlouhá a míč končí v autu.

10
    Slávisté velmi tlačí a zatápí v soupeřově vápně.

12
    Roman Krčma schytal tvrdou ránu ve vlastním vápně, musel být chvíli ošetřován mimo hřiště, už se ale vrátil v pořádku do hry.

14
    Václav Neudert poslal míč do autu, spěchal k němu totiž rozběhnutý Ondřej Kolařík.

14
    Václav Vyleta to zkusil zpoza vápna, Hrabačka jeho střelu lapil.

16
    Centr Ludvíka Tůmy přeletěl několik spoluhráčů, odkopu se ujme Hrabačka.

18
    Hraje se kolem půlící čáry, nikomu se nedaří vytvořit si nějakou větší šanci.

19
    Standartní situace Sokolovu končí v zámezí, Jiří Chára bude odkopávat.

21
    Hosty čeká autové vhazování, pomalu se přesouvají k soupeřově brance.

22
    Nakonec vše skončilo vedle domácí svatyně, slova se ujme Jiří Chára.

25
    Po faulu v pokutovém území domácích je nařízena penalta!

26
    Sokolov právě vstřelil branku!
    A penalta využita! Dělovkou doprostřed branky vyrovnává na 1:1 ROMAN POPOVIČ.

29
    Žlutá karta pro tým FK Baník Sokolov (Strmiska).

30
    Karty se obrací, tentokrát si pokutový kop zahrají domácí!

31
    A Sešívaní nezaostávají, je proměněna i druhá penalta zápasu! VÁCLAV VYLETA přečetl soupeřova brankáře, poslal mu jednoduchý balon po zemi do protipohybu a Karlovarští opět vedou.

33
    Žlutá karta pro tým FK Baník Sokolov (Hajdo).

34
    Standartku ze slibné pozice domácí nevyužili, i tak mají míč na svých kopačkách.

35
    Slávisté stále tlačí, hosté se nemohou dostat za půli hřiště.

38
    Sokolovští se konečně na chvíli osvobozují a i hned velí k útoku.

39
    Centr na Martina Debellise lapí Pavel Hrabačka, ten s rozehrávkou zatím vyčkává.

41
    Nyní se o nátlak snaží Sokolovští, pře skálopevnou domácí obranu se nemohou propracovat.

43
    Václav Vyleta centroval do vápna, balon ale zcela bez teče prošel až do zámezí, odkopu se ujme Hrabačka.

44
    Vokáčův roh vyboxoval Chára, ten si poradil i s následnou soupeřovou dělovkou z vápna a sklidil od domácího kotle náležitý obdiv.

45
    Pokus Jakuba Blažka kryje ve svých rukavicích domácí brankář.

45+1
    Nastavují se dvě minuty navíc.

45+2

První půle derby mezi Karlovými Vary a Sokolovem nabídlo zajímavou podívanou. Hned ve čtvrté minutě otevřel gólový účet Ondřej Kolařík. Sokolovu se podařilo srovnat, pokutový kop proměnil Roman Popovič. Penalta se kopala i na druhé straně, se stejným přehledem ji ve 31. minutě proměnil Václav Vyleta. Oba týmy se pokoušely o vytvoření tlaku a byly k vidění nějaké zajímavé šance, proti těm se vyznamenali oba brankáři. Do druhé půle jdou tak Sešívaní s jednogólovým náskokem.

46

46
    Sokolovští se ujali výkopu, ihned o balon ale přišli.

47
    Zatím mají balon na kopačkách domácí, do ničeho se jim ale nedaří dostat.

48
    Jiřímu Prágrovi utekl míč do zámezí, Hrabačka se ujme odkopu.

49
    Martin Debellis hledal Ondřeje Kolaříka, přihrávku zlikvidoval Hrabačka.

50
    Rohový kop Slavie končí od hlavy Ludvíka Tůmy vysoko nad.

52
    Sokolovští se stále nedokážou k ničemu dostat, tentokrát je zastavila vlastní nepřesnost.

54
    Střídání v týmu FC Slavia Karlovy Vary:
    ze hřiště odchází Vyleta, přichází Stařík.

55
    Yaya Toure to zkusil zpoza vápna, mířil přímo do Hrabačkovy náruče.

57
    Po chvíli domácího pressu začínají tlačit také hosté.

58
    MARTIN DEBELLIS unikl po pravé straně všem dotírajícím obráncům a z malého vápna zavěsil přesně k pravé tyči Hrabačkovy svatyně.

61
    Slávisté zaveleli k nátlaku a chtějí na střelecký účet zapsat další přesnou trefu.

62
    Tentokrát se po Strmiskově passu dostal do zajímavé pozice rychlonohý Rostislav Vokáč, Chára proti němu rychle vyběhl a střelu vyrazil.

63
    MARTIN DEBELLIS se znovu dokázal trefit! Tentokrát zamířil zcela osamocen od půle hřiště k vápnu a své sólo zakončil přesnou střelou mezi nohy brankáře Hrabačky.

66
    Střídání v týmu FK Baník Sokolov:
    ze hřiště odchází Hajdo, přichází Řezáč.

66
    ze hřiště odchází Černuš, přichází Václavík.

68
    Žlutá karta pro tým FC Slavia Karlovy Vary (Prágr).

70
    Karlovarští klepou na dveře, hosté tentokrát drží své pokutové území dobře.

72
    ze hřiště odchází Tůma, přichází Geňo.

73
    Do šance se dostal Lukáš Václavík, vyblokoval ho ovšem Jiří Prágr.

76
    Kolařík se zpoza vápna opřel do odraženého balonu, svůj volej poslal těsně mimo tři tyče.

78
    Žlutá karta pro tým FC Slavia Karlovy Vary (Debellis, Toure).

80
    Na trávníku se toho nyní moc neděje, od obou mužstev není vidět nějaká větší snaha útočit.

82
    Debellis faulován, domácí čeká volný kop.

83
    ze hřiště odchází Prágr, přichází Gabriel.
    ze hřiště odchází Debellis, přichází Mašata.

85
    Žlutá karta pro tým FC Slavia Karlovy Vary (Kolařík).

87
    Baník se ještě snaží zatlačit a aspoň upravit skóre.

90
    Kdo ale měl na nohou branku byli domácí, ti se ale ani z několika dorážek nedokázali prosadit!

90
    Žlutá karta pro tým FC Slavia Karlovy Vary (Geňo).

90+3
    A dnešní zápas končí gólem! JAN MAŠATA našel díru v soupeřově obraně a následně propálil Pavla Hrabačku.

90+3

Sezona týmu Slavia Karlovy Vary končí! Derby měli již od začátku pod kontrolou domácí, hosté se nedokázali propracovat do soupeřova vápna. Vše odstartoval ve 4. minutě Ondřej Kolařík. Následovala penalta Baníku, který díky trefě Romana Popoviče srovnal stav. Skóre 1:1 neplatilo dlouho, záhy si pokutový kop vybojovali i domácí, za ně se přesně trefil Václav Vyleta. V druhé půli několikrát propadla obrana Sokolova, čehož dokázal využít hned dvakrát ze svých úniků Martin Debellis. Výhru 5:1 pečetil v samotném závěru Jan Mašata.

Od nás je to pro dnešek vše, děkujeme vám za pozornost a loučíme se s vámi na počtenou i u dalších online přenosů. (21:00:07)

Vlastimil Mourek

Branky: 4. Kolařík, 31. Vyleta (pen.), 58. Debellis, 63. Debellis, 90+3. Mašata – 26. Popovič (pen.)

Karty:   68. Prágr (KVA), 78. Debellis (KVA), 78. Toure (KVA), 85. Kolařík (KVA), 90. Geňo (KVA) – 29. Strmiska (SOK), 33. Hajdo (SOK)

Rozhodčí: Duda – Mazanec, Fencl