RFS Riga – Helsinki 2:1 (4:5 po pen.) | Karabach – Lech Poznaň 5:1 (kon.) | Žalgiris Vilnius – FC Ballkani 1:0 (po pr.)
Lincoln – Shkupi 2:0 (kon.) | Šeriff Tiraspol – Zrinjski Mostar 1:0 (kon.) | Tirana – Dudelange 1:2 (kon.)
Hibernians – Shamrock 0:0 (kon.) | Sutjeska – Ludogorec 0:1 (kon.) | Víkingur Reykjavík – Malmö 3:3 (kon.)
po penal. (4:5)
RFS Riga
2:1 (0:0)
HJK Helsinki
Úterý 12.07.2022, 17:30 • Slokas Stadionā, Jūrmala • Liga mistrů (předkola) • 1. předkolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30 a budeme z něj přinášet změny stavu.

Dobrý podvečer u odvetného utkání prvního předkola Ligy mistrů, ve kterém se střetnou RFS Riga a HJK Helsinky.

První utkání

Úvodní zápas rozhodla jediná trefa, kterou už v 11. minutě dal Manuel Martic a Helsinky si tak do dnešní odvety přináší těsný náskok. Rozhodnuto tak není vůbec nic, Riga bude na svém trávníku zajisté zlobit a pokusí se o obrat ve výsledku.

HJK Helsinki – RFS Riga 1:0 (1:0)

Branky: 11. Martic
    Žluté karty: 15. Väänänen, 49. Peltola – 11. Jagodinskis, 47. Zjuzins, 83. Sorokins

HJK Helsinki: Hazard – Tenho (C), Hoskonen, Raitala – Peltola, Martic (75. Hetemaj), Väänänen, Murilo – Soiri (84. Terho), Radulovic, Olusanya,

RFS Riga: Černiauskas – Sorokins, Jagodinskis, Lipušček, Mareš – Panič, Šarič (C), Zjuzins (79. Diomande) – Friesenbichler (90+2. Varslavāns), Ilič, Deocleciano,

Rozhodčí: Xhaja – Rexha, Pema (všichni ALB)

Rozhodčí

Hlavním sudím tohoto utkání bude David Fuxman, kterému budou na pomezí asistovat Matityahu Yakobov a Rostislav Talis. Čtvrtým rozhodčím byl nominován Idan Leiba. Všichni pánové jsou z Izraele.

Zápas na Slokas Stadionā začne v 17:30, takže si na odpoledne nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni vítáni.

RFS Riga: Šteinbors – Jatta, Jagodinskis, Lipušček, Mareš – Panić, Šarić (C) – Vlalukin, Zjuzins, Santana – Ilić.
    Náhradníci: Černiauskas, Nerugals – Sorokins, Maksimenko, Diomandé, Stuglis, Friesenbichler, Dubra, Cvetković, Zaleiko.
    Trenér: Viktors Morozs

HJK Helsinki: Hazard – Tenho, Hoskonen, Raitala – Peltola, Väänänen, Hetemaj, Murilo – Browne, Radulovic, Soiri.
    Náhradníci: Tånnander – Saksela, Hostikka, Terho, Olusanya, Tanaka, Serrarens, Yli-Kokko.
    Trenér: Toni Koskela

Rozhodčí: Fuxman (ISR) – Yakobov (ISR), Talis (ISR).

1

19
    Střídání v týmu HJK Helsinki:
    ze hřiště odchází Pyry Soiri, přichází Anthony Olusanya.

21
    Žlutá karta pro tým RFS Riga (Žiga Lipušček).

21
    Žlutá karta pro tým RFS Riga (Jovan Vlalukin).

29
    Žlutá karta pro tým RFS Riga (Artūrs Zjuzins).

39
    Žlutá karta pro tým RFS Riga (Alfusainey Jatta).

44
    Žlutá karta pro tým HJK Helsinki (Murilo).

45
    Rozhodčí nastaví tři minuty.

45+3

První půle mnoho fotbalu nepřinesla, největší vzruch přišel po centru domácích, který trefil ruku padajícího Hoskonena, rozhodčí však penaltu nenařídil, naopak uděloval kartu za protesty. Celkově se spíše bojovalo a tak se nelze divit, že do šaten se odešlo za stavu 0:0.

Druhý poločas začne přibližně v 18:33.

46

48
    RFS Riga právě vstřelila branku!
    Domácí tým se dostává do vedení, když po akci levou stranou vystřelil Santana, jeho ránu gólman Hazard vyrazil pouze před sebe a dorážející ARTŪRS ZJUZINS už dokázal míč pod zasahujícím brankářem protlačit do sítě – 1:0.
    48. Artūrs ZJUZINS - 1:0

49
    Pokud by po devadesáti minutách skončil zápas tímto výsledkem, znamenalo by to jediné – prodloužení.

54
    ze hřiště odchází Matti Peltola, přichází Santeri Hostikka.

56
    Střídání v týmu RFS Riga:
    ze hřiště odchází Artūrs Zjuzins, přichází Kevin Friesenbichler.

56
    A je to už o dvě branky! Domácí Riga rozehrála z pravé strany přímý kop, na Marešův centr si ve vápně naběhl STEFAN PANIĆ a zblízka sklepl míč za Hazardova záda. Hosté marně reklamovali ofsajd, stav je tedy 2:0! A za tohoto stavu by do druhého předkola postupovala Riga.
    56. Stefan PANIĆ - 2:0

66
    Žlutá karta pro tým RFS Riga (Kevin Friesenbichler).

75
    Helsinki právě vstřelily branku!
    No a máme tu velké zdramatizování zápasu. Hosté dostali k dispozici přímý kop a ten dokonale zužitkoval MURILO, když ranou po zemi prostřelil zeď a překvapil tím gólmana Šteinborse. Ten se po míči natahoval marně a je to 2:1!
    75. MURILO - 2:1

76
    ze hřiště odchází Anthony Olusanya, přichází Fabian Serrasens.

76
    Žlutá karta pro tým RFS Riga (Petr Mareš).

82
    Žlutá karta pro tým HJK Helsinki (Miro Tenho).

90
    Budou se přidávat tři minuty.

90+4
    Druhý poločas skončil.

Devadesát minut o postupujícím nerozhodlo. Domácí Riga byla postupu blíže, když dokázala dát dva góly po trefách Artūrse Zjuzinse a Stefana Paniće, jenže v 75. minutě se z přímého kopu prosadil Murilo, snížil na současných 2:1 a dostal zápas do prodloužení.

91
    Začal první poločas prodloužení.

101
    ze hřiště odchází David Browne, přichází Casper Terho.

102
    Žlutá karta pro tým RFS Riga (Tomislav Šarić).

105
    ze hřiště odchází Andrej Ilić, přichází Elvis Stuglis.

105
    V první půli prodloužení se bude přidávat jedna minuta.

105+1
    První poločas prodloužení skončil.

106
    Začalo druhé prodloužení.

109
    Žlutá karta pro tým HJK Helsinki (Perparim Hetemaj).