Zlín – Prostějov 1:2 (kon.) | Pardubice – Vlašim 2:0 (kon.) | Chrudim – Hr. Králové 1:4 (kon.)
Ostrava – Karviná 2:1 (kon.) | Brno – Jihlava 0:0 (kon.)
MFK Chrudim
1:4 (1:3)
FC Hradec Králové
Sobota 23.07.2022, 11:00 • Městský fotbalový stadion Za Vodojemem, Chrudim • Přípravný zápas

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Krásné sobotní dopoledne všem fanynkám a fanouškům fotbalu. Vítám všechny u sledování dalšího přípravného zápasu před startem nového ročníku nejvyšších soutěží. Tentokrát mezi sebou poměří síly druholigová Chrudim a prvoligový Hradec Králové.

MFK CHRUDIM
    Další vcelku poklidnou sezonu by ráda prožila mezi druholigovými kluby Chrudim. Východočeský celek se sice po podzimní části Fortuna Národní ligy vyskytoval v dolních patrech tabulky, během jara se však Chrudimští dokázali posunout až na 10. příčku. Během letní pauzy kádr Chrudimi doznal řady změn, především tedy odchodů. Bude tedy zajímavé sledovat, jak si s tím Chrudimští poradí. V přípravě to zatím nevypadá vůbec špatně, Chrudim totiž poznala hořkost porážky pouze jednou. Nestačila totiž pouze na Duklu Praha, naopak uspěla Chrudim s Chlumcem nad Cidlinou, Jihlavou a rezervou pražské Sparty. Získají Chrudimští na závěr přípravy i skalp prvoligového celku?

FC HRADEC KRÁLOVÉ
    Do svého druhého ročníku po návratu mezi elitu vstoupí za týden Hradec Králové. Východočeši by rádi navázali na uplynulou sezonu, ve které zaskočili celou veřejnost, když se probojovali do skupiny o titul. I díky úspěchu však o hráče hradeckého celku začal být na přestupovém trhu zájem, a proto někteří kádr opustili. Za zmínku stojí určitě Jan Mejdr, Denis Donát či Jan Král. Do týmu Miroslava Koubka naopak zamířili například Vojtěch Smrž, Adam Gabriel či Ondřej Ševčík. V přípravě to zatím vypadá, že by vše mohlo klapat. V sedmi duelech přišla pouze jedna porážka s Duklou Praha. Za zmínku stojí například vysoké výhry nad Libercem 4:1 či Příbramí 5:1. Naváže na povedenou přípravu Hradec Králové i v generálce na Fortuna Ligu proti Chrudimi?

MFK Chrudim: Floder – Řezníček, Záviška, Kesner, Průcha, Kejř, Vrána, Hašek. Koželuh, Harušťák, Firbacher
    Náhradníci: Mach – Kodýtek, Šejvl, Bauer, Jančura, Juliš, Skwarczek, Jedlička, Sedlák, Gregovský

FC Hradec Králové: Reichl – Ševčík, Harazim, Klíma, Novotný, Smrž, Kučera, Vlkanova, Kubala, Vašulín, Kodeš
    Náhradníci: Vízek – Leibl, Gabriel, Doležal, Rada, Dvořák, Prekop, Rybička, Jurčenko
    Trenér: Miroslav Koubek

Rozhodčí: Všetečka – Šimáček, Arnošt.

1

1
    Úvodní výkop zápasu obstarala Chrudim.

2
    Průcha cpal míč do vápna soupeře, dobře proti němu zasáhl Klíma, který míč dostal daleko od branky hostů.

3
    Vašulín centroval z pravého křídla, nabíhající Vlkanova se však k balonu nedostal, obrana Chrudimi tomu zabránila.

4
    Do vápna se snažil proniknout domácí Záviška, Ševčík však celou situaci dokázal vyřešit a následně balon odkopl do bezpečí brankář Reichl.

6
    Faulem se provinil Petr Kodeš, který hasil protiútok domácího celku, faulován byl Průcha.

8
    Hradec Králové právě vstřelil branku! Hosté jdou do vedení! Kubala vystřelil z pravé strany. Balon se následně od bránícího hráče odrazil na kopačku DANIELA VAŠULÍNA, jenž krásnou ranou zakroutil míč přesně k zadní tyči.

10
    Kučera vybojoval na pravé straně balon, následně hostující hráč vyslal přízemní centr na přední tyč, kde efektní patičkou zakončoval aktivní Vašulín. Brankář Chrudimi vyrazil jeho zakončení s obtížemi na roh.

12
    Dva rohové kopy v rychlém sledu rozehrávali Hradečtí, po druhém z nich se útočným faulem provizil Harazim, a tak nápor hradeckého celku byl ukončen.

14
    Po dalším rohovém kopu hostů hlavičkoval Kodeš, po něm následně zakončoval ve velké šanci Kubala. Z bezprostřední blízkosti však hradecký útočník poslal svůj volej kousek nad břevno!

15
    Chrudim právě vstřelila branku! Domácí srovnávají stav! Ševčíkovi nevyšla rozehrávka, po jeho velké chybě se řítil sám na hostující branku MICHAL VRÁNA a přízemní ranou k zadní tyči nedal brankáři hostí šanci.

17
    Hradec Králové právě vstřelil branku! Hradečtí si rychle berou vedení zpět! Vašulín dobře prodloužil hlavou vysoký balon nakopnutý z obrany, čímž poslal do samostatného úniku FILIPA KUBALU. Ten se podobně jako Vrána na druhé straně nemýlil, lehkým lobem k tyči překonal vyběhnutého Flodera.

19
    Vrána se dostal do zakončení ve vápně Hradce, z malého čtverce pálil pouze do tyče branky soupeře!

21
    Vašulín byl faulován na útočné půli a chvíli se nezvedal. Sudí nakonec přerušil hru, útočník hostů je však už zpět na nohou.

23
    Firbacher se po přihrávce z pravé strany snažil zakončit, Klíma mu však skvělým skluzem pod nohy ránu zablokoval.

25
    Záviška rozehrával standardní situaci z levé strany. Z velké vzdálenosti jeho rána orazítkovala břevno svatyně Hradce Králové!

27
    Novotný skluzem fauloval na pravé straně hřiště aktivního Vránu, standardní situaci mají k dispozici Chrudimští.

29
    Hradec Králové právě vstřelil branku! Hradečtí navyšují vedení! Vlkanova zahrával standardní situaci z pravé strany. Po rozehrání se k němu balon ještě jednou vrátil, čehož využil k dalšímu centru. Balon si na přední tyči našel FILIP KUBALA, který akrobatickou tečí přidává svojí druhou branku v zápase.

31
    Dobré napadání předvedl Harazim, který na pravé straně vybojoval takřka ztracený balon, k míči se dostávají Hradečtí.

33
    Ze standardní situace to zkusil z větší vzdálenosti Vlkanova sám, Floder na jeho střelu měl dobrý výhled a bez větších problémů chytá.

35
    Harazim centroval z pravé strany, Kesner však jeho pas na Vašulína nenechal projít a míč odkopl do bezpečí.

37
    Kubala se snažil o hattrick, jeho hlavička však zamířila těsně nad břevno chrudimské branky.

39
    Tvrdý souboj svedli mezi sebou Koželuh a Novotný, z vítězství se nakonec radoval domácí hráč, který vybojoval pro svůj tým aut.

41
    Novotný dobře odcentroval z levé strany, jeho centr si našel Vašulín, jehož hlavička končí těsně vedle tyče domácí branky.

42
    Zpoza vápna pálil Harazim. Rána hostujícího hráče mířila přesně doprostřed branky, Floder neměl větší problém si s ním poradit.

43
    Centr Vlkanovy končí vysoko nad brankou Chrudimi, tohle hostující opoře moc nevyšlo.

44
    Firbacher centroval z levého křídla do vápna Hradce Králové, Kodeš se však dokázal zorientovat nejlépe a balon odvrací.

45+1

Máme za sebou první poločas dnešního duelu a rozhodně nenudil! Hned v osmé minutě jsme se dočkali úvodní branky zásluhou Daniela Vašulína. Na něj dokázal reagovat o sedm minut později domácí Michal Vrána, který využil zaváhání Ševčíka. Zbylé dvě branky první půle však stříleli pouze favorizovaní hosté, konkrétně Filip Kubala. Hostující útočník rychle vrátil hostům vedení v minutě 17., náskok Votroků poté navýšil ještě ve 29. minutě. Sledujeme atraktivní podívanou plnou zajímavých šancí na obou stranách, snad si vše přenesou celky i do druhé půle!

46

46
    Na hradecké straně nedošlo ke střídání, v dresu Chrudimi jsou nováčky na hřišti Petr Juliš a Matyáš Kodýtek.

47
    Dobrou rozehrávku předvedl Reichl, který našel přesně volného Smrže.

49
    Hašek central balon na branku Votroků, dobře míč odhlavičkoval Smrž.

51
    Smrž je na startu druhé půle u všeho důležitého, jeho rána šla vysoko nad břevno domácí branky.

53
    Ostrý centr z pravé strany se snažil hlavičkou usměrnit do sítě Chrudimi Kubala, jeho pokud však minul výrazně zadní tyč.

55
    Vašulín skluzem tvrdě zastavil Harušťáka, rozhodčí píska nedovolený zákrok.

57
    Novotný centroval z levého křídla do malého vápna, brankář Chrudimi stačil balon vyboxovat před pokutové území.

59
    Čistý skluz Novotného zastavil postup Juliš po pravé straně, dobrá práce od hostujícího hráče.

60
    Střídání v týmu FC Hradec Králové:
    ze hřiště odchází Gabriel, přichází Novotný.
    ze hřiště odchází Leibl, přichází Ševčík.
    ze hřiště odchází Vízek, přichází Reichl.

62
    Střídání v týmu MFK Chrudim:
    ze hřiště odchází Záviška, přichází Jančura.
    ze hřiště odchází Firbacher, přichází Jedlička.

63
    Ošetření si vyžádal Harazim, za postranní lajnou se mu dostalo ošetření a hostující hráč se může vrátit do hry.

64
    Hradec Králové právě vstřelil branku! Hosté navyšují své vedení! Kučera schytal ránu do břicha, ještě však stačil vyslat kupředu DANIELA VAŠULÍNA, kterž se prohnal po levém křídle a z ostrého úhlu propálil gólmana soupeře.

65
    Kučera už je na nohou a může pokračovat.

67
    Řezníček dotíral na Kodeše, který si situaci nekomplikoval a odkopl balon daleko.

68
    ze hřiště odchází Kučera, přichází Doležal.

69
    Gabriel se snažil na pravé straně vysunout Vlkanovu, jeho přihrávka byla však příliš prudká, a tak na ní hostující hráč nedosáhl.

70
    ze hřiště odchází Kubala, přichází Rybička.
    ze hřiště odchází Vašulín, přichází Jurčenko.

72
    V souboji dvou hráčů s číslem čtrnáct uspěl hostující Klíma, jenž nenechal projít za sebe pas od soupeře.

74
    Po rohovém kopu Hradce Králové se dostal k hlavičce Gabriel. Jeho pokus zamířil nad branku.

76
    ze hřiště odchází Vlkanova, přichází Dvořák.

77
    Juliš stáhl k zemi Leibla, Hradec Králové má k dispozici standardní situaci u levé postranní čáry.

78
    Hlavičku Harazima vytáhl nad břevno velmi dobře Floder.

80
    Smrž přidržel soupeře u kraje hřiště. Centr domácích následně odvrátil dobře střídající Dvořák.

82
    Harazim hezky nacentroval na zadní tyč, tam však jeden z chrudimských udržel Gabriela na uzdě a nedovolil mu zakončit.

84
    Hašek fauloval pronikajícího Jurčenka, halvní sudí Všetečka píská nedovolený zákrok.

85
    Klíma si rozehrávku nekomplikuje a posílá balon na Vízka.

86
    Gabriel zajímavým nákopem hledal rozběhnutého Rybičku, před ním na poslední chvíli odkopl balon Floder.

87
    Hosté kontrolují závěr zápasu, Klíma vysokým balonem našel Jurčenka, který drží balon daleko od branky hostů.

88
    Gabriel dostihl prudký balon a odcentroval. Na zadní tyči však nenašel nikoho ze spoluhráčů.

89
    Po tvrdém střetu zůstal ležet Juliš na hřišti, už je však zpět na nohou a může pokračovat ve hře.

90+1

Je za námi dnešní duel mezi druholigovou Chrudimí a prvoligovým Hradcem Králové. Z vítězství se raduje hostující Hradec Králové. Vedení přenesené z první půle dokázali hosté ještě navýšit zásluhou Daniela Vašulína, který společně s Filipem Kubalou nasázel shodně po dvou brankách v zápase. Hradečtí se tak skvěle naladili na start Fortuna ligy, kterou zahájí příští neděli s pražskou Slavií. Chrudimští svoji pouť druhou nejvyšší soutěží zahájí již nadcházející sobotu, kdy zamíří na půdu Vyškova.

To je pro tuto chvíli ode mě vše. Děkuji za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů napočtenou! (13:01:15)