Humenné – Považská Bystrica 2:1 (kon.) | Dubnica – Dolný Kubín 3:0 (kon.) | Trebišov – Púchov 0:0 (kon.)
FC Košice – Prešov 2:1 (kon.)
FC Košice
2:1 (0:1)
FC Tatran Prešov
sk Sobota 23.07.2022, 20:00 • Košická futbalová aréna (KFA) • MONACObet liga • 2. kolo

Vážení diváci, vitajte pri textovom online prenose zo zápasu 2. kola II. futbalovej ligy medzi FC Košice a 1. FC Tatran Prešov.

Stretnutie sa začne o 20:00.

Derby medzi žlto-modrými a zeleno-bielymi ožíva po dlhých 2 436 dňoch!

FC Košice hostí nováčika 1. FC Tatran Prešov. Vraňare verzus koňare, bude sa na čo pozerať.

Ako domácim, tak ani hosťom sa nevydaril štart do nového ročníka. Košičania prehrali prekvapivo s Považskou Bystricou 1:3, Prešov podľahol 0:3 Pohroniu. Víťazovi derby to bude razom zabudnuté.

FC ťahá v ofenzíve Erik Pačinda, Tatran Jozef Dolný. Špecifický duel to bude z pohľadu domácich pre Samuela Gladiša a Jána Mizeráka, ktorí v Prešove vyrastali. Naopak, Kamil Karaš v drese MFK či FC VSS Košice strávil deväť rokov svojej kariéry, pričom žlto-modrým pomohol tri letá dozadu k postupu do II. ligy.

Rivalita nezostarne, vždy je o čo hrať. V Košickej futbalovej arény pôjde pravdepodobne o najvyššiu návštevu tejto sezóny II. ligy – a to hneď v druhom kole.

Úvodné zostavy:

FC Košice: Kira – Jonec, Krivák, Pavúk, Mizerák – Gallovič, Jakúbek, Sovič – Pačinda (C), Voleský, Turčák
    Náhradníci: Valach – Majdan, Novák, Magda, Liener, Smieško, Tišťan, Gladiš
    Trenér: Anton Šoltis

1. FC Tatran Prešov: Kuchynskyi – Šimko, Baran, Horváth, Petko, Milunovič, Karaš, Nemtinov, Jendrek, Andrič, Dolný (C)
    Náhradníci: Knurovský – Ivanko Macej, Škrepták, Vasiľ, Štefánik, Keresteš, Pribuľa, Maguľak, Kuhajdík
    Trenér: Marek Petruš

Rozhodca: Patrik Papuča – Peter Bednár, Tomáš Straka.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

2
    Výkop patril hosťom z Prešova v zeleno-bielom, Košičania v žlto-modrom.

3
    Veľká šanca v tretej minúte! Center z bránkovej čiary od Jakúbeka, Voleský z malého vápna tesne míňa!

4
    Od začiatku sa ozývajú oba fankluby. V sektore košických ultras ich môže byť azda 150, Prešov ich má niečo okolo 60.

5
    Prešovčania sa prvý raz osmelili a skúsili zaskočiť súpera po ľavom krídle. Bezúspešne.

6
    Pačinda sa ohnal rukou vo vzduchu v súboji s Petkom. Patrik Papuča píska faul košickému kanonierovi.

7
    Jendrek skúsil vyšprintovať, avšak prihrávka po ľavej čiare bola nespresná.

8
    Už druhý prienik nevyšiel Mizerákovi, ktorý sa ospravedlňuje spoluhráčom. Zastúpil ho Gallovič.

9
    Od úvodu sa nehrá v rukavičkách. Voleský vo vzduchu atakoval Horvátha a ten si niečo také nenechá.

10
    Privysoký center z ľavej strany od Prešova preletel aj cez ochranné pletivo za bránou Kiru.

11
    Súboj dohral Turčák, Patrik Papuča si karty šetrí.

12
    Zatiaľ viac faulov a nepresností, ako pekných akcií. Derby sa rozbieha pomaly, ak si odmyslíme tretiu minútu.

13
    Andrič prv vyhral hlavičkový súboj, potom prebrúsil členok Galloviča. Stredný záložník potrebuje aj ošetrenie.

14
    Krátku prestávku využili hráči na občerstvenie. V metropole východu aj štvrťhodinu po ôsmej dosť dusno a teplo. Hodinu dozadu krátko spŕchlo, čo o čosi vylepšilo podmienky pre futbal.

15
    Šimko kombinuje s Nemtinovom pri rohovej zástavke. Lopta sa po odraze v šestnástke dostala za bránu. Uvidíme prvý roh.

16
    Horváth sa dostal k hlavičke, po ktorej hostia avizujú ruku – pravdepodobne Jakúbeka! Arbiter diskusiu o penalte odmieta.

17
    Vysoká kopačka od Miroslava Petka v tvári Erika Pačindu. Rozhodca chvíľu váhal, nakoniec ale Prešovčanovi ukázal žltú kartu.

18
    Krivák si vypomáha prihrávkou na Kiru, čím sa zbavil tlaku na Dolného.

19
    Mizerákov center Kychynskyi nechytil, čosi na zakončenie chýbalo aj jednému z Košičanov.

20
    Fankluby si vymieňajú pokriky a pozdravy. Derby ako sa patrí – škoda len, že v II. lige.

21
    Pekná kontra domácich. Turčák posielal loptu sprava do šestnástky, ľahká robota pre gólmana hostí.

22
    Štandardka pre Košice z ľavej strany. Šimko až príliš postrčil do Mizeráka.

23
    Voleský minul center Pačindu o centimetre. Posúvame sa do druhej polovice prvého dejstva.

24
    Český útočník v domácich službách dvakrát po sebe zabojoval. Prv získal aut, potom roh.

25
    A do tretice Voleský, tentokrát v obrannej pozícii. Sklz proti Karašovi znamenal ukončenie kontry.

26
    Domáci hrajú proti vetru, Kirovi sa nedarí prekopnúť deliacu čiaru. Niečo podobné a ešte horšie tu bolo v marcovom zápase Slovenského pohára proti Trnave.

27
    V diaľke sa blýska, uvidíme, komu to prinesie šťastie. Šťastný nie je z verdiktu arbitra Horváth. Voľný kop pre Košice.

28
    Pačinda šikovne vysúval Mizeráka, ktorého podkopol Nemtinov. Pravý krídelník sa rozčuľuje, nič mu to nie je platné. Priamy kop z hranice z rohu šestnástky.

29
    Nebol to Pačindov center zľava, ale Mizerákov sprava, ktorý mohol skončiť gólom. Po strieľanej prihrávke sa načahoval Pavúk, len tesne minul.

30
    A naopak, Nemtinov potreboval priveľa času na trafenie odkrytej brány! Chyba v komunikácii defenzívy Košíc, Krivák vykopáva spred čiary na roh!

31
    Štandardka ubránená, protiútok FC ukočíroval Kuchynskyi. Na konci minúty tu však predsa len bude roh pre domácich.

32
    Rozohrávka Pačindu a Turčáka vôbec nevyšla, Karaš nezaložil brejk.

32
    Počasie sa ozýva, na Košickú futbalovú arénu spŕchne.

33
    Spolu s hromom zakončoval osamotený Andrič zvnútra šestnástky. Skúsený Srb trestuhodne prestreľuje!

34
    Lukáš Horváth druhým potrestaným obrancom! Ako si Voleský pomáhal rukami dokonca názorne ukazuje na rozhodcovi. To som v živote nevidel.

35
    Hlavička Jakúbeka mala vrátiť loptu späť do ohňa, obranca Tatrana tomu zabránil.

36
    Žltú kartu vidí aj Michal Jonec. Sklz oboma nohami v súboji s protihráčom. Správne rozhodnutie.

37
    Pačinda si faul nevypýtal, tak fauloval Gallovič. Emócie na trávniku, aj v hľadisku. Derby po takmer siedmich rokov si to pýta.

37
    Priamy kop na signál, Dolný sa cez Galloviča nedostal.

38
    Žltí sa a žltí sa. Marko Milunovič stiahol Jakúbeka pri kontre nedovoleným spôsobom.

39
    Škoda, že nemáme pri sebe aktuálnu štatistiku faulov, inak by sme sa hýbali na hranici druhej desiatky.

40
    Každá druhá minúta od 34. sa rovná žltá karta. Gallovič možno aj vinou dažďa a trávnika pyká týmto spôsobom.

41
    Dolný trafil iba dvojčlenný múr zložený z Pačindu a Soviča. Roh.

42
    Nechývalo veľa a Karaš mohol prekonať svojich bývalých spoluhráčov! Zakončenie z azda desiatich metrov bolo zrazené tesne vedľa.

42
    Prešov dal gól! Neskóroval Karaš, skóroval Baran. Domáci neodpratali loptu do bezpečia. MARTIN BARAN číhal na zadnej žrdi, kde sa lopta dostala po práci Milunoviča a Nemtinova.

44
    Mizerák len veľmi ťažko mohol niečo robiť s loptou. Jeho nákop skončil za bránou.

45
    Žltá karta za dohrávanie súboja pre Patrika Voleského.

45+1
    Nadstavuje sa jedna minúta.

45+2
    Prvý polčas sa skončil.

Prešovčania po polčase vedú nad domácimi Košicami po góle Barana zo 42. minúty, keď využili chaos v defenzíve súpera.

Druhý polčas sa začne približne o 21:03.

46
    Začal sa druhý polčas.

46
    Striedanie v tíme FC Košice:
    z ihriska odchádza Miroslav Sovič, prichádza Samuel Gladiš.

46
    Po prestávke leje v Košiciach ešte viac. Diváci na C tribúne sa stiahli čo najviac pod strechu.

47
    Voleský si vypýtal faul zhruba 26 metrov od brány. Loptu si na miesto priestupku stavia Erik Pačinda.

47
    Košický kapitán triafa len múr, domáci zostávajú pri lopte.

48
    Len tak-tak, ale Kuchynskyi zachytil loptu pred Voleským.

49
    Andrič si pomohol faulom v súboji s Krivákom. Hostia sa nebudú báť kúskovať hru s pribúdajúcim časom.

50
    Oplácanie súboja v podaní Erika Pačindu, Patrik Papuča to dodatočne ocenil žltou kartou.

52
    Pokračujeme v trende žltých karát. Dostal ju stopér Ján Krivák po faule na Dolného.

53
    Kuriózna situácia. Lopta padala po výkope Kiru, Baran ju netrafil, Voleský áno. Nakoniec tam bol odraz od jeho tváre mimo brány.

55
    Ofsajdové postavenie Gladiša, ktorý sa k lopte dostal po zrazenej strele Turčáka.

56
    Pačinda zrýchlil hru sprava doľava. Turčák technickým pokusom triafa len obrancu. Roh.

56
    Krivák netriafa ideálne center Pačindu, lopta smeruje do autu.

57
    Ďalší útočný faul domácich po štandardke. Cítiť frustráciu.

58
    Striedanie v tíme 1. FC Tatran Prešov:
    z ihriska odchádza Marko Milunovič, prichádza Dávid Keresteš.

59
    Martin Baran zobral cez nohy Voleského. Hlavný arbiter sa radil s postranným, nakoniec vytiahol už deviatu žltú kartu.

60
    Odvrátený center Pačindu, Gladiš sa ku koncovke nedostal.

61
    Tím FC Košice dal gól! Kto iný? ERIK PAČINDA si počkal na hranici ofsajdu, dostal prihrávku od Jakúbeka, vychutnal si brankára a vyrovnal na 1:1!

63
    Center Keresteša do územia nikoho, Kira mal ľahkú prácu.

64
    Tím FC Košice dal gól! Obrat za tri minúty! V nečakanej pozícii strelca z hry MICHAL JONEC. Hlavička po centri Pavúka do protipohybu brankára, Kuchynskyi nemal nárok.

66
    Razom je všetko inak, dobiehať musí Prešov. Podarí sa to nováčikovi?

67
    Dlho sme tu nemali žltú kartu, napomínaný je Ján Mizerák.

68
    Zrážka hlavami, na zemi otrasení Gladiš a jeden z hostí.

69
    Bol to Miroslav Petko, ktorý sa len pomaly staval na nohy.

70
    Obaja tréneri striedali zatiaľ iba raz, hráči z lavičky môžu byť veľkou súčasťou duelu.

71
    Gallovič zráža loptu na rohový kop. Dvadsať minút plus nadstavený čas do konca.

71
    Milunovič s ťažkým volejom, ten letí za štadión...

72
    Karaš podrazil Kriváka, na kartu to nebolo.

73
    Desať minút po góloch sa hra trochu upokojila. Košický ultras vyťahuje choreo pri 70. výročí vzniku značky VSS.

74
    Nemtinov vypálil z pravého krídla, Kira sa naťahoval, no vo finále zakročiť nemusel.

75
    z ihriska odchádza Boris Turčák, prichádza Erik Liener.

76
    Dnešné stretnutie sleduje 4 011 divákov.

76
    Karaš si pri spracovaní pomohol rukou, rozhodca si to všimol.

77
    z ihriska odchádza Kamil Karaš, prichádza Martin Pribula.
    z ihriska odchádza Lukáš Jendrek, prichádza Matej Škrepták.

78
    Dlho to bol čistý súboj medzi Petkom a Gladišom až do momentu, keď sa Gladiš nedostal na zem a tiež hral rukou.

79
    Tvrdý stret Petka a Jakúbeka, ktorý fauloval a navyše sa nepríjemne udrel.

80
    Kira dominantne na malom vápne zbiera zo vzduchu center Pribulu.

81
    z ihriska odchádza Patrik Voleský, prichádza Vladimír Majdan.

82
    Gladiš mohol dvihnúť hlavu a rozhliadnuť sa, namiesto toho hlavičkoval úplne mimo. Po odchode Voleského sa posunul na hrot útoku.

83
    Potlesk na otvorenej scéne, hoci ešte nie je koniec.

84
    Pomaly sa ale predsa len blížime do finále. Košičania sa s rozohrávkami neponáhľajú.

85
    Liener v spolupráci s Majdanom oklamal protihráča a päť minút pred koncom budú domáci zahrávať roh.

86
    Defenzívna hlavička poslaná vysoko nad bránu. Pačinda si roh zopakuje.

86
    Krivák si skákal dobre, ani v tejto situácii ale loptu netriafa...

87
    A ďalšia štandardka spoza rohovej zástavky pre Košice po práci Pačindu a Pavúka.

88
    z ihriska odchádza Ján Mizerák, prichádza Matúš Smieško.

z ihriska odchádza Jozef Dolný, prichádza Ľubomír Ivanko Macej.

88
    Rozohrávka nakrátko, Liener sa dostal do šestnástky a prudkou strelou nechal vyniknúť prešovského brankára!