Karolína Plíšková
Karolína Plíšková (8)
2
1 7 6
Pondělí 01.08.2022, 21:18 • Stadium, San José (USA) • WTA San José - Mubadala Silicon Valley Classic (tvrdý povrch) • 1. kolo

Plíšková zažila úspěšný debut pod trenérem Friedlem. V osmifinále si to rozdá s Američankou Amandou Anisimovou, semifinalistkou Roland Garros 2019. V potenciálním čtvrtfinále by mohlo dojít na souboj s Řekyní Sakkariovou. (23:46:11)

Karolína Plíšková postupuje v San Jose do druhého kola, když i ve čtvrtém vzájemném zápase s Katie Boulterovou došlo na rozhodující set.

Přitom Plíšková nezvládla první sadu, prohrála šest gamů v řadě a Boulterová dominovala. Nicméně česká tenistka se chytila brejkem hned v úvodu druhého dějství. Následně vedla 5:1, ale promarnila jej. Za stavu 5:5 sebrala Britce servis, ale ani napotřetí nedopodávala. V tiebreaku prohrávala 3:4 a byla mínus minibrejk. Při skóre 5:5 ji následně dělily dva body od toho, aby potřetí v krátkém sledu nestačila na Boulterovou. Nicméně nečistý return a vyhozený forhend soupeřky poslal zápas do rozhodujícího setu.

Ten zahájila Plíšková darovaným servisem, kdy nasekala tři dvojchyby a jen jednu výměnu si Boulterová uhrála sama. Mimochodem Plíšková udělala v tomto duelu šestnáct dvojchyb, ale přesto dokázala zvítězit, což je často nevidí. V poslední sadě totiž otočila z 0:2 na 4:2 a ačkoliv ji vzápětí Boulterová brejkla, tak následovaly dvě čisté hry Plíškové na příjmu. Na rozdíl od druhého setu se vzápětí světové patnáctce povedlo doservírovat set na první pokus a nenadělala si větší komplikace.

Konec zápasu
    1:2; 3:6 - Karolína Plíšková

3:6
    Katie Boulterová zakončuje zápas svým druhým forhendem ve výměně do sítě. Karolína Plíšková vítězí po velkém obratu. Přitom byla dva body od prohry!

15-40
    Přímý bod do forhendu, dva mečboly!

15-30
    Boulterová zahrála bekhendový return křížem, následoval forhend Plíškové do středu sítě.

0-30
    Přímý bod na boční lajnu.

0-15
    Eso na téčko.

3:5
    Další čistá hra Plíškové na příjmu, returnovala křižným bekhendem a Boulterová vracela pouze do levého koridoru pro debl. Češka jde podávat na vítězství.
    1:1; 3:4; 0-40 - Karolína Plíšková

0-40
    Boulterovou nejprve zachránila páska, pak udělala nevynucenou forhendovou chybu z forhendu za základní čáru, tři brejkboly!

0-30
    Plíšková se dvakrát ubránila a následně trefila Boulterová forhendem z pravé strany jen síť.

0-15
    Plíšková útočila křižným forhendem až bekhend soupeřky směřoval za základní lajnu.