Slavia – Třinec 2:3 (kon.) | Sparta – Vsetín 2:3 (0:1 po s.n.)
HC Slavia Praha
2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
HC Oceláři Třinec
Čtvrtek 11.08.2022, 16:00 • Sportovní hala FORTUNA • Billa Cup • Skupina A

Pro tuto chvíli je to ode mě vše a v 18:30 se vám opět přihlásím ze zápasu Sparty a Vsetína. (17:59:32)

Slavii se povedlo ve třetí třetině zareagovat na třetí inkasovanou branku, ale i vinou třech vyloučení se připravila o potřebný čas a síly. Ani tlak do branky při hře bez brankáře ji k vyrovnání nepomohl.

A je dobojováno! Třinec dokázal udržet jednobrankový náskok i pře závěrečný tlak Slavia a připisuje si první tři body do tabulky skupiny A za výhru 3:2.

59:50
    Stále se bojuje před Javorkem.

59:34
    Střela z pravého kruhu skončila v opačném rohu kluziště.

59:23
    Daří se jí držet před třineckou brankou.

59:01
    Slavia hraje bez brankáře!

58:54
    Slavia je opět v útočném pásmu a má poslední šanci srovnat.

58:33
    Nepřesná rozehrávka znamená buly před slávistickou svatyní.

58:29
    Slavia rozehrává ze svého pásma.

58:13
    Javorek si pohlídal prostor u tyčky, kam mířila střela z kruhu.

57:56
    Javorek drží puk a bude se vhazovat. Oba celky střídají.

57:41
    Po tlaku před třineckou brankou se Ocelářům povedlo poslat puk za modrou.

57:07
    Na puk se dostává Třinec a bude rozehrávat ze své strany hřiště.

56:47
    Javorek vyrazil puk do rohu hřiště, pokračuje se dál.

56:28
    Skyba se dlouho drží na puku, i když má na sobě dva Oceláře.

55:44
    Slavia se musí probojovat dopředu od vlastní branky, ozývají se opět její fanoušci.

55:16
    Tažení Pražanů zastavuje ofsajd a bude se vhazovat ve středním pásmu.

54:46
    Třinec hledá cestu dopředu, slávisté ale drží obranný val.

54:09
    Slavia hraje v plném počtu.

53:42
    Další vyhození mimo slávistickou třetinu, mnoho času z třinecké přesilovky již nezbývá.

53:17
    Až nyní se sešívaným povedlo osvobodit se ze svého pásma.

52:52
    Pobl drží puk ve své moci a raději pozdržuje hru.

52:39
    Třinec kombinuje v útočném pásmu, slávisté se musí mít na pozoru.

52:09
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha:
    David Huk – 2 min., podrážení.

51:32
    Pár čísel chybělo, aby střela od modré doskákala za brankovou čáru, Pobl ji ale vychýlil zásahem betonu.

51:27
    Pobl raději drží puk v lapačce, bude se vhazovat.

51:05
    Oh mířil mezi betony, ale Javorek je včas přiklepl.

50:41
    Je tu opět ofenzíva Ocelářů, kteří nechtějí dobře rozehraný zápas ztratit.

50:15
    Lazovský se snažil prodrat před branku, ale neprošel přes obránce.

49:54
    Jenže je rozhodčí zastavuje na modré čáře, následuje buly.

49:48
    Dopředu se vydávají slávisté od své svatyně.

49:32
    Třinec rozehrává zpoza své branky.

48:52
    Javorek se vydal k zadnímu mantinelu a rozehrál dopředu.

48:39
    Pobl drží puk pod lapačkou po dorážení Ocelářů.

48:12
    Vrzal se sice prokličkoval až do předbrankového prostoru, Javorek mu však před koncovkou vypíchl puk.

47:45
    Již při hře pět na pět se daří Třinci usadit před pražskou brankou.

47:17

46:59
    Tak tohle bude Davida Huka dlouho mrzet. Zachytil Třineckou rozehrávku a šel do úniku, Javorek ho však vychytal.

46:40
    Navíc se sešívaní osvobozují a Třinec musí začít nanovo.

46:35
    Slavia hraje ve čtyřech.

46:05
    Nyní už se ale dostávají před slávistickou svatyni.

45:45
    Třinečtí nepřesně rozehráli a po úmyslném ofsajdu se vhazuje před Javorkem.

45:17
    Tohle je hodně nepříjemné pro slávisty, budou se muset ubránit oslabení 3 na 5.

45:17
    Tomáš Vrzal – 2 min., podrážení.

44:40
    Rychle po buly zkusil Marek střelu, Pobl chytá a drží puk.

44:35
    Daniel Skyba – 2 min., držení.

43:38
    Slavia právě vstřelila branku! A pozor, tohle ještě bude boj. LUKÁŠ HESS se prosazuje podruhé v zápase a snižuje opět na jednobrankový rozdíl v přesilové hře. Bez asistence.

43:28
    Holešovského střela se odrazila od lapačky Javorka.

43:14
    Oceláři znovu vyhodili puk do pásma Slavie.

42:45
    Pražanům se nedaří usadit v útočném pásmu, Třinec má herně navrch.

42:24
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec:
    Jakub Marek – 2 min., faul loktem.

42:15
    Ani po gólu ve vlastní přesilovce se slávisté nevzdávají a jdou dopředu.

41:28
    Třinec hraje v plném počtu.

41:04
    Třinec právě vstřelil branku! Tak to se Pražanům vůbec nepovedlo. Do samostatného úniku se vydal MICHAL LAZOVSKÝ, zamíchal s kotoučem a překonal Pobla. Bez asistence.

40:52
    Skyba poslal střelu do vzdálenějšího horního rohu, puk čapl lapačkou Javorek.

40:20
    Pražanům se nedaří usadit v útočném pásmu, Třinec se úspěšně brání v oslabení.

40:01

Všichni už jsou na ledě, za chvíli budeme pokračovat. Třinec naskočí ve čtyřech.

Druhé dějství přineslo první vyloučení a všechna na straně Třince. I přesto ale šli Oceláři do vedení 2:0 zásluhou Filipa Morcinka. Slavia nakonec využila v závěru dějství přesilovku gólem Lukáše Hesse a do třetí části se půjde s jednobrankovým rozdílem. Třetí část odstartuje cca v 17:28.

40:00

39:51
    U branky se střetli Javorek s Hukem, ale oba jsou v pořádku.

39:28
    Slávisté se hecují na střídačce, mají půl minuty na vyrovnání před druhou přestávkou.

39:27
    Přemysl Trnka – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

39:19
    Slavia právě vstřelila branku!
    Povedlo se. Nakonec je přesilovka potrestána a LUKÁŠ HESS odčaroval kouzlo Matyáše Javorka. Asistence: David Huk.

39:01
    Slavia se ještě pokouší jít do útoku a zmírnit manko před sirénou.

38:33
    Slávisté už se radovali z gólu, jenže rozhodčí rozpažil ruce, přesilovka bude pokračovat dál.

37:29
    Přemysl Trnka – 2 min., podrážení.

37:28
    Třinec právě vstřelil branku!
    A je to skutečně tak! Třinec opět využil šance v závěru třetiny a FILIP MORCINEK posílá svůj tým do vedení 2:0. Asistence: Michal Lazovský.

37:28
    Jeden ze slávistů se evidentně naštval a vzal kotouč do svých rukou, je ale faulovaný.

36:40
    Třinec zaváží kotouč do útočného pásma, uvidíme, jestli přidá další gól.

35:55
    Kotouč slávistů doklouzal až na zakázané uvolnění.

35:38
    Pražané ale odpovídají protiútokem, Javorek drží puk.

35:22
    Třinec nyní hodně zavařil slávistům před jejich svatyní.

34:32
    Lazovský zkoušel prokličkovat mezi slávisty, ti ho ale zavčasu zastavili v útočné třetině.

34:01
    To vycítili fanoušci Třince a opět se ozývají i se svými bubny.

33:40
    Slavia se opět ujímá otěží a pokouší se vyrovnat skóre.

33:07
    A je tu další postavení mimo hru pražského celku, opět se bude vhazovat ve středním pásmu.

32:40
    Ofsajd Slavii zastavuje před modrou čárou.

31:59
    Pobl uhájil svou svatyni před nájezdem Třince, hra pokračuje dál.

31:49
    Šikl se snažil jít dopředu, ale před modrou ztratil puk a je tu protiútok.

31:20
    Kotouč končí mimo hrací plochu, bude se vhazovat po levici Javorka.

30:58
    Třinci se povedlo vyprovodit soupeře z pásma a může vystřídat.

30:41
    Javorek musí být ve střehu, slávisté bojují před jeho brankou.

30:08
    Oproti jasnému rozložení sil v první části, se ve druhé třetině misky vah vyrovnaly.

29:47
    Záhy ale zkouší štěstí Třinečtí.

29:33
    Pražané se i nadále drží v útočném pásmu.

29:02
    Javorek opět zasáhl proti slávistům, jednoznačně má hlavní podíl na aktuálním stavu.

28:44
    Jenže už se zase hraje na druhém konci kluziště.

28:28
    Třinec se zkouší prokousat středním pásmem podél mantinelu.

27:35
    O puk se bojuje ve středním pásmu u mantinelu, mladíci se nebojí hrát do těla.

26:59
    Gerlichova střela byla sražena hokejkou obránce, puk končí za brankou.

26:31
    Javorek hokejkou vyrazil kotouč do rohu kluziště, hra pokračuje dál.

26:18
    Třinecký útok zastavuje ofsajd a bude se vhazovat ve středním pásmu.

25:52
    Slávisté se vydali kupředu, ale přes bránícího soupeře se ke střele neprobojovali.

25:20
    Kopačka si najel až do mezikruží, odkud vypálil zápěstím, Pobl chytá.

24:56
    Nyní však úspěšně ubránili třinecké tažení na branku.

24:28
    Třinec je po ubráněném oslabení na koni, Pražanům nejde ujmout se kotouče.

23:38

23:08
    Slavia dokonce musela hasit horké chvilky před vlastní brankou, míří však znovu kupředu.

22:43
    Nakonec se ale Ocelářům povedlo vyhodit puk.

22:19
    Slávisté se nebojí jít do hry po hlavě, jeden z odvážných mladíků zastavil pokus o vyhození vlastním tělem.

22:07
    Třinec se úspěšně brání oslabení, kotouč ale vyletěl mimo hrací plochu a následuje vhazování.

21:38
    Michal Lazovský – 2 min., hákování.

21:05
    Pobl měl nyní hodně starostí ve svém brankovišti, ale nepříjemnou dorážku zblízka vytěsnil betonem.

20:38
    Icing Ocelářů znamená buly před Javorkem.

20:16
    První se před branku dostali Třinečtí, Slavia se však rychle ujímá kotouče.

20:01

Hráči už se sjíždějí na ledové ploše, brzy budeme pokračovat.

Přestože v první třetině měli jasně více ze hry slávisté, vedení se nakonec ujali Oceláři. V 19. minutě našel škvírku mezi betony Josef Juřík a do druhé třetiny půjde Třinec s jednobrankovým vedením. Druhá třetina začne přibližně v 16:45.

20:00

19:43
    Kotouč končí mimo hrací plochu, bude se vhazovat před slávistickou svatyní.

18:59
    V samotném závěru úvodního dějství si vytvořili Třinečtí tlak na branku a po rychlé souhře se prosazuje JOSEF JUŘÍK, slávistický gólman přes zakrytý výhled měl těžkou práci. Asistence: Tomáš Pánek.

18:07
    Slávisté rychle otáčejí hru a Oceláři se musejí mít na pozoru.

17:50
    Dopředu se rychle vydávají Oceláři, uvidíme, jestli z toho něco vykřešou.

17:11
    Třinec rozehrává z vlastního pásma, zatím ale neúspěšně.

16:38
    Po třineckých fanoušcích se začínají projevovat i podporovatelé Slavie.

16:08
    Javorek skočil po kotouči, aby ho odrazil co nejdál od branky.

15:28
    Javorek odvážně vyjel z branky, aby mohl rozehrát dopředu.

15:02
    Slavia hledá cestu dopředu, ale zdá se, že Třinec nachází na soupeře recept.

14:23
    Aktuálně se hraje o střední pásmo, hra plyne velmi rychle a svižně.

13:28
    Sebastian Taliga měl asi dosud největší šanci Třince, ale v mezikruží pouze promáchl.

12:48
    Útočné tažení ale nakonec úspěšné nebylo a Oceláři otáčejí hru.

12:32
    Šikl zaváží puk do útočné třetiny, spoluhráči ho následují.

11:43
    Hra se ale vrací zpět do třinecké třetiny.

11:24
    Třinečtí se po delší době osvobodili a Pobl se musí mít chvíli na pozoru.

10:57
    Ani Vojtěch Švancar nedokázal vyzrát na Javorka, který se na poslední chvíli přesunul k tyči.

10:35
    A další zásah Matyáše Javorka. Slavia má v první třetině herně navrch.

10:01
    Huk vypálil z otočky, Javorek opět zasahuje!

09:51
    Zakázané uvolnění Třince stěhuje hru před Javorka.

09:30
    Trnka se snažil setřást slávisty u modré čáry, aby mohl v klidu rozehrát.

08:48
    Skyba ukořistil puk na modré čáře a zápěstím otestoval Javorkovu pozornost.

08:13
    Třinec měl namále při své rozehrávce v obranné třetině, nakonec ale puk uhájil na svých hokejkách a posílá ho do středního pásma.

07:37
    Po krátkém výpadu před Pobla se slávisté vrací do útoku.

07:04
    Slávisté tvoří v pásmu Třince, zatím si posílají puk podél mantinelu.

06:26
    Dle herního projevu to vypadá, že Slavia je opět velký favorit na medailové pozice, Ocelářům se bez problémů brání.

06:03
    Třinec se usazuje v útočném pásmu, uvidíme, zda si vytvoří první šanci.

05:24
    Po dlouhé době se musel mít na pozoru Pobl, ale hlavní slovo mají stále sešívaní.

04:49
    A další šance Slavie, Keller se snažil puk procpat mezi betony, Javorek to nakonec ustál.

04:13
    Oliver Kušta měl slibnou šanci v mezikruží, ale jeho ránu na poslední chvíli vytěsnil Javorek.

03:25
    Oh to zkusil bekhendem přímo z mezikruží, pouze poslal puk nad branku.

02:42
    Rejhon zachytil rozehrávku dopředu, ale u mantinelu byl o kotouč obrán.

02:07
    Kotouč mířil na zakázané uvolnění, ale zpomalil a slávista neměl jinou možnost, než ho dojet.

01:36
    Slavia dobře brání své pásmo, Třinci se nedaří usadit před brankou.

01:07
    Při pokusu vyhodit touš z útočného pásma Třince skončil puk na střídačce Pražanů.

00:36
    Za zvuků třineckých bubnů se dopředu snaží propracovat i Oceláři.

00:08
    Jako první se dopředu probojovali slávisté a hned si vytvořili šanci.

00:01

Na ledě už jsou i rozhodčí, brzy tedy zápas odstartuje.

Už se rozcvičují obě mužstva, uvidíme, jak dlouhé zpoždění nakonec zápas bude mít.

Vypadá to, že hned první utkání odstartuje s mírným zpožděním, zbývají pouze čtyři minuty do začátku a na ledě stále chybí Slavia.

HC Slavia Praha: Pobl – Šikl, Rejhon, Borovička, Vrzal, Keller, Hess, Huk, Kotman, Oh, Kušta, Šámal, Skyba, Chylík, Žatecký, Holešovský, Švancar, Francl, Smrž, Routa.
    Trenér: Tomáš Kucharčík

HC Oceláři Třinec: Javorek (Čelko)– Niemczyk, Marek, Sikora, Šilon, Trnka, Barteczek, Kaleta, Morcinek, Kopačka, Blahuta, Vrubel, Řípa, Juřík, Hrček, Czylok, Gerlich, Pánek, Taliga, Lazovský, Andrle.
    Trenér: David Všetečka.

Uplynulý 46. ročník poznamenal ještě koronavirus, kvůli kterému se turnaje zúčastnily ryze české týmy, nicméně touha opět naskočit pořádně na led přilákala hned osm mančaftů. Vítězný pohár nad hlavu zvedli slávisté, kteří ve finále porazili karlovarskou Energii, bronzoví pak skončil Moutfield. Domácí skončili na nepopulární čtvrté pozici.

Během čtvrtka a pátka jsou na programu zápasy ve skupinách, play-off pak odstartuje v sobotu a vyvrcholí během nedělního odpoledne. Slavnostní ceremoniál ukončí turnaj v nedělním podvečeru.

Mužstva jsou rozdělena do dvou skupin. Ve skupině A se proti sobě potkají třinečtí Oceláři, pražská Slavia a plzeňští Wolves. Ve skupině B bude bojovat domácí Sparta proti hokejistům Vsetína a slovenské Nitry.

Vítejte u sledování již tradiční turnaje hráčů do 15 let, již na 47. ročníku BILLA Cupu se ve Sportovní hale Fortuna představí hned šestice týmů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Martina Martinková

Branky a nahrávky: 40. Hess (Huk), 44. Hess – 19. Juřík (Pánek), 38. Morcinek (Lazovský), 42. Lazovský

Trenér: David Všetečka