Kanada – Česko cz 5:2 (kon.) | Švédsko – Finsko 0:1 (kon.) | Švédsko – Česko 3:1 (kon.)
Švédsko
0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Finsko
Sobota 20.08.2022, 02:10 • Rogers Place, Edmonton • Mistrovství světa do 20 let • Semifinále

Tento souboj dopadl nejtěsnějším možným výsledkem, ale nutno říct, že Finové byli o ten gól lepší a po zásluze postupují do finále proti Kanadě. Naopak Švédsko si zahraje o bronzové medaile s Českou republikou. První perioda byla velmi vyrovnaná, ale do té druhé měli daleko lepší nástup Finové. Pomohli si i jednou z přesilovek, kterou využil Kasper Puutio. Zlomový moment nastal na konci druhé třetiny, kdy Švédsko nevyužilo minutu a půl dlouhou přesilovku pět na tři. Ve třetí třetině si Finové hlídali své vedení a nakonec postup do finále opravdu vybojovali.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (04:32:35)

Statistiky

Střely na branku: 23 – 28
    Vyloučení: 4 – 2
    Góly v přesilovce: 0 – 1
    Buly: 29 – 29

59:56
    Emil Andrae vystřelil do nohy bránícího hráče. Je konec, Švédové už nemají čas!

59:30
    Do útočné třetiny museli hokejisté v modrém znovu. Opět se teď bojuje u mantinelu.

59:13
    Sedmačtyřicet vteřin před koncem si Švédsko dle očekávání bere oddechový čas.

59:13
    Helge Grans velmi prudce vypálil po pobídce kapitána Emila Andraea. Útočníci okamžitě doráželi, ale Juha Jatkola přišel o masku.

58:42
    Teď už to zkouší Švédsko v šesti. Dokáže využít svou powerplay?

58:22
    Bojuje se u mantinelu v útočném pásmu Švédů. Jejich brankář se už pomalu ale jistě ohlíží na střídačku.

57:39
    Finové si pomáhají jednoduchými vyhozeními. Dělají to chytře, a proto se zakázané uvolnění nepíská.

57:11
    Kotouč vyskočil mimo hrací plochu. Blížíme se do úplného závěru třetí periody.

56:39
    Theodor Niederbach projel celkem jednoduše do útočné třetiny, ale na nabídku spoluhráčů čekal marně. Finsko se opět dobře ubránilo.

55:54
    Juha Jatkola musel zasahovat proti střele od modré čáry. I nadále zůstává finský brankář stoprocentní.

55:22
    Finové drží černou gumu v útočném pásmu, což jim v tento čas naprosto vyhovuje.

54:44
    Topi Niemelä pálil hned po vyhraném buly. Prostor mezi třemi tyčemi ale netrefil.

54:10
    Kalle Väisänen si parádně stáhl kotouč a rázem se objevil úplně sám na brankovišti. Jespera Wallstedta ale nepřelstil, takže rozhodnuto ještě není.

53:47
    Oskar Magnusson projel do třetiny soupeře a mezi třemi hráči vypálil. Jeho rána byla sražená do ochranné sítě. Švédové mezitím reklamovali nedovolený zákrok, ale teď už rozhodčí vylučovat zřejmě nechtějí.

53:03
    Do konce řádné hrací doby chybí už jen sedm minut. Švédsko nutně potřebuje najít protihru, aby mohlo ještě zabojovat o postup do finále MS.

52:26
    Finové už téměř přestali napadat. Snaží se především co nejlépe bránit střední a obranné pásmo.