USA – Finsko 6:1 (kon.) | Švédsko – Německo 4:3 (2:0 po s.n.) | Kanada – Švýcarsko 4:1 (kon.)
Česko – Dánsko cz 5:1 (kon.)
USA
6:1 (1:0, 2:0, 3:1)
Finsko
Sobota 27.08.2022, 15:07 • KVIK Hockey Arena, Herning • Mistrovství světa žen • Skupina A

Američanky dnes byly dominantní. Soupeřky z Finska jednoznačně přehrály a nakonec i zvítězily jasně 6:1. Ačkoliv Finky podaly ve třetí třetině lepší výkon, paradoxně v ní inkasovaly třikrát. Poslední dvě branky zápasu padly v úplném závěru, jednalo se víceméně jen o kosmetickou úpravu skóre.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (17:37:55)

Statistiky

Střely na branku: 72 – 16
    Vyloučení: 3 – 5
    Využití přesilovek: 2 – 0
    Vhazování: 42 – 26

59:18
    Už nám probíhá poslední minuta dnešního utkání. Vhazovat se bude v obranném pásmu Finska.
    58:24 Hannah BRANDTOVÁ - 6:1

58:24
    Spojené státy právě vstřelily branku!
    Ještě jednou se Američanky mohly radovat! Knightová dostala přihrávku na pravý kruh, odkud tvrdě vystřelila, ale brankářka touš vyrazila do strany. Poté přišla dorážka z blízkosti, o kterou se postarala HANNAH BRANDTOVÁ. 6:1. Asistence: Hilary Knightová a Hannah Bilkaová.
    57:43 Hannah BILKAOVÁ - 5:1

57:43
    Risk Finkám nevyšel, Američanky pohodlně zvyšují na rozdíl čtyř branek. Ze středního pásma se dostala do toho útočného HANNAH BILKAOVÁ, které nedělalo problém zamířit do prázdné klece. 5:1. Bez asistence.

57:09
    Finky to přece jen zkouší bez brankářky, což je celkem překvapivé zjištění.

56:34
    Finská brankářka musela skočit po kotouči, který poskakoval na jejím brankovišti. Situaci zvládla s noblesou.

56:00
    Anni Keisalaová poslala ramenem puk do ochranné sítě. Po komerční pauze budeme pokračovat, ještě zbývá odehrát 4 minuty.

55:36
    Je zcela evidentní, že se utkání z obou stran už jen dohrává. Finky nemají síly ani kvalitu na to, aby s tím ještě něco udělaly.

54:55
    Megan Kellerová si povyjela k modré čáře, odkud se snažila překvapit finskou brankářku. Kotouč k ní ale nedoputoval, poněvadž byl zablokován.

54:25
    Julia Liikalaová se pokusila o dravý průnik, ale obránkyně v modrém dresu její záměr přečetla.

53:14
    Hilary Knightová vypálila z pravé strany. Pozici ovšem příliš připravenou neměla, a proto byl kotouč sražen.

52:30
    Ve třetí třetině se ale Finsko jednoznačně zvedlo. Nyní to zkusila zleva Elisa Holopainenová, americké brankářce touš vypadl.

51:54
    Jenni Hiirikoskiová se snažila projet do zóny soupeřova celku, ale s úspěchem se nesetkala. Sluší se dodat, že Američanky už hrají v plném počtu.

51:09
    Střela od modré čáry byla přizvednuta nad horní tyč branky Maddie Rooneyové.

50:26
    Pomalu ale jistě se dostáváme do druhé minuty finské přesilovky. Hokejistky v bílém jsou ale momentálně bez nápadu.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 7. Dunneová (Brandtová, Kesselová), 29. Roqueová (Barnesová, Coyne-Schofieldová), 38. Kesselová (Roqueová, Coyne-Schofieldová), 43. Kesselová (Heiseová, Carpenterová), 58. Bilkaová, 59. Brandtová (Knightová, Bilkaová) – 41. Viitasuová (Liikalaová)

USA: Rooneyová (Hensleyová) – Steckleinová (A), Harveyová, Harmonová, Kellerová, Barnesová, Dunneová, Guildayová – Bilkaová, Brandtová, Knightová (A) – Carpenterová, Heiseová, Kesselová – Coyne-Schofieldová (C), Panneková, Edenová – Scamurraová, Compherová, Zumwinkleová – Roqueová.
    Trenér: John Wroblewski

Finsko: Keisalaová (Räisänenová) – Laitinenová (A), Rantalaová, Hiirikoskiová (C), Viitasuová, Karjalainenová, Parkkonenová, Savolainenová – Vainikkaová, Tulusová, Holopainenová – Karvinenová (A), Vanhanenová, Liikalaová – Yrjänenová, Nylundová, Vesaová – Sundelinová, Rakkolainenová.
    Trenér: Juuso Toivola

Rozhodčí: Celarová (SVK), Kainbergerová (AUT) – Jonáková (SVK), Toddová (CAN)