Švýcarsko – Japonsko 2:1 (2:0 po s.n.) | USA – Maďarsko 12:1 (kon.) | Finsko – Česko cz 1:2 (po pr.)
Kanada – Švédsko 3:0 (kon.)
po s.n. (2:0)
Švýcarsko
2:1 (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Japonsko
Čtvrtek 01.09.2022, 12:07 • KVIKK Aréna, Herning • Mistrovství světa žen • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Hezký čtvrteční den při sledování textového přenosu z MS žen. Dnes začínají čtvrtfinálové souboje a my vám nabídneme duel mezi Švýcarskem a Japonskem. Úvodní buly padne ve 12:00.

JAPONSKO

Japonky společně se Švýcarkami hrály výkonnostně lepší skupinu, avšak všechny zápasy zatím prohrály. Nejprve dostaly desítku od Spojených států amerických, přičemž se jim nepodařilo ani jednou skórovat. Následně padly právě se Švýcarskem 1:3, s Kanadou 0:9 a v posledním zápase základní skupiny s Finskem 3:9. Uvidíme, jestli se jim podaří postoupit mezi nejlepší čtyři celky MS.

ŠVÝCARSKO

Švýcarky měly v základní skupině úplně stejné soupeřky, avšak výsledkově se držely daleko lépe, a proto by dnes měly být favoritkami. V prvním vystoupení porazily Japonsko 3:1, ale následně už prohrávaly. Kanadě podlehly 1:4, Američankám 0:9 a Finkám 0:4. V základní skupině A MS se tak umístily na čtvrté příčce se třemi body na kontě.

Švýcarsko: Braendliová (Maurerová) – Christenová (A), Baechlerová, Vallarioová, Hauserová, Wetliová, Sigristová, Hofstetterová – Leemannová, Rüediová, Lutzová – Rüeggová, Raselliová (C), Quennecová (A) – Freyová, Martiová, Ingoldová.
    Trenér: Colin Muller

Japonsko: Masuharaová (Konišiová) – Ao. Šigaová, Hitosatová (A), Koikeová (C), Hosojamadaová (A), Š. Jamašitaová, Sekiová, Sasanová – Ak. Šigaová, Tokoová, Itoová – Kojamaová, Takaová, H. Jamašitaová – Ogawaová, Enomotoová, Mijazakiová – Lacková.
    Trenér: Juji Iizukaová

Rozhodčí: Kainbergerová (AUT), Lieffersová (CAN) – Hammarová (SWE), Saarimakiová (FIN).

První čtvrtfinále už za okamžik začne. Švýcarky nastupují v červených dresech, Japonky budou hrát v bílém.

00:01

00:25
    Kaleigh Quennecová vystřelila z mezikruží těsně vedle levé tyče japonské branky. Chybělo jen málo k tomu, aby šly Švýcarky do vedení.

01:02
    Lena Marie Lutzová se uvolnila na kruhu, ale napálila jen nohu bránící hráčky. Vzápětí vpřed vyrazily Japonky a první zásah si připsala Braendliová.

01:39
    Haruka Tokoová zabojovala u mantinelu, ale přesnou přihrávku do předbrankového prostoru nepředložila.

02:07
    Pískáno bylo zakázané uvolnění Japonska. Hra se stěhuje před Masuharaovou.

02:32
    Aoj Šigaová se dostala k zajímavé ráně z druhé vlny, ale brankářka v červeném dresu byla připravená.

04:35
    Japonky se oproti začátku zvedly a nyní předvedly tři velmi zajímavá střídání.

04:47
    Haruka Tokoová zakončila bekhendem z poměrně značného úhlu. Andrea Braendliová si nadvakrát dokázala poradit.

05:19
    Japonky si v úvodu drží střeleckou převahu. Už pětkrát ohrozily branky švýcarské gólmanky.

06:11
    Nahození od modré čáry bylo před japonskou svatyní lehce tečováno, ale nakonec zapadlo jen k zadnímu mantinelu.

06:55
    Janine Hauserová se pro nahozený kotouč musela vrátit, zakázané uvolnění se v danou chvíli nepískalo.

07:23
    Vyloučení v týmu Japonsko:
    Ajaka Hitosatová – 2 min., hákování.

07:28
    Akane Hosojamadaová – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

08:02
    Alina Martiová dostala nabito na pravý kruh. Do puku se opřela z první, jenže nechala vyniknout vyrážečku japonské brankářky.

08:28
    Přesilovka pět na tři se ale Švýcarkám tolik nedaří. Zatím kombinace nejsou dostatečně rychlé.

09:28
    Hráčky, které jsou dnes psány jako hostující, těžké chvíle přežily. Švýcarsko se dostalo jen k jediné střele na branku, a to hrálo téměř dvě minuty početní převahu 5 na 3.

10:55
    Haruka Tokoová se nadvakrát dostala k zakončení z levého kruhu. Zamířila celkem slušně do horních pater brány, jenže Andrea Braendliová nebezpečí zastavila.

12:08
    Švýcarky vybojovaly vhazování v útočném pásmu. Úspěšný zákrok si připsala Mijuu Masuharaová.

12:42
    Kaleigh Quennecová se dostala k volnému puku na pravé straně útočného pásma. Okamžitě touš tlačila na brankoviště, ale dorážka Eveliny Raselliové úplně povedená nebyla.

13:21

13:29
    Na začátku další švýcarské přesilovky bylo na brankovišti Japonska pořádně rušno. Brankářka po zákroku dokonce ani nevěděla, kde černou gumu má. Zatoulala se jí ve výstroji.

14:02
    Sledujeme boj v rohu útočného pásma švýcarského týmu. Japonky zatím hrají svá oslabení velmi slušně.

14:29
    Dvě Švýcarky clonily před brankovištěm, ale Mijuu Masuharaová byla opět úspěšnější. V 15. minutě tedy stále čekáme na úvodní branku.

15:21
    Dominique Rüeggová tvrdě vystřelila z dálky, ale Japonky se následně ubránily. Zrovna i skončilo jejich oslabení, takže hokejistky v červeném měly štěstí, že jejich soupeřky nevyrazily do brejku.

15:49
    Na řadu teď přichází poslední komerční přestávka v této periodě.

16:42
    Po ofsajdu Švýcarska nás čeká vhazování ve středním pásmu. Ještě zhruba tři minuty chybí do konce první třetiny.

16:56
    Hikaru Jamašitaová se dostala k puku v rohu útočného pásma. Z otočky chtěla okamžitě přihrávat, ale nabídku spoluhráček v danou chvíli neměla.

17:44
    Kanami Sekiová přejela modrou čáru a poté zápěstím vypálila. Pro Andreu Braendliovou to však žádná komplikace nebyla.

18:16
    Aoj Šigaová se uvolnila na levém kruhu ve velmi dobré pozici, jenže volný prostor ve švýcarské bráně nedokázala trefit. Velká škoda pro Japonsko!

19:22
    Už se nám rozběhla poslední minuta první periody. Švýcarky se provinily icingem, takže vhazovat se bude v jejich pásmu.

20:00

Střely na branku po 1. třetině: 8 – 9

Je za námi první třetina čtvrtfinálového utkání mezi Švýcarskem a Japonskem. Úvod patřil Japonkám, ačkoliv se Švýcarky dokonce dostaly k přesilovce pět na tři. Poté se hra lehce srovnala a také počet střel na bránu je v tuto chvíli téměř vyrovnaný. Oba týmy měly jednu větší brankovou příležitost.

20:01

20:35
    Japonky chtěly založit rychlou útočnou akci, ale od Rüeggové puk vyskočil na střídačku. Hra se tak musela přerušit.

21:20
    Švýcarky vysoko napadaly, ale nakonec jim to vyšlo vniveč, protože se ke kotouči stejně nedostaly.

21:59
    Jošino Enomotoová se snažila dostat po levém křídle až do lepší střelecké pozice, avšak od kotouče byla nakonec odstavena.

23:25
    Dominique Rüeggová zavezla kotouč do útočného pásma, kde se o něj následně důsledně bojovalo. K deváté ráně v utkání se však zatím Evropanky nedostaly.

24:17
    Lena Marie Lutzová v útočné akci pokračovat nemohla, poněvadž byl signalizován ofsajd. Následně se do rychlého kontru vydaly soupeřky, ovšem zakončující Kanami Sekiová trefila hruď brankářky.

25:09
    Stále sledujeme zatím velmi vyrovnaný hokej. Dá se očekávat, že dnes budou rozhodovat detaily.

25:29
    Makoto Itoová se uvolnila mezi kruhy. Dostala tam krásnou žabičku, jenže v rozhodující chvíli promáchla. Tohle může Japonsko celkem mrzet.

26:28
    Špatná rozehrávka Japonska znamená, že se pískalo další zakázané uvolnění. Utkání je plné podobných nepřesností.

26:40
    Velký závar před brankou Japonska, avšak gól ani v tomto případě nepadl! Pozorná Mijuu Masuharaová si poradila.

27:23
    Haruka Tokoová si rychle zpracovala přihrávku ze strany a následně se mohla středem vydat dopředu, avšak Švýcarky předvedly důslednou defenzivní práci.

28:16
    Japonská brankářka svým spoluhráčkám musela pomoct s rozehrávkou, což se jí podařilo na jedničku zvládnout.

28:55
    Ajaka Hitosatová vyslala pěknou střílenou přihrávku, kterou těsně před brankou tečovala Hikaru Jamašitaová. Puk však zapadl těsně vedle vzdálenější tyče.

30:03
    Přehoupli jsme se do druhé poloviny řádné hrací doby. Stále čekáme na úvodní gól dnešního čtvrtfinále.

31:04
    Další icing, rozjetá Nadine Hofstetterová nestačila zpracovat dlouhou přihrávku své kolegyně.

31:39
    Jedna japonská hráčka se vydala do čtyř švýcarských. Poměrně snadnou práci měla gólmanka Andrea Braendliová.

32:11
    Největší šance zápasu! Jošino Enomotoová dostala na hokejku přesnou přihrávku Ogawaové a rázem se ocitla úplně sama před bránou. Tlačila puk co nejvýše, ale zřejmě od ramene brankářky se touš odrazil do ochranné sítě.
    32:11 Velká šance Japonska

33:06
    Rušno ale bylo také na japonském brankovišti. V posledních desítkách sekund se nám tempo hry zvedlo.

34:01
    Japonky si situaci ve vlastním pásmu nechtěly komplikovat, a tak pouze odevzdaly puk na soupeřovu polovinu tak, aby mohly vystřídat.

34:35
    Japonsko právě vstřelilo branku!
    Po zásluze jdou japonské hokejistky do vedení! Hitosatová nabrala na pravé straně velkou rychlost, ale zakončením vyprášila jen betony švýcarské brankářky. Posléze ale k dorážce přispěchala MAKOTO ITOOVÁ, které se nadvakrát podařilo dostat touš do sítě. 0:1. Asistence: Ajaka Hitosatová.
    34:35 Makoto ITOOVÁ - 0:1

35:33
    Japonky jsou při chuti a také teď zhruba dvacet sekund kombinovaly v útočném pásmu. Tentokrát však bez úspěchu v podobě gólu.

36:16
    Na druhé straně přišla tvrdá střela od modré čáry, která ale zamířila asi metr vedle bližší tyče.

36:49
    Mijuri Ogawaová se vydala za volným kotoučem, ale obránkyně Švýcarska byla v daný okamžik rychlejší.

37:18
    Mijuu Masuharaová dokázala v lapačce udržet kotouč, přestože soupeřky byly před její svatyní značně důrazné.

38:26
    Švýcarky si na konci třetiny chtěly vynutit tlak, ale zradila je nepřesnost při přihrávce za bránou.

39:09
    Na začátku poslední minuty druhé třetiny vyhodily Evropanky tak, aby se nepískal icing. Dopředu už míří hokejistky v bílém.

39:34
    Haruka Tokoová si při zpracování kotouče pomohla vysokou holí. Hra tak zcela pochopitelně musela být zastavena.

40:00

Střely na bránu po 2. třetině: 15 – 16

Po čtyřiceti minutách mají Japonky blíže k semifinále. Ve druhé třetině byly o chloupek lepší a nakonec po zásluze šly do vedení, když se při závaru na brankovišti prosadila Makoto Itoová. Chvíli před ní měla velkou šanci Jošino Enomotoová, ale před Andreou Braendliovou úspěšná nebyla.

40:01

40:42
    Japonky hned v úvodu třetí třetiny přitlačily, ale kotouč za bránou soupeřek nakonec nevydolovaly.

41:26
    Mijuri Ogawaová získala kotouč, ale neměla podporu kolegyň, tak pouze nahodila na zadní mantinel.

41:58
    Haruka Tokoová hledala mezírku mezi betony švýcarské brankářky, ale neuspěla. Nicméně Japonsko se na začátku posledního dějství jeví lépe.

42:44
    Mijuu Masuharaová dokázala vyrazit ránu Shannon Sigristové, která pálila těsně za modrou čárou.

43:30
    Švýcarská obránkyně čekala za svou bránou, až její spoluhráčky naskočí ze střídačky na led. Poté se snažily dostat do úniku, ale zastavil je ofsajd.

44:09
    Zdá se, že tým z Asie je celkově rychlejší a má více sil. Uvidíme, jestli se Švýcarkám podaří zvrátit nepříznivý vývoj.

44:28
    Vyloučení v týmu Švýcarsko:
    Lena Marie Lutzová – 2 min., podrážení.

44:58
    Japonky vyslaly od modré čáry dvě střílená nahození, ale obě byla zablokována.

45:40
    Už jsme se dostali do druhé minuty japonské přesilovky, ale zatím je to z jejich strany bez střelby. Navíc hokejistky v červených dresech vyhodily přes všechny čáry.

46:01
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Švýcarky v oslabení dokázaly vyrovnat! Po pro Japonky špatném odrazu se hned dvě hráčky Švýcarska dostaly do úniku. Raselliová vybídla po své levici volnou SINJU LEEMANNOVOU, která dokázala zvednout touš nad beton brankářky. 1:1. Asistence: Evelina Raselliová.
    46:01 Sinja LEEMANNOVÁ - 1:1

46:28
    Lutzová se už vrátila na ledovou plochu. Švýcarky možná ani nečekaly, že se jim první oslabení v zápase takto povede.

47:23
    Japonky teď ale opět zvýšily svou aktivitu. Přihrávaly si v útočném pásmu, až dvakrát po sobě vypálily, ale Andrea Braendliová dávala pozor.

48:04
    Hikaru Jamašitaová srdnatě bojovala o kotouč na zadním mantinelu, ale proti dvěma Švýcarkám jej nedokázala získat na svou čepel.

48:58
    Signalizován byl ofsajd, a tak japonské hráčky musely vyklidit útočné pásmo. Vzápětí ale přišel po nepřesné přihrávce icing Švýcarek.

49:19
    Aoj Šigaová nahazovala zápěstím od modré čáry. Její pokus ale neměl naději na úspěch, poněvadž letěl daleko vedle zadní tyče.

50:43
    Před námi je zhruba devět minut ze třetí třetiny. Tento vyrovnaný zápas možná dojde až do prodloužení.

50:59
    Šiori Jamašitaová – 2 min., nedovolené bránění.

51:19
    Lara Christenová nahazovala od modré čáry a před bránou se na chvíli uvolnila Kaleigh Quennecová, jejíž teč nebyla přesná.

51:55
    Sinja Leemannová dostala prostor na levém kruhu. Svou střelu tlačila k bližší tyči, ale vyrážečka Masuharaové dávala pozor.

52:24
    Teď už Japonky vyhazují touš přes všechny čáry. Ještě zhruba třicet sekund z přesilovky ale Švýcarsko k dispozici má.

52:59
    Šiori Jamašitaová je zpět na ledě.

53:50
    V těchto chvílích to je boj o každý centimetr ledu. Japonky se snažily dostat kupředu, ale zastavilo je postavení mimo hru.

54:45
    Při střele z pravého kruhu v podání Japonska zřejmě zazvonila tyč švýcarské brány! Scházelo velmi málo a Japonky by znovu šly do vedení.

55:17
    Složité chvíle Švýcarky přežily i díky precizní Braendliové. Pokračovat budeme po komerční pauze.

56:00
    Nyní se hraje v obranném pásmu Japonska, ale jen a pouze u mantinelu.

56:44
    Proti střele z úhlu japonská brankářka zasahovat nemusela, poněvadž kotouč zaplul mimo tři tyče.

57:10
    Odražený puk skončil na japonské střídačce. Po krátkém přerušení se bude vhazovat v neutrální zóně.

58:02
    Makoto Itoová objela bránu soupeřek, ale přesnou přihrávku do prostoru mezi kruhy nenaservírovala.

58:45
    Dominique Rüeggová se velmi nebezpečně obtočila před japonským brankovištěm, ale její střela zřejmě byla zastavena hokejkou obránkyně. Jednalo se o velmi zajímavý náznak.

59:30
    Už jen třicet vteřin zbývá do konce třetí periody. Pravděpodobně dnes půjdeme do prodloužení.

60:00

Střely na branku po 3. třetině: 21 – 24

Švýcarsko ve třetí části srovnalo ve vlastním oslabení a poté jsme už žádný další gól neviděli. O prvních semifinalistkách letošního MS žen v hokeji tedy rozhodne nastavený hrací čas.

60:01

60:05
    Sluší se doplnit, že prodloužení se hraje 10 minut formou tři na tři.

60:52
    První šanci měly Švýcarky, ale brankářka Japonska se zaskvěla.

61:28
    Suzuka Takaová se s kotoučem na hokejce raději vrátila do vlastního pásma, aby neudělala chybu.

62:04
    Švýcarky si měnily kotouč v útočném pásmu, až se k ráně z úhlu dostala Evelina Raselliová. Prostor u přední tyče ale nenašla.

62:32
    Haruka Tokoová předvedla dvě zajímavé akce v útočném pásmu, ale při své druhé ráně upadla, takže se z gólu radovat nemohla.

63:10
    Ajaka Hitosatová se z ničeho nic objevila úplně sama na levém kruhu, avšak zhruba o deset centimetrů přestřelila horní tyč.

63:55
    Dominique Rüeggová nezvládla přihrávku do prostoru mezi kruhy. Japonky vypadaly, že situaci nestačí dobruslit.

64:08
    Na druhé straně ale výtečně zasáhla Andrea Braendliová. Dá se říct, že tento zápas patří oběma brankářkám.

65:06
    Jsme už za polovinou prodloužení a rozhodnutí stále nepřišlo. Sledujeme ale aktivní hokej.

65:31
    Akane Hosojamadaová se před obránkyni nenatlačila, ale stejně dokázala bekhendem zakončit. Andrea Braendliová ale větší práci neměla.

66:06
    Vypadalo to, že by Evelina Raselliová mohla vyrazit do samostatného úniku, ale po dlouhém střídání už neměla dostatek sil.

66:51
    Tvrdá rána Japonek od modré čáry byla o kousek nepřesná. Nicméně hokejistky v bílých dresech zůstávají v útočném pásmu.

67:33
    Japonky si vytvořily před bránou soupeřek několik zajímavých situací. Andrea Braendliová ale odolává.

67:58
    Ani Ajaka Hitosatová neuspěla se svou střelou z vrcholu levého kruhu.

68:37
    Nájezdová loterie se každou sekundou blíží. Teď si kotouč přebraly Japonky a už vyráží kupředu.

69:06
    Lena Marie Lutzová navedla kotouč pouze pod lapačku japonské brankářky. Hra je přerušena.

69:42
    Andrea Braendliová na svém brankovišti po volném kotouči doslova skočila. Osmnáct vteřin před koncem prodloužení se bude vhazovat v obranném pásmu Švýcarska.

70:00
    Prodloužení skončilo.

Střely na branku po prodloužení: 23 – 33

Japonky byly v prodloužení lepší, ale Andrea Braendliová neinkasovala. O prvních semifinalistkách tedy rozhodnou až nájezdy. Rolba upraví hrací plochu a poté půjdeme na ně.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Jošino Enomotoová nedokázala najít prostor nad ramenem brankářky.
    Jošino ENOMOTOOVÁ

1. série
    1:0
    Martiová dokázala přesně zamířit a Švýcarky jsou v náskoku!
    Alina MARTIOVÁ

2. série
    1:0
    Tokoová si chtěla kotouč stáhnout do forehandu, ale neuspěla.
    Haruka TOKOOVÁ

2. série
    1:0
    Rüeggové kotouč utekl, takže zakončení ani nepřišlo.