Hr. Králové – Ostrava 0:0 (kon.) | Pardubice – Olomouc 0:2 (kon.) | Brno – Bohemians 1905 1:2 (kon.)
Slovácko – Slavia 1:1 (kon.)
konec
FC Hradec Králové
0:0 (0:0)
FC Baník Ostrava
Neděle 04.09.2022, 16:00 • Všesportovní stadion, Hradec Králové • FORTUNA:LIGA • 7. kolo
Předzápasové kurzy
   
  Fotbalisté Hradce se rozešli s ostravským Baníkem bez gólů, byť hráli od 55. minuty bez vyloučeného Novotného.

  V první půli toho k vidění mnoho nebylo. Až v jejím závěru měl dobrou možnost hostující Klíma, který pohotově tečoval centr Ndefeho, Votroky však podržel brankář Reichl. Po změně stran pak začal Baník lépe. Reichl musel vychytat další příležitost Klímy a v 55. minutě dokonce trefil Buchta tyč. Při zakončení byl navíc faulován Novotným, který uviděl přímou červenou kartu. Z následného trestného kopu pak pálil Kuzmanović a domácí zeď jeho pokus tečovala do protipohybu gólmana a těsně vedle brány. Po vyloučení následoval tlak hostí, který přinesl ještě ránu Buchty těsně vedle či střelu Kuzmanoviće, kterou vyrazil výtečný Reichl. Východočeši se však postupem času v deseti srovnali a nápor Ostravy otupili. V závěru mohli dokonce sami strhnout výhru na svou stranu, ovšem Čihák hlavičkoval po standardní situaci zblízka jen do Laštůvky. (18:04:25)
   
  90+6
  Konec zápasu.
   
  90+5
  Filip Kaloč poslal k zemi Kučeru. Ještě si to pak přišel s domácím hráčem vyříkat. Rozhodčí další kartu nevytahoval.
   
  90+4
  Domácí brankář Michal Reichl nepospíchal s rozehrávkou a rozhodčí mu udělil žlutou kartu za zdržování.
   
  90+3
  Eldar Šehić skončil v pokutovém území na zemi po skluzu Adama Gabriela! Pomezní však mával ofsajd a v tom případě je bezpředmětné, zda Gabriel fauloval nebo ne.
   
  90+1
  Rozhodčí Radina nastaví šest minut!
   
  90+1
  Domácí mohli rozhodnout! Po Smržově standardce hlavičkoval z bezprostřední blízkosti Filip Čihák. Laštůvka měl velké štěstí, že míč směřoval přímo na něj a tak ho dokázal vyrazit! Ve snaze dorážet pak promáchl Kučera a balón mezi tyče neprotlačil ani Rybička.
   
  90
  Žlutou kartu si za protesty vysloužil také Filip Kaloč.
   
  90
  Eldar Šehić se dopustil faulu, za který obdržel žlutou kartu. Standardní situace pro Hradec z pravé strany.
   
  89
  Smrž se dostal k míči u půlící čáry a vyvezl ho až k šestnáctce soupeře. Tam hledal Kubalu, k němuž balón nepustil Fleišman.
   
  87
  Jaroň na u postranní čáry nezkrotil míč. Ten mu utekl do autu.
   
  86
  Filip Kubala doběhl míč dříve než bránící Frydrych. Z levé strany si ho pak navedl na střelu pravačkou, která však byla nepřesná. Možná se ještě dalo nahrávat Kodešovi, který byl v dobrém náběhu.
   
  85
  Střídání v týmu FC Hradec Králové:
  ze hřiště odchází Štěpán Harazim, přichází Petr Rybička.
   
  84
  Zdravotní problémy má Štěpán Harazim. Zdá se, že na něho dolehly následky srážky s Giglim Ndefem. Domácímu hráči se zřejmě zatočila hlava a bude muset vystřídat.
   
  83
  Hosté měli připraven zajímavý signál po standardní situaci. Míč šel od Fleišmana na Kaloče, který se ho snažil nahrát do běhu Jaroňovi. Ten ho nestihl na hrací ploše, ovšem vymyšlené to bylo hezky.
   
  82
  Pronikajícího Petra Jaroně fauloval Vojtěch Smrž. Vysloužil si žlutou kartu.
   
  80
  Centr Kuzmanoviće z pravé strany. Míč lízl Kaloč, prodloužil ho ale jen do zámezí.
   
  79
  Žlutou kartu dostává domácí Štěpán Harazim. Zřejmě za nesportovní chování.
   
  79
  Kubala si nepohlídal ofsajdové postavení. Baník měl tlak bezprostředně po vyloučení Novotného, ovšem Hradečtí se postupně dokázali na hřišti v deseti srovnat a to nejhorší již zřejmě přežili.

  Martin Augustin

  Branky:

  Karty:   79. Harazim (HKR), 82. Smrž (HKR), 90+4. Reichl (HKR) – 26. Lischka (OVA), 62. Fleišman (OVA), 67. Takács (OVA), 90. Šehić (OVA), 90. Kaloč (OVA)   55. Novotný (HKR)


  Rohy: 2:5.
  FC Hradec Králové: Reichl – Ja. Klíma, Čihák, Smrž – Gabriel, Rada (C) (75. O. Ševčík), Kodeš, Ryneš (46. Novotný) – F. Kubala, Trusa (65. J. Kučera) – Vašulín (65. Harazim, 85. Rybička).
  Náhradníci: Vízek – Dvořák.

  Trenér: Miroslav Koubek

  FC Baník Ostrava: Laštůvka (C) – Ndefe (73. Šehić), Frydrych, Lischka, Fleišman – Takács, Kaloč – Buchta, Mišković (53. Jaroň), Kuzmanović – Ji. Klíma.
  Náhradníci: Letáček – Boula, Pojezný, Smékal, Mu. Tijani.

  Trenér: Pavel Vrba

  Rozhodčí: Radina – Mokrusch, Volf

  Diváci: 2022
  ocianews.com