Almería – Osasuna 0:1 (kon.)
UD Almería
0:1 (0:1)
CA Osasuna
Pondělí 12.09.2022, 21:00 • Estadio de los Juegos Mediterráneos, Almería (ESP) • Španělská LaLiga • 5. kolo

Z dohrávky 5. kola nejvyšší španělské soutěže je to vše. Děkujeme, že jste ji sledovali spolu s námi. Dobrou noc. (23:11:47)

V příštím kole se Almería představí na půdě tabulkového souseda – třinácté Mallorky. Osasuna bude v domácím prostředí plnit roli papírového favorita proti osmnáctému Getafe.

Osasuna si výhrou polepšila v tabulce La Ligy na čtvrtou pozici. Na vedoucí Real Madrid ztrácí pouhé tři body. Almería je po druhé porážce za sebou čtrnáctá.

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 1:6. Rohy: 5:10. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 4:9.

Z posledního rohu už Almería nezahrozila, a tak končí zápas nejtěsnějším vítězstvím Osasuny. Vše odstartoval úvodní gól z 28. minuty. Moisés Gómez dostal pas na levou stranu, potáhl míč do šestnáctky a pokusil se přihrát. Jeho pas jemně tečoval Rubén García k Ezequielu Ávilovi, jenž střelou z voleje do protipohybu Fernanda otevřel skóre zápasu. Jen o dvě minuty později měl na kopačce další gól Budimir, po centru z levé strany ale zakončoval z hranice malého vápna bez přípravy nad břevno. Ve 40. minutě orazítkoval Torró křižným volejem levou tyčku. V nastavení se pak radovali hosté z druhé branky, rozhodčí ji ale po zhlédnutí opakovaných záběrů neuznal. Rubén García zakončoval po centru z pravé strany poté, co si na míč sáhl rukou. Osasuna byla nebezpečnější i po změně stran. Deset minut po přestávce se tváří v tvář Fernandovi zjevil Ávila, jeho přízemní ránu vyrážel domácí brankář nohou. Stejný hráč vyprášil později gólmanovy rukavice dělovkou zpoza velkého vápna. Střídající Ezzalzouli nasměroval křižný pokus jen těsně za vzdálenější pravou tyč. V osmé minutě nastavení pak zcela sám neuspěl před Fernandem Ibáñez. Almería měla ve druhé půli míč častěji na kopačkách, ze svého tlaku ale nedokázala vytěžit žádné hmatatelné ohrožení branky.

90+9

90+8
    Lázaro se uvolnil na levé straně a vybojoval pro své barvy ještě jeden rohový kop.

90+8
    Pablo Ibáñez mohl přidat gólovou pojistku. Po centru z levé strany byl úplně sám před Fernandem, zakončení mu ale nevyšlo podle představ. Mířil přímo do rukavic domácího brankáře, který bleskově rozehrál.

90+7
    Balon se aktuálně pohybuje okolo středového kruhu. Vše nasvědčuje tomu, že Osasuna si svůj náskok už uhájí.

90+7
    Na druhé straně zkusil štěstí střídající Kike García. Branku Fernanda přestřelil.

90+6
    Po centru z pravé strany hlavičkoval El Bilal Touré jen doprostřed branky, kde číhal Sergio Herrera.

90+6
    Lázaro prohrál souboj na levém okraji hřiště. Osasuna má k dispozici autové vhazování.

90+5
    Samuel Costa faulován zhruba na polovině hřiště. Aktéři zápasu se stěhují před hranici vápna Osasuny.

90+4
    Závěrečný tlak pruhovaných se zatím nekoná. Almería je teď směrem dopředu hodně nepřesná. Domácí úsilí připomíná křeč.

90+3
    Jon Moncayola centrem zprava nikoho ze spoluhráčů nenašel. Míč se po chvíli vrátil do vápna. Pablo Ibáñez přihrával z úhlu, došlo ale na dobrý domácí blok.

90+2
    Kike Barja potáhl balon po pravé straně. Jeho pas před branku odvracel Srdjan Babić na další roh.

90+1
    Střídání v týmu UD Almería:
    ze hřiště odchází Largie Ramazani, přichází Marko Milovanović.

90+1
    Hlavní arbitr Iglesias se rozhodl nastavit utkání rovnou o osm minut! Diváci reagují ovacemi, Almería má ještě spoustu času alespoň vyrovnat.

90
    S obvázanou hlavou hrající Srdjan Babić odvrátil centr na další roh. Po něm už Osasuna o míč definitivně přišla.