Banská Bystrica – Trenčín 0:6 (kon.) | Nitra – Spišská N. Ves 2:3 (kon.) | Prešov – HC Slovan 5:6 (kon.)
Zvolen – Michalovce 4:3 (kon.) | Nové Zámky – Poprad 5:4 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Košice 2:3 (kon.)
HK Nitra
2:3 (0:2, 1:1, 1:0)
HK Spišská Nová Ves
sk Pátek 07.10.2022, 18:00 • Tipsport Aréna Nitra • Tipos Extraliga (SR) • 7. kolo

Odo mňa to na dnes bude všetko. Ja Vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok piatkového večera. (20:26:19)

Fantastický výkon Spišiakov v úvodnej tretiny bol základným stavebným kameňom pre úspech v dnešnom stretnutí. Rysy sa dostali do trojgólového trháku, ktorý už v priebehu stretnutia nepustili. Hoci domáci Nitrania v závere boli blízko vyrovnaniu, hostia si spod Zobora odvážajú tri body.

59:47
    Majdan posiela puk do útočného pásma.

59:15
    Domáci zakladajú útok.

58:40
    Domáci tlačia, Gajdošov pokus len tak-tak Melicherčík udržal.

58:27
    Domáci s prázdnou bránou!

58:10
    Strieľal Knies, dorážal Holešinský, Melicherčík odolal.

58:00
    Posledné dve minúty tretej tretiny.

57:25
    Solenský v ďalšej streleckej príležitosti. Bodák sa k dorážke nedostal!

57:12
    Hostia v plnom počte.

56:24
    Bortňák v prečíslení hľadal Nellisa. Výborne sa vrátil domáci Sýkora.

55:25
    Donaghey strieľal, jeho projektil bol nepresný.

55:12
    Ďalšia šancu pre domácich. Ullander sa snažil zastaviť Holešinského, ktorý sa predieral za pukom. Rozhodcovia mu udeľujú dve minúty za nedovolené bránenie.

54:32
    Ďalší pokus Solenského. Melicherčík kryje. Nasleduje reklamná prestávka.

54:32

54:15
    Solenského strela bola zblokovaná. Do dorážky sa tlačil Varga, hostia napokon odpálili puk na zakázané uvoľnenie.

53:18
    Nitra dala gól!
    Tak je to tu! Domáci sa dokázali dostať na rozdiel jediného gólu. Erkamps v strednom pásme získal puk, posunul ho ADRIÁNOVI HOLEŠINSKÉMU, ktorý strelou pomedzi betóny znižuje na rozdiel jediného gólu.
    Asistencia: Erkamps