Mladá Boleslav – Kometa Brno 3:2 (kon.) | Plzeň – Mountfield HK 2:5 (kon.) | Olomouc – Kladno 3:0 (kon.)
Třinec – Litvínov 4:1 (kon.) | Motor ČB – Vítkovice 2:3 (0:2 po s.n.) | Pardubice – K. Vary 2:4 (kon.)
HC Olomouc
3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Rytíři Kladno
Neděle 09.10.2022, 16:45 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga • 9. kolo

A je tu konec. 3 body si připisuje domácí tým HC Olomouc. Pro Kladno se jedná o další ztrátu.
    Skóre otevřel Klimek po 73 vteřinách hry s přispěním Navrátila. Druhý gól následoval o 2 minuty později od Káni, když využil přesilovou hru.
    Druhá dvacetiminutovka začala golem Orsavy, jenž upravoval stav na 3:0. Následovalo hned několik vyloučení a tudíž šance na úpravu skóre, ani to však nepohnulo se stavem 3:0.
    Ve třetí třetině se už diváci branky nedočkali, na konci střetnutí ale šly rukavice opět dolů, konkrétně u Švrčka a Plekance. Nepomohla ani hra v šesti od Rytířů a Olomouc tak vyhrála 3:0.

Děkuji za pozornost a někdy zase na počtenou. (19:20:40)

59:56
    Vyloučení v týmu HC Olomouc:
    Jan Švrček – 5 min., bitka, odpyká Jakub Navrátil.

59:56
    Do pěstního souboje se na závěr duelu pustili Švrček s Plekancem.

59:40
    Orsava leží na ledě po natlačení na mantinel. Z ledu mu budou muset pomoct spoluhráči.

59:23
    Oddechový čas pro tým Rytíři Kladno.

59:20
    Hosté hrají bez gólmana, zkouší to v 6.

59:05
    Kladno se stále snaží alespoň o kosmetickou úpravu skóre, stále neúspěšně.

58:18
    Kladno se díky své třetí lajně dostává do útočné zóny. Rádo by alespoň Konrádovi překazilo čisté konto.

57:53
    Adam Brízgala měl další práci po útoku, který přišel těsně po konci oslabení jeho týmu.

57:47

56:58
    Domácí mají potíže po vyhození se dostat zpět do útočného pásma.

55:47
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno:
    Jakub Babka – 2 min., držení.

55:30
    Dujsikův pokus byl zblokován a hosty puk vyhozen ke Konrádovi.

55:00
    Do konce utkání zbývá pět minut. Olomouc si bez větších potíží hlídá své vedení, Kladno působí ve třetí dvacetiminutovce bezzubě.

54:54
    Klimek vyvezl puk ze skrumáže, k akci domácích to ale nevedlo.

53:16
    Orsava z levé strany měl možnost dostat puk do sítě hostů. Adam Brízgala zachytil hrací předmět do lapačky.

52:05
    Domácí teď nemohou najít cestu, jak na druhou stranu.

50:34
    Puk se od mantinelu dostal vyhozením na druhou stranu ke Konrádovi.

Petr Martínek

Branky a nahrávky: 2. Klimek (Navrátil), 4. J. Káňa (Bambula, Strapáč), 21. Orsava (Navrátil, Nahodil)

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Rutar, Ondrušek (C), Škůrek, Rašner, Řezníček, Švrček, Dujsík – Orsava (A), Strapáč, J. Káňa (A) – Nahodil, Klimek, Navrátil – Kunc, Menšík, Bambula – Kucsera, Anděl, Kusko.
    Trenér: Jan Tomajko

Rytíři Kladno: Brízgala (Bow) – Dotchin (A), Slováček, Sotnieks, Ticháček, Cibulskis, Babka, Kehar – Brodecki, Plekanec (C), Melka – Zikmund (A), Klepiš, Beran – Kubík, Filip, Procházka – Bláha, Indrák, Machač.
    Trenér: Jiří Burger

Rozhodčí: Kika, Hradil – Hlavatý, Axman