Třinec – Davos cz 4:3 (kon.) | Tappara – Mnichov 4:0 (kon.) | Cracovia – Färjestad 4:3 (kon.)
Luleå – Aalborg 2:1 (po pr.) | Frölunda – Grenoble 7:4 (kon.) | Skellefteå – Belfast Giants 4:1 (kon.)
Sparta – Jukurit cz 3:6 (kon.) | Straubing – Villach 8:0 (kon.) | Rapperswil – HC Slovan 4:1 (kon.)
Zürich – Rögle BK 3:4 (kon.)
SC Rapperswil-Jona Lakers
4:1 (4:0, 0:1, 0:0)
HC SLOVAN Bratislava
Úterý 11.10.2022, 19:30 • St. Galler Kantonalbank Arena • Hokejová Liga mistrů • Skupina C

Je dohráno. Slovanu jistě musí běžet hlavou, jak by zápas vypadal, kdyby začínal mezi třemi tyčemi Coreau. Barošovy tři branky ze čtyř střel podepsaly ortel. Bratislava byla lepším týmem v posledních dvou třetinách, šance si také vytvářela, ale manko nezvládla dorovnat.

To je ode mě vše, děkuji vám za sledování a přeji hezký zbytek noci. (21:43:13)

59:58
    Pásmo ztraceno, ale hřebíček do prázdné brány zažehnán. Ackered pálil od modré, minul.

59:27
    Bratislava vyšla ze svého pásma a usadila se v útoku, operace v šesti zatím nevede k nebezpečné příležitosti.

58:40
    Slovan s prázdnou bránou.

58:35
    Fominykh si řekl o pas do slotu, kde pálil, ale nepropašoval puk přes rameno Meyera.

58:07
    Slovan neuspěl při pokusu o vyčištění pásma, ale soupeři střelou nepohrozili.

57:38
    Střela z pravého kruhu brankáři Slovanu vypadla, ale žádný kolega Capaula nebyl po ruce k dorážce.
    56:51 Moyův skrytý pas.

56:51
    Moy nahání kotouč ve třetině soupeře, skrytý pas do mezikruží vyústil ve střelu, ale Coreau nepřestává čarovat.

56:30
    Matoušek vypálil od modré, puk vyražen do rohu, kde jej získali domácí a uklidňují hru.

56:04
    Lakers zase na chvíli v pásmu, kde vystrkují růžky. Dlouhé nahození a skrumáž měli potenciál, ale Coreau zasáhl.
    55:02 Minárikova šance.

55:02
    Rapperswil uklidnil hru u sebe a přechází do akce, ale neprošel přes střed. Vrátil se do pásma, kde ale nepřesný pas odevzdal puk Minárikovi přímo před Meyera. Brankář vykoupil chybu.

54:06
    Coreau musel být pozorný, když po levém křídle přijel Moy a obelstil několik hráčů. Zakončoval zblízka, ale neuspěl.

53:45
    Další prošoupnutí puku k bráně Slováků, kde se boje přesunou k hrazení. Týmy si jen předávají puk.

53:15
    Lakers pouze nahazují do pásma, čímž získávají čas, Takáč ze své třetiny zahájí další akci.

52:32
    Bratislava je už druhou třetinu výrazně lepším týmem, ale čas se jí velmi krátí.

52:31
    Bezák skvěle přečetl rozehrávku soupeře a vypálil na překvapeného Meyera z mezikruží, ten tak tak zasáhl!

Jiří Pudich

Branky a nahrávky: 1. Noreau, 5. Capaul (Embacher), 8. Eggenberger (Profico), 9. Noreau (Moy) – 26. Pecararo (Harris)

SC Rapperswil-Jona Lakers: Meyer (Nyffeler) – Profico, Pauchard, Sataric, Baragano, Elsener, Noreau – Zangger, Albrecht, Forrer – Lammer, Čajka, Moy – Eggenberger, Wick, Brüschweiler – Capaul, Alge, Embacher
    Trenér: Stefan Hedlund

HC SLOVAN Bratislava: Baroš (Coreau) – Beňo, MacKenzie, Golian, Gachulinec, Ackered, Maier, Demo – Takáč, Harris, Pecararo – Šotek, Zigo, Fominykh – Matoušek, Minárik, Lukošík – Kukumberg, Török, Lipiansky, Bezák
    Trenér: Ján Pardavý

Rozhodčí: Kopitz, Hebeisen – Cattaneo, Altmann