Nové Zámky – Nitra 8:1 (kon.) | Michalovce – Košice 4:1 (kon.) | HC Slovan – Poprad 5:0 (kon.)
Lipt. Mikuláš – Prešov 6:5 (po pr.) | Zvolen – Trenčín 5:2 (kon.)
HK 32 Liptovský Mikuláš
6:5 (0:5, 4:0, 1:0 - 1:0)
HC Prešov
sk Neděle 23.10.2022, 17:00 • TITAN Aréna • Tipos Extraliga (SR) • 12. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Krásny nedeľný podvečer prajem všetkým hokejovým fanúšikom! V 12. kole Tipos Extraligy privíta MHk 32 Liptovský Mikuláš na svojom ľade HC MV Transport Prešov.

MHk 32 Liptovský Mikuláš: Liptáci ťahajú negatívnu trojzápasovú šnúru prehier. Posledný odohratý duel prehrali doma s Nitrou 1:5. V tabuľke klesli na posledné zostupové 12. miesto so ziskom 10 bodov. Produktívni sú najmä zahraniční hráči. Martins Karsums získal deväť a Hannu Kuru 8 kanadských bodov.

HC MV Transport Prešov: Koňarom sa takisto v posledných zápasoch príliš nedarilo. V minulom kole podľahli na domácom ľade Dukle Trenčín 2:5. Prešovčania sa nachádzajú na 7. priečke so ziskom 15-tich bodov. Kanadsko-americká dvojica Abbott Girduckis a Max Gerlach bodovo ťahajú mužstvo, keď dokopy majú 23 bodov. Druhý menovaný dokázal streliť päť gólov.

Úvodné zostavy:

MHk 32 Liptovský Mikuláš: Valent M. (Kozel) – Ventelä, Mesikämmen – Novajovský, Pavúk, Mezovský, Hudec, Kapičák, Braun; – Karsums, Saari, Kriška – Kuru, Walega, Michalík – Handlovský, Valent P., Uhrík – Šmída, Vähätalo, Drábek
    Tréner: Ján Šimko

HC MV Transport Prešov: Rabčan (Bespalov) – Jendroľ D., Higgins – Ballhorn, Fekiač – Rajnoha, Giles – Nátny, Vojtech; – Žilka, Šimun, Sýkora – Nauš, Šimek, Gerlach – Neuls, Girdukis, Jendroľ K. – Krajč, Klíma, Ľalík
    Tréner: Ernest Bokroš

Rozhodca: Rojík, Źák – Ordzovenský, Bogdaň.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:16
    Zakázané uvoľnenie Prešova po 16-tich sekundách hry.

00:51
    Rabčan si pripísal úvodný zákrok po strele Kuruho.

01:14
    Tím HC 21 Prešov dal gól! Ballhorn sa pekne natlačil s pukom až pred brankára, puk sa odrazil k AURELOVI NAUŠOVI a ten otvára skóre dnešného zápasu.
    Asistencia: Ballhorn.

02:41
    Hostia si nerozumeli v pásme a stratili v ňom puk, ale domáci brankára Rabčana neohrozili.

03:17
    Handlovský v šanci, ale jeho zakončenie bekhendom nebolo úspešné!

04:34
    Prešovčania pri puku, začínajú od svojho brankára.

04:53
    Ofsajd hostí.

05:09
    Ofsajd aj na strane domácich.

05:25
    Pavúk skončil na zemi, ale vylučovať sa nebude. Domácim fanúšikom sa to nepáči.

08:50
    Tím HC 21 Prešov dal gól! MAX GERLACH dostal prihrávku od Nauša a po jeho strele z medzikružia puk skončil za Michalom Valentom.
    Asistencie: Nauš, Rajnoha.

08:50
    Striedanie v tíme MHk 32 Liptovský Mikuláš:
    z ihriska odchádza Valent M., prichádza Kozel.

09:50
    Vylúčenie v tíme HC MV Transport Prešov:
    Lalík – 2 min., podrazenie.

10:17
    Strela od Saariho, lapačka Rabčana ideálne pripravená.

10:47
    Ventelä strieľal z prvej, ale netrafil bránu.

11:22
    Karsumsova strela tečovaná na ochrannú sieť. Domáci sú v tlaku, ale na vážnejšiu šancu neprišlo.

11:50
    Hostia v plnom počte.

12:15
    Domáci pri puku, ale potrebujú prestriedať.

12:47
    Vylúčenie v tíme MHk 32 Liptovský Mikuláš:
    Drábek – 2 min., podrazenie.

13:16
    Tím HC 21 Prešov dal gól! SEAN GILES napriahol od modrej a strieľa tretí gól svojho tímu. Využitá presilová hra.
    Asistencie: Jendroľ K., Neuls.

14:17
    Tím HC 21 Prešov dal gól! Gólová smršť v podaní Prešova! Zadovka od Lalíka na TOMÁŠA KLÍMU sa končí ďalším gólom v sieti domácich.
    Asistencia: Lalík.

16:15
    Piskot domácich fanúšikov.

16:23

16:25
    Zákrok Rabčana, keď na neho išla strela hneď po buly.

16:33
    Kuru poslal strelu, ale tá bola zblokovaná mimo hraciu plochu.

17:25
    Tím HC 21 Prešov dal gól! Tak toto je asi na uterák zo strany Liptákov! Prešovčania získali puk pri mantineli, konkrétne to bol Kevin Jendroľ, ktorý poslal puk pred Kozla a najlepšie sa zorientoval ABBOTT GIRDUCKIS a strieľa gól číslo päť.

18:50
    Kozel radšej pokryl puk pri nebezpečnej akcii hostí.

19:12
    Prešovčania sa doslova hrajú s Liptákmi.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Prvá tretina je za nami a bola zo strany Liptákov hororová. Dostali v nej päť gólov, dva góly dostal Valent, po ktorých ho v bránkovisku vystriedal Kozel a ten dostal tri góly. Hostia si s domácimi robia čo chcú a zaslúžene vyhrávajú.

Ďalšia tretina sa začne približne o 17:56.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:25
    Druhá tretina sa začala zakázaným uvoľnením domácich.

20:50
    Ofsajd takisto na strane Liptákov.

21:40
    Zatiaľ je to len taká hra zo strany na stranu, hostia sa ani nemusia dopredu ponáhľať.

22:11
    Rabčan prerušil hru, vhadzovanie po jeho ľavej strane.

22:33
    Ballhorn si to pripravoval na strelu, ale domáci hráč to zblokoval.

23:56
    Strela z otočky, ktorou sa Rabčan zahrial.

24:56
    Saari to skúšal, ale len po ľade.

25:23
    Sýkorova pekná individuálna akcia, ale gólom sa neskončila, keďže Kozel si podržal puk v náručí.

26:03
    Skrytá strela Rajnohu od modrej čiary.

26:59
    Rabčan chce silou mocou dnes vychytať shutout. Aj po strele z uhla sa mu to naďalej darí.

27:15
    Icing Liptovského Mikuláša.

27:27
    Sýkora – 2 min., podrazenie.

27:55
    Strely z každej strany, ale Prešovčania dobre bránia.

28:16
    Liptovský Mikuláš dal gól! Rabčan prekonaný a domáci využívajú presilovú hru! Saari strieľal z prvej, Rabčan puk vyrazil betónom, ktorý sa odrazil ku MARTINSOVI KARSUMSOVI a znižuje na 1:5.
    Asistencie: Saari, Šmída.

29:37
    Strela zrazená na ochrannú sieť. Vhadzovanie pred Rabčanom.

30:08
    Liptovský Mikuláš dal gól! MAXIMILIAN BRAUN si otvára strelecký účet v tejto sezóne! Puk sa k nemu dostal až do medzikružia, odkiaľ vypálil a prekonal Rabčana.
    Asistencie: Novajovský, Michalík.

30:57
    Liptovský Mikuláš dal gól! Druhá tretina patrí Liptákom! Po strele od modrej sa puk odrazil od hráčov pred bránou ku MICKEMU SAARIMU, ktorý znižuje na 3:5! Gólové hody v Liptovskom Mikuláši.
    Asistencie: Kapičák, Šmída.

30:57
    Striedanie v tíme HC MV Transport Prešov:
    z ihriska odchádza Rabčan, prichádza Bespalov.

31:13
    Giles – 2 min., sekanie.

31:33
    Saari nastrelil žŕdku!

32:30
    Strela Walegu stečovaná na ochrannú sieť.

33:16
    Liptovský Mikuláš dal gól! Hostia už hrali v pätici, ale nastrelený puk trafil jedného brániaceho hráča, ktorý skončil na zemi a po delovke od PETRA NOVAJOVSKÉHO domáci prehrávajú už len o jeden gól! Uvidíme otočku zo strany Liptákov?
    Asistencie: Karsums, Saari.

34:30
    Prvá tretina patrila hosťom, druhá Liptákom. Nádherný zápas plný gólov.

35:21
    Postavenie mimo hry na strane Liptákov.

35:40
    Kozel teraz drží domácich.

36:55
    Saari sa dostával sám cez Prešovčanov pred Bespalova, ale bol seknutý Gilesom a vybojoval tak presilovú hru pre svoj tím.

37:01
    Šimun skončil po buly na zemi a hra sa prerušuje. Z opakovaných záberov bola vidieť vysoká hokejka Saariho.

39:37
    Dominik Jendroľ vo veľkých bolestiach leží na ľadovej ploche.

39:37
    Za potlesku odchádza na striedačku, ale pomáha mu Rajnoha.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

To čo prebieha v dnešnom zápase sme tu už dlho nemali. Keď prvá tretina patrila jasne hosťom, po ktorej vyhrávali 0:5, tak druhá tretina je jednoznačne na strane Liptákov! Podarilo sa im znížiť na 4:5 a tak prehrávajú len o jeden gól. Pred sebou máme ešte poslednú tretinu a uvidíme koľko gólov v nej padne.

Ďalšia tretina sa začne približne o 18:54.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:40
    Domáci sú pri puku a snažia sa niečo vymyslieť smerom dopredu.

42:40
    Vähätalo mieril len presne na Bespalova.

43:20
    Liptáci zakladajú svoju akciu spoza svojho brankára.

43:54
    Walega urobil chybu, ktorú vzápätí napravil.

44:34
    Zakázané uvoľnenie prešovských Koňarov.

45:24
    Sýkorova prihrávka našla Gilesa a ten vypálil len do brankára.

46:34
    Liptáci sa tlačia za vyrovnaním, Bespalov nevidel kde je puk.

47:15
    Gerlach si nakorčuľoval na voľný puk a vypálil, ale triafa len zadný mantinel.

48:21
    Výborná prihrávka Saariho na Šmídu, ktorý to poslal sprava na pripraveného Bespalova.

49:38
    Domáci nahodili puk do pásma, ale hostia si ho prevzali.

50:05
    Skvelý Bespalov drží svoj tím!

50:35
    Domáci sa snažia rozohrať, ale Prešovčania majú dobre postavených svojich hráčov.

51:14
    Ofsajd Liptákov.

51:57
    Liptovský Mikuláš dal gól! VY-ROV-NA-NÉ!!! Domáci z 0:5 vyrovnávajú na 5:5! Kuru operoval s pukom na zadnom mantineli a videl pred bránou voľného MARTINSA KARSUMSA, ktorý je aktuálne hrdinom domácich! Fanúšikovia domácich sú v eufórii.
    Asistencia: Kuru.

53:34
    Šmídova ľahká strela, ktorú Bespalov pokryl.

54:41
    Higgins vyhodil puk niekde na striedačku.

Dnešné stretnutie sleduje 650 divákov.

56:00
    Pri puku domáci, ale čaká sa na prestriedanie hráčov.

56:28
    Na ľade to už vrie, hráči si čo to medzi sebou povedali a rozhodcovia upokojili hru.

57:45
    Puk skončil na ochrannej sieti.

58:00
    Posledné dve minúty tretej tretiny.

58:35
    Karsums sa snažil o sólo jazdu, ale neúspešne.

58:52
    Kriškova delovka z pravej strany, Bespalov pripravený.

59:20
    Tvrdé súboje o puk pri mantineli v útočnom pásme domácich.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Tento zápas má všetko, čo hokej potrebuje. Padlo v ňom 10 gólov a uvidíme predĺženie. Domáci prehrávali 0:5, ale v šatni očividne padli tvrdé slová a podarilo sa im senzačne vyrovnať.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:44
    Liptovský Mikuláš dal gól! Wau, wau, wau! Krásna individuálna akcia hráča s menom HANNU KURU! Donútil brankára Bespalova vyjsť si viac z brány, Kuru prešiel s pukom poza bránu, okolo ktorej sa obtočil, Bespalov sa nestíhal úplne presunúť a Liptáci dokonali až neuveriteľný obrat!
    Asistencia: Novajovský.

Píše sa azda až neuveriteľný príbeh, o ktorý sa postaral domáci Liptovský Mikuláš. Po prvej tretine to s nimi vyzeralo na uterák, ale od druhej tretiny to bolo iné mužstvo a podarilo sa im vyrovnať z 0:5 na 5:5! A o čerešničku na záver sa postaral Hannu Kuru, ktorý v predĺžení priviedol svoje mužstvo k víťazstvu 6:5 a domáci si z tohto neskutočného zápasu odnášajú dva body. Z dnešného online prenosu je to odo mňa všetko, ďakujem za pozornosť a prajem krásny večer. (19:35:20)

Klaudia Kadlecová

Branky a nahrávky: 29. Karsums (Saari, Šmída), 31. Braun (Novajovský, Michalík), 31. Saari (Kapičák, Šmída), 34. Novajovský (Karsums, Saari), 52. Karsums (Kuru), 61. Kuru (Novajovský) – 2. Nauš (Ballhorn), 9. Gerlach (Nauš, Rajnoha), 14. Giles (Jendroľ K., Neuls), 15. Klíma (Lalík), 18. Girduckis (Jendroľ K., Neuls)

HK 32 Liptovský Mikuláš: Valent M. (Kozel) – Ventelä, Mesikämmen – Novajovský, Pavúk, Mezovský, Hudec, Kapičák, Braun; – Karsums, Saari, Kriška – Kuru, Walega, Michalík – Handlovský, Valent P., Uhrík – Šmída, Vähätalo, Drábek
    Trenér: Ján Šimko

HC Prešov: Rabčan (Bespalov) – Jendroľ D., Higgins – Ballhorn, Fekiač – Rajnoha, Giles – Nátny, Vojtech; – Žilka, Šimun, Sýkora – Nauš, Šimek, Gerlach – Neuls, Girdukis, Jendroľ K. – Krajč, Klíma, Lalík
    Trenér: Ernest Bokroš

Rozhodčí: Rojík, Źák – Ordzovenský, Bogdaň