Havířov – Opava 5:2 (kon.) | Chomutov – Tábor 7:5 (kon.) | Ústí n/L – Letňany 4:5 (kon.)
Hronov – Děčín 5:4 (3:0 po s.n.) | Kobra – Cheb 2:1 (kon.) | Vrchlabí – Jablonec n/N 2:3 (po pr.)
Mostečtí Lvi – Písek 4:3 (2:0 po s.n.) | Nový Jičín – Val. Meziříčí 4:1 (kon.) | SHKM Hodonín – Znojmo 1:4 (kon.)
Žďár n/S – Vel. Meziříčí 2:3 (po pr.) | Havlíčkův Brod – Vyškov 3:9 (kon.) | Příbram – Klatovy 5:1 (kon.)
Řisuty – Benátky n/J 2:8 (kon.)
Piráti Chomutov
7:5 (4:3, 1:2, 2:0)
HC Tábor
Středa 26.10.2022, 17:30 • ROCKNET ARÉNA • 2. liga skupina Západ • 11. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

V rámci 11. kola druhé hokejové ligy přivítají Piráti Chomutov v ROCKNET ARÉNĚ hokejisty z Tábora. Táborští kohouti se pokusí domácím Pirátům přerušit šňůru domácích zápasů bez ztráty bodu. Chomutovští proti tomu potřebují proti jihočeskému soupeři bodovat, aby udrželi kontakt s čelem tabulky. Který z týmů nakonec bude úspěšnější?

Utkání začíná 15.10.2022 v 17:30.

Piráti si v rámci 10.kola ve Slaném proti Řisutům s chutí zastříleli a zvítězili letos nejvyšším rozdílem

Již od prvních minut první třetiny nebylo pochyb, že chomutovští hokejisté kráčejí k pohodlnému vítězství. Po dvaceti minutách hry svítilo na tabuli skóre 0:4 a postupně narostlo až na rekordních 1:13. Čtyři branky zaznamenal nestárnoucí Milan Kostourek a největší měrou se zasloužil o debakl domácích buldoků..

HC ŘISUTY – PIRÁTI CHOMUTOV 1:13 (0:4, 1:3, 0:6)

Branky a nahrávky: 29. Výrut (Matějka, Petráš) – 5. Kostourek, 5. Matai, 11. Chlouba, 12. Chrpa, 23. Matai, 24. Koblížek, 26. Kostourek, 44. havel, 45. Hübl, 48. Kostourek, 58. Hübl, 59. Kostourek, 60. Seemann.

Hokej Club Tábor

Naopak Táborskou šňůru vítězství rázně utnulo Vrchlabí, které zvítězilo na ledě kohoutů 5:0

Vrchlabští pokračují ve skvělých výkonech a v posledním kole nedali šanci ani dobře naladěným domácím táborským hokejistům. Od první třetiny začali budovat svůj náskok, který nakonec dovedli do finále v podobě vítězství 5:0. Největší měrou se o něj zasloužili dvougólový střelec Adam Jirků a bezchybný brankář Denis Vacek, který zlikvidoval všechny šance domácích..

HC TÁBOR – HC VRCHLABÍ 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 0. Jirků (Chrtek, Chalupa), 16. Cerman (Šedivý), 28. Jirků (Duchan), 51. Chalupa (Jirků, Chrtek), 57. Moník (Bláha, Duran).

Piráti Chomutov: Hanuljak (Běhula) – Charousek, Matai, Havel, Váchal, Žižka, Seemann, Pavlát – Lukeš, Hübl, Chrpa, Chlouba, Koblížek, Zajíček, Kostourek, Mežnar, Mála, Rindoš
    Trenér: Kamil Koláček

Hockey Club Tábor: Gába (Dvořák) – Plašil, Hubata, Černý, Zíb, Suchánek, Vala, Kříž, Hajič – Chocholoušek, Šulek, Dančišin, Matušík, Zayml, Milfait, Severa, Bárta, Vlček, Seidl
    Trenér: Radek Bělohlav

Rozhodčí: Hlinka – Toman, Janíček.

Oba týmy jsou již připraveny na ledové ploše, utkání za malý okamžik začne.

00:01

00:20
    Tábor se hned po vhazování dostal do útočné třetiny a dvakrát ohrozil domácí branku.

02:28
    Pokus o rychlou rozehrávku Pirátů skončil nezdarem a musí začínat opět od vlastního brankáře.

03:01
    Obrovská šance domácích! Lukeš našel dobře najetého Chrpu, který neprostřelil Gábu.

04:10
    Hubata pálil s pravého kruhu. Hanuljak puk vyrazil do rohu.

05:09
    Další obrovská šance Tábora po chybné rozehrávce Hanuljaka. Hostující útočník trefil pouze jeho beton.

05:16

05:43
    Piráti právě vstřelili branku! Domácí střílí kontaktní gól. Špatnou rozehrávku zachytil sám před brankářem ROMAN CHLOUBA, který propálil Gábu.
    05:43 Roman CHLOUBA - 1:2

06:20
    Hasič vystřelil z pravé strany, ale minul branku domácích.

06:50
    Chrpa přihrál v dobré pozici Hüblovi na paty, takže z rýsující se šance nic nebylo.

07:46
    Piráti právě vstřelili branku!A máme tu vyrovnáno, Koblížek našel mezi kruhy rozjetého ROMANA CHLOUBA a ten rychlou střelou Gábavi nedal šanci. Asistence: Koblížek
    07:46 Roman CHLOUBA - 2:2

09:26
    Další šance domácích. Po přihrávce Hübla z první střílel Lukeš. Gába se štěstím chytá.

09:46
    Tábor právě vstřelil branku! Po chybě Pirátské obrany se na modré dostal do samostatného úniku TOMÁŠ HAJIČ, který nakonec dokázal procedit puk mezi betony Hanuljaka. Asistence: Hubata, Severa
    09:46 Tomáš HAJIČ - 2:3

10:22
    Piráti právě vstřelili branku! Tak to bylo dělo z hokejky JAKUBA MATAIE. Hned po buly prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Lukeš, Hübl
    10:22 Jakub MATAI - 3:3

11:19
    Táborští rozjíždějí další akci od svého brankáře.

11:59
    Domácí jim puk sebrali a hned otáčí hru.

12:04
    Zakázané uvolnění Tábora.

12:30
    Domácí se nedokázali vykombinovat ze své třetiny a tak puk raději lehkým vyhozením posílají k brance hostů.

13:10
    Rýsovalo se přečíslení Pirátů dva na jednoho, ale Chlouba za sebou nechal puk. Táborští ho mají ve své moci.

14:34
    Teď se hra trochu uklidnila, oby týmy brzdí nepřesná rozehrávka.

15:24

15:31
    Další nepřesná rozehrávka = další zakázané uvolnění domácích.

16:00
    Nahození Suchánka nadělal Hanuljakovi dost starostí. Domácí jen odevzdávají puk do středního pásma.

17:10
    Chocholoušek si nahodil puk za branku, ten si i dojel, ale nepřesně zakončil.

17:49
    Ofsajd Pirátů.

17:55
    Matai se prokličkoval do útočného pásma a nahodil puk na Gábu. Ten ho vyráží do rohu.

18:58
    Piráti právě vstřelili branku! Obrovský tlak domácích končí gólem. Nejprve nebezpečně pálil Chlouba, po něm po další střele od modré přišla nebezpečná teč Koblížka. Celý tlak nakonec ukončil po další teči TOMÁŠ KOBLÍŽEK, který usměrnil dělovku Havla a překlopil skóre na stranu domácích. Asistence: Havel, Chlouba
    18:58 Tomáš KOBLÍŽEK - 4:3

20:00

Viděli jsem divokou první třetinu tohoto magnetu kola. Do rychlého dvougólového vedení se dostal po slepených gólech Tábor. Nejdříve skóroval Černý a hned po něm Milfait. Chvíli na to korigoval skóre domácí střelec Chlouba. Ten se v osmé minutě postaral i o vyrovnání. Na 2:3 z pohledu domácích skóroval v samostatném úniku Hajič. Na 3:3 vyrovnal dělovkou od modré Matai a na úplném konci třetiny se po tlaku domácích prosadil tečí Koblížek a stanovil tak skóre po první třetině na 4:3.

Druhá třetina začne zhruba v 18:19.

20:00
    Střídání v týmu Hockey Club Tábor:
    ze hřiště odchází David Gába, přichází Tadeáš Dvořák.

20:01

20:28
    Pozornost Dvořáka hned vyzkoušel Chlouba. Bude se vhazovat v obranném pásmu kohoutů.

20:32
    Další střela, tentokrát sražená do ochranné sítě.

21:39
    Mežnar nahodil puk za branku, dojel ho, vybojoval a přihrál na modrou. Tam Matai vyzkoušel Dvořákovu pozornost.

22:00
    Chrpa se chytrou sadovou spoza branky snažil najít Lukeše, ale ten v jízdě puk do prázdné branky nedokázal zasunout.

22:15
    Váchal po vhazování vyslal svižnou střelu. Dvořák měl lapačku připravenou.

22:41
    Vala nahodil puk na Hanuljaka, tomu puk vypadl a k dorážce se dostal Hasič. Puk netrefil dobře a ten potom zalehl Hanuljak.

23:09
    Mežnar nahodil puk na Dvořáka. Ten ho raději podrží ve výstroji.

23:36

23:50
    Vlček se dostal do ideální pozice mezi kruhy, ale branku přestřelil.

25:08
    Tábor právě vstřelil branku! Tak to je kontroverzní vyrovnání zavánějící ofsajdem hostů.. TOMÁŠ HAJIČ Dostal puk do jízdy a blafákem zakončil přesně.
    25:08 Tomáš HAJIČ - 4:4

25:36
    Tábor právě vstřelil branku! ONDŘEJ ŠULEK zkušeně potáhl puk, udělal kličku domácímu brankáři a zasunul puk do prázdné branky.
    25:36 Ondřej ŠULEK - 4:5

25:36
    Střídání v týmu Piráti Chomutov:
    ze hřiště odchází Miroslav Hanuljak, přichází Richard Běhula.

26:19
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov:
    František Lukeš – 2 min., krosček.

26:48
    Tábor přesilovku rozehrál dobře. Dostal se do pásma a domácí zamkl v obranné třetině. Suchánek pak vyslal střelu, kterou Piráti zblokovali do ochranné sítě.

27:16
    Další střela Plášila, kterou zblokoval domácí Kostourek znovu do ochranné sítě.

27:54
    Další vyhození domácích. Zatím dobře sehrané oslabení.

28:20

28:46

29:00
    Hned po vhazování pálil od modré Hubata. Běhula puk vyráží do rohu a domácí vyhazují.

29:47
    Ofsajd kohoutů z Tábora.

29:55
    Havel nahodil puk ze střední třetiny, Dvořák na místě a rychle rozehrává.

30:25
    Bárta žabkou přihrál do jízdy Matušíkovi, který ale zakončil nedůrazně a Běhula puk chytá.

30:56

31:40
    Chlouba se efektní stahovačkou zbavil na modré obránce, přihrál do jasné šance Zajíčkovi, který tísněn nedokázal přesně zakončit. Následně od modré ještě tvrdě pálil Havel.

32:36
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor:
    Karel Plášil – 2 min., krosček.

33:07
    Domácí začínali rozehrávku za svojí brankou, postupně se přihrávkou z jedné puk dostal až k Chrpovi, který vystřelil puk na Dvořáka. Tomu puk vypadl z výstroje a jen těsně minul branku.

33:17
    Piráti právě vstřelili branku! Obránce Tábora se snažil vyhodit kotouč, ale trefil čárového rozhodčího. Od něj se puk odrazil pře branku na úplně volného VIKTORA HÜBLA, který zakončil v klidu mezi betony Dvořáka.
    33:17 Viktor HÜBL - 5:5

34:18
    Nahození Plášila v poklidu chytá připravený Běhula.

34:25
    Nebezpečné nahození Černého. Běhula se štěstím vykopl puk do rohu.

35:58
    Hübl na modré přihrál puk na Chloubu, ten si popojel blíže a vyzkoušel vystřelit na vyrážku Dvořáka. Ten puk vyráží.

36:26
    Po další domácí střele se bude vhazovat po levici Dvořáka.

37:18
    Suchánek pálil bez přípravy od modré, Běhula puk špičkou betonu vykopává.

38:12
    Havel nahazoval na teč Chloubovi. Dvořák byl pozorný.

38:50
    Teď dvě tutovky domácích, nejdříve střela Zajíčka, potom další zakončení Mály. Dvořák teď drží svůj tým.

40:00

Druhá třetina byla klidnější na skóre, ale zápas se divákům musí líbit. Hned na začátku hosté poslali do branky Dvořáka. Na 4:4 vyrovnal sporným gólem, kdy se zdálo, že puk přebíral v ofsajdu Hajič. Hned po vhazování si zase vychutnal Hanuljaka Šulek a zařídil další otočku dnešního zápasu. Po tomto gólu domácí vystřídali brankáře. I přes občas velký tlak Pirátů, hlavně v druhé desetiminutovce, dokázali pouze dorovnat stav.Po šťastném odrazu a pohotově skórujícímu Hüblovi. Ostatní šance pochytali na jedné i druhé straně zatím dobře chytající náhradní gólmani.

Třetí třetina začne cca. v 19:13.

40:01

40:30
    Domácí drží puk na hokejkách a snaží se ohrozit Dvořáka. Zatím se to ale nedaří.

41:00
    Od modré teď pálil Váchal. Puk byl tečovaný do ochranné sítě za Dvořákem.

41:10
    Chlouba po špatné rozehrávce Suchánka přestřelil branku.

41:50
    Tlak domácích utnul zákrokem Dvořák. Bude se vhazovat po jeho levici.

41:59
    Na druhé straně pálil po rychlé obrátce hry Šulek. Lapačka Běhuly připravena.

42:07
    Černý od modré teď trefil ležícího Milfaita. Ten se nakonec zvednul a odjíždí na střídačku po svých.

42:40
    Mála vyslal do úniku Kostourka, ten si puk potáhl, vystřelil, ale Dvořák puk vyráží. Následná přihrávka byla nepřesná.

43:30
    Severa střílí vedle branky.

43:51
    Další střela, tentokrát od Černého. Běhula bezchybný. Poté se u branky strhla menší potyčka.

43:56
    Vácha se dostal až před Běhulu, ten mu ale puk chytil v jasné pozici.

44:25
    Bárta přihrál Šulkovi, který donutil k dalšímu zákroku domácího brankáře.

45:05
    Piráti právě vstřelili branku! Máme tu už třetí otočku ve skóre zápasu. Havel nahodil puk, ke kterému se jako první dostal Mála, který našel milimetrovou přihrávkou najetého MILANA KOSTOURKA, který Dvořákovi rychlou střelou nedal šanci. Asistence: Mála, Havel
    45:05 Milan KOSTOUREK - 6:5

45:41
    U hostující lavičky se strhla bitka. Chrpa se chytil s Hubatou a oba půjdou na trestnou lavici.

46:03
    Současné vyloučení:
    Jakub Chrpa – OK, hrubost.

Tomáš Hubata – OK, hrubost.

46:40
    Velká šance kohoutů na vyrovnání. Milfait střílel pohotově a důrazně, ale výborný zákrok teď vytasil Běhula a podržel tak svůj tým.

47:00
    Zíb nahodil puk na Běhulu, ten ho udržel před sebou a následně i zalehl.

47:20
    Lukeš teď velmi špatně rozehrál a jentaktak, že se hostující nedostali do přečíslení.

48:00
    Střela Váchala míří nad branku.

48:50
    Severa objel branku a z otočky se pokusil puk zasunout za Běhulu. Ten byl ale pozorný a puk vyráží do bezpečí.

49:39
    Mála vystihl rozehrávku Kohoutů, od modré si popojel a tvrdou střelou vyzkoušel pozornost Dvořáka.

49:44
    Lukeš nabil Hüblovi, ten ale branku přestřelil. Následně si role prohodili, ale Lukeš mířil jen do betonu Dvořáka.

50:06
    Naprosto zbytečný zákrok Zaymla na Hübl po odpískání. Rozhodčí ale vylučovat nebude.

50:29
    Běhula má další úspěšný zákrok.

50:35
    Střela Zíba od modré vypadla z výstroje pirátského brankáře, ale než někdo z hostů přijel puk dorazit, tak si ho Běhula našel a zalehl.

51:10
    Seemann bídně rozehrál, Hasič si puk vzal na modré a jen další dobrý zákrok domácího brankáře drží rozdílový stav.

51:47
    Šance Kastourka, který byl v úniku faulován.

51:47
    Petr Zíb – 2 min., držení.

52:24
    Šance Mataie, který sám v mezikruží zamířil jen do Dvořáka.

52:37
    Piráti právě vstřelili branku! Hübl našel přesnou přihrávkou přes celou útočnou třetinu ROMANA CHLOUBU, který táhlou střelou pod víko zvyšuje na 7:5. Asistence: Hübl, Charousek
    52:37 Roman CHLOUBA - 7:5

53:53
    Hosté se snaží o rychlou odpověď, ale domácí je nepouští do střeleckých pozic.

54:40
    Zajímavá střela Zajíčka z mezikruží. Dvořák vyráží.

55:20
    Přečíslení dvou na jednoho zakončil střelou po přihrávce Lukeše Koblížek. Trefil ale jen lapačku Dvořáka.

56:50
    Mála se snažil najít rozjetého Kostourka, tomu ale puk přeskočil čepel hokejky.

57:37
    Pěkná kombinace mezi Severu a Hajičem. Ten se dostal až před Běhulu, ale ten je dneska oporou svého týmu a kotouč drží ve výstroji.

Zápas sleduje 1854 diváků.

57:50
    Kostourek mohl definitivně rozhodnout. Dostal krásnou přihrávku od Hübla, ale o hodně přestřelil branku.

58:00
    Hrají se poslední 2 minuty třetí třetiny.

58:34
    Havel špatně rozehrál puk, který se odrazem dostal k Šulkovi. Tomu puk utekl a Běhula ho ukryl do výstroje.

58:34
    Radek Havel – 2+2, krosček.

Jakub Matušík – 2 min., hrubost.

59:03
    Hübl teď netrefil opuštěnou branku Tábora.

59:44
    Tyčka po střele Zíba!

Dneska jsme v chomutovské ROCKNET ARÉNĚ viděli výborný zápas. Třetí třetinu domácí vyhráli 2:0 zásluhou gólů Kostourka a střelce večera Romana Chlouby, který dnes zaznamenal hattrick. Hosté ale domácím zle zatápěli a rozhodně nebyli o moc horším týmem na ledě. Chomutov tak i nadále drží domácí neporazitelnost. (19:55:36)

Tadeáš Kožený

Branky a nahrávky: 6. Chlouba, 8. Chlouba (Koblížek), 11. Matai (Lukeš, Hübl), 19. Koblížek (Havel, Chlouba), 34. Hübl, 46. Kostourek (Mála, Havel), 53. Chlouba (Hübl, Charousek) – 5. Černý (Severa, Hajič), 5. Milfait (Šulek), 10. Hajič (Hubata, Severa), 26. Hajič, 26. Šulek

Piráti Chomutov: Hanuljak (Běhula) – Charousek, Matai, Havel (A), Váchal, Žižka, Seemann, Pavlát – Lukeš, Hübl (C), Chrpa (A), Chlouba, Koblížek, Zajíček, Kostourek, Mežnar, Mála, Rindoš

HC Tábor: Gába (Dvořák) – Plašil, Hubata, Černý (A), Zíb, Suchánek (A), Vala, Kříž, Hajič – Chocholoušek, Šulek, Dančišin, Matušík, Zayml, Milfait, Severa, Bárta, Vlček, Seidl (C)

Rozhodčí: Hlinka – Toman, Janíček