JOJ ŠPORT Slovensko U18
3:4 (2:1, 1:1, 0:1 - 0:1)
HK Levice
sk Čtvrtek 03.11.2022, 16:00 • SŠŠ Poprad • 1. liga (SR) • 52. kolo

Levice prišli o bod, hoci mohli pokojne aj o tri. Nedisciplinovanosť mladíkov pomohla hosťom k výhre 4:3 po predĺžení.

Osemnástka bola blízko prvému triumfu, s ním sa rozlúčila po päťminútovom vylúčení Masnicu za úder hlavou.

V predĺžení rozhodol gól Vorobjeva. (18:26:49)

64:33
    HK Levice dávajú gól! Veľká smola mladíkov! Jeden z nich spadol po buly v útočnom pásme, nestíhal sa vrátiť. DMITRIJ VOROBJEV sa prebil cez zvyšných dvoch protivníkov a hoci bol už takmer v páde, dokázal vystreliť a prekonať Urbana!

Asistencia: Vladislav Šiškov, Mário Múčka.

64:24
    Ďalší protiútok, Rohaľ na čerstvého Marunu, ten zľava len do Beržinca!

64:04
    Šachvorostov dával na teč na Raisa, možno zvonila aj žŕdka!

63:54
    Opäť to bol Novák, ktorý pálil spomedzi kruhov. Mimo.

63:35
    Novák trafil iba obrancu, dokonca tu bol aj náznak kontry v oslabení.

63:04
    Vylúčenie v tíme JOJ ŠPORT Slovensko U18:
    Tomáš Královič – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

63:04
    Šiškov vysunutý Múčkom, pred Urbanom nemal čas nič vymyslieť. Po odpískaní prerušenia Královič zbytočne fauluje a pôjde na dve minúty sedieť.

62:31
    Párička v samostatnom úniku po nepresnej prihrávke Levičanov, no polovysokou koncovkou neprekonal Beržinca!

62:00
    Jedliček čaká na prestriedanie, nikto nechce urobiť chybu.

61:11
    Spoluhráči urobili Pobežalovi priestor na osi klziska, jeho pokus bol hosťami vytečovaný na ochrannú sieť.

60:46
    Formácia s Leščenkom a Šachvorostovom otvára predĺženie troch na troch. Bež vážnejšej šance.

59:59
    V záverečnej sekunde ešte zakončil Múčka, pred nami predĺženie. Neobišlo sa to bez šarvátky, mladíci sa ich neboja.

59:42
    Novák nahadzoval puk pred bránu už zo záporného uhla, napriek tomu Urban mal problémy. V tejto chvíli sa skončil aj vyšší trest Masnicu.

59:27
    Polminúta do konca, Levice roztáčajú ďalší kolotoč.

58:36
    HK Levice dávajú gól! Tlak to bol mohutný, vyrovnanie viselo na vlásku. VLADISLAV LEŠČENKO posiela puk spred bránkoviska do brány. Päťminútová presilovka ešte bude pokračovať.

Asistencie: Vladislav Šiškov, Michal Novák.

58:10
    Hostia hrajú so šiestimi hráčmi, Beržinec na striedačke! Hráme šiesti proti štyrom.

57:55
    Presilovka o dvoch mužov je na konci, ale pred Levicami je ešte normálna početná výhoda.

57:19
    Mihalík namieril do vlastného spoluhráča, ani z tohto nie je gól! Urban následne avizuje, že ho puk trafil do masky.

56:47
    Ani Novák neprestrelil Urbana. Mladíci si už potrebovali vydýchnuť a prestriedať.

56:11
    Výborný Urban! Domáci sa držia tesného náskoku ako kliešť!

56:00
    Vylúčenia len pomaly nabiehali do oficiálneho zápisu. Vo finále je z toho hra 4 na 3, potom to bude dokonca 5 na 3.

55:15
    Ondrej Maruna – 2 min., sekanie.

54:42
    Patrik Masnica – 5 min. + DKZ, úder hlavou.

Vladislav Leščenko – 2 min., hrubosť.

54:42
    Dvakrát mohlo byť rozhodnuté, takto sa ale môže vylučovať na domácej strane! Masnica šiel na bránu, atakoval ho jeden z obrancov.

Center osemnástky stihol prihrať, potom bol poslaný na ľad. Gól nepadol, bránka sa posunula. Strhla sa mela, čakáme na vyjadrenie rozhodcov.

52:45
    Levičania s miernym tlakom, no vo finále im to nie je nič platné. Urban drží mladíkov v hre.

51:36
    Domáci v plnom počte.

51:20
    Čas sa už kráti. JOJ ŠPORT sa pravdepodobne ubráni.

50:34
    Minúta z presilovky fuč. Levice síce trvalo v útoku, ale bez prekvapivého scenára.

49:54
    Početná prevaha rozbehnutá slušne, ale to nemôže platiť o koncovke spred bránkoviska.

49:36
    Martin Rudolf Liška – 2 min., hákovanie.

49:21
    Avizovaný trest, prvý raz si pôjdu na trestnú lavicu sadnúť hráči osemnástky.

48:17
    Šiškov s náprahom z ľavého kruhu, ale ani toto nebola koncovka s kvalitami gólu.

47:42
    Zahradník získava aspoň útočné pásmo, keď si s jeho bekhendom hravo poradil Urban.

47:01
    Zakončenie mierilo len do vyrážačky Urbana.

46:44
    Aj teraz to bolo na hranici, v šanci boli pre zmenu hostia.

45:34
    Hra je prerušená. Prv narazený na mantinel Kupec, potom poslaný na ľad Feranec. Arbitri sú ticho.

44:29
    Nie je to príliš vydarená presilovka. Levice majú čo robiť, aby v riadnom hracom čase aspoň vyrovnali.

43:47
    Masnica v náprahu, Maruna mu prihrávku neprepasíroval.

43:33
    Buly až v strednom pásme po tom, čo aktéri nevedeli odlepiť puk od mantinelu.

43:13
    Leščenko a Šachvorostov sa mohli presadiť v oslabení, výborný Urban!

43:04
    Vladislav Šiškov – 2 min., držanie.

42:10
    Hra mierne rozkúskovaná, naše pohľady smerujú do pásma JOJ ŠPORT.

41:41
    Mladíci už nestihli zachytiť puk v útočnom pásme, píska sa ofsajd.

40:38
    Obaja brankári si pripísali úvodné zákroky v záverečnom dejstve.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Nedisciplinované Levice doplácajú na chyby. Síce vyrovnali zásluhou Mihalíka, no do prestávky idú znovu s jednogólovým mankom, o ktoré sa v presilovke postaral Pobežal.

Tretia tretina sa začne o 17:35.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:50
    Slovensko U18 dalo gól! Gól sekundu pred prvou sirénou, desať sekúnd pred druhou. TOMÁŠ POBEŽAL dostal nabité na modrú, tvrdo vystrelil z prvej a puk čistým priestrelom končí až v sieti! Presilovka využitá.

Asistencie: Adam Beluško, Timotej Varga.

39:20
    Levičania získavajú takmer dvadsať sekúnd k dobru, puk mieri k Slávikovi.

39:02
    Matúš Rais – 2 min., hrubosť.

38:54
    Opäť to bol Rohaľ, ktorý mohol zakončovať, lenže puk spod seba nedokázal vyhrabať.

38:03
    Záverečnú dvojminútovku odštartujeme vhadzovaním v levickej tretine po nepresnej kolmici a zakázanom uvoľnení.

37:40
    Tri strely po sebe zablokovala defenzíva Levíc. Hostia zlepšili svoj výkon v druhej časti.

36:56
    Rohaľ prevetral lapačku brankára. Po náročnejšom období mladíci majú problémy lepšie zakombinovať.

35:21
    Osemnástka môže konečne dostriedať, vhadzovať sa bude po pravici Beržinca.

34:37
    Zakázané uvoľnenie JOJ ŠPORT, ktorý sa v ostatných minútach trápi. Gron a spol. na ľade viac ako minútu.

33:43
    Varga si pýtal prihrávku, obdržal ju príliš neskoro. Škoda, bol tam otvorený priestor.

32:19
    Rohaľ bravúrne chytá koncovku letiacu do polodkrytej brány! Levice si vytvorili tlak, ale zas a znovu to končí na koncovke. Predtým Vorobjevov pokus z uhla kryl Urban.

32:04
    Mladíci zatlačení do vlastného pásma, už dlhší čas nemôžu striedať.

31:32
    Ruská formácia Levíc zastavená Urbanom. Bola to v skutku rýchla kombinácia na dva dotyky.

31:18
    Nepresný pas na Nováka vyháňa Levice z útočného pásma.

30:51
    Tvrdá rana Zahradníka z pravého kruhu, Urban musel vyrážať.

30:03
    Puk zrazený na ochrannú sieť, vhadzovať sa bude v obrannom pásme hostí.

29:16
    HK Levice dávajú gól! V stretnutí sa predtým mohol presadiť MÁRIO MÚČKA, nedarí sa mu to ani tesne pred polovicou duelu. Prv zablokovaná koncovka, potom ďalšia zo štyroch metrov. Urban nestihol ísť druhý raz na zem, je vyrovnané.

Asistencie: Jozef Mihalík, Erik Gubo.

28:35
    Nuž, nebyť Beržinca, tak je pokojne 5:1 a bolo by po zápase. Levičania živia nádej na body len vďaka mužovi v maske.

27:50
    Beržinec – Pobežal 3:0! Líder ofenzívy mladíkov dostal prihrávku pred bránkovisko, spracoval si ju na blafák, ale puk nezdvihol pod hornú žŕdku!

26:41
    Pobežal blízko gólu, ale Beržinec puk kryje pod betónom! Mohlo sa aj vylučovať, arbitri mlčia.

26:01
    Masnica si niečo vyjasňuje s Múčkom, ktorý zastal blízko Urbanovi.

24:49
    Zakázané uvoľnenie sa mohlo pískať aj v ostatnej polminúte, arbitri nechávajú hru plynúť. Tímy môžu mrzieť nepresné prihrávky.

23:36
    JOJ ŠPORT s icingom.

23:00
    Aj druhé dejstvo sme začali v slušnom tempe. Budeme veriť, že aktéri na ľade budú svoje šance premieňať častejšie.

22:05
    Múčka nikým nechránený pred Urbanom míňa priestor brány!

21:38
    Posunutá brána Beržinca po náraze od Raisa. Hosťujúci obranca bol doňho natlačený.

20:52
    Párička nepríjemne dopadol na mantinel po tom, čo ešte dohrával súboj. Mal by byť ale v poriadku.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Mladíci si vedenie absolútne zaslúžia. Sú lepší, aktívnejší a nebyť Beržinca, tak mohli vyhrávať aj vyšším rozdielom. Levice síce otvorili skóre, inak ale robia príliš veľa chýb.

Druhá tretina sa začne približne o 16:46.

Prvá tretina sa skončila.

19:59
    Slovensko U18 dalo gól! Levičanom nevyšla kľučka po prechode do pásma, videli sme kontru. MICHAL FERANEC dostal pas na pravú stranu, prešiel do útočnej tretiny a švihom k pravej žŕdke prekvapil Beržinca!

Asistencie: Marek Jedliček, Maxim Petras.

19:21
    Beržinec vypichol puk pred Marunom a tak hasí chybu spoluhráča z obrany!

18:59
    Hostia v plnom počte.

18:11
    Kuriózna situácia. Strela od modrej v podaní JOJ ŠPORT prišla aj napriek tomu, že jeden z mladíkov zostal ležať na ľade. Našťastie sa rýchlo pozbieral a odišiel striedať.

17:58
    Minúta z presilovky je fuč, Beržinec nemusel nič riešiť.

17:25
    Zbytočný ofenzívny faul posiela Levice do početnej nevýhody. Zatiaľ sa v nej domácim nedarí.

16:59
    Samuel Zahradník – 2 min., hákovanie.

16:50
    Korenkov náprah od modrej zrazený jedným z mladíkov.

16:22
    Ofsajdové postavenie Levičanov bolo viac ako zjavné. Napriek tomu si ho hostia nevšimli. Vhadzovanie pred modrou čiarou domácich.

15:00
    Prvá tretina prináša veľmi zaujímavý hokej. Často sa neprerušuje, oba celky chcú hrať aktívne.

14:11
    Šachvorostova formácia v sľubnej možnosti, ktorá zapadne len do histórie stretnutia – do štatistík nie.

13:39
    Slovensko U18 dalo gól! Samostatný nájazd využíva MAREK JEDLIČEK, ktorý naznačil kľučku, aby vzápätí puk poslal pomedzi betóny Beržinca!

13:39
    Martin Volko – TS, sekanie.

12:53
    Urban musel pomôcť pri zachytení puku, za ktorým už korčuľoval jeden z Levičanov.

11:57
    Šachvorostov a ani Liščinský neuspeli, obaja gólmani predviedli zákroky betónmi. Svižnejšia pasáž je zakončená zakázaným uvoľnením JOJ ŠPORT.

10:52
    Domáci mohli reagovať, ale v koncovke sa výrazne trápia. Zatiaľ čo v hre sú jasne lepší, tak vo finálnej fáze im to nejde.

09:16
    HK Levice dávajú gól! MICHAL SUĽOVSKÝ zostal na ľade výrazne dlhšie a oplatilo sa. Spoza brány sa dostal až na vrchol pravého kruhu, odkiaľ švihom otvoril skóre!

Asistencie: Michal Novák, František Smidžár.

08:36
    Suľovského bekhend a aj koncovka od modrej, zverenci Ivana Dorniča musia pridať.

08:05
    Tlak rezultuje do tretieho icingu levického celku.

07:44
    Mladíci dvíhali ruky nad hlavu, Beržinec parádnym postrehom drží bezgólový náskok! Polodkrytú bránu "golfákom" netrafil Párička.

07:12
    Múčka má šťastie, že nebol prvým vylúčeným hráčom. Atakovanie súpera hokejkou bolo na hrane.

06:49
    Mihalík mieril z uhla, puk skončil len na zadnom mantineli.

05:32
    Nepresné založenie útoku ešte spoza červenej čiary. Zakázané uvoľnenie HK.

04:58
    Konečne možnosť aj na opačnej strane. Tvrdo pálil Rais, Urbanovi pomohol Ďurina.

04:23
    Opäť solídna šanca pre JOJ ŠPORT, avšak ani z tohto nie je gól! Královičov blafák sa skončil neúspechom.

03:05
    Hostia si môžu vydýchnuť, zachránila ich posunutá bránka. Pripomíname, že Levičania včera hrali s Dubnicou, vyhrali pritom po predĺžení.

02:53
    Sakmár dostal kolmicu do jazdy, zakončoval z pravej strany... A trafil pravú žŕdku!

01:37
    Levice mierne pod tlakom, oslobodili sa len icingom.

00:46
    Začíname miernou aktivitou slovenských mladíkov, ktorým patrilo prvé striedanie.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

JOJ ŠPORT Slovensko U18: Urban (Slávik) – Královič, Kupec, Ďurina, Beluško, Šlank, Petras, Sakmár – Liščinský, Jobek, Pobežal – Maruna, Párička, Rohaľ – Varga, Masnica, Feranec – Jedliček, Gron, Liška
    Tréner: Tibor Tartaľ

HK Levice: Beržinec (J. Adámik) – Novák, Štefanka, Rais, Šiškov, Socha, Korenko, Gaško, Gubo – Volko, Zahradník, Smidžár – Leščenko, Šachvorostov, Vorobjev – Suľovský, Mihalík, Múčka – D. Adámik, Tužinský, Pohl
    Tréner: Ivan Dornič

Rozhodca: Valach, Kocúr – Kováčik, Bezák.

Slovenský výber do 18 rokov v SHL získal v siedmich dueloch jediný bod. Bolo tomu dva týždne dozadu, keď prehral až po samostatných nájazdoch proti Trnave. Tím JOJ ŠPORT sedem dní dozadu pre zmenu nestačil na Modré Krídla po výsledku 3:8.

Levice si urobili chuť v stredu, keď zdolali deviatu Dubnicu po predĺžení 4:3. Inak patrí hosťom desiata priečka s 13 bodmi z 12 meraní síl.

Vážení diváci, vitajte pri textovom online prenose zo zápasu 52. kola Slovenskej hokejovej ligy medzi JOJ ŠPORT Slovensko U18 a HK Levice.

Stretnutie sa začne o 16:00.

Viktor Kalinács

Branky a nahrávky: 14. Jedliček (TS), 20. Feranec (Jedliček, Petras), 40. Pobežal (Beluško, Varga) – 10. Suľovský (Novák, Smidžár), 30. Múčka (Mihalík, Gubo), 59. Leščenko (Šiškov, Novák), 65. Vorobjev (Šiškov)

Trenér: Tibor Tartaľ

Trenér: Ivan Dornič

Rozhodčí: Valach, Kocúr – Kováčik, Bezák