Plzeň – Pardubice 3:4 (1:2 po s.s.) | Hr. Králové – Ústí n/L 2:3 (kon.) | Dobřany – Svítkov 6:5 (kon.)
Karviná – Kladno 5:2 (kon.) | Prachatice – Letohrad 3:5 (kon.) | Kert Park Praha – Hostivař 7:2 (kon.)
po s.s. (1:2)
HBC Plzeň
3:4 (1:1, 0:0, 2:2 - 0:0)
HBC Pardubice
Sobota 12.11.2022, 11:00 • Hokejbalová hala • CROSSDOCK Extraliga • 12. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Vítám všechny hokejbalové fanoušky u sledování Extraligy mužů. Naše nejvyšší hokejbalová soutěž pokračuje dalším kolem, v tomto online přenosu se zaměříme na zápas, ve kterém se utkají HBC Plzeň a HBC Pardubice.

HBC Plzeň

Plzeňským hráčům se nedaří podle představ, se sedmi body jsou na jedenáctém místě. První výhru si zapsali ve druhém utkání, když porazili Hostivař 3:2. Další bod získali v Karviné, kde nezvládli prodloužení. Naposledy se radovali na domácím hřišti proti Prachaticím (6:3). Pak se ale mečounům nevydařilo pět utkání v řadě. Minulý týden byli bodům blízko, ale Kert Park rozhodl o vítězství jen tři vteřiny před koncem základní hrací doby.

Nejproduktivnějším hráčem je Martin Kunzmann (5+7), který ale kvůli zranění do posledních zápasů nenastoupil. Za ním je Vít Lokajíček, který posbíral čtyři góly a pět asistencí.

Pardubičtí se nacházejí na druhé straně tabulky, na první Letohrad ztrácejí tři body. Pardubicím se nyní daří, na svém kontě mají čtyři výhry v řadě. Vítěznou sérii začaly utkáním s Plzní, kterou porazily 9:1. Tři body pak získaly také s Karvinou a Prachaticemi. Minulý týden odehrály východočeské derby s Hradcem Králové, kterému vsítily šest branek a ani jednu neinkasovaly.

Nejvíce bodů posbírali Nicolas Langr (13+5), který je nejlepším střelcem Extraligy, a Jan Bílý (4+14).

HBC Plzeň: Čapek (Kráčina) – Chramosta, Hanuš (A), Matoušek, Muchka, Pavlečka, Šilhán, Ulč – Albrecht, Beran, Davídek, Galla, Holý, Lokajíček, Majer, Miksan (A), Poláček, Roušal, Smejkal, Štípek, Vobruba (C)

HBC Pardubice: Třináctý (Foršt) – Geisler, Hálek, Krejčí (A), Novotný, Školoudík, Zajíček (C) – Bílý, Březina, Česák, Janeček, Kubeš, Langr, Licek, Moravec, Strouhal (A)

Rozhodčí: Cícha, Koskuba.

Hráči obou týmů už jsou nastoupeni na hrací ploše, utkání začne za malou chvíli.

00:01

00:25
    Úvodní buly vyhráli domácí, ale podařilo se jim jen nahodit do útočného pásma. Míček si pak vzali Pardubičtí a Čapek si zapsal první zákrok.

01:31
    Hosté jsou s míčkem za svojí brankou a hledají cestu do útočného pásma.

02:16
    Muchka obdržel míček před hostující klec, ale nezakončil dobře.

02:58
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Pardubičtí se ujímají vedení! ROMAN KREJČÍ dostal přihrávku na modrou a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Matyáš Licek, Jan Bílý.

03:36
    Vyloučení v týmu HBC Pardubice:
    Moravec – 2 min., pozdní dohrání.

04:11
    Pardubičtí hráči se na úvod oslabení osvobodili.

04:47
    Mečounům se tato přesilová hra zatím nedaří, hostující gólman moc práce nemá.

05:07
    Novotný – 2 min., sekání.

05:21
    V dvojnásobné přesilové hře jsou plzeňští hokejbalisté nebezpeční, Muchka ale trefil jen Třináctého.

07:07
    Pardubice jsou v plném počtu.

08:06
    Plzeňští nyní vyhodili míček na zakázané uvolnění, buly před plzeňským brankářem.

08:17
    Krejčí prověřil plzeňského strážce klece hned po buly, z dálky ale zamířil jen do dobře postaveného Čapka.

09:13
    Plzeňští otočili hru, Davídek se na brankovišti dostal k dorážkám, ale hostující gólman míček za svá záda nepustil.

09:58
    Hosté se provinili zakázaným uvolněním, vhazování před pardubickým brankářem.

11:05
    Hraje se delší dobu bez přerušení, ani jeden z týmů se nemůže dostat do šance.

12:11
    Míčku se v prostoru mezi kruhy ujal Strouhal, ale vedení svého týmu nenavyšuje.

13:15
    Pardubice jsou nyní aktivnější, Čapek musí být pozorný.

14:01
    Geisler – 2 min., nedovolené bránění.

14:09
    Hanuš vystřelil z dálky, ale pardubický brankář udržel míček ve své moci.

14:52
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Plzeňští hokejbalisté využívají přesilovou hru a srovnávají! V závěru třetiny se na brankovišti rychle zorientoval JONÁŠ BERAN a zblízka překonal hostujícího gólmana. Asistence: Michal Matoušek.

15:00

V první třetině se nejprve dostali do vedení pardubičtí hráči, když se prosadil Roman Krejčí. Domácí pak jen osm vteřin před koncem první části srovnali v přesilové hře, míček za záda Třináctého dopravil Jonáš Beran. Skóre je tak nerozhodné 1:1.

15:01

15:30
    Na začátku druhé třetiny hned zahrozily Pardubice, Březina poslal míček do předbrankového prostoru, ale zamířil mimo tyče.

17:03
    Beran utíkal po pravé straně a z kruhu prověřil Třináctého, ten drží svůj tým.

17:39
    Z dálky zkusil střelecké štěstí Zajíček, úspěšný nebyl, ale hosté se drží před plzeňským brankářem.

18:08
    Vyloučení v týmu HBC Plzeň:
    Holý – 2 min., sekání.

18:44
    Pardubičtí se usadili před Čapkem a kombinovali, plzeňským hráčům se ale podařilo zachytit míček a poslat na druhou stranu.

20:08
    Plzeňští hrají v plném počtu.

20:12
    Ulč – 2 min., napadení.

20:39
    Mečouni první oslabení zvládli, nyní se ale musí bránit znovu.

21:09
    Pardubicím se zatím nedaří ani v této přesilové hře, Plzeň se osvobozuje.

22:12
    Plzeňští jsou v plném počtu

23:45
    Východočeši jsou delší dobu usazeni před Čapkem, Plzeňští se nemohou dostat na druhou stranu.

24:20
    Nyní se jim to podařilo, ale Vobrubova střela byla sražena bránicím hráčem.

24:54
    Kubeš – 2 min., podražení.

26:24
    Plzeň se snaží něco vymyslet, Třináctého ale zatím moc neprověřila.

26:54

27:31
    Pardubičtí jsou nyní ve výhodě, jeden z plzeňských hráčů se provinil nedovoleným zákrokem.

27:46
    Smejkal – 2 min., nedovolené bránění.

28:15
    Hosté se pokoušejí vzít vedení zpět, jejich pokus nyní zamířil jen do ochranné sítě.

28:47
    Čapek má plné ruce práce, Plzni se nedaří vyhodit míček.

29:47
    Plzeňští hráči jsou v plném počtu.

30:00

Ve druhé části diváci žádnou branku neviděli. Plzeňští nejprve zvládli dvě oslabení, poté se vylučovalo také na druhé straně, ale ani mečouni přesilovou hru nevyužili. V závěru si početní výhodu zahráli ještě hosté, Plzeň s Čapkem v bráně situaci zvládla. Po druhé třetině je skóre vyrovnané 1:1.

30:01

30:48
    Miksan byl s míčkem za hostující brankou a snažil se někoho najít před ní, ale přihrávka mu nevyšla a na druhou stranu míří hosté.

32:18
    Pardubice se snaží rozehrát od své branky, oba týmy střídají.

33:41
    Zajíček se opřel do míčku hned po buly, Čapek byl připravený.

34:21
    Zakázané uvolnění Pardubic, Třináctý bude muset být pozorný.

35:15
    Plzeňští otáčejí skóre! Od modré zamířil MARTIN DAVÍDEK a míček se zastavil až v síti. Asistence: Martin Muchka.

36:30
    Na druhé straně jsou nebezpeční hosté, Janeček se snažil dorážet, ale u tyče žádné místo nenašel.

37:19
    Pardubice si vytváří tlak a chtějí se rychle dotáhnout.

38:15
    Pardubičtí hráči mažou náskok soupeře a vyrovnávají! Hosté byli po obdržené brance aktivnější, MATYÁŠ LICEK pak našel prostor u brankové konstrukce a překonal Čapka. Asistence: Jan Bílý, Roman Krejčí.

39:08
    Muchka – 2 min., nedovolené bránění.

39:08
    Pardubice si berou oddechový čas.

39:56
    Pardubičtí využívají přesilovou hru a berou si vedení zpět! Školoudík nahrál ROMANU KREJČÍMU, který mířil přesně. Asistence: Václav Školoudík, Jan Bílý.

40:48
    Plzeň se snaží odpovědět, je nastěhovaná před hostující brankou.

42:04
    Třináctý nyní kryje míček před dobíhajícími plzeňskými hráči.

42:15
    Pardubice otočily hru a šly do přečíslení, Čapek ale drží naději svému týmu.

42:44
    Plzeňští hráči znovu srovnávají! Hanuš se opřel do míčku hned po buly a o beton se pak míček odrazil do brankoviště, kde byl pohotový MARTIN DAVÍDEK. Asistence: Lukáš Hanuš, Vít Lokajíček.

43:02
    Smejkal – 2 min., vysoká hůl.

43:51
    Pardubičtí zaměstnávají Čapka a pokouší se zase jít do vedení.

44:41
    Plzeňští posílají míček na druhou stranu a šetří cenné vteřiny.

45:00

Do třetí třetiny vstoupili lépe Plzeňští, když skóre otočil Martin Davídek. Po inkasované brance pak ale hosté přidali a po trefách Matyáše Licka a Romana Krejčího šli do vedení. Plzni pak zařídil vyrovnání další přesnou střelou Martin Davídek a bude následovat prodloužení.

45:01

45:15
    Míček mají na hokejkách Pardubičtí a pokoušejí se dostat k plzeňské brance.

46:50
    Zakázané uvolnění Pardubic, vhazování před hostujícím gólmanem.

47:03
    Ke střele se na pravém kruhu dostal Muchka, ale nezamířil přesně.

48:39
    Ani jeden tým nechce udělat chybu, do útoku se nikdo moc nežene.

49:14
    Po buly byl zase pohotový Hanuš a z dálky poslal míček na branku.

49:23
    Plzeňští si vyžádali oddechový čas.

49:31
    Hosté vyhazují na zakázané uvolnění, vhazování v útočném pásmu Plzně.

50:00
    Prodloužení skončilo.

V prodloužení žádný míček v brance neskončil a o vítězi rozhodnou samostatná střílení.