Philadelphia – Pittsburgh 1:4 (kon.) | Detroit – Arizona 4:3 (1:0 po s.n.) | Columbus – NY Islanders 2:3 (kon.)
Buffalo – New Jersey 1:3 (kon.) | Vegas – Seattle 2:4 (kon.) | Tampa – St. Louis 5:2 (kon.)
Dallas – Winnipeg 4:5 (po pr.) | San Jose – Los Angeles 2:5 (kon.) | NY Rangers – Edmonton 3:4 (kon.)
Carolina – Calgary 3:2 (kon.)
Tampa Bay Lightning
5:2 (3:1, 1:1, 1:0)
St. Louis Blues
Sobota 26.11.2022, 02:20 • Amalie Arena, Tampa • NHL

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (04:53:58)

3. Nick Paul (TBL) – 1+1

Tampa si dnes jasně poradila se St. Louis poměrem 5:2. Od začátku byla lepší a poměrně brzy vedla o tři branky. Hosté sice dokázali snížit na 2:3, ale hned vzápětí se prosadil Hagel. Tampa si závěrečnou třetinu bez potíží pohlídala, navíc Paul přidal trefu do opuštěné klece. Dvěma góly se dnes prezentoval Brayden Point.

59:32
    Viděli jsme dva rychlé brejky na obou stranách, které ovšem nebyly dotaženy až ke střeleckému pokusu.

59:00
    V šanci se ještě objevil Vladislav Naměstnikov, jemuž adresoval přihrávku Černák. Prvně jmenovaný ale trefil připravenou lapačku Jordana Binningtona.

58:40
    Patrick Maroon nahodil puk do útočného pásma. Tento zápas se už z obou stran jen dohrává.

58:08
    Colton se snažil rychlou přihrávku zakončit z první, ale branku St. Louis netrefil.

57:36
    Zdálo se, že Kučerov vybruslí do kvalitní střelecké pozice, ale nakonec proti němu vystoupil pozorný Barbašev.

57:03
    Niko Mikkola má dostatek času na rozehrávku, domácí už nenapadají příliš vysoko.
    56:12 Nick PAUL - 5:2

56:12
    Tampa právě vstřelila branku!
    Dnes to bude poklidný konec duelu! Hosté to čtyři minuty před třetí sirénou zkusili bez brankáře, ale Tampa rychle získala puk a NICK PAUL jej dopravil do opuštěné klece. 5:2. Asistence: Alex Killorn a Steven Stamkos.

55:57
    Andrej Vasilevskij raději přerušil hru u svého brankoviště. Po reklamní pauze se bude vhazovat u jeho brány.

55:32
    Hosté předvedli několik rychlých přihrávek, ale ke střele se nedostali. Domácí to opět zvládli velice dobře.

55:06
    Černák udržel pro domácí útočné pásmo. Poté hrál Stamkos, jenž o černou gumu stejně přišel.

54:29
    Tarasenko se obranu Tampy snažil překonat rychlou přihrávkou, ale tu vystihl pozorný Corey Perry.

53:59
    Dá se napsat, že Tampa velice zkušeně kontroluje průběh třetí třetiny. Už za šest minut nám základní hrací doba skončí.

53:19
    Robert Bortuzzo z ostrého úhlu prověřil pozornost Vasilevského. Toto zakončení nemělo naději na úspěch.

52:39
    Nikým nehlídaný Hedman se dostal před branku a rychle zakončil. Gólman St. Louis se ale včasně stačil přemístit a vytáhl skvělý zákrok vyrážečkou.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 4. Point (Hagel, Kučerov), 4. Killorn (Paul, Stamkos), 9. Point (Kučerov, Sergačjov), 27. Hagel (Kučerov, Point), 57. Paul (Killorn, Stamkos) – 17. Bučněvič (Thomas, Kyrou), 27. Kyrou (Thomas, Bučněvič)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Elliott) – Černák, Hedman (A), Cole, Sergačjov, Bogosian, Foote – Kučerov (A), Point, Hagel – Killorn, Paul, Stamkos (C) – Perry, Naměstnikov, Barré-Boulet – Balcers, Colton, Maroon.
    Trenér: Jon Cooper

St. Louis Blues: Binnington (Greiss) – Faulk, Krug, Parayko (A), Leddy, Bortuzzo, Mikkola – Tarasenko (A), O'Reilly (C), Saad – Kyrou, Thomas, Bučněvič – Acciari, B. Schenn, Barbašev – T. Pitlick, Alexandrov, Toropčenko.
    Trenér: Craig Berube

Rozhodčí: Luxmore, Furlatt – O’Quinn, Kovachik

Diváci: 19 092