Toronto – Los Angeles 5:0 (kon.) | Tampa – Nashville 5:2 (kon.) | Florida – Detroit 5:1 (kon.)
St. Louis – Winnipeg 2:5 (kon.) | Dallas – Ottawa 4:3 (po pr.)
Dallas Stars
4:3 (2:2, 0:0, 1:1 - 1:0)
Ottawa Senators
Pátek 09.12.2022, 02:30 • American Airlines Center, Dallas • NHL

Děkuji vám za pozornost, přeji pěkný víkend a všem Vratislavům vše nejlepší k svátku! (05:36:26)

Střely na bránu: 32 – 31 | Přesilová hra: 0/2 – 0/3 | Trestné minuty: 6 – 4

Ve vyrovnaném utkání nebyla nouze o šance obou týmů, celkově ani jeden nebyl výrazně lepší. Zaslouženě tedy oba berou bod, domácí Dallas díky Tyleru Seguinovi nakonec bere dva. Sympatické bylo, že Stars ve třetí třetině nic nezabalili, i když dobývali Forsbergovu branku, ale poměrně dlouho se jim to nedařilo. Za houževnatost si tedy Dallas druhý bod určitě zasloužil.

Utkání v American Airlines Center sledovalo 18 023 diváků.

64:31 Tyler SEGUIN - 4:3

64:31
    Dallas právě vstřelil branku!
    Wyatt Johnston vybojoval puk u levého mantinelu v útočném pásmu a okamžitě přihrával před branku. Tam totiž hosté zapomněli TYLERA SEGUINA, jenž už byl unavený, ale v pádu střelou zápěstím překonal Antona Forsberga a rozhodl o vítězství svého celku. Asistence: Wyatt Johnston.

63:37
    Jason Robertson vydoloval puk z pravého rohu, před brankou čekal Heiskanen, jenže přihrávku na něj znemožnil jeden z bránících Senátorů.

62:12
    Jake Sanderson ujel podél pravého mantinelu, odkud mu nezbylo nic jiného, než střílet bekhendem. To Oettingerovi nedělalo problémy.

61:49
    To Stars se s tím nepárali, šli na to přímočařeji, a hned byl ve velké šanci sám před Forsbergem Esa Lindell. Gólman na poslední chvíli sklapl betony a udržel puk.

61:24
    Bezradné hosty nakonec v podstatě vysvobozuje jejich vlastní ofsajd.

61:10
    Senátoři drží kotouč, několikrát rozjeli akci, ale nakonec se raději vrátili, protože si netroufli na zakončení.

60:19
    Tim Stützle dolétl do první šance ve třech proti třem. Oettinger jeho nájezd s levé strany zastavil a chtěl rychle rozehrát, rozhodčí ale už přerušili hru.

60:01

Na začátku třetí třetiny se Ottawa hezkým gólem dostala do vedení, které poté dlouho bránila. Domácí se ale nevzdávali a v 55. minutě sice se štěstím, ale zaslouženě, vyrovnali. Duel tak bude muset rozhodnout až prodloužení či nájezdy, což odpovídá obrazu hry, protože všechny tři třetiny byly celkově vyrovnané.

60:00

59:37
    Jamie Benn se zkoušel vytočit zpoza branky, Forsberg si však svou tyčku pohlídal, Bennovi se to stejně nepovedlo ideálně.

Ondřej Mikušek

Branky a nahrávky: 6. Heiskanen (Hintz, Pavelski), 7. Heiskanen (W. Johnston, Lundkvist), 55. Lundkvist (Hintz), 65. Seguin (W. Johnston) – 14. Brassard (Batherson), 19. Chabot (B. Tkachuk, M. Joseph), 42. Hamonic (DeBrincat, Sanderson)

Dallas Stars: Oettinger (Wedgewood) – Lundkvist, Heiskanen, Hakanpää, Lindell (A), C. Miller, R. Suter – Pavelski, Hintz, J. Robertson – Seguin (A), Faksa, Marchment – Dellandrea, W. Johnston, Ja. Benn (C) – Gurjanov, Glendening, Kiviranta.
    Trenér: Peter DeBoer.

Ottawa Senators: A. Forsberg (Talbot) – Zajcev, Chabot (A), Sanderson, Hamonic, Holden, Brännström – Giroux (A), Stützle, B. Tkachuk (C) – Batherson, Pinto, DeBrincat – M. Joseph, Gambrell, Motte – Watson, Kastelic, Brassard.
    Trenér: D.J. Smith.

Rozhodčí: Lee, McCauley – Tobias, Galloway.

Diváci: 18 023.