West Ham – Brentford 0:2 (kon.) | Liverpool – Leicester 2:1 (kon.)
Liverpool FC
2:1 (2:1)
Leicester City
Pátek 30.12.2022, 21:00 • Anfield Road, Liverpool • Anglická Premier League • 18. kolo

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 10:3. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 2:5. Fauly: 8:15. (23:09:21)

Liverpool v domácím utkání s Leicesterem nedokázal skórovat, přesto vítězí 2:1! Reds totiž i přes brzkou inkasovanou branku od Dewsburyho-Halla dokázali nepříznivě se vyvíjející utkání otočit, když v posledních deseti minutách prvního poločasu si dvě kuriózní vlastní branky vstřelil Wout Faes.

Ten nejdříve přeloboval brankáře Warda při pokusu o sražení centru Alexandera-Arnolda, pak „uklidil“ pod břevno míč odražený od tyče, kterou zasáhl Darwin Núňez. Ten mohl v druhém poločase přidat hned několik branek, své šance však zahazoval a Liverpool tak nakonec vítězí jen rozdílem té jedné branky.

90+4

90+4
    Dewsbury-Hall se ještě dostal k jednomu centru, ten ale postrádal přesnost a rozhodčí Pawson krátce poté ukončil utkání!

90+4
    Už se rozeběhla závěrečná minuta nastavení, Leicesteru se ale nedaří dostat se do tlaku.

90+2
    Po standardní situaci se hosté do zakončení nedostali, rozhodčí Pawson pak přerušil hru, neboť Jordan Henderson zůstal ležet na trávníku po souboji s Amarteyem.

90+2
    Iheanacho byl faulován Thiagem u středového kruhu, Leicester se bude moci usadit na útočné polovině.

90+1
    Rozhodčí Pawson oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty.

88
    Toho se ujal právě řecký obránce, jeho centr odvrátil Wout Faes až za postranní čáru.

87
    Kostas Tsimikas pronikl po útočné polovině až k pokutovému území, následná střela je sražena na rohový kop.

86
    Střídání v týmu Liverpool FC:
    ze hřiště odchází Harvey Elliott, přichází Stefan Bajcetic.

86
    ze hřiště odchází Trent Alexander-Arnold, přichází Joe Gomez.

85
    Zdravotní potíže trápí Trenta Alexandera-Arnolda. To je o to nepříjemnější, že utkání nebyl schopen dohrát ani druhý krajní obránce Andy Robertson.

83
    Tsimikasův centr od rohového praporku našel hlavu Darwina Núňeze, ten mířil přímo doprostřed branky, kde byl připraven Danny Ward.
    82. Mohamed Salah nevyzrál na Dannyho Warda.

82
    Darwin Núňez výborným presinkem připravil o míč Faese, pak místo střely volil velmi nepovedenou přihrávku na Salaha, ten se přesto dostal k míči a pohotovou ránou z otočky k tyči nechal vyniknout brankáře Warda!

81
    I nadále sledujeme strhující bitvu, Jamie Vardy prodloužil Castagneho přihrávku na Barnese, jehož rána otřásla břevnem domácí branky, vzápětí ale byl máván jasný ofsajd Vardyho.