Lotyšsko – Rakousko 5:2 (kon.) | Finsko – Švédsko 2:3 (kon.) | Česko – Švýcarsko cz 9:1 (kon.)
USA – Německo 11:1 (kon.)
USA
11:1 (3:0, 5:0, 3:1)
Německo
Pondělí 02.01.2023, 22:00 • Avenir Centre, Moncton • Mistrovství světa do 20 let • Čtvrtfinále

Z mé strany je to již vše. Vy ale můžete sledovat již probíhající zápas Kanady se Slovenskem. Na shledanou! (00:43:13)

Nejlepším hráčem USA byl vyhlášen Ryan Ufko (0+5). Za Německo převzal cenu Eric Hördler (0+0).

Střely na branku – 41:22

Je konec! Hokejisté USA ve čtvrtfinále deklasovali Německo 11:1 a postupují tak mezi nejlepší čtyři týmy turnaje. Jejich semifinálového soupeře určí duel Kanady se Slovenskem. Pokud uspěje favorit, dojde na zámořské derby. V opačném případě by na svěřence kouče Pecknolda čekalo Švédsko.

Američané naznačili, jak bude zápas vypadat, už v prvních devíti minutách, po nichž vedli 3:0. Němci pak na nějakou dobu brankostroj zastavili, v úvodu druhé třetiny dokonce začali hrozit, jenže jejich snahu utnul čtvrtý gól Jacksona Blakea ve 30. minutě. Do konce druhé části pak Spojené státy skórovaly ještě čtyřikrát a do kabin se tak odcházelo za stavu 8:0. V závěrečné dvacetiminutovce pak střídající brankář Babulis inkasoval třikrát. Desítku i svůj hattrick dovršilLogan Cooley. Němci se jedinkrát prosadili až v 57. minutě, kdy paradoxně ve vlastním oslabení uzavřel skóre na 11:1 Luca Hauf.

59:35
    Red Savage se ještě natlačil s pukem k brankovišti, ale už ho nezasunul za Babulise.

59:03
    Začala už poslední minuta tohoto zápasu.

58:47
    Samuel Lipkin to zkoušel tentokrát zleva. Pro puk si sáhl lapačkou Babulis.

58:30
    Dobré zákroky Babulise. Toho zblízka nejprve nepřekonal Connors. Poté s pukem objel branku a našel Lipkina, jehož střela z pravého kruhu skončila ve výstroji německého maskovaného muže.

58:02
    Němci jsou už kompletní.

57:40
    Tahle přesilovka Američanům nevychází. Po inkasovaném gólu si v ní nic nevytvořili.
    56:48 Luca HAUF - 11:1

56:48
    Německo právě vstřelilo branku!
    Němci se dočkali čestného gólu! A to dokonce ve vlastním oslabení. Američané se vyhodili z pásma nepřesnou přihrávkou. Puk dobruslil u pravého mantinelu LUCA HAUF, který si pak nechal padnout k ledu bránícího Blakea a z pravého kruhu zamířil pod horní tyčku nad lapačku brankáře Okea. Krásná rána – 11:1. Bez asistence.

56:01
    Julian Lutz sekl na útočné modré manévrujícího Hutsona. Po reklamní přestávce si Američané zahrají přesilovku.

55:10
    Další šanci Německa vychytal Oke! Ten vykopl levým betonem ránu z mezikruží.

54:50
    Cooley posouval před brankou na Gauthiera. Toho v poslední chvíli odzbrojil německý hráč.

53:31
    Tuším, že Němcům byl puštěn těsný ofsajd. Eric Hördler pak našel Nikolause Heigla, který střílel z levého kruhu na vzdálenější tyčku, ovšem Oke zasáhl efektním semaforem!

53:03
    Lane Hutson nahazoval puk od modré čáry. Byla to ještě nabídka na teč, ovšem černá pryž končí v lapačce Babulise.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 4. Cooley (Ufko, Snuggerud), 8. Snuggerud (Ufko, Lucius), 9. Savage (Ufko, Peart), 30. Blake (Lucius, McGroarty), 32. Cooley (Ufko, Peart), 32. Gauthier (Mittelstadt), 36. Savage (Brindley, Mittelstadt), 38. Gauthier (Snuggerud, Cooley), 45. Connors (Duke, Hutson), 47. Cooley (Gauthier, Mittelstadt), 49. Duke (Ufko, Boucher) – 57. Hauf

USA: Augustine (41. Oke) – Behrens (A), Hughes (C), Hutson, Mittelstadt, Peart, Ufko, Chesley – Gauthier, Cooley, Snuggerud – McGroarty, Lucius, Blake – Duke, Savage (A), Boucher – Connors, Stramel, Brindley – Lipkin.
    Trenér: Rand Pecknold

Německo: Quapp (41. Babulis) – van der Linde (A), Bidoul, Bettahar, Sinn, Klein, Elten, Wäser – Lutz, Rossmy (C), Hördler – T. Heigl, N. Heigl (A), Bader – Oswald, Kechter, Krening – Hauf, van Calster, Cimmerman.
    Trenér: Tobias Abstreiter

Rozhodčí: Harnebring (SWE), Hronský (SVK) – Spencer, (CAN) Konc (SVK)