Nitra – Michalovce 4:3 (po pr.) | Banská Bystrica – Prešov 4:3 (kon.) | Zvolen – Košice 6:4 (kon.)
Lipt. Mikuláš – Nové Zámky 1:3 (kon.) | Trenčín – Poprad 3:2 (kon.) | HC Slovan – Spišská N. Ves 4:3 (kon.)
HK Nitra
4:3 (2:1, 0:2, 1:0 - 1:0)
HK DUKLA Ingema Michalovce
sk Neděle 08.01.2023, 16:00Tipos Extraliga (SR) • 27. kolo

Nitra víťazí nad Michalovcami 4:3 po predĺžení. Víťazný gól zaznamenal v 64. minúte Buncis. (18:40:45)

63:17
    Nitra dala gól!
    Gól strelil KRIVOŠÍK. Asistencie Buncis, Bodák.

60:42
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce:
    Bezúch – 2 min., napadnutie.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Po troch tretinách je stav medzi Nitrou a Michalovcami nerozhodný 3:3. Pokračujeme o malú chvíľu predĺžením.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:35
    Guman zakončoval spoza brány po ľade, Škorvánek sa hodil po puku.

58:53
    Kašík maskou vytesnil strelecký pokus súpera.

57:53
    Galambošov pokus bol zblokovaný na ochrannú sieť.

57:18
    Dobrá Štajnochova strela, ale kryje ju Kašík.

56:56
    Michalovce s pukom na hokejkách, hrá sa prevažne v strednom pásme.

54:41
    Nitrania sa nedostávajú do šancí, Michalovce podnikli výpad, ktorý zakončil Pavlovs, trafil Kašíka do masky.

53:24
    Zabusovs – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

53:17
    Výpad nitrianskych hokejistov 5 na 2, ale gól nedali. Škorvánek úspešne zasiahol.

52:34
    Žitný sa ocitol v dobrej pozícii, vyprášil betóny Kašíka, v ešte lepšej pozícii bol potom Bjalončík, z dorážky ale zblízka minul bránu!

51:20
    Čederle to vzal na seba, jeho strela popálila Škorvánka, ale situáciu zvládol.

51:02
    Puk sa odrazil pred bránu pre Gumana, ale ten minul.

49:39
    Valentini znova prihral Zabusovsovi, do jeho strely si ľahol hráč, Zabusovs netrafil bránu.

Daniela Mesíková

Branky a nahrávky: 4. Baláž (Krivošík, Buncis), 15. Elmer (Gill), 49. Baláž (Green), 64. Krivošík (Buncis, Bodák) – 5. Paločko, 29. Žitný (Bjalončík, Paločko), 30. Vašaš (Bezúch)

HK Nitra: Kašík (Šebo) – Bodák, Donaghey, Green, Gajdoš, Vitaloš, Pupák – Krivošík, Buncis, Baláž – Elmer, Gill, Sýkora – Guman, Hrnka, Tvrdoň – Lacka, Čederle, Knies – Pekarčík, Drábek
    HK DUKLA Ingema Michalovce: Škorvánek (Košarišťan) – Michalčin, Glazkov, Osburn, Hammond, Štajnoch, Mihálik, Macejko – Zabusovs, Valentini, Suja – Žitný, Bjalončík, Paločko – Vašaš, Galamboš, Bezúch – Stripai, Pavlovs, Buc

Rozhodčí: Štefik, Baluška – Orolín, Knižka