Riders Univerzita Pardubice – North wings Ústí 4:8 (kon.) | Black Dogs Budweis – BO Ostrava 7:2 (kon.)
Riders Univerzita Pardubice
4:8 (0:3, 1:2, 3:3)
HC North Wings Ústí nad Labem
Pondělí 09.01.2023, 19:00 • Pardubice - Enteria Arena • Univerzitní liga ledního hokeje • 13. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

V pondělí od 19:00 budeme v rámci 13. kola Univerzitní ligy ledního hokeje sledovat souboj mezi Riders Univerzita Pardubice a North Wings Ústí nad Labem. Do konce základní části zbývá většině týmům odehrát šest duelů a dnešní zápas je pro oba celky důležitý, protože se pohybují na hraně postupu do play off.

Riders Univerzita Pardubice je na poslední pozici zaručující vyřazovací boje, tedy na 8. místě. Za dvanáct zápasů nasbíraly Pardubice stejný počet bodů při skóre 36:56. Riders budou chtít dnes využít domácího prostředí a odskočit předposlední Olomouci.

Poslední zápasy:

12. kolo: BO Ostrava – Riders Pardubice 6:7 v prodl.
    11. kolo: Riders Pardubice – Univerzita Palackého 6:2
    10. kolo: Riders Pardubice – UK HOCKEY PRAGUE 1:10
    9. kolo: VUT Cavaliers Brno – Riders Pardubice 2:6
    8. kolo: Black Dogs Budweis – Riders Pardubice 4:3 v prodl.

Nejproduktivnější hráči týmu:

Martin Maťátko – 16 bodů (9+7),
    Marek Ladman – 14 bodů (6+8),
    Josef Teuber – 12 bodů (6+6).

HC North Wings Ústí nad Labem se nachází na 6. místě tabulky a na svém kontě mají 6 výher a 6 proher, což ve výsledku znamená 18 bodů s mírně pasivním skóre 46:49.

Vzájemný zápas v letošní sezóně:

4. kolo: HC North Wings Ústí nad Labem – Riders Univerzita Pardubice 5:1 (1:1, 4:0, 0:0)

19. Tot (Harkabus, Gottfried), 21. Miškovič (Jarý, Tot), 25. Bartoš (Jindra, Gottfried), 28. Janoušek (Harkabus, Tot), 33. Tot (Janoušek, Kuchař) – 12. Ladman (Soukup).

Riders Univerzita Pardubice: Novotný (Sodomka) – Muška (A), Obr, Vacek (C), Kopecký, Lenoch, Pražák – Ladman, Šrámek, Maťátko (A), Soukup, Skála, Stolín, Teuber J., Voldán, Teuber T., Hebek, Hejný.
    Trenér: Martin Šejba

HC North Wings Ústí nad Labem: Kožnar (Gerstner) – Stuchlý, Jarý P. (A), Šebesta, Petržílka (A), Štěpánek – Kuchař (C), Sajdl, Janoušek, Svoboda, Jindra, Tot, Harkabus, Jarý T., Martínek.
    Trenér: Lukáš Místecký

Rozhodčí: Barek – Řezníček, Šesták.

Hráči právě nastupují na ledovou plochu.

00:01

00:39
    Poprvé vyzkoušel z pravé strany Kožnarovu pozornost Ladman.

01:32
    Zakázané uvolnění domácích. Začátek utkání je zatím velmi opatrný.

02:40
    První zákrok si připisuje i Novotný, když vychytal Harkabuse.

04:12
    Tým North Wings právě vstřelil branku!
    Tomáš Jarý chvíli podržel kotouč za brankou, odkud přihrál do předbrankového prostoru na JANA JINDRU, který se nádherně trefil zápěstím do pravého horního rohu Novotného branky. Asistence: Tomáš Jarý.
    04:12 JINDRA - 0:1

04:29
    Riders se hned ženou za vyrovnáním, Kožnar je však zatím pozorný.

06:18
    Severočeši zatím pozorně brání a perníkáře do vyložených šancí nepouští.

06:53
    MARTIN KUCHAŘ objel branku Jiřího Novotného a překvapil ho rychlou střelou, která znamená už dvoubrankové vedení hostů. Asistence: Jan Jindra a Tomáš Jarý.
    06:53 KUCHAŘ - 0:2

07:40
    Stolín byl v obrovské šanci, ale Kožnar předvedl fantastický zákrok!

08:20
    Obrana domácích zaspala a dvojice Matěj Harkabus a LUKÁŠ SAJDL jela sama na Novotného branku, ten sice svou svatyni posunul mimo předepsanou pozici, ale druhý jmenovaný dopravil kotouč do sítě a rozhodčí branku uznal. Asistence: Matěj Harkabus.
    08:20 SAJDL - 0:3

08:20
    Střídání v týmu Riders Univerzita Pardubice:
    ze hřiště odchází Novotný, přichází Sodomka.

08:20
    Oddechový čas pro tým Riders Univerzita Pardubice.

09:15
    North Wings hrají naprosto uvolněně díky třem rychlým brankám v rychlém sledu.

10:50
    Skálova přihrávka před branku neprošla a u kotouče jsou opět hosté.

11:32
    Zakázané uvolnění Pardubic.

11:50
    Josef Teuber postupoval sám na Kožnara, který dnes chytá velmi dobře a i s tímto pokusem si poradil.

12:39
    Vyloučení v týmu HC North Wings Ústí nad Labem:
    Janoušek – 2 min., podrážení.

13:15
    Riders kombinovali půl minuty v útočném pásmu, hosté se nakonec osvobozují.

14:30
    I v oslabení je obrana Ústí pozorná a s přehledem kontroluje pokusy domácích.

14:39

15:10
    Další icing na straně domácích.

16:00
    Pardubice jsou ve velkých problémech a nemohou se dostat ani do útočného pásma.

17:15
    V další příležitosti se opět ocitl Kuchař. Petr Sodomka je zatím bezchybný.

18:42
    Vyloučení v týmu Riders Univerzita Pardubice:
    Kopecký – 2 min., sekání.

19:20
    Janoušek tvrdě pálil od modré a Sodomka předvedl krásný zákrok lapačkou.

19:35
    Sodomka předvedl další fantastický zákrok! Kotouč už směřoval za jeho záda, nakonec ho ale stačil ukrýt pod rukavici.

20:00

North Wings v tomto zápase zatím dominují! V rozmezí čtyř minut nasázeli domácím tři branky a zatím bez problému kontrolují i průběh tohoto utkání. Riders se jen zřídka dostávají do útočné třetiny a ve zbytku tohoto klání už to budou mít velmi těžké. Druhá třetina začne přibližně v 19:50.

20:01

20:01
    Ústí bude ještě dohrávat 42 sekund přesilovou hru.

20:42

20:49
    Hosté sice svou početní výhodu nevyužili, ale po návratu Kopeckého z trestné lavice pokračovali ve své kombinaci v útočném pásmu. Střelu Jakuba Tota domácí brankář vyrazil přímo na hokejku Pavla Jarého, který ještě nahrál na lépe postaveného MATĚJE HARKABUSE, před kterým zívala odkrytá klec. Asistence: Pavel Jarý a Jakub Tot.
    20:49 HARKABUS - 0:4

22:17
    Lenoch – 2 min., držení.

22:42
    Po střele od modré zazvonila u branky Petra Sodomky tyč!

23:31
    Maťátko – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

23:50
    MATĚJ HARKABUS využívá přesilovku pět proti třem, když střelou bez přípravy propálil vše co mu stálo v cestě. Asistence: Pavel Jarý.
    23:50 HARKABUS - 0:5

25:31

26:00
    Tým Riders Univerzita Pardubice právě vstřelil branku!
    Martin Soukup nahrával do předbrankového prostoru, kde našel hůl MARTINA MAŤÁTKA, který vsítil první branku domácích. Asistence: Martin Soukup.
    26:00 MAŤÁTKO - 1:5

26:20
    Stolín spálil další obrovskou šanci domácích!

27:10
    Ladman nyní pouze protečoval do útočné třetiny a Pardubice střídají.

28:00
    Riders jsou teď aktivnějším týmem!

28:20
    Soukup byl v samostatném úniku a překonal i Kožnara! Brankář hostí na poslední chvíli zachytil touš na brankové čáře!

29:30
    Pardubice uzavřeli na dlouhou dobu hosty v jejich obranném pásmu. Po střele Josefa Teubera ukryl Kožnar kotouč do lapačky.

30:23
    Snažení Riders v útočném pásmu pokračuje a vůbec není vidět, že by prohrávali o čtyři branky.

31:20
    Nyní se už Ústí vymanilo ze sevření domácích a hraje se na druhé straně.

32:40
    Na obou stranách vzniklo přečíslení dva na jednoho, ale ani jeden z týmu této možnosti nevyužil.

34:06
    Kožnar dalším zákrokem lapačkou zhatil dobrou šanci domácích.

34:34
    Soukup vyzkoušel Kožnarovu pozornost z velkého úhlu. Hostujícího brankáře tento pokus nemohl ohrozit.

35:17
    Zakázané uvolnění domácích.

35:40
    Po dlouhé době si připsal zákrok i Sodomka, když se před ním zjevil Kuchař. Domácí brankář ho vychytal lapačkou.

36:20
    Soukup a Voldán jeli dva na jednoho! Nahrávku Martina Soukupa pokryl hostující obránce.

37:37
    Útočné snažení hostů zastavil ofsajd.

38:20
    Riders jsou opět nastěhovaní před Kožnarem, zatím si ale větší šanci nevytvořili.

39:20
    Střelu Vacka vyrazil Kožnar do pravého rohu kluziště.

39:46
    Muška – 2+2, vysoká hůl.

40:00

Na začátku druhé třetiny se dvakrát prosadil hostující Matěj Harkabus a s Riders to už vypadalo velmi špatně. O chvíli později snížil na 1:5 z pohledu domácích Maťátko a od té doby byli Riders aktivnější, vytvořili si několik zajímavých šancí, které však nevyužili a stav se ve zbytku prostřední části již nezměnil. Třetí třetina začne přibližně ve 20:36.

40:01

40:40
    Ladman byl v samostatném úniku a zkoušel bekhendový blafák! Kožnar si poradil.

40:54
    Stolín – 2 min., podrážení.

41:50
    Domácí se dvojnásobné přesile zatím úspěšně braní. Ústí zatím nic nevymyslelo.

42:35
    Riders se opět osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

42:54
    Riders už jsou ve čtyřech.

43:46

45:05
    Soukup postupoval opět sám na Kožnara, který v brance doslova čaruje! Soukupa teď vychytal Lapačkou.

46:05
    Sodomka také Jindrův pokus ukryl do své rukavice.

46:25
    Situaci tři na dva vyřešil střelou JAKUB TOT, který procedil puk mezi betony Petra Sodomky. Asistence: Matěj Harkabus.
    46:25 TOT - 1:6

47:20
    Zakázané uvolnění hostů.

47:54
    Jindra střílel od modré a našel pouze Sodomkovu lapačku.

49:00
    Soukup vystřelil pouze do boční sítě branky hostů.

50:00
    Máme před sebou posledních deset minut tohoto utkání a je téměř jisté, že si North Wings odvezou z Pardubic všechny body.

50:57
    Šrámek – 2 min., držení.

51:45
    Hosté pouze kombinují v útočném pásmu a nikam nespěchají.

52:09
    Riders skórují ve vlastním oslabení, když byl v souboji za hostující brankou důrazný Marek Ladman, který vybojoval puk a předložil ho úplně volnému LUKÁŠI HEBKOVI, který dává svou první branku v této sezóně. Asistence: Marek Ladman.
    52:09 HEBEK - 2:6

52:21
    Jarý Pavel – 2 min., nedovolené bránění.

52:45
    Při hře ve čtyřech jsou aktivnější domácí.

52:57

53:25
    Východočeši využívají přesilovku! Pobídkou na teč od Pražáka nepohrdnul MAREK LADMAN a snižuje na rozdíl tří branek. Asistence: Vojtěch Pražák a Josef Teuber.
    53:25 LADMAN - 3:6

54:00
    Josef Hejný měl na holi další snížení! Kožnar předvedl další fantastický zákrok!

55:10
    Marek Ladman netrefil odkrytou branku!

56:30
    Sodomkovu pozornost nyní prověřil střelou z pravého kruhu Svoboda.

57:00
    Riders to zkouší bez brankáře!

57:13
    DOMINIK KOPECKÝ dokázal před brankovištěm získat puk a překonává i Milana Kožnara. Riders dramatizují závěr třetí třetiny! Asistence: Marek Ladman.
    57:13 KOPECKÝ - 4:6

58:00
    Riders hrají opět bez brankáře!

58:10
    Tentokrát se domácím hra bez brankáře vymstila a opuštěnou klec trefuje MARTIN KUCHAŘ. Bez asistence.

58:30
    Pardubice to ještě zkoušejí v šesti.

59:12
    Zakázané uvolnění North Wings.

59:20
    Muška hned po buly pálil z mezikruží. Kožnar jeho pokus dobře viděl.

59:55
    Pět vteřin před závěrečnou sirénou upravuje na konečných 4:8 pro hosty JAKUB TOT, který ještě jednou trefuje prázdnou branku Pardubic. Bez asistence.
    59:55 TOT - 4:8

V utkání bohatém na góly si North Wings z Pardubic odvážejí všechny tři body. Rozhodující náskok si vytvořili již první třetině a po zbytek zápasu ho s jistotou udržovali. V závěru zápasu sice Riders snížili na rozdíl dvou branek, při závěrečné powerplay však North Wings přidali další dvě branky a tím dali definitivní podobu výsledku. (21:22:02)

Jan Zatočil

Branky a nahrávky: 26. Maťátko (Soukup), 53. Hebek (Ladman), 54. Ladman (Pražák, Teuber), 58. Kopecký (Ladman) – 5. Jindra (Jarý), 7. Kuchař (Jindra, Jarý), 9. Sajdl (Harkabus), 21. Harkabus (Jarý, Tot), 24. Harkabus (Jarý), 47. Tot (Harkabus), 59. Kuchař, 60. Tot

Rozhodčí: Barek – Řezníček, Šesták