Villarreal – Girona 1:0 (kon.) | Elche – Osasuna 1:1 (kon.) | Barcelona – Getafe 1:0 (kon.)
Ath. Bilbao – Real Madrid 0:2 (kon.)
Athletic Bilbao
0:2 (0:1)
Real Madrid
Neděle 22.01.2023, 21:00 • San Mamés Barria, Bilbao • Španělská LaLiga • 18. kolo

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 10:4. Rohy: 12:2. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 17:10. (22:57:49)

Po dobrém výkonu nestačil Athletic Bilbao na obhájce titulu a ani ve čtvrtém zápase po reprezentační přestávce se nedočkal vítězství. Domácí začali velkým náporem, ale své příležitosti zahazovali a ve 24. minutě jim ukázal, jak se proměňují i ne úplně vyložené šance, kanonýr Karim Benzema. Skóre pak zpečetil z brejku v poslední minutě střídající Toni Kroos. Vítězové tak reagovali na úspěch vedoucí Barcelony a neztratili s ní kontakt, naopak poraženým se vzdalují pohárové příčky.

90+4

90+4
    Zápas se dohrává uprostřed hřiště, domácím již nezbývají síly na závěrečný nápor.

90+2
    Bilbao výrazně vyhraje na rohy, což je dost chabá útěcha. Za koncovou čarou končí Guruzetova průniková přihrávka.

90
    Real dělí od výhry ještě čtyři minuty nastaveného času.

90
    Real Madrid právě vstřelil branku!
    Z přihrávky Rodryga Silvy, který snadno připravil o míč domácího Lekueho, pečetí vítězství bílého baletu prudkou umístěnou ranou k tyči TONI KROOS, který je na hřišti teprve pět minut.

90
    Nico Williams uklouzl při přebírání přetaženého míče a odehrál ho za postranní čáru.

88
    Po následném Kroosově přímém kopu hlavičkoval o zem pár metrů vedle brány Benzema.

88
    Žlutou kartu za faul na Camavingu dostává Ander Herrera (Athletic Bilbao).

87
    Raúl García centroval z hloubi pole, pro míč si došel pohodlně Courtois.

86
    A totéž platí i o Athleticu Bilbao:
    ze hřiště odchází Mikel Vesga, posilou do závěru zápasu je zkušený Raúl García.

85
    Real Madrid má dostřídáno:
    ze hřiště odchází Dani Ceballos, přichází Toni Kroos.

83
    Taktické střídání Realu Madrid:
    hřiště opouští volným krokem Vinícius de Oliveira, do hry míří Rodrygo Silva.

81
    Série tří rohů vyrovnání nepřinesla, Bilbao však zůstává na míči.

80
    Velký závar, při kterém míč poskakoval podél brankové čáry, opět nekončí gólem, akce Bilbaa končí přizvednutou střelou Nica Williamse obloukem do horní sítě.