Villarreal – Girona 1:0 (kon.) | Elche – Osasuna 1:1 (kon.) | Barcelona – Getafe 1:0 (kon.)
Ath. Bilbao – Real Madrid 0:2 (kon.)
FC Barcelona
1:0 (1:0)
Getafe CF
Neděle 22.01.2023, 18:30 • Spotify Camp Nou (Barcelona) • Španělská LaLiga • 18. kolo

Barcelona potvrdila roli favorita a upevnila si pozici na čele španělské LaLigy. I bez disciplinárně potrestaného Roberta Lewandowského porazila patnácté Getafe gólem Pedriho z 35. minuty. Utkání bohužel příliš krásy nepobralo. Viděli jsme minimum vyložených šancí. Hosté v prvním poločase několikrát zaútočili z rychlých kontrů, ale Barcelonu podržel ter Stegen, v závěru mohli ze standardky srovnat, ale Latasa hlavičkoval do náruče gólmana. Domácí mohli pro změnu definitivně rozhodnout Kessiém z vápna. Nicméně Barcelonu to mrzet nemusí. (20:30:14)

Držení míče: 67 % : 33 %.
    Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 3:3. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 5:4. Fauly: 11:6.

90+5

90+5
    Ter Stegen byl u prodlouženého míče dříve než útočící hráč a vypadá to, že Barcelona vyhraje.

90+4
    Getafe sevřelo Barcelonu u vápna, ale potom kdosi z hostů ochotně upadl, když si chtěl vynutit volný přímý kop z dvaceti metrů. Na to mu sudí neskočil.

90+3
    Největší šance hostů ve druhém poločase, při centru na zadní tyč zaváhal Busquets, ale střídající Latasa hlavičkoval přímo do náruče ter Stegena.

90+3
    Pedri držel Soeanea daleko od brány a klidně mohl dostat žlutou kartu, nařízena standardka pro Getafe.

90+2
    Duarte odpálil míč z pravé strany, ale tohle se teď Getafe vůbec nehodí, Barcelona tahá čas před autovým vhazováním.

90+1
    Nastavuje se pět minut.

90
    Nákop po pravé straně pouštěla defenziva až k ter Stegenovi.

89
    Barcelona zaútočila Dembélém, ten se snažil o křižný pas na levou stranu na Kessiého, záložník z Pobřeží Slonoviny minul vzdálenější tyč.

88
    Getafe víceméně muselo presovat z pravé strany až Dakonam získal balón ve spolupráci se Seoanem, jenže na míči se hosté příliš dlouho neudrželi.

87
    Garcia odkopl centr z levé strany na přední tyč, Getafe ještě bude vhazovat na své útočné polovině.

86
    Barcelona drží míč zhruba na polovině hřiště.

85
    Kessié spálil obrovskou šanci, Dembélé mu vytvořil pozici na levé straně, Kessié zasekl na pravačku, ale jeho příležitost z penalty vytahoval Soria.

84
    Střídání v týmu Getafe CF:
    ze hřiště odchází Luis Milla, přichází Jaime Seoane.

84
    ze hřiště odchází Enes Ünal, přichází Juan Latasa,
    ze hřiště odchází Juan Iglesias, přichází Gastón Álvarez.

84
    Nadále platí, že Getafe doposud ve druhém poločase nevystřelilo na branku.

83
    Barcelona se otáčela na rozhodčího, jestli se nejednalo na pravé straně o faul na Dembélého.