FC Augsburg
1:0 (0:0)
Bayer Leverkusen
Pátek 03.02.2023, 20:30 • WWK Arena, Augsburg • Německá Bundesliga • 19. kolo

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký páteční večer. (22:29:12)

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 5:8. Rohy: 2:1. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 14:8.

Ve druhém poločasu se domácí dočkali poměrně rychlého gólu. Střelu Belji ještě Hrádecký vyrazil, ale z následného rohového kopu se hlavou prosadil Mërgim Berisha. Jak se později ukázalo, byla to branka vítězná a také jediná. Leverkusen si sice hlavně ke konci zápasu vytvářel územní převahu, ale jen jednou vystřelil mezi tři tyče, takže vlastně ani moc nemohl pomýšlet na vyrovnání.

Je konec, Augsburg slaví překvapivé vítězství na domácím hřišti nad Leverkusenem 1:0. Domácí se díky třem bodům posouvají na třináctou příčku tabulky a na Leverkusen, který je devátý, už ztrácejí jen tři body.

90+6

90+5
    Z levé strany poslal přízemní centr před branku Karim Bellarabi, ale pouze tím daroval míč brankáři.

90+4
    Jeremie Frimpong se sice dobře uvolnil až do vápně, ale poté předvedl velmi špatnou přihrávku do prostoru, kde vůbec nikdo nebyl.

90+3
    Tlak Leverkusenu je zatím bezzubý. Stále chybí kvalitní finální přihrávka a následné zakončení. Augsburg zatím závěrečné minuty zápasu zvládá skvěle.

90+2
    Pokračuje tlak Leverkusenu. Kerem Demirbay se rozhodl vzít zodpovědnost na sebe a vystřelil zpoza vápna, branku však netrefil.

90+1
    Nastavuje se pět minut.

90+1
    Střídání v týmu FC Augsburg:
    ze hřiště odchází Mads Pedersen, přichází Aaron Zehnter,
    ze hřiště odchází Arne Maier, přichází Daniel Caligiuri.

90
    Střídání v týmu Bayer Leverkusen:
    ze hřiště odchází Piero Hincapié, přichází Karim Bellarabi.

88
    Kelvin Yeboah je plný sil a předvedl pěkný individuální průnik až do vápna. Teprve tam jeho akce skončila, na branku už nevystřelil.

86
    Další akci Leverkusenu zastavuje pomezní rozhodčí, který oznamuje ofsajd Hudsona-Odoie.

85
    Domácí vyrazili po dlouhé době do protiútoku. Mërgim Berisha se sice dostal až do vápna, nakonec ale nevystřelil.

85
    Pedersen ve vápně odstavil Diabyho a nenechal ho zakončit, takže míč opět mohl vzít brankář Rafał Gikiewicz.

84
    Domácí už v poslední době trochu rezignovali na útok a jenom se brání. Zatím se jim to daří dobře.

83
    Nakonec vlastně s ničím, protože po další nepřesné přihrávce míč pohodlně sebral do své moci Rafał Gikiewicz.

82
    ze hřiště odchází Dion Drena Beljo, přichází Noah-Joel Sarenren-Bazee.

82
    Hráči Augsburgu jsou kompletně zatažení za míčem a čekají, s čím přijde v další vlně útoku Leverkusen.

80
    Ani po další standardní situace nebyl vyžadován zákrok brankáře Augsburgu. Domácí zatím dobře brání svůj hubený náskok.

79
    Jeremie Frimpong si naskakoval rybičkou na centr před branku Augsburgu, ale pár centimetrů mu chybělo k tomu, aby na míč dosáhl.

77
    ze hřiště odchází Robert Andrich, přichází Callum Hudson-Odoi,
    ze hřiště odchází Mitchel Bakker, přichází Jonathan Tah.

77
    Rafał Gikiewicz uplatnil dobré čtení hry, byl včas ze své branky a zamezil tak Leverkusenu v zajímavé šanci.

75
    Mads Pedersen předvedl skvělý obranný skluz, kterým čistě vypíchl míč Diabymu, který by se jinak dostal do hodně slibné šance.

74
    Ve vápně Augsburgu skončil na trávníku Amine Adli, ale na penaltu to nebylo ani náhodou.

74
    Píská se faul, na zemi skončil po přišlápnutí Uduokhaie Jeremie Frimpong.

72
    ze hřiště odchází Fredrik Jensen, přichází Kelvin Yeboah,
    ze hřiště odchází Elvis Rexhbecaj, přichází Niklas Dorsch.

72
    Žlutou kartou je potrestáno jasné držení Engelse.

72
    Udeřit mohlo i na druhé straně, kde dobře centroval před branku Mads Pedersen. Spíše ale trefil Berishu, než že by tento hráč zakončoval.

71
    Další centr letěl před branku Augsburgu, ale Diaby byl dobře pokrytý a k hlavičkovému zakončení se tak nedostal.

69
    Leverkusen je sice aktivní a znovu si dokázal vytvořit chvilkový tlak. Jenže ve druhém poločase ještě nevystřelil na branku.

68
    Míč poslal ze standardky před branku Augsburgu Kerem Demirbay, ale ve vzduchu byl nejvýše střelec zatím jediné branky tohoto zápasu Mërgim Berisha.

67
    Vše se nyní stěhuje před branku Augsburgu, hosté mají možnost standardní situace.

65
    Po zmatcích ve vápně Leverkusenu se dostal k míči Mërgim Berisha, tentokrát však byla jeho střela zablokovaná.

64
    Leverkusen ještě pokračoval v akci, ale ani Wirtz nic světoborného nevymyslel a následně přišel o míč.

63
    Kerem Demirbay si chystal míč na levačku, ale nakonec nevystřelil, nedovolil mu to Robert Gumny.

62
    ze hřiště odchází Adam Hložek, přichází Florian Wirtz,
    ze hřiště odchází Odilon Kossounou, přichází Kerem Demirbay.

61
    Začala poslední třetina utkání a hosté mají před sebou nelehký úkol prolomit obranu Augsburgu, pokud nechtějí odjíždět bez bodů.

60
    Znovu tu máme žlutou kartu, tentokrát ji dostává hráč Leverkusenu Amine Adli za faul na Rexhbecaje.

59
    Arne Maier předvedl ostrý faul a nemůže se tak vůbec divit žluté kartě.

57
    Hložek se nyní srazil s rozhodčím, který skončil na zemi. Je ale v pořádku, takže se bude moci brzy pokračovat ve hře.

55
    Augsburg právě vstřelil branku!
    Domácí otevírají skóre zápasu! Od rohového praporku míč nacentroval na střed vápna Engels a v tomto prostoru byl zcela volný MËRGIM BERISHA, který hlavičkou o zem překonal brankáře Hrádeckého. Asistence: Arne Engels.

55
    Dion Drena Beljo měl před sebou dostatek prostoru, čehož využil a dobře vypálil. Mířil sice správně k tyči, ale Hrádecký se dokázal natáhnout a míč výborně vyrazil.

54
    K hlavičce se po rohovém kopu dostal Felix Uduokhai, ale nebyl vůbec přesný.

53
    Jensen hledal přihrávkou za obranu Berishu, ale trochu ho zároveň zahnal z ideálního střeleckého úhlu. Přeci jen z toho je ale aspoň rohový kop.

52
    Po souboji u postranní čáry míč nakonec skončil v autu a míč uvedou do hry hosté.

50
    Mërgim Berisha trefil jednoho z hráčů Leverkusenu ve vápně loktem a měl celkem šestí, že mu to u rozhodíčho prošlo.

48
    Hosté vstoupili do druhého poločasu aktivněji a už obléhají pokutové území Augsburgu.

46
    Ani jeden z trenérů během poločasové přestávky neudělal žádnou změnu v základní sestavě.

46

Druhý poločas začne přibližně v 21:32.

První poločas je za námi, Augsburg zatím hraje na domácím hřišti s Leverkusenem nerozhodně 0:0. První poločas zápasu Augsburgu s Leverkusenem nepřinesl nijak extra kvalitní fotbal. Směrem dopředu byl přeci jen o něco aktivnější Leverkusen, zejména jmenovitě Moussa Diaby. Právě tento hráč mohl ve 29. minutě otevřít skóre, ale trefil pouze tyčku.

45+2

45+1
    Adam Hložek nabídl míč na střelu Robertu Andrichovi, ale ten poslal míč vysoko nad branku.

45+1
    Nastavuje se jedna minuta.

45
    Mitchel Bakker se rozhodl vystřelit, ale vůbec to neudělal dobře. Nebyl v pohybu a ze záklonu poslal míč daleko mimo.

45
    Nakonec se ještě k míči dostal právě Moussa Diaby a dokonce i vypálil, Rafał Gikiewicz však jeho pokus bez problému chytil.

44
    Adli centroval z levé strany, ale Hložek i Diaby byli ve vápně dobře pokrytí.

43
    Jeremie Frimpong dostal jen nepřesnou přihrávku, takže od své branky bude moci rozehrávat Rafał Gikiewicz.

42
    Leverkusen znovu zastavil akci Augsburgu ještě v zárodku a nyní bude zakládat svůj vlastní útok.

40
    Leverkusen vystihl rozehrávku soupeře, ale poté i jemu vázla spolupráce a Diaby žádanou přihrávku do běhu na pravém křídle nedostal.

39
    Zatím je to dnes velká taktická bitva dvou týmů ze středu tabulky. Jedinou větší šanci měl Diaby, ale trefil pouze tyč.

37
    Další akci Augsburgu zastavil ofsajd, ve kterém byl přistižen Mërgim Berisha. Bylo to ale hodně těsné.

37
    Žlutou kartu dostává za faul zezadu bez snahy hrát míč Dion Drena Beljo.

36
    Mitchel Bakker je naštěstí v pořádku a bude schopen pokračovat ve hře.

34
    Mitchel Bakker předvedl velmi dobrý sprint podél levé postranní čáry, ale odcentrovat už stejně nestihl a navíc poté narazil tvrdě do reklamního panelu.

33
    Leverkusen je v posledních minutách jednoznačně aktivnějším týmem a znovu obléhá vápno soupeře.

32
    Diaby trefil ve vápně ruku Gouweleeuwa, ale rozhodčí jasně ukazuje, že byla ruka u těla, takže penaltu pískat nebude.

29
    Teď už byl Diaby mnohem blíž! Tentokrát pálil pravačkou a z mnohem větší blízkosti a míč napálil do tyče branky Leverkusenu!

28
    Moussa Diaby napřáhl ke střele levačkou z dálky, ale jeho rána nebyla vůbec přesná.

27
    Piero Hincapié se pokusil vymodlit si penaltu, což nenašlo u rozhodčího pochopení. Ten mu dokonce dává žlutou kartu.

25
    Ve vápně Augsburgu se dostal k míči Hložek, ale zakončit nedokázal. Poté střílel z dálky Andrich, ale nijak nebezpoečně.

24
    Po další ztrátě Leverkusenu se dopředu řítil Mads Pedersen, nakonec ale nevybojoval ani rohový kop.

24
    Hložek přečetl rozehrávku Augsburgu, ale poté poslal hodně nebezpečný pas na svou vlastní branku. Hrádecký raději neriskoval a odkopl míč do autu.

22
    Obránce Leverkusenu je v pořádku, takže rozhodčí dává pokyn k opětovnému zahájení hry.

21
    Na trávníku zůstává ležet po střetu s Beljem Piero Hincapié a hra je proto přerušena.

20
    Sražená přihrávka domácího týmu skončila jen v moci brankáře Hrádeckého, nyní tak budou na tahu zase hosté.

19
    Augsburg se postupným útokem přesunul na útočnou polovinu hřiště, zatím ale kombinuje hodně daleko od branky Leverkusenu.

17
    Amine Adli ve snaze rychle získat míč fauloval Engelse a pokračovat ve hře tak budou domácí.

16
    Zatím jsme v úvodní čtvrthodině viděli jen jednu zajímavou příležitost Leverkusenu po standardní situaci, jinak se před oběma brankami nic zásadního nestalo.

15
    Po další nedotažené akci Leverkusenu je u míče brankář Augsburgu Rafał Gikiewicz a může v klidu rozehrávat.

13
    Faulovaný byl záložník Leverkusenu Robert Andrich, ze středu pole tak budou rozehrávat hosté.

12
    Do akce Leverkusenu se tentokrát zapojil i český reprezentant Adam Hložek, nepředvedl ale přesnou přihrávku.

10
    Palacios chtěl vyslat přihrávkou dopředu Bakkera, ten s tím ale nepočítal a za míčem proto ani nevystartoval.

9
    Po rohovém kopu se k hlavičce dostal krajní bek Leverkusenu Piero Hincapié a Rafał Gikiewicz si připsal svůj první zákrok večera.

8
    Před branku Augsburgu letěl zajímavý centr, který ale dokázal Jeffrey Gouweleeuw srazit do zámezí. Hosté budou mít rohový kop.

7
    Domácí nyní vůbec nespěchají se svou rozehrávkou a hráči Leverkusenu taky zrovna aktivně nenapadají.

5
    Na trávníku chvíli zůstal po souboji s Kossounouem sedět Pedersen, už je ale na noho ua bude v pořádku.

4
    Na druhé straně centroval z levé strany Mitchel Bakker, žádného spoluhráče před brankou Augsburgu ale nenašel.

2
    Augsburg předvedl svou první útočnou akci v utkání, nadějný centr ale nakonec skončil jen na horní síti branky Leverkusenu.

1

Domácí Augsburg nastupuje ve svých tradičních červených dresech, hráči Leverkusenu se dnes představí ve své venkovní černé variantě dresů.

Hráči obou mužstev už nastupují na trávník, zápas za malou chvíli začne.

FC Augsburg: Gikiewicz – Gumny, Gouweleeuw (C), Uduokhai, M. Pedersen – Maier, Engels, Rexhbecaj, Jensen – Beljo, Berisha.
    Náhradníci: Koubek – Bauer, Baumgartlinger, Caligiuri, Dorsch, Sarenren-Bazee, Yeboah, Zehnter, Mbuku.
    Trenér: Maassen

Bayer Leverkusen: Hrádecký (C) – Kossounou, Tapsoba, Hincapié – Frimpong, Palacios, Andrich, Bakker – Diaby, Hložek, Adli.
    Náhradníci: Pentz – Bellarabi, Demirbay, Fosu-Mensah, Hudson-Odoi, Sinkgraven, Tah, Wirtz, Mbamba.
    Trenér: Alonso

Rozhodčí: Fritz – Schaal, Pelgrim.

Česká stopa

Na soupisce Leverkusenu jsou dva čeští útočníci Patrik Schick a Adam Hložek. Schick je momentálně zraněný a Hložek balancuje na hraně základní sestavy a lavičky náhradníků. Schick stihl vstřelit v této sezóně v Bundeslize jen dvě branky, Hložek má bilanci dvou gólů a pěti asistencí.

Na soupisce Augsburgu figuruje brankář Tomáš Koubek, ten ale zatím v této sezóně zasáhl jen do čtyř bundesligových utkání.

Vzájemné zápasy

První vzájemné utkání těchto dvou klubů v této sezóně skončilo překvapivým vítězstvím Augsburgu 2:1 na hřišti Leverkusenu. Tehdy byl ještě trenérem Leverkusenu Gerardo Seoane, který už nyní v klubu není. O vítěznou trefu se tehdy postaral v 82. minutě Andre Hahn.

Leverkusen je ambiciózní klub, který patří dlouhodobě mezi špičku německého fotbalu a jeho cílem se každoročně kvalifikovat do evropských pohárů, nejlépe do Ligy mistrů. V této sezóně hrál Leverkusen právě Ligu mistrů a po třetím místě ve skupině ho čeká vyřazovací fáze Evropské ligy. V domácí soutěži se ale Leverkusenu od začátku sezóny vůbec nedařilo, takže musel sáhnout k výměně trenéra. Mužstvo převzal bývalý hráč Realu Madrid nebo Bayernu Mnichov Xabi Alonso a už se mu Leverkusen podařilo vytáhnout na 24 bodů a deváté místo v tabulce. Na pohárovou Evropu ale Leverkusen stále ztrácí šest bodů a na Ligu mistrů dokonce bodů deset. Ze tří jarních kol má Leverkusen dvě vítězství a jednu porážku, to když naposledy prohrál doma 0:2 s Dortmundem. Venku zatím Leverkusen v této sezóně v lize odehrál osm utkání s bilancí tří výher, jedné remízy a čtyř porážek. Naposledy vyhrál 3:2 na hřišti Mönchengladbachu.

FC Augsburg

Augsburg je menším německým klubem, pro který je prvotním cílem záchrana, ale ambicí je umístění v klidném středu tabulky nebo dokonce v její horní polovině. Aktuálně je Augsburg s 18 body na čtrnáctém místě Bundesligy, na sestupové příčky má náskok dvou bodů a na horní polovinu tabulky ztrácí bodů šest. Ze tří jarních kol Augsburg jednou vyhrál a dvakrát prohrál, naposledy padl 1:3 na hřišti Freiburgu. Doma zatím Augsburg v této sezóně v lize odehrál devět utkání s bilancí dvou výher, dvou remíz a pěti porážek. Naposledy dokázal porazit 1:0 Mönchengladbach.

Zdravím a vítám všechny příznivce německého fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 19. kola Bundesligy mezi týmy FC Augsburg a Bayer Leverkusen. Zápas se odehraje v WWK Areně v Augsburgu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.